Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Sekcja Turystyczno - Historyczna - 100-lecie klubu, - pomysły

radziufan - Pią Lip 03, 2009 08:06
Temat postu: 100-lecie klubu, - pomysły
Nie widze takiego tematu a wg mego skromnego zdania trzebaby powoli sie zastanawiac jak mozna uhonorować Naszą Stulatke;)
na pewno bedzie cos organizowane przez klub alle mysle ze my w swoim gronie mozemy tez miec kilka dobrych pomysłow. Więc moze ja zaczne.....

Od dawna chodzil mi po glowie pomysl flagi pamiątkowej ktorej celem byloby uhonorowanie zasłuzonych pilkarzy Sandecji, mozna by stworzyc liste 10 najbardziej zasluzonch (chociaz to oczywiscie ciezkie i raczej subiektywne) i naniesc ich podobizny na flage + hasło "100 lat historii którą Wy tworzycie. Biało - czarnych serc nieśmiertelne bicie"

cos wzorowane na tym

ale to tylko moj pomysl, jeden z wielu o innych moze potem....a jakie sa wasze pomysly?

Maerqin - Pią Lip 03, 2009 12:22

Tez myslalem nad nowa, okolicznosciowa flaga wlasnie. Ciezko bedzie znalezc 10 najbardziej zasluzonych twarzy. Nie bylo jakichs specjalnych sukcesow nawet...Wydaje mi sie ze lepsza bylaby taka flaga, ktora wywieszana by byla przez caly sezon, cos jak [ 1910 ... 2010 ] + jakies mocne haslo na niej i pozjawiajace sie w tle wazniejsze daty czy ligi, w ktorych bylismy...
Pozyslow moze byc wiecej oczywiscie. Pozdro

RydzSmigly - Pią Lip 03, 2009 15:46

z tym wybraniem 10 piłkarzy to na pewno nie będzie problemu.To ze jakichś znacznych sukcesów nie mieliśmy to nic ni znaczy, tutaj rozpatruje się osoby nie pod względem tego w jakiej lidze wtedy Sandecja grała, tylko ich oddanie wobec klubu i uwierz mi znajdzie się co najmniej drugie tyle osób. Wystarczy tylko poczytać naszą historię klubu ;-). Ja jestem jak najbardziej za co zresztą utrzymuję od kiedy radziufanowi przyszedł ten pomysł do głowy.
Pozdrawiam

hanys - Pią Lip 03, 2009 15:53

mysle ze moze w koncu stanelibysmy na glowie i zorganizowali turniej o ktorym sie mowi od kilku lat.....
Masahiko - Pią Lip 03, 2009 17:37

Z wyborem 10 najbardziej zasłużonych można przejść się do Pana Weimera. Na pewno pomoże :)
grubas_KKS - Pią Lip 03, 2009 19:37

Jak dla mnie na pewno nie mogło by zabraknąć na takiej fladze Czesława Głucha i Tomasza Szczepańskiego.
RydzSmigly - Pią Lip 03, 2009 22:25

grubas myślę, że trzeba by wymyślić listę osób ktore mogłyby się znaleźć(oczywiscie skonsultowane z osobami ktore pamietaja stare czasy i ewentualnie aby dano to pod publiczny osąd kto powinien się znaleźc. uwazam ze ok. 5 osób powiedzmy do lat 70-80tych powinni sie znalezc,reszta nasze czasy.
hanys - Sob Lip 04, 2009 08:03

A dla mnie Michaela Djabonga, ktory w sezonie 99/00 strzelil kilka waznych bramek.

A tak pwoaznie to dla mnie przesada z ta flaga, ale to moja opinia

KubaNS - Sob Lip 04, 2009 09:41

Dlaczego przesada? Jakies argumenty?
Rozumiem ze lepiej zrobic kolejna flage z jakims groznym wzorem i tekstem? Nie czepiam sie. Pytam..

sz3ur - Sob Lip 04, 2009 11:06

nie no z ta flaga to takie typowe kserowanie lecha by było, taka moja skromna opinia...:)
style - Sob Lip 04, 2009 11:13

sz3ur napisał/a:
nie no z ta flaga to takie typowe kserowanie lecha by było, taka moja skromna opinia...:)


daj spokoj... tzn ze jak jedna druzyna zrobi flage to inni juz nie moga?

popatrz ile w swiecie kibicowskim krazy przyspiewek ktore sa bardzo podobne do siebie.


skoro to kserowanie to podaj jakis pomysl ktory np zastapilby ta flage

Ja myslałem o takiej koncepcji ze literki ze styropianu typu "100 lat tradycji...." itd
lub jakies inne hasło kartony biało czarne lub baloniada i jakies ognie - oczywiscie wiem ze to bedzie kosztowne - ale to tylko taki pomysł

z tym ze taka oprawa co ja zaproponowałem to bedzie ja mozna tylko uwiecznic w pamieci i na zdjeciach a flaga moze wisiec cały czas dlatego dobry temat zeby podawac pomysły i dyskutowac o nich a potem cos wybrac

sz3ur - Sob Lip 04, 2009 11:31

flaga spoko pomysł tylko akurat ten wzór o którym mowa(10 twarzy piłkarzy) jest wrecz łudząco podobny do flagi lecha i dlatego mowie ze byloby to delikatnie mowiac malo oryginalne:) a co do kosztow oprawy to rzeczywiscie nie jest to tania rzecz,no ale 1 liga zoobowiazuje:)))))))))))))))))))))
SączerS - Sob Lip 04, 2009 11:33

Nie tylko Lech ma taka flagę
sz3ur - Sob Lip 04, 2009 11:36

no ale my nie musimy miec chyba tego co inni maja:) jak juz tak wszyscy chca to zrobmy 7 twarzy...hehehe
radziufan - Sob Lip 04, 2009 11:45

kserowaniem byloby kserowanie hasła na fladze wg mnie..a twarze - przeciez beda inna niz na flagach Lecha czy Widzewa (bo tez taka ma)
no ale to jest dopiero pomysl, do realizacji daleko

internacionale - Sob Lip 04, 2009 12:11

Ja kiedyś spotkałem się z koncepcją żeby oprócz flagi z twarzami zasłużonych piłkarzy, zrobić także drugą flagę z twarzami najbardziej zasłużonych kibiców.

Jednak najważniejsze żeby przy wyborze twarzy nie brać pod uwagę tylko osób z ostatniej dekady (lub dwóch). Musimy pamiętać że klub ma 100 lat !

style - Sob Lip 04, 2009 12:14

internacionale napisał/a:
Ja kiedyś spotkałem się z koncepcją żeby oprócz flagi z twarzami zasłużonych piłkarzy, zrobić także drugą flagę z twarzami najbardziej zasłużonych kibiców.



oryginalny pomysł

biker_ns - Sob Lip 04, 2009 12:33

Koncepcja z flagą bardzo dobra i nie patrzmy że to już kiedyś,gdzieś było.Przyjemnie na sercu zrobiłoby się też starym kibicom którzy pamiętają czasy Zabeckiego,Grądziela czy innych, bo piłkarzy z tamtych epok też zabaczyli by na fladze.Można byłoby to oprawić takim motywem że:młyn wykrzykuje imiona i nazwiska piłkarzy z flagi,a cały stadion odpowiada "dziękujemy"po każdym piłkarzu.Skoro w lokomotywę zaczyna się włączać coraz wiecej osób to czemu taki pomysł by miał nie wypalić.Oczywiście rozpatrujmy to tylko jako luzny pomysł.

POZDRAWIAM

Sekta - Sob Lip 04, 2009 12:44

moim zdaniem kserowanie flagi z piłkarzami to nie jest najlepszy pomysł, czy nie można wymyślić czegoś innego? może będziemy rozgrywać jakiś mecz pokazowy z okazji 100-lecia i wtedy można zrobić oprawę z piłkarzami na materiale i do tego jakiś ładny transparent
Maerqin - Sob Lip 04, 2009 13:15

100 lecie klubu - pomysły

Taki jest temat, wiec kto ma jakies ciekawe wizje niech podaje. Ja zostaje przy swoim. Z projektem u mnie moze byc ciezko bo juz dlugo nie siedzie w ''projektach'' ale pomysl jest.
Aha i jeszcze jedno, 100 lat = 100 rac !!!

hanys - Sob Lip 04, 2009 13:23

Nie Jakubie nie potrzeba kolejnej flagi z groznym motywem. bardziej an te 100 lat zrobic cos co sie odbije echem i bedziemy o tym pamietac, a nie flaga ktora raz bedzie wisiec raz nie, bo ktos jej zapomni zabrac itp itd.
sz3ur - Sob Lip 04, 2009 14:59

to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0
style - Sob Lip 04, 2009 15:20

sz3ur napisał/a:
to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0



niezbyt widzi mi sie przebieranie podczas wznoszenia sektorowki, aczkolwiek sektorowka to dobry pomysł.

sandeczanin - Sob Lip 04, 2009 16:17

Moim zdaniem pomysł z flagą jest niezły...tylko nie wiem czy akurat 10 zawodników to odpowiednia liczba (skłaniałbym się do 7 plus 8 bez twarzy). Jeśli ktoś mówi o kserowaniu...czy np flaga Widzewa "You'll never walk alone" jest kserem piosenki śpiewanej przez Liverpool czy Celtic?? Jest wiele flag, haseł które używa kilka ekip...i teraz tyle "tego" jest że naprawdę ciężko coś (jak niektórzy piszą nieskserowanego) wymyślić. Temat o pomysłach...ale dla wielu każdy pomysł należy od razu zgnoić i zniszczyć...tacy cwani...proszę bardzo jak sam temat mówi podajcie swoje pomysł...

Moim zdaniem fajnym pomysłem byłoby wydanie gadżetów z okazji 100 lecia (koszulki, szaliki itp.)

A tak na marginesie moim zdaniem na fladze mogliby znaleźć się Jano i Stasiu z tych mniej odległych czasów...z tych bardziej niestety należałoby zapytać kogoś starszego ..

Sączersi....dodają skrzydeł...pozdro:D

polak_ns - Sob Lip 04, 2009 16:18

sz3ur napisał/a:
to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0


Chodzi ci o to co zrobił Falubaz w Gorzowie ?

Jak tak efekt był bardzo dobry.

ERNESTO - Sob Lip 04, 2009 16:57

sandeczanin napisał/a:
A tak na marginesie moim zdaniem na fladze mogliby znaleźć się Jano i Stasiu z tych mniej odległych czasów...z tych bardziej niestety należałoby zapytać kogoś starszego ..


Stasiu ... jasne, poniekad ikona Sandecji ... DZIS

a co z Tadeuszem Kantorem czy Wieslawem Spieglem ?

Pzdr

sandeczanin - Sob Lip 04, 2009 17:16

Cytat:
Stasiu ... jasne, poniekad ikona Sandecji ... DZIS

a co z Tadeuszem Kantorem czy Wieslawem Spieglem ?

