Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Rezerwy i Juniorzy Sandecji - SANDECJA ll - Orkan Szczyrzyc : Sobota godz: 18:00

arkoniusz - Wto Cze 16, 2009 12:34
Temat postu: SANDECJA ll - Orkan Szczyrzyc : Sobota godz: 18:00
W sobotę rezerwy Sandecji rozegrają ostatni mecz w tym sezonie. Ten mecz zależy o utrzymaniu się drugiej drużyny w IV lidze. Aby tak się stało sądeczanie muszą wygrać mecz, w przypadku remisu lub porażki utrzymanie rezerw bedzie zależało od wyniku jakim zakończy się mecz Popradu Muszyny z Tuchovią. Gdy w Muszynie padnie remis na utrzymanie sie rezerw wystarczy remis, lecz wszystkie spotkania odbywają się o tej samej godzinie i dlatego ten mecz musimy wygrać, by nie patrzeć na inne drużyny.
bartek - Wto Cze 16, 2009 12:59

Wygląda to raczej tak, że Poprad nie puści przecież meczu Tuchovi bo niby dlaczego miał by to zrobić. Zresztą Popradowi bliżej kontaktami do Sacza niż Tuchowa więc o to byłbym spokojny.
Rezerwy powinny powalczyć z Orkanem, który przecież już bez wybitnej motywacji.
Szykują się jakieś wzmocnienia na sobotni mecz z pierwszej drużyny czy wszyscy na urlopach?

RydzSmigly - Wto Cze 16, 2009 14:50

sprzydałoby się, żeby nasza drużyna miała te rezerwy w 4 lidze, bo zawsze to lepiej, zeby młodzi i powracający do zdrowia ogrywali się w wyższej lidze.Myślę, że powalczą o pozostanie i wygrają z Orkanem
radziufan - Wto Cze 16, 2009 14:59

a czy aby na 100% spdaja tylko 4 zespoly? nie zalezy to przypadkiem od ilosci spadkowiczow z ligi 3?? ktos sie orientuje?
sns1910 - Wto Cze 16, 2009 15:12

To chyba zależy od tego czy spadnie do II ligi Cracovia, w takim wypadku drużyna Cracovii z ME wylądowała by właśnie w IV lidze małopolskiej jako Cracovia II (lub w III lidze, tego nie wiem, nam to obojętne, bo wtedy do IV ligi spadnie po prostu jedna ekipa więcej z III ligi), kosztem 14 zespołu w tabeli (którym jest obecnie Sandecja II). Więc żeby mieć już pewność utrzymania się swój mecz musi przegrać Szreniawa Nowy Wiśnicz, a nasze rezerwy muszą oczywiście pokonać Orkan :)
bartek - Wto Cze 16, 2009 17:35

sns1910 napisał/a:
To chyba zależy od tego czy spadnie do II ligi Cracovia, w takim wypadku drużyna Cracovii z ME wylądowała by właśnie w IV lidze małopolskiej jako Cracovia II (lub w III lidze, tego nie wiem, nam to obojętne, bo wtedy do IV ligi spadnie po prostu jedna ekipa więcej z III ligi), kosztem 14 zespołu w tabeli (którym jest obecnie Sandecja II). Więc żeby mieć już pewność utrzymania się swój mecz musi przegrać Szreniawa Nowy Wiśnicz, a nasze rezerwy muszą oczywiście pokonać Orkan :)


Cracovia jak spadnie do I ligi nawet to jesteśmy bezpieczni z rezerwami na 14 miejscu, tzn Młoda Craxa będzie grała w nowym projekcie pzpn Młodej Pierwszej Lidze.

SączerS - Wto Cze 16, 2009 17:48

bartek napisał/a:
sns1910 napisał/a:
To chyba zależy od tego czy spadnie do II ligi Cracovia, w takim wypadku drużyna Cracovii z ME wylądowała by właśnie w IV lidze małopolskiej jako Cracovia II (lub w III lidze, tego nie wiem, nam to obojętne, bo wtedy do IV ligi spadnie po prostu jedna ekipa więcej z III ligi), kosztem 14 zespołu w tabeli (którym jest obecnie Sandecja II). Więc żeby mieć już pewność utrzymania się swój mecz musi przegrać Szreniawa Nowy Wiśnicz, a nasze rezerwy muszą oczywiście pokonać Orkan :)


Cracovia jak spadnie do I ligi nawet to jesteśmy bezpieczni z rezerwami na 14 miejscu, tzn Młoda Craxa będzie grała w nowym projekcie pzpn Młodej Pierwszej Lidze.


