Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji - Strona Stowarzyszenia

Bianconeri - Sro Sty 16, 2008 21:44
Temat postu: Strona Stowarzyszenia
W tym temacie rozpatrujemy kwestie związane ze stroną internetową Stowarzyszenia.

Wszelkie dyskusje, uwagi, propozycje, polemiki, skargi, zażalenia prowadzimy w tym temacie.

Pierwsza rzecz to baza adresów email członków Stowarzyszenia: http://www.sandecja.org/i...nt&menu=1&id=25

Teraz drugą kwestią na czasie jest znalezienie osób, które chciałyby współtworzyć (redagować) nasz serwis czyli mieć uprawnienia do dodawania wiadomości i aktualności itp, czyli ogólnie dbania o wygląd i aktualność strony.

Kto się czuje na siłach niech da znać, ewentualnie podawajcie kandydatury innych osób, które uważacie za odpowiednie.

Kwestie techniczne co i jak robić żeby było dobrze i jak obsługiwać panel administracyjny strony to już zostawimy sobie na sam koniec (nie jest to nic trudnego), na razie wybierzmy redaktorów.

internacionale - Sro Sty 16, 2008 21:54

Pragnę dodać że redaktorem powinien być członek Stowarzyszenia, krótko mówiąc osoba biorąca udział w spotkaniach i będąca na "czasie" ze wszystkimi naszymi pracami.
KubaNS - Czw Sty 17, 2008 03:11

Pomysl z baza danych bardzo dobry.
Ogolnie strona prezentuje sie dla mnie bez zarzutu, poki co. Wszystko ladnie, przejrzyscie i na biezaco.
Pamietajac ze to dopiero poczatek, jest nawet calkiem "bogato"..

Niewielkie zastrzezenia to:..
Banner/logo u gory. Rozumiem ze sie pojawi..

Pamiatki i gadzety..
Tutaj proponowalbym zeby wszystkie prezentowane rzeczy byly w miare "jednakowo". Jak narazie troche chaotycznie (jeden szalik maly, inny wiekszy, czapka wycieta z glowy ;), inna nie itepe) Ale to detale..

Przedewszystkim jednak aktualizacja w tym dziale, bo aktualnie wiecej sie mozna dowiedziec z forum.

Moze tez lepiej byloby polaczyc dostepne, z niedostepnymi (i czekajacymi w kolejce do kolejnej edycji) i oznakowywac je odpowiednio. A pamiatki, ktore juz sie nie pojawia wyrzucac... Taka propozycja.

I jeszcze jedno. W dziale poswieconym Stowarzyszeniu na sandecja.pl podstawowa informacja powinien byc juz w tej chwili odnosnik do sandecja.org

To tyle apropo strony.

A jezeli jestesmy juz ogolnie przy "mediach" to..
Wypadaloby wsrod nas wybrac grupe 2,3-4 osob odpowiedzialnych za wszystko co pod tym pojeciem. Nie trzeba z takimi rzeczami czekac do zalatwienia wszystkich formalnosci. Trzeba to robic juz teraz.
Osoby te przedewszystkim powinny byc w miare mozliwosc w stalym kontakcie z klubem. Fajnie byloby aby z naszych stron mozna sie bylo dowiedziec cokolwiek innego niz z ogolnodostepnych gazet.
Fotorelacje z meczow? Ale regularne, a nie.. Raz bedzie, raz nie bedzie, a jeszcze kiedy indziej bedzie ale.. za 3 tygodnie.
Super fajne bylyby videorelacje z meczow przy Kilinskiego i wyjazdowych, ale chyba u nas niemozliwe. Np na Unii i Gliniku.. owszem..

To poki co na szybko i troche nieskladnie. Wroce to porozmawiamy. Oczywiscie sluze pomoca.

Pzdr.

Bianconeri - Czw Sty 17, 2008 17:03

Góra strony bedzie z czasem zmieniona ale kiedy to ci na razie nie powiem bo sam ie wiem.

zeby w galerii wszystko wrzucic do jednego "wora" kwestia gusty i do przedyskutowania, najwiekszy problem to tka jak pisąłes ze własnie każde zdjęcie inne.
No niestety mialem do dyspozycji zdjecia takie a nie inne i tak się dość nagimnastykowałem żeby powycinac i tla i wygladały jakoś w miare i ludzie nie musieli ogladac np wystroju biurka Dawida czy mapy swiata jaką ma na scianie :D no ale wyszlo jak wyszlo ... przy moich skromnych zdolnościach graficznych wiecej z tego nie wycisne z braku czasu/umiejetności.