Pzdr


Dlatego napisałem że nie jestem "kompetentny" jeżeli chodzi o starsze czasy...ale na pewno Ci 2 panowie zaproponowani przez Ciebie mogliby i zasługują Jest wielu dlatego myślę że dobrze by było zrobić taką liste 20 i z nich wybrać jeśli by to było 10 osób to powiedzmy że dla każdej dekady po 1 (choć wiem że z czasów początkowych dla klubu byłoby to ciężkie). Albo tak ze z 3 do czasu II Wojny Światowej a resztę już po niej...

internacionale - Sob Lip 04, 2009 17:27

Propozycja z mojej strony. Jako że do świętowania obchodów jest jeszcze bardzo dużo czasu a wyróżnienie np. 10 najbardziej zasłużonych piłkarzy byłoby fajnym akcentem z naszej strony (w jakiej formie to jeszcze nie wiadomo), proszę w tym miejscu aby każdy kto chciałby zgłosić kandydata niech wpisze imię i nazwisko oraz przedstawi którkie uzasadnienie swojego wyboru. Za kilka miesięcy można by przeprowadzić ankietę i wybrać tych 10 "najlepszych". Ot tak ode mnie....
ERNESTO - Sob Lip 04, 2009 17:57

zeby skompletowac liste bramkarzy: Artur Sejud. W koncu to za jego czasow dwukrotnie bylismy w 2 lidze ;)
sz3ur - Sob Lip 04, 2009 21:11

polak_ns napisał/a:
sz3ur napisał/a:
to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0


Chodzi ci o to co zrobił Falubaz w Gorzowie ?

Jak tak efekt był bardzo dobry.


dokładnie to miałem na myśli:)))

arkoniusz - Sob Lip 04, 2009 23:59

Ja proponuje Stefana Barana, ponieważ strzelił najwiecej bramek dla Sandecji (371 bramek)
Bzymcio - Nie Lip 05, 2009 11:55

sz3ur napisał/a:
to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0



podobną akcję zrobiła Arka na derbach Trójmiasta
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Myślę, że pomysły sektorówki trudny do zrealizowania. Ludzi na pewno będzie bardzo dużo, co za tym idzie młyn urośnie do sporych rozmiarów, nie wiem czy uda się tak rozgłosić tą informacje żeby każdy miał przy sobie drugą koszulkę.

Co do pomysłu z twarzami osób zasłużonych dla klubu to jestem za. Jednak jest to subiektywna kwestia, każdy może mieć inne zdanie na temat kto powinien znaleźć się na fanie.

sz3ur - Nie Lip 05, 2009 12:18

koszt czarnej zwykłej koszulki ok3-4zł:))))))))) tylko czy udałoby sie to rozgłosić wsrod fanów to nie wiem
RydzSmigly - Nie Lip 05, 2009 13:55

Jeśli chodzi o propozycję to z tego co czytałem Samuel Kippel był jednym z czołowych i zasłużonych piłkarzy tuż przed II wojną światową.
ERNESTO - Nie Lip 05, 2009 14:35

Jeszcze proponuje zastanowic sie skad wezmiemy te zdjecia :)
sandeczanin - Nie Lip 05, 2009 15:02

no dokładnie...problem byłby ze zdjęciami...ale może jakby ktoś w klubie dobrze poszukał to by coś się znalazło....chyba dawniej były jakieś karty zgłoszeniowe czy coś takiego:P
Pulo - Nie Lip 05, 2009 20:40

Jakto skąd z naszej klasy ;)
spdr - Pon Lip 06, 2009 10:54

a może zamiast flagi wydrukować zdjęcia wielkoformatowe (2x2 m) Tych zasłużonych dla Sandecji ludzi i w jakiś sensowny umieścić je na stadionie- ozdobiły by stadion a przy tym uhonorowano by w szczególny sposób - taka galeria sław KKS
to tylko jeden z pomysłów

GoToSleep - Pon Lip 06, 2009 23:33

pomysł ze zdjęciami też nie jest głupi ale podoba mi się pomysł sektorówki tak jak to arka robila :))
kamilyes - Wto Lip 07, 2009 07:07

no tak dobry ten pomysł ze zdjęciami.
Felek - Wto Lip 07, 2009 10:35

Pomysły bardzo mi się podobają. Dodam jedynie, że przy projektach można wykorzystać jeszcze np. kontur panoramy miasta (chociażby od strony stadionu - stare miasto z wierzami wyglada pieknie) albo historyczne herby klubu (w pamięci kolacze mi pare ich odmian).
moru - Wto Lip 07, 2009 10:41

100 lecie klubu to wyjątkowa okazja dlatego trzeba się pokusić o specjalną oprawę. Zaznaczam że jest to luźna propozycja, być może głupia lub nierealna (na pewno trudna do realizacji) aczkolwiek efektowna i godna jubileuszu ;]
http://www.youtube.com/wa...feature=related

oczywiście wszystko w biało-czarnych barwach ;) A na płocie powiesić flagę mniej więcej tej wielkości co w przypadku tej oprawy
http://i39.tinypic.com/343i17c.jpg z hasłem w stylu :
1910 - 2010 STO LAT HISTORII KTÓRĄ (WY) TWORZY(CIE) - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
(szybki plagiacik od radziufana xD )

Trybuny na naszym stadionie są niestety stosunkowo niskie, wydaję się wiec że efekt byłby ciekawy tylko wtedy gdyby oprawa objęła całą trybunę od strony kamienicy. Dodatkowo akcja dość kosztowna puszka musiała by parę razy solidnie się wypełnić aby myśleć o realizacji czegoś w tym stylu

SączerS - Wto Lip 07, 2009 10:54

kartoniady na naszym stadionie chyba nie wyjdą poprawnie bo mamy niskie trybuny
Maerqin - Wto Lip 07, 2009 12:01

moru napisał/a:
100 lecie klubu to wyjątkowa okazja dlatego trzeba się pokusić o specjalną oprawę. Zaznaczam że jest to luźna propozycja, być może głupia lub nierealna (na pewno trudna do realizacji) aczkolwiek efektowna i godna jubileuszu ;]
http://www.youtube.com/wa...feature=related

oczywiście wszystko w biało-czarnych barwach ;) A na płocie powiesić flagę mniej więcej tej wielkości co w przypadku tej oprawy
http://i39.tinypic.com/343i17c.jpg z hasłem w stylu :
1910 - 2010 STO LAT HISTORII KTÓRĄ (WY) TWORZY(CIE) - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
(szybki plagiacik od radziufana xD )

Trybuny na naszym stadionie są niestety stosunkowo niskie, wydaję się wiec że efekt byłby ciekawy tylko wtedy gdyby oprawa objęła całą trybunę od strony kamienicy. Dodatkowo akcja dość kosztowna puszka musiała by parę razy solidnie się wypełnić aby myśleć o realizacji czegoś w tym stylu

Pomysl calkiem fajny, dorzucilbym jeszcze te 100 rac:) A jesli chodzi o koszty to moze i sam klub by dolozyl pare zlotych jakby sie przedstawilo im w odpowiednim czasie co chcemy zrobic przy okazji obchodzenia 100-lecia. Mysle ze spodobalby sie im pomysl (jakikolwiek on w koncu bedzie) i nie stwarzaliby problemow wiec nie wszystko szlo by z kieszeni kibicow...
SączerS napisał/a:
kartoniady na naszym stadionie chyba nie wyjdą poprawnie bo mamy niskie trybuny

Jesli chodzi o taka kartoniade jak na tym filmie to jest bardzo proste, musi tylko ktos tym ''pokierowac''.

GoToSleep - Wto Lip 07, 2009 12:24

pomysł moim zdaniem jak najbardziej do zrealizowania :))
a co do pokierowania napewno zajęli by się tym nasi młynowi :D

Fallen - Wto Lip 07, 2009 13:47

A ja bym dorzucił swój pomysł zamaist takich falowań w rytm pulsu możemy wytypować osoby poszczególne które bedą mieć biał-czarne kartony, reszta czarne.
Osoby z biało czarnymi poustawiać tak by wyglądała jak taka linia na czymś co pokazuje puls :) (nazwy nie pamiętam) i w rytm takiego bicia z głośników osoby te będą przewracać je na biała strone w stylu meksykańskiej fali. Ech nie wiem czy zrozumiecie ;). Postaram się narysować w paincie i potem zamieścić tutaj.

Dziekan - Sro Lip 08, 2009 12:07

1. Wchodzi nowa ustawa, która surowo będzie karać za użwywanie rac ( kary więzienia)
2. Zastanowcie się czy kartoniada na wysokości 7 rzędów krzesełek ma sens ?

kamilyes - Sro Lip 08, 2009 12:32

PS:1. Szkoda gadać.
PS.2. Myślę że ma sens, pod warunkiem że cały sektor E weźmie udział w tym.

SączerS - Sro Lip 08, 2009 13:24

chyba raczej cały sektor F
olokrk - Sro Lip 08, 2009 17:43

a dlaczego nie cala strona od rzeki
klap - Sro Lip 08, 2009 17:53

bo właśnie cała strona od rzeki to jest właśnie sektor F
kamilyes - Sro Lip 08, 2009 19:05

sączers zagalopowałem się i napisałem E :) oczywiście chodziło mi o F :)
Tomko54 - Czw Lip 30, 2009 21:17

Ja dla mnie pomysł ok ale moim zdaniem można by też zamiast piłkarzy na fladze umieścić twarze trenerów bo przecież oni kierują grą drużyny a do tego jeszcze jakiś dobry meczyk najlepiej z jakąś drużyną za granicy która przykuła by uwagę widzów. To takie moje zdanie.
arkoniusz - Czw Lip 30, 2009 21:48

pomysł z meczem z zagranicy jest dobry ale to musi bys taka druzyna ze warto przysc na mecz np. Hutnik mecz miał z najstarszą druzyną na swiecie.