No to jeśli to co mówisz jest prawda to i nasze rezerwy tam będą grały ??

bartek - Wto Cze 16, 2009 21:04

Wydaje sie, że jeżeli ten projekt wejdzie w życie ( jakoś do 20 czerwca ma być decyzja) i Sandecja zgłosi drużynę to nie widzę problemu, być może wtedy z 4 ligi spadną nie 4 a 3 drużyny...

http://www.echodnia.eu/ap...LKA01/341578593

arkoniusz - Sro Cze 17, 2009 09:38

a przecież jeszcze Dunajec łączy się z Sandecją II, więc nie wiem czy jak rezerwy spadną to po fuzji ta drużyna spadnie bo Sandecja II spadła czy zostanie, bo Dunajec awansował do IV ligi
polak_ns - Sro Cze 17, 2009 11:29

Za drugi zespół MKS odpowiedzialni będą zapewne Jacek Ruchała i Janusz Świerad. Prowadzona przez drugiego z wymienionych Sandecja II ma połączyć się bowiem z zespołem seniorów Dunajca, trenowanym przez Ruchałę i w IV lidze występować pod szyldem Sandecja II/Dunajec.
bartek - Sro Cze 17, 2009 12:32

Zamieszanie z tym jak nie wiem :)

trzeba czekać jak to się rozwinie. Wydaje mi sie ze lepiej występować w Mlodej 1 lidze niż na 4ligowych boiskach, no ale nie do mnie decyzja należy.

radziufan - Sro Cze 17, 2009 12:56

z ta fuzja rezerw to jeszcze nic pewnego wiec lepiej ten mecz wygrac i sie po prostu utrzymac
narkins - Czw Cze 18, 2009 21:01

wybiera sie może jakaś wieksz grupa na ten mecz ???
radziufan - Czw Cze 18, 2009 21:09

bedzie nadkomplet....
internacionale - Czw Cze 18, 2009 23:25

narkins napisał/a:
wybiera sie może jakaś wieksz grupa na ten mecz ???


Owszem, podejrzewam że w okresie "przestoju" większa liczba widzów jest sprawą normalną... Zresztą nasze rezerwy mają o co walczyć, więc wszyscy na stadion !!

arkoniusz - Czw Cze 18, 2009 23:25

AK bedzie w większości
misiek_1984 - Pią Cze 19, 2009 00:55

Niestety ten mecz moze nie miec wiekszego znaczenia jednak. Z dobrze poinformowanych zrodel dowiedzialem, sie ze Tuchovia wystapi o przyznanie walkowera za mecz sprzed tygodnia z naszymi rezerwami jako, ze w meczu tym grali Fabianowski i Gawecki, ktorzy nie zachowali wymaganej 2-tygodniowej przerwy pomiedzy wystepami w pierwszym i drugim zespole.
bartek - Pią Cze 19, 2009 08:34

misiek_1984 napisał/a:
Niestety ten mecz moze nie miec wiekszego znaczenia jednak. Z dobrze poinformowanych zrodel dowiedzialem, sie ze Tuchovia wystapi o przyznanie walkowera za mecz sprzed tygodnia z naszymi rezerwami jako, ze w meczu tym grali Fabianowski i Gawecki, ktorzy nie zachowali wymaganej 2-tygodniowej przerwy pomiedzy wystepami w pierwszym i drugim zespole.


Ale bzdura :), nie ma takiego czegoś w przepisach. Jeśli tylko byli zgłoszeni do szerokiej kadry drugiej drużyny a zakładam że tak było skoro zagrali to nic nie odbierze Sandecji punktów za wygraną na Tuchovii....

krochmal - Pią Cze 19, 2009 10:48

Też mi się to nie wydaje bo nawet w tym sezonie były sytuacje, że najpierw grali w 1 drużynie powiedzmy jakiś tam fragment meczu a na drugi dzień w rezerwach.
arkoniusz - Pią Cze 19, 2009 10:51

Bo to jest tak że jak zawodnik zagra np. 80 minut to może jeszcze 10 minut zagrać w rezerwach i na odwrót.