Jak bede mial lepsze zdjęcia to bardzo chetnie podmienię, tlyko musże je mieć.
Więc jak by ktoś byla laskaw zrobić zdjęcia gadzetów to najlepiej rozdzielczośc 1024x768 px i 300 DPI to by bylo optimum ale jak bedzie mniej tez nikt nie umrze i KONIECZNIE na bialym tle, np polozyc na bialej kartce papieru czy na odwrocie kalendarza.

Tak samo z fotorelacjami/galeriami z meczów - bede mial zdjęcia odpoiwednie to nawet i w dniu meczu coś się pojawi.

Ze więcej informacji jest na forum i stronie to racja no ale forum słuzy własnie do dyskusji a na stronie mają sie pojawiac tylko odpowiednie informacje.

Gadzety poprawię tylko samemu cięzko mi to wszystko na raz ogarnąć ...

Co do osób "ogólnie" medialnych to dobry pomysł.

A na sandecja.pl do stowarzyszenia jest link na głównej, na podstronach już nie, no ale to juz zazalenia do Milosza :)

EDIT: link na głównej był ale znikł :) więc tym bardziej zażalenia do Miłosza :D

internacionale - Czw Sty 17, 2008 18:43

Bianconeri napisał/a:
link na głównej był ale znikł :) więc tym bardziej zażalenia do Miłosza :D


Był, był ale Radek przez przypadek wywalił...

radziufan - Czw Sty 17, 2008 20:35

;) to bylo celowe dzialanie dywersyjne;)
KubaNS - Czw Sty 17, 2008 23:34

Cytat:
zeby w galerii wszystko wrzucic do jednego "wora" kwestia gusty i do przedyskutowania,

Ja sam nie wiem co byloby lepsze. Tyle lepsze ze zamiast przegladac oba wszystko byloby dostepne jednym kliknieciem.
Cytat:
najwiekszy problem to tka jak pisąłes ze własnie każde zdjęcie inne

Tutaj wystarczy odrobina checi kogolwiek z cyfrowka. Jest ktos taki?
Cytat:
Tak samo z fotorelacjami/galeriami z meczów - bede mial zdjęcia odpoiwednie to nawet i w dniu meczu coś się pojawi.

I tu wlasnie rola "medialnych". Fajnie byloby gdyby nie polegalo to na przypadkowych fotkach, ktore gdzies ktos robil i ewentualnie podesle za pare dni, tylko fotograf Stowarzyszenia, ktory sie bedzie tym zajmowal i na biezaco wrzucal..
Mysle ze tez nic trudnego..
Sam sie moge tego podjac za jakis czas, kiedy zejde z balkonu..
Cytat:
Ze więcej informacji jest na forum i stronie to racja no ale forum słuzy własnie do dyskusji a na stronie mają sie pojawiac tylko odpowiednie informacje.

I tutaj moj blad, bo dopiero dzis podgladnalem "wiecej" ;) Jedyne do czego sie moge przyczepic to to ze szalik z Tychami juz chyba niedostepny:)

Fajnie rozwiazana zakladka "kontakt"..
Cytat:
link na głównej był ale znikł :) więc tym bardziej zażalenia do Miłosza :D

Cytat:
;) to bylo celowe dzialanie dywersyjne;)

Wyrzucic ich obu!

Bianconeri - Sob Sty 19, 2008 12:26

Kubus zmieniłem gadżety specjalnie dla ciebie, miej coś od życia tam za wielką wodą :)

Wracając do tematu redaktorów, bo widze, ze cisza w temacie i nikt się nie kwapi to jak zwykle ja zacznę i proponuje Miłosza, Radka i Krzyśka jako przedstawiciela młodszej części "widowni", jak Kubuś wróci zza wielkiej wody i wniesie stosowne opłaty to się zastanowimy nad jego redaktorowaniem :D

Proponuje na razie te 3 osoby, jak dla mnie redaktorów im więcej tym lepiej, może ich być nawet i 20, tylko żeby bylo o czym pisac, wiadomości były sensowne i odnosiły się do Stowarzyszenia/klubu/kibiców itp.