Mysle ze mecz mógł by spokojnie być z jakąś druzyną na swiatowym poziomie mysle ze na taką okazje jak 100 lecie klub nie miał by problemu z załatwieniem meczu z ekstraklasy angielskiej, hiszpansiej czy włoskej.

x_cite - Czw Lip 30, 2009 22:08

mecz z Juventusem Turyn!:))
kamilyes - Czw Lip 30, 2009 22:20

Tak jak to kiedyś powiedział reporter w TVP3, problem by był gdyby doszło by do meczu Sandecja - Juventus Turyn, powód koszulki :D
Maerqin - Czw Lip 30, 2009 22:43

Rece opadaja jak czytam coniektorych. Az strach pomyslec co bedzie jak liga ruszy...
PigiKKS - Pon Sie 03, 2009 01:17

ja mam pomysl ale trzebaby było bardzo duzo materiału...;d taka po Q**wie sektorówke na całe F i na niej jakis napis z okazji 100-lecia...;) i do tego np wulkany i wykminic jakąś przyspiewke...:) to moj skromny pomysl.. ;)
jgns - Pon Sie 03, 2009 23:16

z ta sektorowka to dobry pomysł!!!!
juring - Wto Sie 04, 2009 16:06

To jest NAJLEPSZYYYYYYYYY pomysł od nas KIBICÓW.Apeluje o poważne rozpatrzenie tej s wprawy.Oczekuję na propozycję ( wygląg , napis ).Nazwiska zdjęcia zasłużonych piłkarzy w 100-letniej histori klubu (min.200 os.) powinny powstać z inicjatywy klubu i być wystawione w gablotach np. między choinkami.(Kibic z 35-letnim stażem)
spdr - Wto Sie 04, 2009 16:18

której?
KrzysieKKS - Wto Sie 04, 2009 23:07

Mi się marzy żeby na nasze stulecie zorganizować duży turniej z naszymi przyjaciółmi. Myślę że ludzie chętnie by przyszli pooglądać Polonie , Korone, Cracovie i resztę naszych przyjaciół którzy są w trochę niższych ligach. Przy okazji takiego turnieju można by zrobić efektowną oprawę której w lidze może się nie udać zrobić ze względu na nowe przepisy. Co do samej oprawy to już pomysłów padło wiele i wiele by się znalazło wiec z tym by problemu nie było:-) Rzeczą oczywistą byłoby zaproszenie naszych regionalnych "gwiazd" :-) jak i zaproszenie jak największej ilości osób które przyczyniły się do rozwoju i funkcjonowania Sandecji. Fajnie byłby wydać jakąś książkę opisującą całą stu letnią historię klubu ale również kibiców bo w końcu jedno z drugim nierozerwalnie się łączy.Można by wydać jakąś płytę DVD/CD ze starymi meczami/skrótami itp itd O okazjonalnych pamiątkach nie wspominam bo to rzecz oczywista (i na pewno wielu będzie chciało wykorzystać to okazje żeby sobie zarobić i bynajmniej nie mam na myśli nas)
To tylko cząstka tego co by się chciało i na pewno nie na wszystko mielibyśmy wpływ no ale co tam zawsze można pofantazjować :-) na razie tyle :-))

GoToSleep - Wto Sie 04, 2009 23:59

MOIM ZDANIEM SUPER POMYSŁ! Bardzo chętnie przyszedł bym oglądać takie widowisko :D
Maerqin - Sro Sie 05, 2009 00:28

Tak, pomysl super tylko ze z rozegraniem tego turnieju ze zgodami moglby byc problem bo to w koncu 7 druzyn a watpie zeby turniej mial trwac pare dni...
KrzysieKKS - Sro Sie 05, 2009 10:36

Zawsze można by dostawić jedną drużynę chociażby gwiazd regionu czy oldboyów Sandecji w ostateczności my byśmy zagrali ;-) zrobić dwie grupy skrócić mecze do 25 min połowa.
A jak by się uprzeć to można by zrobić bez grup rozegrać taki turniej po prostu losowanie drużyn przegrany odpada czy coś w ten sposób.
A zresztą jak dla mnie mógłby i trwać te dwa dni :-) Jak się bawić to się bawić drzwi wyjeb*ć okna wstawić ;-)

GoToSleep - Sro Sie 05, 2009 12:13

ziomek nie jest powiedziane ze mecz ma trwac 90 minut :D
simo_n - Sro Sie 05, 2009 13:38

100-u lecie klub nie obchodzi zbyt często, więc świętowanie mogło by trwać i tydzień.
GoToSleep - Sro Sie 05, 2009 15:35

zgadzam sie :D
Maerqin - Sro Sie 05, 2009 21:13

Mogloby i miesiac i co z tego??? Ja jakos nie widze Poloni czy GKSu Tychy jak kraza tam i spowrotem miedz Saczem a Warszawa/Tychami w trakcie sezonu bo jest mecz w nic nie wartym (dla nich) turnieju. Wezcie pomyslcie. Nikt nie zechce ryzykowac zdrowia zeby zagrac albo wynagrodzenie nie bedzie sie zgadzac. ALE sprobowac mozna, jasne.
arkoniusz - Sro Sie 05, 2009 21:22

JPiPK napisał/a:
Mogloby i miesiac i co z tego??? Ja jakos nie widze Poloni czy GKSu Tychy jak kraza tam i spowrotem miedz Saczem a Warszawa/Tychami w trakcie sezonu bo jest mecz w nic nie wartym (dla nich) turnieju. Wezcie pomyslcie. Nikt nie zechce ryzykowac zdrowia zeby zagrac albo wynagrodzenie nie bedzie sie zgadzac. ALE sprobowac mozna, jasne.



Rozumiem ale rok ma 365 dni i nie czeba swiętować juz 1 stycznia przecież mozna jak się sezon skończy i w tym czasie kluby przyjezdne np. mogą testować sobie graczy my świętujemy ale i z kożyścią dla innych klubów.

Warto dodąć że w tym samym czasię nasi bracia z Jasło obchodzą taką samą rocznice więc może warto pomyśleć czy nie zrobić dodatkowejj sektorówki razem z Czarnymi.

czorny88 - Czw Sie 06, 2009 21:25

mozna bylo by tez pomyslec o jakiejs konkretnej imprezie kibicowskiej jakis turniej lub cos w tym stylu taki prawdziwego zdarzenia!!!jest jeszcze duzo czasu zeby zebrac odpowiednie srodki i pozalatwiac takie rzeczy
KubaNS - Czw Sie 06, 2009 23:06

Zeby uporzadkowac temat to wstrzymajcie z opisywaniem tutaj pomyslow na oprawe, wyglad sektorowek czy jedna strona zaspiewa to a druga odpowie tamto, bo pachnie to troche forum Kolejarza Stroze czy innej Niecieczy ewentualnie afera na forum Unii sprzed paru lat gdzie poszukiwali zaginionych balonow z baloniady.. ;)
Od takich rzeczy jest okreslona grupa osob, ktora napewno przygotuje cos fajnego. Macie pomysly? Fajnie. Zgloscie sie do nich, zaproponujcie, bo przynajmniej ja wychodze z zalozenia ze oprawa musi byc niespodzianka i zaskoczeniem, a juz napewno nie glownym tematem rozmow na forum jak swietowac 100 lecie klubu..

Bardzo chetnie jednak widziane Wasze opinie na temat turnieju, "galerii slaw", wydawnictwa na temat historii kibicowania w Nowym Saczu i wiele innych WIEKSZYCH niz oprawa inicjatyw, ktore zaproponujecie, bo to bylo chyba w zamysle tego tematu.

I przedewszystkim tez potrzebni beda chetni przy pomocy przy tym i owym.

Pzdr.

wel - Nie Sie 09, 2009 08:16

KrzysieKKS napisał/a:
Jak się bawić to się bawić drzwi wyjeb*ć okna wstawić ;-)


Zwłascza jeśli Violin pod ręką :D

Sory za OF.

adamek H - Sob Sie 15, 2009 09:14

a moze zamiast flagi, specjalna edycja Vlepek z Herbeb w Tle i danym piłkarzem i napisalem Dziekujemy?
Snoopi86 - Sob Sie 15, 2009 10:24

no prosze cie sulecie klubu bez flagi...nie to nie przejdzie...vlepki swoja droga
glowaBNS - Nie Sie 16, 2009 08:54

adamek H,

Co do Vlepek to dobry pomysł :D Ale to już by musiało być chyba na 3 kartkach :D Ale mi pasi.

Flaga też jest moim zdaniem konieczna albo Sektorówka z jakimś napisem lub czymś podobnym, ale to trzeba już przemyśleć.

Krokil_10 - Pią Sie 21, 2009 21:15

To ja taką mam propozycję vlepek proponowanych przez adamka H

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

To jest tylko propozycja wyglądu :)

internacionale - Pią Sie 21, 2009 22:13

Krokil_10 napisał/a:
To ja taką mam propozycję vlepek proponowanych przez adamka H

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

To jest tylko propozycja wyglądu :)


Tego się nawet skomentować nie da... Kasuję "Twoją propozycję"...

Maerqin - Czw Wrz 03, 2009 23:22

Krzychu napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=mDU1iNPmqno

1:50 - 2:15 :)

Raffio - Pon Wrz 21, 2009 10:14

można by było zrobić wielką sektorówke na cały sektor F od wejścia do samego końca przy ZOO :)

np. coś w tym stylu :) http://i.wp.pl/a/f/jpeg/2...sien08_470.jpeg

Owca - Pon Wrz 21, 2009 15:58

ano można, ale mam nadzieje że będziecie nas wspomagać i będziecie wrzucać jakieś grosze do puszek ( ;
Masahiko - Pon Wrz 21, 2009 16:14

Będą puszki, będą pieniążki :P

A tak na serio to po raz kolejny na meczu nie spotkałem nikogo z puszką. Musicie być aktywniejsi. Może więcej puszeczek? Szkoda że przelewem nie można wspomóc, bo myślę że i emigracja mogłaby wspomóc :P

Bianconeri - Pon Wrz 21, 2009 16:16

Zawsze można przelew zrobić na konto Stowarzyszenia z odpowiednim dopiskiem.
Ludzie przysyłali już pieniądze na różne cele i zawsze trafiały do właściwych rąk.

Masahiko - Pon Wrz 21, 2009 16:17

To dobra wiadomość. Coś tam przeleję za dwa ostatnie mecze, bo nie wrzuciłem nic do puszki :)
Owca - Pon Wrz 21, 2009 21:36

Myślę że za twoim przykładem pójdzie więcej osób, które nie miały okazji wspomóc Ultrasów na meczach, przy okazji chciałem z góry podziękować ( ;
YG-US - Wto Wrz 22, 2009 09:06

No osoby z puchą wyszły zapóźno i nie dotarły na sektor F ;)
No to na następny meczu, juz napewno bedziemy widoczniejsi;)
Jesli Fundusze nam pozwolą to pomysłów na 100 lecie nam nie braknie
jest ich mnóstwo
Pozdro

VTR - Nie Wrz 27, 2009 14:07

Ja mam kolejna propozycje co mozna by zrobic aby uswietnic 100 urodziny naszego klubu ;) Mozna namalowac jakies okazjonalne graffiti (np. na garazach przy Pilsudskiego lub jakies inne legalne miejsce)
RydzSmigly - Nie Wrz 27, 2009 14:24

fajny pomysł, mało u nas tego jest na mieście
Raffio - Nie Wrz 27, 2009 15:00

koło SP20 na ogrodzeniu od strony osiedla są wolne miejsca do malowania :)
Masahiko - Nie Wrz 27, 2009 16:16

Same pomysły są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest rozreklamowanie takich "imprez" związanych ze stuleciem klubu. Żeby to się rozeszło po całym Sączu, po Małopolsce i na całą Polskę. Media muszą o tym mówić i pisać (oczywiście w pozytywnym aspekcie ;). Tutaj pole do popisu jest olbrzymie ;)
Grzesiek_91 - Nie Wrz 27, 2009 16:22

Raffio napisał/a:
koło SP20 na ogrodzeniu od strony osiedla są wolne miejsca do malowania :)


Już zajęte;)

Maerqin - Nie Wrz 27, 2009 17:01

To(graffiti) trzeba zrobic w jakims widocznym miejscu(niekoniecznie z okazji 100-lecia klubu, po prostu zeby bylo) np. na wjezdzie do Nowego Sacza czy na wylocie, zeby wszyscy przejezdzajacy przez nasze miasto wiedzieli kto tu rzadzi:) Powinno byc ich kilka w roznych widocznych miejscach w Saczu. I zeby byl to po prostu zwykly, duzy napis a nie graffiti nie do odczytania. Z pewnoscia chlopaki co maluja zgodzili by sie to zrobic, trzeba by tylko kupic im puchy.
Raffio - Nie Wrz 27, 2009 17:09

Grzesiek_91 jak ty tam malujesz to mógłbyś namalować takie graffiti xD
VTR - Nie Wrz 27, 2009 17:18

Podoba mi sie tez akcja Korony - "Oddaj ściane w dobrym stanie" ;)
Wiecej info tutaj:
http://forum.mks-korona-k...pic.php?p=99433

Mysle ze i taka akcje mozna by u nas zorganizowac, zwlaszcza ze miejsc pod malowanie u nas jest pod dostatkiem :) Mozna by np. raz na jakis czas jedna zbiorke do puszek przeznaczyc na takiego legala w ktoryms miejscu w miescie.