I na ten mecz bez przeszkód może grać cały pierwszy skład!!

sns1910 - Pią Cze 19, 2009 11:05

misiek_1984 napisał/a:
Niestety ten mecz moze nie miec wiekszego znaczenia jednak. Z dobrze poinformowanych zrodel dowiedzialem, sie ze Tuchovia wystapi o przyznanie walkowera za mecz sprzed tygodnia z naszymi rezerwami jako, ze w meczu tym grali Fabianowski i Gawecki, ktorzy nie zachowali wymaganej 2-tygodniowej przerwy pomiedzy wystepami w pierwszym i drugim zespole.


Z tego co ja wiem to jedyny limit tego typu jest taki, że jeden zawodnik może przez weekend zagrać tylko 90 minut, a przykład podał kolega wyżej :)

misiek_1984 - Pią Cze 19, 2009 12:04

Tak, ale z tego co slyszalem to ta przerwa mialaby dotyczyc zawodnikow, ktory rozegrali wiecej niz jakis tam procent meczow w pierwszej druzynie. Czyli wlasnie Gaweckiego i Fabianowskiego, ktorzy byli podstawowymi zawodnikami zespolu w II lidze. Trzeba byloby dokladnie sprawdzic przepisy, ale na razie nie mialem czasu - opieram sie tylko na informacji, ktora wczoraj otrzymalem od jednej z osob bedacych blisko klubu. Zreszta bez tych zawodnikow raczej bysmy w Tuchowie nie wygrali, co potwierdza chocby lista strzelcow i obserwacja poprzednich meczow kiedy nie bylo jeszcze wzmocnien z pierwszej druzyny. Tak wiec trenerzy zagrali va banque i zobaczymy teraz jaki bedzie juz pozaboiskowy wynik sprawy.

Tez mam oczywiscie nadzieje, ze to sie nie sprawdzi aczkolwiek decyzje pewnie zapadna dopiero po zakonczeniu sezonu przy weryfikacji. Dlatego w sobote trzeba powalczyc i wygrac. Choc podobno jeszcze sprawa rezerw Cracovii moze wplynac na ilosc druzyn spadajacych z IV ligi. Tyle ze jak powiedzial dzis prezes PZPN, ewentualne baraze o ekstraklase moga sie odbyc nawet 3 dni przed startem kolejnego sezonu tak wiec dopiero wtedy moze sie okazac, w ktorej lidze zagra Cracovia i jej rezerwy. Szopka jak sie patrzy :)

A co do fuzji Sandecji II z Dunajcem to juz kiedys byl taki eksperyment tyle, ze z udzialem Startu Nowy Sącz. Efekt byl taki, ze Start (klub z dosc spora tradycja przeciez jak na nasze warunki) calkiem podupadl i dzis gra zaledwie w A klasie, a polaczona druzyna prezentowala sie bardzo przecietnie. Tak wiec to raczej niezbyt dobry pomysl moim zdaniem.

Bzymcio - Pią Cze 19, 2009 17:52

sns1910 napisał/a:


Z tego co ja wiem to jedyny limit tego typu jest taki, że jeden zawodnik może przez weekend zagrać tylko 90 minut, a przykład podał kolega wyżej :)


odstęp między pełnymi meczami (lub 90-minutową grą w ciągu np. dwóch kolejnych dni) zawodnika musi wynosić przynajmniej 48h

misiek_1984 - Pią Cze 19, 2009 22:34

Sprawa juz sie wyjasnila. Kierownictwo druzyny konsultowalo sprawe w PZPN i okazalo sie, ze przepisy jednak przemawiaja na korzysc Sandecji :)
radziufan - Sob Cze 20, 2009 14:38

czy mecz jest dzis o 18??
polak_ns - Sob Cze 20, 2009 16:12

tak mecz dzisiaj o 18
Bianconeri - Sob Cze 20, 2009 17:08

O 18 na Starcie
Amigos2 - Sob Cze 20, 2009 18:56

SANDECJA II - Orkan Szczyzyc 1-0 Wynik Po 1.polowie
x_cite - Sob Cze 20, 2009 20:35