Można zrobić sonde i glosowanie tylko niech coś się ruszy ...

radziufan - Sob Sty 19, 2008 13:59

w miare mozliwosci, umiejetnosci i czasu zgadzam sie na ta jakze zaszczytną funkcje;)
internacionale - Sob Sty 19, 2008 14:05

Także się zgadzam...
KrzysieKKS - Sob Sty 19, 2008 14:51

również się zgadzam na taka funkcje :)
Bianconeri - Czw Sty 31, 2008 17:22

Jakoś pasuje się spotkać w weekend w gronie "redaktorów" w miejscu z dostępem do komputera i internetu żeby was przeszkolić :]

PS. Dawidu też się łapiesz ?? bo widze, że cię wcześniej nie wymieniłem a przecież ktoś musi pisać o vlepkach :D

hanys - Czw Sty 31, 2008 19:04

Ja moge byc od naglych wypadkow;D
bo nie wiem czy na bierzaco bede sie mogl tym zajac...


Pozdro

internacionale - Czw Sty 31, 2008 22:54

W sumie można by w siedzibie Stowarzyszenia się spotkać... :) Jakiś komputer napewno się znajdzie...
KrzysieKKS - Czw Sty 31, 2008 23:23

Zgodze się z Miłoszem :)w siedzibie komputer sie znajdzie i to z internetem :) kwestia umowienia się na odpowiednią godzine najlepiej wieczorem( od 19 - bez ograniczeń;) ). Sprawdze jeszcze czy niema jakiegoś większego zamieszania w ten dzień tak żebysmy mieli spokój od "gości".
radziufan - Pią Lut 01, 2008 07:22

Krzysiu chyba zle zrozumiales Milosza..siedziba jest na Barskiej:) chyba ze ja cos pokrecilem:)
KrzysieKKS - Pią Lut 01, 2008 11:47

To raczej ja pokręciłem, moj bład :)) ale w razie potrzeby można też zająć siedzibe nr 2 na Alejach :))
KrzysieKKS - Sob Lut 02, 2008 11:39

Dzisiaj na Alejach jest w miare spokoj wiec jesli kazdemu redaktorowi i naczelnemu:) pasuje to zapraszam w skrone progi mok-u od godz 18 - bez ograniczen ;)
Bianconeri - Sob Lut 02, 2008 11:57

Mi pasuje, nie wiem jak reszta

[ Dodano: 2008-02-02, 13:44 ]
Zmiana planów, jednak dziś nie dam rady.

Proponuję jutro, wstępnie ok 16 - 17 godziny. Może być w siedzibie głównej :) czyli u Miłosza, może tez być u mnie w domu.

Niech każdy z zainteresowanych się wpisze.

radziufan - Sob Lut 02, 2008 15:00

jutro moge ale pozniej ok 19 bym sie wyrobil
internacionale - Sob Lut 02, 2008 17:27

Jutro cały dzień mój dom stoi dla was otworem...
KrzysieKKS - Nie Lut 03, 2008 00:05

Ja jutro raczej cały czas jestem wolny więc jeśli coś będzie ustalone co do godziny dajcie znać ja sie dostosuje :) a Ciebie Miłosz prosiłbym o małą instrukcje drogi do Ciebie, wyslij mi na gg :)
Bianconeri - Sob Lip 04, 2009 11:17

A tak po cichutku i bez pompy :) zaszły pewnie zmiany w ukłądzie i funkcjonowaniu strony Stowarzyszenia , zmienił się nieco układ modułów i menu, dodano możliwość komentoania artykułów itp.

Więcej informacji tutaj.

krzysiek186 - Nie Lip 19, 2009 13:53

Panie Bianconeri, czy można byłoby wprowadzić informacje dla członków stowarzyszenia odnośnie zaległości w składkach ? Jak dojdzie do spotkania to większość pewnie nie pamięta od którego miesiąca ma zobowiązania.
Bianconeri - Nie Lip 19, 2009 14:09

Panie Krzyśku :D w teorii i od storny technicznej po niewielkich modyfikacjach można by takie coś wprowadzić, pytanie tylko czy jest sens, bo jak ktoś zapomina (czyt. nie interesuje się tym) to obojętne czy będzie miał przypomnienie na stronie, w mailu czy w ramce nad łózkiem :D to i tak nic nie pomoże jeśli nie ma chcęci...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group