Busta - Nie Wrz 27, 2009 19:17

Na nowej biedronce przy Sucharskiego jest ściana na której zmieści się napis jak i herb. Jedyny problem to to że są nikłe szanse by zrobić to legalnie ale miejsce super. Klienci, ludzie z całego osiedla czekający na autobus jaki i ludzie przejeżdżający ulicą. Jeśli znajdzie się jakiś odważny to chętnie dołożę się na puszki. Mam nadzieje że nie posądzą mnie za nakłanianie do wandalizmu heh. Pozdro
VTR - Nie Wrz 27, 2009 19:33

Zawsze mozna zapytac :P A moze jakims cudem uda sie dostac zezwolenie? :) O ile sie dobrze orientuje to mimo wszystko graf w tamtym miejscu bylby nietrwaly, glownie ze wzgledu na farbe jaka jest biedronka pomalowana, a co za tym idzie bedzie ona za rok, moze nawet wczesniej odpadac.
Owca - Nie Wrz 27, 2009 20:24

Ja z kolei uważam że skoro można wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia, to osoby które postulują za taką akcją malowania grafów, oczywiście w legalnych miejscach, mogą śmiało wpłacać jakieś "grosze" z dopiskiem np. malowanie ścian lub coś w tym stylu. Mile widziane będą również informacje + zdjęcia "zaklepanych" ścian, w przypadku gdy jakaś sensowna kwota się uzbiera i będzie można działać.

Jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy do puszek przy okazji meczów, to nie jest to dobry pomysł, ponieważ przed nami 2 ważne mecze (jeden po drugim) na które Ultrasi będą szykować jakąś niespodziankę. Mam na myśli mecze z KSZO i GKS Katowice, a jak każdy czytający forum wie, koszt jednej sensownej oprawy to ponad 1.000 zł..

Pozdrawiam

VTR - Pon Wrz 28, 2009 14:42

Mowilem przede wszystkim o wzorowaniu sie na Koronie. Mysle ze samo naglosnienie ze np. taka inicjatywa bedzie przeprowadzona z podaniem numeru konta stowarzyszenia (np. na glownej stronie) moglo by zaawocowac jakimis przelewami, fajnym pomyslem rowniez byly vlepki cegielki (nie wiem jaka oplacalnosc jest takiej akcji bo nie wiem ile kosztuje produkcja vlepek) opcji jest duzo, a kosztowac sama taka reklama nic raczej nie kosztuje (zwlaszcza dla ultrasow na sandecja.pl ;) ). Co do scian to mysle ze raczej problemow nie bedzie (rowniez w tym wzorowal bym sie na Koronie :D - tj. zlozenie np. wniosku do spoldzielni). Oczywiscie nikogo nie zmuszam do realizacji tego o czym pisze, ale jesli by sie komus chcialo to wystarczy oprzec sie na doswiadczeniu chlopakow z Korony, bo jak widac w linku ktory podalem wychodzi to zajebiscie ;) A i tam byly sytuacje ze ktos sponsorowal calego grafa ;)
Tomko54 - Pon Wrz 28, 2009 15:02

Co do tej ściany to moim zdaniem można by też sie zwrócić z takim pomysłem do władz miasta, bo w Nowym Sączu jest dużo (niestety) zaniedbanych kamienic, bloków, zwykłych ścian więc może by zgodzili się żeby nam oddać jakąś ściane. Spróbować zawsze można tym bardzie że przecież Prezydent Nowak jest kibicem Sandecji ;].
Ps. I wogóle myśle że jak ktoś ma pisać z nudów jakieś CHWDP to niech napisze Sandecja i będzie git.

Masahiko - Pon Wrz 28, 2009 15:11

Jak coś powstaje z nudów to zazwyczaj jest kiepskiej jakości. Ja tam wolę by tacy nic nie pisali i zajęli się porządną robotą ;) o ściany jednak będzie trudno, ale życzę powodzenia :)
Busta - Pon Wrz 28, 2009 15:24

Widzę że pomysł na graffiti cieszy się największym zainteresowaniem. Więc tak sobie pomyślałem że fajnym miejscem były by garaże na ul. Batalionów Chłopskich obok których stoi piekarnia Harnaś, w której w pieczywo zaopatrują się ludzie z osiedla jak i z innych części Sącza tak więc oglądalność była by duża. Myślę że jak by się w odpowiedni sposób porozmawiało z prezesem spółdzielni nie powinno być problemów z wyrażeniem zgody. W końcu dlaczego tylko WP ma mieć fajne garaże. Ale jak wszyscy dobrze wiemy z samych pomysłów nic nie będzie...trzeba działać.
Tomko54 - Pon Wrz 28, 2009 15:38

Ja sądze że takie graffiti powinno być jak najwięcej i to nie koniecznie z okazji 100 lecia klubu.
klipol - Pon Wrz 28, 2009 16:30

Masahiko napisał/a:
Jak coś powstaje z nudów to zazwyczaj jest kiepskiej jakości. Ja tam wolę by tacy nic nie pisali i zajęli się porządną robotą ;)o ściany jednak będzie trudno, ale życzę powodzenia :)


Parę lat temu nie było problemu aby zdobyć pozwolenie od prezesa spółdzielni na WP do pomalowania garaży :)

Owca - Pon Wrz 28, 2009 17:17

Jak już pisałem wcześniej, zbieranie pieniędzy na meczu odpada z powodu dwóch bardzo ważnych meczu u siebie. Obowiązkowo będą oprawy na tych meczach, a one z kolei kosztują..

Wydaje mi się że na sandecja.org był numer konta na który można wpłacać pieniądze. Jak będą uskładane fundusze, to reszta pójdzie z górki.

Pozdro

radziufan - Czw Paź 22, 2009 08:22

za wybór dziesiątki najwybitniejszych sportowców oraz "złotą" piłkarską jedenastkę obchodzącej w przyszłym roku stulecie istnienia Sandecji zabrał się Dziennik Polski

Na Czytelników, którzy zgłoszą swe propozycje czekają wyjątkowo cenne nagrody: telewizory plazmowe, laptopy, kamery i odtwarzacze DVD, cyfrowe aparaty fotograficzne, karnety na lożę honorową na wszystkie mecze Sandecji w sezonie 2010/11 i inne.

Kupony nadsyłać lub osobiście dostarczać należy do redakcji "Dziennika Nowosądeckiego" (ul. Narutowicza 6, I p.) do końca marca 2010. Wówczas przekonamy się, do kogo z uczestników głosowania uśmiechnie się szczęście przy losowaniu upominków, zaś nazwiska laureatów ogłosimy podczas przewidzianych na czerwiec uroczystości jubileuszowych.

RydzSmigly - Czw Paź 22, 2009 15:18

może ten pomysł z flagą i podobiznami byłby w tym wypadku dobry?Co o tym myślicie?
biker_ns - Czw Paź 22, 2009 16:00

Oczywiście że dobry.Przeważnie pierwsze pomysły są najbardziej trafne.
Na przykład w marcu rozstrzygnie się konkurs na 10 najwybitniejszych piłkarzy Sandecji w 100-letniej historii.Bazując na zwycieskiej 10-tce skopiować ich podobizny na flagę.Poparte to odpowiednia oprawą i atmosferą i mamy fajny efekt.

hanys - Pią Paź 23, 2009 18:55

a ja mysle ze zamiast snuc pomysly itp do ktorych i tak pewnioe malo osob reke przylozy, moze czas zaczac ruszyc to stowarzyszenie, bo od pol roku jestesmy w dupie, nie mowiac o skladkach itp.
radziufan - Czw Lis 05, 2009 09:03

info ze strony oficjalnej

"Równocześnie z walką o jak najlepszą lokatę na zapleczu ekstraklasy trwają przygotowania do stulecia klubu. Niewykluczone, że Sandecja zaprosi w czerwcu do Nowego Sącza łódzki Widzew. Dlaczego akurat ligowego rywala?

- Widzew to nasz brat bliźniak, tyle że o wiele bogatszy - mówi wiceprezes klubu Kazimierz Kadłuczka. - Łodzianie również w przyszłym roku świętują stulecie. Rozmawiałem z prezesem Animuckim. To bardzo pomysłowy i energiczny człowiek. Niewykluczone, że Widzew zagra u nas, a my w Łodzi. Do ustalania szczegółów jest jednak jeszcze daleko.

Współpraca z Widzewem miałaby również inne dobre strony. Wiceprezes podpatruje jak Widzew funkcjonuje od strony organizacyjnej i przyznaje, że Sandecji jest do niego daleko. Ale ma się od kogo uczyć.

- Nie mamy jeszcze struktur organizacyjno-finansowych, jakie są potrzebne, by funkcjonować spokojnie. Sandecja nadal jest drużyną w toku dużych przemian - uważa wiceprezes. Z rundy jesteśmy zadowoleni - ten sezon jest po to, by drużyna w pierwszej lidze okrzepła, ograła się. Nadal nie mamy sponsora strategicznego. Redukcja długu powoli się udaje, ale nie jest to już priorytetem"

Masahiko - Nie Lis 22, 2009 17:01

Runda jesienna zakończona. Czas na zasłużony odpoczynek. Jednak nie dla wszystkich będzie to okres lenistwa i błogiego wyczekiwania na wiosnę. Wielu ludzi dopiero teraz zaczyna swoją prawdziwą, krecią robotę. Myślę że kibice nie powinni zostawać w tyle. Proponuję dokonać małego remanentu w tym temacie, oraz namawiam wszystkich zaangażowanych w sprawy obchodów stulecia klubu do kolejnych pomysłów. Myślę że nie należy się obawiać tego co przychodzi nam do głowy. Burza mózgów może przynieść tylko korzyści. Klub już za niespełna półtora miesiąca wkroczy do grupy "stulatków". Trzeba wejść w to z ogromnym rozmachem i mam wrażenie że kibice mogą w tym bardzo pomóc. Na początek proponuję zasypanie tego tematu pomysłami, które na bieżąco będą komentowane (może w osobnym temacie?), a później zostaną zweryfikowane przez "grupę rządzącą", czyli najbardziej zaangażowanych członków "Stowarzyszenia Kibiców". Myślę że nie ma się czego tutaj wstydzić i nawet jeśli pomysł może zostać nie przyjęty, lub nawet z góry skazany na niepowodzenie to i tak powinien przynieść korzyści.