No to mamy utrzymanie-pomimo porażki 2:3! Hehe Poprad Nam pomógł wygrywając z Tuchovią!:)
krochmal - Sob Cze 20, 2009 20:44

x_cite napisał/a:
No to mamy utrzymanie-pomimo porażki 2:3! Hehe Poprad Nam pomógł wygrywając z Tuchovią!:)


Mamy jeżeli Cracovia nie spadnie z Ekstraklasy i utworzona zostanie M I liga

polak_ns - Sob Cze 20, 2009 22:10

krochmal napisał/a:
x_cite napisał/a:
No to mamy utrzymanie-pomimo porażki 2:3! Hehe Poprad Nam pomógł wygrywając z Tuchovią!:)


Mamy jeżeli Cracovia nie spadnie z Ekstraklasy i utworzona zostanie ME I liga


Nie moze byc ME I Liga :P
M I liga :P

krochmal - Sob Cze 20, 2009 22:52

polak_ns napisał/a:
Nie moze byc ME I Liga :P M I liga :P


no jasne, że tak - mój błąd - już poprawiłem

radziufan - Nie Cze 21, 2009 08:41

jeszcze nic nie wiadomo odnosnie utrzymania, na meczu dało się słyszec głosy iz walkower dla Tuchovi jest niemal pewny, klub konsultowal przed meczem czy moga grac gracze z I zespolu i dostali ustne zapewnienie ze 'tak' jednak potem okazalo sie ze osoba ktora zapewnienia tego udzieliła , myliła się.
Wszystko zweryfikuje OZPN ale szanse na korzystny werdykt sa ponoc nikłe.

misiek_1984 - Nie Cze 21, 2009 19:35

No niestety jednak moje przypuszczenia, ktore pozniej odwolalem, okazaly sie byc prawda. Tak jak pisze radziufan, Sandecja oparla sie na interpretacji przepisow wg jakiegos emeryta dorabiajacego w OZPN, jednak nie ma zadnego potwierdzenia, ze taka konsultacja byla i co ów dzialacz doradzil. Tak wiec niestety moze byc kiepsko dla naszych rezerw...

[ Dodano: Pon 22 Cze, 2009 ]
Młodej I ligi w tym sezonie nie będzie

http://www.90minut.pl/new...ym-sezonie.html

krochmal - Wto Cze 23, 2009 10:15

Niestety w dzisiejszym "DP" jest już informacja z MZPN zweryfikował wynik meczu z Tuchovią na 3:0 dla drużyny z Tuchowa. Nieuprawionymi graczami mieli być Powroźnik, Gawęcki i Fabianowski.
misiek_1984 - Wto Cze 23, 2009 13:04

Powroźnik dosc czesto gral w rezerwach jeszcze we wczesniejszych meczach. Gral zreszta tez w sobote z Orkanem. Ale burdel w tym MZPN - jakis dziadek siedzi na posadzie quasi-spolecznej od lat i podaje klubowi informacje, ktorych sam sie pozniej wypiera. Z tego co czytalem we wczorajszym "Dzienniku Polskim", w przypadku walkowera Sandecja ma zamiar odwolac sie od decyzji do wyzszych instancji.
polak_ns - Wto Cze 23, 2009 14:33

Walkower jest już zatwierdzony bo na 90minut Tuchovia nas wyprzedziła.
tomo85 - Wto Cze 23, 2009 14:49

Następnym razem wszelkie informacje na temat gry zawodników niech klub żąda na pismie! Wtedy bedzie czarno na bialym i nikt sie tego w MZPN nie wyprze! :)
misiek_1984 - Wto Cze 23, 2009 23:42

Obawiam sie, ze PZPN i jego terenowe oddzialy sa zdolne do wszystkiego. Jak widac w ekstraklasie nie sa w stanie zinterpretowac ustalonych przez siebie przepisow. Przyklad idzie z gory i mamy efekty...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group