Z mojej strony kilka pomysłów:

Jeżeli o mnie chodzi to skupiłbym się na historii klubu. Myślę że nie najgorszym pomysłem byłoby przeszukanie archiwów w celu znalezienia gazet, w których moglibyśmy odszukać jakieś informację na temat pierwszych spotkań Sandecji, zarówno na samym początku istnienia klubu, jak i później w momencie awansów, lub innych ważnych wydarzeń. Jest to praca czasochłonna i wymagająca niezwykłej cierpliwości. Myślę jednak że mogłoby z tego powstać coś na prawdę niezwykłego. Z tym pomysłem można związać wiele mniejszych projektów - np. projekcja pokazująca rozwój stadionu Sandecji na przestrzeni lat (na końcu projekt autorstwa naszego forumowego kolegi sns), albo coś podobnego ale dotyczącego strojów piłkarskich. Można również zaorganizować wystawę, gdzie oprócz zdjęć i pamiątek związanych z klubem, byłyby te związane ze sferą kibicowską - zdęcia, wsólne szaliki, krótkie opisy zawieranych zgód itd. Niech ludzie wiedzą na czym polega przyjaźń między kibicami dwóch klubów, na czym polega "zgoda" i że nie jest to tylko wspólne mordobicie, ale jakaś religia, fanatyzm. Podstawową sprawą jest stworzenie odpowiedniego artykułu na Wikipedii ;). Idąc tym tropem można pokusić się o stworzenie banerów dotyczących stulecia klubów, aby kibice Sandecji mogli w internecie informować ludzi o tym jubileuszu. Nie zaszkodziłoby również stworzenie jakiś fajnych grafik, oraz vlepek. Myślę że można się również zastanowić nad trochę większym projektem graficznym. Nie znam środowiska graficiarskiego, ale wydaje mi się, że jest w NS kilka osób potrafiących stworzyć ładne graffiti - można to wykorzystać. Należałoby znaleźć odpowiednie miejsce i zrobić zbiórkę na farbę itd. Taki potężny graf gdzieś w widocznym miejscu mógłby pozostać przecież na długo (żeby nie narazić się na zamalowanie lub zniszczenie przez postronne osoby, można to zrobić w mało dostępnych miejscach np. wysoki budynek?). Kolejnym pomysłem jest stworzenie limitowanej edycji monet (późna już godzina i nie wiem jak to lepiej, lub bardziej fachowo nazwać) - coś na wzór monet bitych przez mennicę z jakiejś okazji. Nie wiem czy sami kibice mogą wyjść z taką propozycją, ale jeżeli udałoby się coś takiego zrobić to myślę że cała rzesza kibiców z Nowego Sącza i okolic zaopatrzy się w takie pamiątkowe monety. Z tym wiąże się kolejna sprawa - gadżety. Wydaje mi się naturalnym, że sam klub stworzy całą serię gadżetów, które puści do sprzedaży, ale i kibice nie powinni zostać w tyle. Moim zdaniem już teraz powinny zacząć powstawać projekty proporczyków, szalików, koszulek, czapeczek, kubków, bluz, smyczy, breloczków i wszystkiego co może przypominać o stuleciu klubu. Jestem przekonany że cieszyłoby się to ogromnym powodzeniem. Kolejnym pomysłem który przyszedł mi do głowy jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego dla kibiców. O tej godzinie nie mam już sił przeglądać dokładnie tematu, ale chyba taki pomysł już padł. Ja bym jednak poszedł dalej. Niech będzie to turniej np. im. Ojca Augustynka, albo kogoś równie zasłużonego dla klubu. Jeżeli nawiążemy do tradycji to łatwiej nam będzie to ciągnąć przez kilka kolejnych lat, aż wejdzie to w pewien nawyk, aż samo nie stanie się tradycją. Niech będzie to turniej kibicowski, tylko dla kibiców i tylko z kibicami zaprzyjaźnionych klubów. Można zrobić z tego jakieś filmiki, zdjęcia i stworzyć poddział na stronie klubowej. Jako że zbliża się również nowy rok to można wydać edycję kalendarzy, ale z wyraźnym motywem podkreślającym jak ważnym dla klubu jest rok 2010. Takie kalendarze można kolportować również wśród przyjaciół z innych miast. Najłatwiej byłoby to zrobić poprzez stworzenie profilu na allegro i sprzedawanie tam wszystkich przedmiotów związanych ze stuleciem. Akurat z tym trzeba się spieszyć, bo im wcześniej tym lepiej.


Oczywiście pięknie to wszystko brzmi tutaj na forum. Żeby jednak poważniej się nad tym zastanowić to trzeba to przedyskutować na zebraniu członków Stowarzyszenia. Myślę że ten "organ" miałby decydujące zdanie co robić, a czego się w ogóle nie tykać. Aby w ogóle miało to sens, musi się w organizację obchodów stulecia klubu, zaangażować więcej osób niż do tej pory. To nie może spaść na barki kilku osób. Proponuję Stowarzyszeniu stworzyć kilka komórek tematycznych, którymi będą dowodzili poszczególni najbardziej zaangażowani kibice, a wraz z nimi współpracować mogą kolejni. Wtedy każdy będzie odpowiedzialny za jakąś część przygotowań - nastąpi podział pracy. Myślę że to forum może stać się polem do wielkiej wymiany pomysłów, do zrobienia misz-maszu i wstępnego przedyskutowania. Później przefiltrowane pomysłu trafiają na obrady Stowarzyszenia, które po raz kolejny je analizuje i w razie akceptacji przydziela do odpowiedniej komórki. Niezwykle istotnym aspektem jest współpraca z klubem i mediami. Wiem że część pomysłów może być realizowana wspólnie z klubem, część możemy jedynie podpowiedzieć zarządowi, a na część sam klub nie wyrazi zgody. Proponowałbym wręcz zapraszanie kogoś z klubu na spotkania Stowarzyszenia, tak aby pokazać że Stowarzyszenie jest otwarte i chętne do pomocy i współpracy. Podobnie powinno być z mediami.

Aby to wszystko osiągnąć potrzebna jest wielka mobilizacja, zaangażowanie i wzajemne wsparcie. Może to kosztować wiele pracy i wysiłku, ale efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Pytanie brzmi czy kibice Sandecji są gotowi do podjęcia wyzwania?


PS. Tekst pisany wczoraj w środku nocy, stąd wstawki o późnej godzinie :)

internacionale - Nie Lis 22, 2009 17:45

ufff, przeczytałem wszystko :) Najbardziej spodobał mi się pomysł z monetami okolicznościowymi. Myślę że popyt w śród kibiców byłby niemały. Trzeba się tylko zoriętować jak wygląda takie bicie monet od strony prawnej (nie wiem czy każdy może sobie takie monety stworzyć) no i najważniejsze to kto takie monety tworzy...

Póki co znalazłem coś takiego:

http://www.nbp.pl/home.as...cznosciowe.html

oraz

https://kolekcjoner.nbp.pl/kolekcjoner/home.seam?cid=23520

Wysłałem już zapytanie o możliwość stworzenia takich monet.

Donziomal3D - Nie Lis 22, 2009 18:19

Więc ja uważam, że gadżety zrobione przez klub są mniej atrakcyjne niż gadżety zrobione przez kibiców, co wiąże się z większą sprzedażą… Czyli pieniędzmi na oprawy. Moim zdaniem fajnie by zorganizować jakieś spotkanie z piłkarzami. Byłaby by to Nie lada atrakcja dla kibica. Zadać pytanie, poprosić o autograf, możliwość zrobienia sobie zdjęcia. Wiele osób by tak chciało. Powinniśmy napisać to naszych przyjaciół (zgód) i zaprosić ich do nas na świętowanie. A może się uda i akurat przyjadą do nas w swoich barwach. To poprawi klimat. 100 lecie naszego klubu jest też okazją na promocję klubu i wizerunku NAS kibiców. Jeżeli potrzebujecie chętnego, który nie będzie tylko dużo pisał, a działał, pytał, załatwiał lub cokolwiek innego piszcie na PW. Może akurat się przydam. Pozdro wszystkim
Masahiko - Nie Lis 22, 2009 18:48

internacionale napisał/a:
ufff, przeczytałem wszystko :)


Dzięki za cierpliwość :)

Wiem że klub interesował się zorganizowaniem turnieju piłkarskiego. Może by tak podpowiedzieć, że można stworzyć drużynę złożoną z byłych zawodników Sandecji - wychowanków, ale i zawodników przez długi czas związanych z nią. Mamy takich zawodników wielu np. bracia Świerczewscy, Janczyk, Korzym, Kłak i wielu innych.

Donziomal3D - Nie Lis 22, 2009 19:04

To jest dobry pomysł... Ale piłkarze nie wiadomo czy by się zgodzili i mieli czas... Wszystko trzeba zrobić przemyślanie. Aczkolwiek propozycja godna uwagi
Maerqin - Nie Lis 22, 2009 19:27

Pomyslow wiele a czasu coraz mniej. Do zrobienia jest sporo i mam nadzieje ze wladze klubu stworzyli juz jakis 'sztab', ktory ogarnia to wszystko i przygotowuje na obchody wszelkie atrakcje lub w/w pamiatki itp. Pomysl z monetami swietny, z pewnoscia rozeszlyby sie ''jak swierze buleczki''. Ja od siebie chcialbym dac jeszcze 1 pomysl. Prosty ale na pewno efektowny: kilkaset bialych i czarnych balonow, ktore w danym momencie wszyscy puszczaja(balony na hel). I najwazniejsze: jezeli osoby wsrod kibicow zajmuja sie realizacja jakichs projektow to dobrzy byloby tez zaczac zbierac pieniadze juz teraz(np. na konto Stowarzyszenia z odpowiednim tytulem wplaty).
Raffio - Nie Lis 22, 2009 19:32

z balonami świetny pomysł
a ja od siebie dodam to co już kiedyś mówiłem, że można by było zrobić jakąś fajną sektorówke na cały sektor F oraz wymyślić jakąś nową przyśpiewkę w której byłoby coś na temat stulecia i śpiewać ją przez cały rok 2010 na meczach :)

radziufan - Nie Lis 22, 2009 19:36

pomyslow wiele, czasu rzeczywiscie coraz mniej wiec wszyscy chetni do pomocy, przedsawienia swoich pomyslow bankowo musza byc na spotkaniu Stowarzyszenia w najbliższą niedziele
Busta - Nie Lis 22, 2009 19:39

Cytat:
Więc ja uważam, że gadżety zrobione przez klub są mniej atrakcyjne niż gadżety zrobione przez kibiców, co wiąże się z większą sprzedażą…


Masz rację ale nie zapominaj że dobrym pomysłem byłoby zaangażowanie się klubu w stworzenie gadżetów ponieważ kupując oficjalny produkt wspierał byś także klub.

Co do pomysłów
Cytat:
Masahiko
100% poparcia sam miałem takie rozkminki ale późno w nocy podobnie jak kolega tyle że nie chciało mi się kompa włączać ;] a rano jakoś uszła wena, co nie zmienia faktu że w stowarzyszeniu są potrzebne osoby które wezmą na siebie ten ogromny ciężar aby wszystko wypadło profesjonalnie. Tak żeby w obchodach czynnie mogli uczestniczyć wszyscy kibice a nie tylko Ci "zorganizowani". Może dobrym pomysłem byłoby w jakiś sposób zachęcanie zwykłych kibiców aby zapisywali się do stowarzyszenia i dać im do zrozumienia że Ci "zwykli" też mogą dużo pomóc.

Teraz nie pozostaje nic tylko czekać na burze mózgów i pierwsze kroki w kierunku obchodów wielkiego święta jakim niewątpliwie jest 100 lecie.

internacionale - Pon Lis 23, 2009 22:10

W ostatnich dniach sierpnia 2004 roku miała miejsce w Nowym Sączu (chyba w piwnicach biblioteki wojewódzkiej) wystawa pamiątek Sandecji. Oczywiście wybrałem się tam z aparatem i nie wyobrażam sobie aby na 100-lecie nie zorganizować podobnej wystawy (może nawet na większą skalę).

Kilka fotek mojego autorstwa:






















Masahiko - Pon Lis 23, 2009 23:17

Bardzo fajna inicjatywa. Może udałoby się zrobić "kącik kibicowski" i ustawić kilka ciekawych gablot ?? Myślę że warto się nad tym zastanowić.
Johny Bravvo - Wto Lis 24, 2009 10:09

Mi sie marzy HYMN z prawdziwego zdarzenia trgo typu jaki ma as roma liverpool lub craxa :)
lechuss18 - Sro Lis 25, 2009 11:24

Ktoś podał pomysł z puszczeniem balonów z helem , a co byście powiedzieli na puszczenie np 2 balonów(biały i czarny ) z szarfami n których umieszczono by jakieś slogany . Koszt byłby niewielki , w porównaniu do baloników z helem. A przy okazji był by ciekawy efekt , bo chyba nigdzie do tej pory tak nie zrobiono . Wystarczyło by się skontaktować z jakąś modelarnią ewentualnie sami moglibyśmy wykonać coś takiego , tylko trzeba by było zapożyczyć jakiś komin żeby napełnić go ciepłym powietrzem. Dawniej zajmowałem się robieniem takich balonów :) tu jest przykładowa fotka jak taki balon wygląda http://www.mmszczecin.pl/...3903/3398.3.jpg
arkoniusz - Sro Lis 25, 2009 11:39

z tymi szarfami jest dobry pomysl ale mi sie wydaje ze lepszy efekt daloby duzo bialych i czarnych bolonikow z helem i zawiazane szarfami
internacionale - Czw Lis 26, 2009 16:01

Otrzymałem odpowiedź z Mennicy Polskiej:

Cytat:
Szanowny Panie
Jedyną instytucją uprawnioną w Polsce do emisji monet jest Narodowy Bank Polski. Tylko NBP ma wpływ na to, co znajduje się na monetach kolekcjonerskich.
Mennica Polska jako producent tych monet wykonuje je na podstawie dostarczonych projektów.
Może Pan próbować swoje zapytanie skierować do NBP ale szczerze mówiąc są marne szanse na to, żeby taka moneta ukazała się w przyszłym roku.
To co ja mogę zaproponować to wykonanie numizmatu, który wyglądem będzie przypominał monetę.
Może on być wykonany na krążku z mosiądzu, srebra a nawet złota.
Takie produkty jesteśmy w stanie wykonać na Państwa zamówienie przy założeniu, że Państwo odbierzecie cały zamówiony nakład.
Produkty takie mogą być później sprzedawane lub rozdawane przez Stowarzyszenie.
Minimalny nakład takiego numizmatu w wersji z mosiądzu na krążku o rozmiarze 27 mm. to ok. 4000 sztuk przy cenie ok. 2,00 zł. netto
Minimalny nakład numizmatu srebrnego to 300 sztuk przy koszcie ok. 80,00 zł. netto
Szczegółowa wycena będzie możliwa po przedstawieniu jakiegoś projektu.
W razie kolejnych pytań proszę o kontakt

aidos - Czw Lis 26, 2009 17:53

hmm, a może to się inaczej nazywa np Dukaty, Denary itp. W wakacje były wydane Sącze, i jak na aukcji poniżej dużo różnych miejscowości ma swoje "monety" które bardziej są pamiątką niż środkiem płatniczym ale w wybranych lokalach/sklepach można coś tam za nie kupić.

Link do aukcji z różnymi "monetami":
Kod:
http://www.allegro.pl/item752764225_752764225.html

Felek - Czw Lis 26, 2009 23:02

Co do monet to faktycznie jedyne o co można się postarać to owe numizmaty - to dokładnie to samo co pieniądz lokalny (dukaty itd.). Jest to de facto pieniądz zastępczy, gdyż środki płatnicze wydaje jedynie NBP (ale o tym należy zapomnieć - monety kolekcjonerskie do emisji opiniuje specjalna rada - dla nas nie do przejścia). Pozostają więc numizmaty, które i tak są gratką dla kolekcjonerów, a przy okazji świetną pamiątką oraz możliwością uczczenia i promowania wyjątkowych miejsc, instytucji itp...

Problem jednak w kosztach inwestycji. Wydanie "dwuzłotówek" kosztowałoby 8 - 10 tys., monet srebrnych odpowiednio ok. 24 tys. Co gorsze, kasę należy wyłożyć niemal na dzień dobry. Na te "dwójki" można by się jeszcze pokusić - część zebrać, część wyciągnąć od sponsorów. Kasy sporo, jednak przy założeniu, że sprzedawałoby się coś takiego za ok 4 - 5 PLN - z tej inwestycji mógłby być jakiś zysk dla Stowarzyszenia. A kasa z pewnością by się przydała... choćby na nowy zegar.. ;)

Trzymając się wątku kolekcjonerskiego - mam alternatywną, znacznie mniej kosztowną propozycję. Można spróbować poprosić naszą pocztę o wydanie serii kolekcjonerskich kartek pocztowych z okolicznościowymi stemplami. Sądecka poczta wydaje coś takiego z okazji różnych świąt - ostatnio z okazji 11 Listopada. Gdyby projekty były fajne - mogłoby coś ciekawego z tego wyjść. Co ważne, koszt tego dla nas byłby chyba żaden. Poczta finansuje to bowiem z własnych funduszy, a potem sprzedaje w symbolicznej cenie. Na poczcie głównej (ul. Dunajewskiego) można zobaczyć jak coś takiego wygląda.

Obie sprawy do przemyślenia.

Masahiko - Pią Lis 27, 2009 01:01

A może również znaczki pocztowe? Jutro spróbuje coś więcej się dowiedzieć. Podobnie w kwestii tych monet :)
hanys - Pią Lis 27, 2009 07:13

A ja zapraszam wszystkich chetnych pomyslodawcow na zebranie w niedziele, kazdy bedzie mogl przedsrtawic swoje pomysly a co za tym idzie pomoc w ich realizacji, bo na razie duzo sie pisze a malo robi

POzdrawiam

Masahiko - Pią Lis 27, 2009 13:45

Felek napisał/a:

Trzymając się wątku kolekcjonerskiego - mam alternatywną, znacznie mniej kosztowną propozycję. Można spróbować poprosić naszą pocztę o wydanie serii kolekcjonerskich kartek pocztowych z okolicznościowymi stemplami. Sądecka poczta wydaje coś takiego z okazji różnych świąt - ostatnio z okazji 11 Listopada. Gdyby projekty były fajne - mogłoby coś ciekawego z tego wyjść. Co ważne, koszt tego dla nas byłby chyba żaden. Poczta finansuje to bowiem z własnych funduszy, a potem sprzedaje w symbolicznej cenie. Na poczcie głównej (ul. Dunajewskiego) można zobaczyć jak coś takiego wygląda.



Znalazłem coś takiego na stronie poczty polskiej.

http://www.poczta-polska....onalizowany.php


Co prawda dotyczy to znaczków, a nie kartek, ale myślę że i to i to można "zamówić". Myślę że jeżeli temat zostanie rozpatrzony na spotkaniu Stowarzyszenia, to warto wybrać się na Dunajewskiego i dowiedzieć się czegoś więcej :)

Felek - Pią Lis 27, 2009 16:22

BTW - ja miałem na myśli coś takiego: http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n20-n2079
Myślę, że przy odpowiednim podejściu do tematu obyłoby się bez konieczności inwestowania własnej kasy.
Oczywiście, w miarę możliwości i zainteresowania, chętnie służę pomocą.

hanys - Pią Lis 27, 2009 16:35

Odnosnie samych kartek pocztowych to nie musimy robic tego przez poczte bo sa firmy ktore to robia, wiec problemu chyba nie bedzie, znaczki hmmm ciekawe ale wszystko rozpatrzymy w niedziele, zaprazamy, Masahiko tez sie pokaz ;)
Masahiko - Sob Lis 28, 2009 18:23

Na stronie mkssandecja.pl taki tekst odnośnie 100-lecia klubu znalazłem.


Cytat:
W roku 2010 Sandecja Nowy Sącz świętować będzie jubileusz 100 lecia .Choć uroczystą inaugurację obchodów zaplanowano na czerwiec, to cały rok 2010 będzie wielkim świętem naszego klubu.

Planujemy m.in. wystawę jubileuszową, wydanie albumu i innych pamiątek. Jubileusz będzie tez okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych sportowców, działaczy oraz sympatyków.

- Liczymy, że w przygotowania, i same obchody aktywnie włącza się kibice i osoby w przeszłości związane z klubem- mówi Andrzej Danek prezes Sandecji Nowy Sącz.

Sandecja zapisała się złotymi zgłoskami w historii Nowego Sącza, i może się pochwalić wieloma wybitnymi zawodnikami. Nie sposób wymienić tu wszystkich, dlatego wspomnę tylko trzech. Leszka Butschera, pierwszego Polaka, który w skoku o tyczce przekroczył barierę 5 metrów. Innym wybitnym sportowcem, był Julian Zubek, reprezentant kraju w narciarstwie, a zarazem dowódca słynnego partyzanckiego oddziału "Tatara". Legenda klubu jest tez Tadeusz Konieczny, który w biało-czarnych koszulkach rozegrał 671 spotkań. To tylko nieliczne przykłady z bogatej historii. Dlatego zachęcamy kibiców do aktywnego udziału w plebiscytach organizowanych przez Dziennik Polski, w których wybieramy 10 najwybitniejszych sportowców 100 lecia oraz złotą 11 piłkarską. Głosy na swoich faworytów można oddawać do końca marca na kuponach drukowanych codziennie w Dzienniku Polskim- zachęca wiceprezes Kazimierz Kadłuczka.

Maerqin - Sob Lis 28, 2009 19:24

A ja licze na to, ze P. Danek(lub jakis sponsor czy ktokolwiek kto ma kase i jest zwiazany z klubem:))sypnie groszem i nam w tym pomoze.
Bianconeri - Nie Lis 29, 2009 11:38

To chyba nie miałeś żadnego kontaktu z nimi że taki rzeczy piszesz ...

Jest (mała bo mała ale jest) szansa, na zorganizowanie oficjalnego spotkania na którym się ustali odpowiednie zasady działania, powoła oficjalny komitet ds obchodów złożony z osób wyznaczonych przez klub i stowarzyszenia i wszystko będzie jasno i przejrzyście i na zdrowych i pilnowanych od początku do końca zasadach, albo każdy (tzn klub osobno, my osobno) będzie robić swoje bo dogadać się nie, bo "dogadanie się" w ich mniemaniu będzie miało wyglądać tak jak zawsze wg nich tzn my mamy robić wszystko co wymyślą, w zamian za nic ...

No zobaczymy, najbliższy czas pokaże. Dziś jest zebranie Stowarzyszenia na którym poruszymy ten temat, a zebranie typowo w sprawie obchodów powinno być w grudniu i wtedy już będzie wiadomo na czym stoimy.

Maerqin - Nie Lis 29, 2009 13:22

Bianconeri napisał/a:
To chyba nie miałeś żadnego kontaktu z nimi że taki rzeczy piszesz ...

Nie mialem i NA PEWNO nie bede mial. Chodzi mi o to, ze skoro Danek tak twierdzi i liczy na czyny udzial kibicow w obchodach 100-lecia to niech wladze klubu przeznacza ''jakies'' fundusze, ktore w pelni zostana przez Nich(kibicow) wykorzystane na ten cel. Niech to bedzie nawet 1000 czy 2000 PLN(moze uda sie ich przekonac), zawsze cos. A poza tym to oni powinni sami zaproponowac taka 'wspolprace': My Wam dajemy kase a Wy robicie zajebista 'oprawe'...

internacionale - Nie Lis 29, 2009 13:44

JPiPK napisał/a:
Bianconeri napisał/a:
To chyba nie miałeś żadnego kontaktu z nimi że taki rzeczy piszesz ...

Nie mialem i NA PEWNO nie bede mial. Chodzi mi o to, ze skoro Danek tak twierdzi i liczy na czyny udzial kibicow w obchodach 100-lecia to niech wladze klubu przeznacza ''jakies'' fundusze, ktore w pelni zostana przez Nich(kibicow) wykorzystane na ten cel. Niech to bedzie nawet 1000 czy 2000 PLN(moze uda sie ich przekonac), zawsze cos. A poza tym to oni powinni sami zaproponowac taka 'wspolprace': My Wam dajemy kase a Wy robicie zajebista 'oprawe'...


Chęć współpracy jest już zadeklarowana ze strony kubu. Tyle że na razie jest to sama chęć. Odnośnie czynów będziemy rozmawiać na spotkaniu w grudniu, które zorganizujemy wspólnie z władzami klubu i władzami miasta.

Masahiko - Nie Lis 29, 2009 15:38

JPiPK napisał/a:

Nie mialem i NA PEWNO nie bede mial. Chodzi mi o to, ze skoro Danek tak twierdzi i liczy na czyny udzial kibicow w obchodach 100-lecia to niech wladze klubu przeznacza ''jakies'' fundusze, ktore w pelni zostana przez Nich(kibicow) wykorzystane na ten cel. Niech to bedzie nawet 1000 czy 2000 PLN(moze uda sie ich przekonac), zawsze cos. A poza tym to oni powinni sami zaproponowac taka 'wspolprace': My Wam dajemy kase a Wy robicie zajebista 'oprawe'...


Ale dlaczego klub ma dawać pieniądze? Na jakich ma być to zasadach? Że niby Pan Danek wyciągnie kartę bankomatową i rzuci "Macie chłopaki, wyciągnijcie sobie 2 tysiaki, a jak będzie potrzebne więcej to wpadnijcie, a na pewno fundusze się znajdą. Przecież wiecie jak was lubię i ile mam do was zaufania i doskonale wiem, że kto jak kto, ale kibice piłkarscy na pewno mnie nie zawiodą". Na szacunek i zaufanie trzeba sobie zapracować. A z tego co wiem to przy ostatnim świętowaniu nie zawsze było miło. Jeżeli Stowarzyszenie chce pokazać, że kibice chcą i potrafią to trzeba po pierwsze zorganizować spotkanie o którym pisał były administrator tego forum - Bianconeri (detronizacja? :P), oraz wziąć się w garść i zacząć działać. Jeżeli będzie np. dobra prasa to i chętni do pomocy się znajdą. Jeżeli natomiast kibice będą nie zorganizowani i nadal bierni to będzie tak jak jest, o czym pisał, ale w innej części forum, po raz kolejny Bianconerii.

Bianconeri - Nie Lis 29, 2009 15:49

Rezygnacja nie detronizacja (no ewentualnie samodetornizacja).
A w temacie to pójdźmy w druga stronę - to kibice sami mają wszystko zrobić (tak jak to było np przy organizacji prezentacji drużyny na hali, które było robione przez nas i Stowarzyszenie "Dla Miasta") a klub jak zawsze przyjść na gotowe??
Bo tak to można wywynioskować z twojej wypowiedzi.

Ogólnie powiem ci tak, że kibice zrobili o wiele więcej niż mieli możliwości, tylko nie o wszystkim się głośno mówiło (nasz błąd) ale akurat ja nie należę od osób, które lubią się chwalić czy lansować, wiele rzeczy robiliśmy po cichu i jak to się ładnie mówi "kto ma wiedzieć ten wie", no ale to był błąd i źle to zaczęło funkcjonować dlatego czas na zmiany m. in. w Stowarzyszeniu.

A jakie są działaniu klubu w tym kierunku ?? jak wygląda wg nich "współpraca" z kibicami ??
To w sumie wie też tak naprawdę parę osób, które coś próbowały wspólnie zrobić, ale nie bardzo wychodzi.

Dlatego też czas na zmiany gramy teraz w pełni otwarte karty, jesteśmy otwarci na współpracę z klubem, zadeklarowaliśmy chęć spotkania i wspólnych ustaleń.
Uda się wypracować kompromis, dojść do porozumienia to bardzo dobrze, nie to każdy pójdzie swoją drogą i będzie robił swoje, mam nadzieję nie przeszkadzając sobie i nie wchodząc sobie w drogę.

PS. Broń Boże nie jestem przeciwnikiem obecnego zarządu klubu, bo nigdy nie było tak dobrze pod względem piłkarskim, organizacyjnym itp i życzę im szczerze samych sukcesów, ale mam dość ich podejścia do nas kibiców i pod tymi sukcesami jakimi na pewno jest miejsce Sandecj iw lidze, atmosfera itp nie można zapominać o podstawach tej maszynki czyli kibicach.
A w moim przekonaniu zapomniano o tym już dawno albo uprawiano typową spychologię.

Więc jak zawsze czas pokaże co będzie dalej.

Masahiko - Nie Lis 29, 2009 16:24

Bianconeri napisał/a:

A w temacie to pójdźmy w druga stronę - to kibice sami mają wszystko zrobić (tak jak to było np przy organizacji prezentacji drużyny na hali, które było robione przez nas i Stowarzyszenie "Dla Miasta") a klub jak zawsze przyjść na gotowe??
Bo tak to można wywynioskować z twojej wypowiedzi.



Skądże znowu. Odpowiadałem raczej na post JPiPK. Klub nie powinien żerować na działalności Stowarzyszenia, ale je wręcz wspierać. Jednak na konkretnych, wspólnie ustalonych, zasadach.


Bianconeri napisał/a:
Ogólnie powiem ci tak, że kibice zrobili o wiele więcej niż mieli możliwości, tylko nie o wszystkim się głośno mówiło (nasz błąd) ale akurat ja nie należę od osób, które lubią się chwalić czy lansować, wiele rzeczy robiliśmy po cichu i jak to się ładnie mówi "kto ma wiedzieć ten wie", no ale to był błąd i źle to zaczęło funkcjonować dlatego czas na zmiany m. in. w Stowarzyszeniu.



Myślę że czas odejść od tego hasła "kto ma wiedzieć ten wie". Niech to zostanie w sferze już typowo kibicowskiej, bo tu się sprawdza. Stowarzyszenie ma być (a przynajmniej mnie się tak wydaję) w założeniu oknem na świat dla kibiców. Przez ostatni czas czas wszystko chyba źle funkcjonowało. Praktycznie nie było słychać o żadnych działaniach kibiców. Wydaje się że jedynym dostrzegalnym akcentem były piękne oprawy, oraz doping (i oczywiście prezentacja drużyny). I nie chodzi tutaj bynajmniej o lansowanie się czy chwalenie, ale swego rodzaju nagrodę za pracę - w postaci ciepłych słów od "rządzących" (klubem, miastem itd.), aż po wymierne efekty np. pomoc finansową czy nawet merytoryczną.


Bianconeri napisał/a:
A jakie są działaniu klubu w tym kierunku ?? jak wygląda wg nich "współpraca" z kibicami ??
To w sumie wie też tak naprawdę parę osób, które coś próbowały wspólnie zrobić, ale nie bardzo wychodzi.



I o tym również cicho, ale akurat to mnie nie dziwi. Nie jesteście i pewnie nigdy nie będziecie tak medialni jak choćby zarząd klubu. Ale o tym też trzeba mówić i pisać. Nie wywoływać wojny, ale mówić jak się sprawy przedstawiają. Ale domyślam się że łatwo jest tutaj pisać, a trudniej działać, dlatego na prawdę rozumiem swego rodzaju frustrację i niezadowolenie.


Bianconeri napisał/a:
Dlatego też czas na zmiany gramy teraz w pełni otwarte karty, jesteśmy otwarci na współpracę z klubem, zadeklarowaliśmy chęć spotkania i wspólnych ustaleń.
Uda się wypracować kompromis, dojść do porozumienia to bardzo dobrze, nie to każdy pójdzie swoją drogą i będzie robił swoje, mam nadzieję nie przeszkadzając sobie i nie wchodząc sobie w drogę.


I chyba to jest jedyne rozwiązanie. Popieram i mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwane efekty, a kibice zaczną być dla klubu równorzędnym partnerem :)

Maerqin - Nie Lis 29, 2009 16:36

Masahiko, w drugim poscie zaprzeczyles temu co napisales w pierwszym.
Piszac o ''dawaniu pieniedzy'' przez klub chodzilo mi o cos takiego co zrobila firma Remes na final P.P. Ruch-Lech, ktora przeznaczyla kilka tysiecy(5000 bodajze) wlasnie na oprawe dla kibicow obu druzyn. Jak wyszlo pewnie wiekszosc widziala(a jak nie to niech zobaczy na YT), bylo zajebiscie. Czemu wiec na obchody 100-lecia, ktore zdarza sie przeciez raz na 100 lat a nie raz do roku nie zrobic podobnie? O takie ''dofinansowanie'' wlasnie mi chodzilo.

Masahiko - Nie Lis 29, 2009 17:20

JPiPK napisał/a:
Masahiko, w drugim poscie zaprzeczyles temu co napisales w pierwszym.


A dokładnie to w którym miejscu?


JPiPK napisał/a:
Piszac o ''dawaniu pieniedzy'' przez klub chodzilo mi o cos takiego co zrobila firma Remes na final P.P. Ruch-Lech, ktora przeznaczyla kilka tysiecy(5000 bodajze) wlasnie na oprawe dla kibicow obu druzyn. Jak wyszlo pewnie wiekszosc widziala(a jak nie to niech zobaczy na YT), bylo zajebiscie. Czemu wiec na obchody 100-lecia, ktore zdarza sie przeciez raz na 100 lat a nie raz do roku nie zrobic podobnie? O takie ''dofinansowanie'' wlasnie mi chodzilo.


Nie wiem jakie są stosunki pomiędzy kibicami Lecha (tamtejszym Stowarzyszeniem? domyślam się że pewnie u nich również istnieje) a działaczami, ale wystarczy popatrzeć na to co dzieję się wokół Lecha, jak działają kibice, żeby zobaczyć różnice pomiędzy Poznaniem, a Nowy Sączem. Widząc swego czasu fanów Kolejorza na meczu w Krakowie (obok Orbisu ;)) sam chętnie wspomógłbym takie działania. Co jednak jeśli jest grupka kibiców która widziałaby w kieszeniach sponsorów pieniążki dla nich na oprawę, jak nie wygląda na wiarygodną. Wolałbyś wspomóc dobrze funkcjonujące fundację, gdzie wiesz na co i po co przeznaczasz swoje pieniądze czy zrzeszenie bezdomnych, którzy chętnie przyjęliby od Ciebie jałmużnę, ale nie do końca wiadomo czym to zrzeszenie jest i jak działa? Sorry za porównanie ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Kibice Lecha zapracowali sobie na szacunek, zaufanie i wiarygodność. Nie chcę przez to powiedzieć, że sądeccy kibice tego nie mają (bo to się zmienia), ale jeżeli nie są wspierani nawet przez własny klub to o czymś to może swiadczyć...

Maerqin - Nie Lis 29, 2009 18:21

Cytat:
Ale dlaczego klub ma dawać pieniądze? Na jakich ma być to zasadach? Że niby Pan Danek wyciągnie kartę bankomatową i rzuci "Macie chłopaki, wyciągnijcie sobie 2 tysiaki, a jak będzie potrzebne więcej to wpadnijcie, a na pewno fundusze się znajdą.

Cytat:
Klub nie powinien żerować na działalności Stowarzyszenia, ale je wręcz wspierać.

Tu.
Nie chodzi mi k*** o kibicow Lecha(zeby znowu ktos mi nie pitolil ze porownuje Sandecje z Lechem czy Nowy Sacz z Poznaniem), bo jak napisalem firma Remes dala pieniadze kibicom obu druzyn zeby zrobili ''cos fajnego''. I to im sie udalo. I na tej podstawie po prostu pomyslalem ze skoro wladze licza na pomoc kibicow w zorganizowaniu ''czegos fajnego'' to rowniez powinny postapic w ten sposob. Przeciez chyba wiadomo ze nikt tych pieniedzy by nie przepil czy przecpal.

Masahiko - Nie Lis 29, 2009 21:20

JPiPK napisał/a:
Cytat:
Ale dlaczego klub ma dawać pieniądze? Na jakich ma być to zasadach? Że niby Pan Danek wyciągnie kartę bankomatową i rzuci "Macie chłopaki, wyciągnijcie sobie 2 tysiaki, a jak będzie potrzebne więcej to wpadnijcie, a na pewno fundusze się znajdą.

Cytat:
Klub nie powinien żerować na działalności Stowarzyszenia, ale je wręcz wspierać.

Tu.



Jak rozumiem wyrwanie z kontekstu nie ma tutaj żadnego znaczenia?


JPiPK napisał/a:
Przeciez chyba wiadomo ze nikt tych pieniedzy by nie przepil czy przecpal.


Ty to wiesz, ja to wiem, szanowne grono kibiców to wie i pewnie będzie miał tę pewność owy sponsor jeżeli poręczy za to np. Prezes Stowarzyszenia. Tutaj znów wracam do mojej nieszczęsnej metafory - czy aby jednak na pewno kibice jako grupa zrobiła wszystko, by zachęcić sponsora do tej inwestycji? Z tego co wiem firma Remes jest głównym sponsorem PP, więc chyba zrozumiałe jest zainwestowanie w oprawę. Co jednak w przypadku Sandecji? Jaki interes miałby przykładowo "Koral" bądź "Wiśniowski" w takim wspomaganiu kibiców, oprócz ich dozgonnej wdzięczności?

Bianconeri - Nie Lis 29, 2009 21:22

Np reklamy na stronach internetowych/forum
Masahiko - Nie Lis 29, 2009 21:34

Bianconeri napisał/a:
Np reklamy na stronach internetowych/forum


Jak rozumiem Stowarzyszenie wyszło z tą, bardzo dobrą zresztą, inicjatywą??

Bianconeri - Pon Lis 30, 2009 22:36

Obiecane krótkie sprawozdanie przygotowane przez nowego-starego:) sekretarza Stowarzyszenia Dawida Porczyka:

29.11.2009 Odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji Nowy Sącz.
Zebranie miało nadaną taką rangę, ze względu na obligujące nas do tego zapisy w statucie Stowarzyszenia, jak również ze względu na sytuację bieżącą panującą zarówno w Stowarzyszeniu jak i wśród kibiców Sandecji.
Celem tego zebrania była omówienie potrzebnych zmian jak również poczynienia ustaleń dotyczących dalszej działalności Stowarzyszenia.
Zaczęło się parę minut po 17 i po przejściu przez punkty formalne takie jak otwarcie, wybór
protokolanta oraz przedstawienie porządku obrad przeszliśmy do dalszych - ważniejszych
elementów dyskusji.
Prezes Jarosław Wróblewski wygłosił przemówienie, w którym odniósł się do obecnej sytuacji panującej w Stowarzyszeniu, przedstawił kilka ciekawych propozycji i pomysłów na dalszą działalność.
Następnie omówiono działalność Stowarzyszenia przez pierwsze dwa lata istnienia. Skupiono się głównie na naszych sukcesach, mimo iż było kilka "akcji", które z różnych przyczyn się nie powiodły.
Po tych miłych wspomnieniach, przyszedł czas na kolejny punkty porządku obrad, którym było przyjęto nowych osób w grono Stowarzyszenia, które zadeklarowały się do czynnego uczestnictwa i wszelkiej pomocy w ramach działalności Stowarzyszenia.
Następnym ważnym punktem był punkt dotyczący zarządu Stowarzyszenia jak i zmian w statucie Stowarzyszenia
Ku zaskoczeniu wszystkich, ze swej funkcji zrezygnował prezes Jarosław Wróblewski. Jest to wielka strata, ponieważ jak to się mówi była to właściwa osoba na właściwym miejscu. Zadeklarował jednak swoją pomoc przy wszelkich sprawach i co najważniejsze dalej jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia.
Wobec takiego obrotu spraw, musiano dokonać wyboru nowego Zarządu w drodze głosowania.
Wcześniej jednak zdecydowano się na zmiany statutowe i ograniczenie ilości członków Zarządu do 3 osób – Prezesa, Wiceprezesa oraz Sekretarza pełniącego również funkcję skarbnika.
Sam wybór nowych władz przebiegł niemal jednomyślnie, nowy Zarząd Stowarzyszenia Kibiców Sandecji tworzą:
Miłosz Jańczyk – Prezes (dotychczasowy Wiceprezes)
Krzysztof Saczka – Wiceprezes (dotychczasowy członek Zarządu)
Dawid Porczyk – Skarbnik, Sekretarz (dotychczasowy Sekretarz)

Kolejny punkt obrad przewidywał czas na luźną dyskusję, propozycje, wnioski, przemyślenia itp.
Najwięcej czasu poświęcono zaznaczonej na początku zebrania sprawie dalszej działalności
Stowarzyszenia, wszelkich pomysłów itp.
Ustalono że, dla osiągnięcia lepszego efektu, potrzebne jest większe „otwarcie” się , chociażby poprzez odpowiednie nagłośnienie wszystkich akcji podejmowanych przez Stowarzyszenie zarówno w formie ogłoszenia czy wiadomości na naszych stronach internetowych czy też poprzez inne media takie jak prasa czy telewizja, co w miarę możliwości będziemy realizować.
Dotyczy to zarówno spraw czysto kibicowskich takich jak organizacja meczy w Nowym Sączu czy spotkań wyjazdowych, jak również wszelkich innych akcji organizowanych przez nasze Stowarzyszenie czy też promujących klub Sandecja Nowy Sącz wraz z akcjami pomocy dla innych ludzi.
W grudniu zarząd Stowarzyszenia wraz z wszystkimi chętnymi planuje spotkać się z zarządem klubu oraz władzami miasta, by wspólnie wypracować stanowisko dotyczące obchodów 100-lecia naszej Sandecji.
Obchody 100-lecia klubu stają się w tym momencie głównym i priorytetowym przedsięwzięciem na którym skupi się Stowarzyszenie, chcemy je realizować wspólnie z władzami klubu, miasta oraz wszystkimi chętnymi do pomocy kibicami Sandecji, stąd też planowane na grudzień spotkanie w tym celu.
O terminie poinformujemy jak najwcześniej.
Innym ważnym celem, który chcielibyśmy zrealizować w przerwie zimowej jest organizacja halowego turnieju w piłkę nożną dla wszystkich kibiców Sandecji, tu jednak uzależniamy organizację turnieju od sposobu i zadań związanymi z obchodami 100-lecia klubu, o sprawie będziemy informować na bieżąco.
Kolejnym postanowieniem były, ostatnio trochę zaniedbane, comiesięczne spotkania członków Stowarzyszenia (na których jak zawsze mile widziani są wszyscy chętni), by omawiać istniejące problemy, potrzeby, plany. Wstępnie przyjęto, że terminem spotkań członków Stowarzyszenia będzie każda ostatnia niedziela miesiąca.
Omawiano również takie sprawy jak pamiątki i gadżety Sandecji, sklepik klubowego, zastanawiano się nad podjęciem kolejnej próby reaktywacji gazetki kibica Sandecji „Biało – Czarni”.
Podjęto również decyzję o zmianie wizerunku naszych stron internetowych. Skupimy się głównie na jak najczęstszych aktualizacjach oficjalnej strony kibiców sandecja.pl, natomiast strona Stowarzyszenia dostarczać będzie informacji na temat spotkań Stowarzyszenia Kibiców Sandecji, jego bieżącej działalności, podejmowanych akcji itp., nie będzie już natomiast relacji z meczy itp. by nie dublować informacji, co czasami się zdarzało.
Wszelkie aktualne informacje z klubu, relacje, wywiady itp. dostępne będą na sandecja.pl
Pozostałe sprawy dotyczące już samego życia kibicowskiego, będą przekazane za pomocą
wszelkich sposobów, tak by każdy miał możliwość zapoznania się z nimi.
Na zakończenie zebrano składki członkowskie oraz jak zawsze, życzono sobie dalszej owocnej pracy.
Do następnego zebrania...

[ Dodano: Pon Lis 30, 2009 22:37 ]
I teraz najważniejsza kwestia dla wszystkich osób które chciały by się włączyć w organizację, dopomóc, mają pomysły, sugestie itp (a pojawiło się ich na forum trochę) żeby się zastanowiły nad tym właśnie jak i w czym mogłyby pomóc, nad pomysłami itp, żeby na tym spotkaniu (wstępnie 2 lub 3 weekend grudnia - dokładny termin będzie podany jak najwcześniej) porozmawiać już o konkretach.

Bo weźcie też pod uwagę, że mimo najlepszych pomysłów, deklaracji itp tu na forum, ciężko będzie anonimowej osobie (a tu większość osób jest anonimowa) powierzyć jakieś odpowiedzialne zadanie ...

biker_ns - Wto Gru 01, 2009 19:05

Ciekawy materiał,myślę że jego autor miałby takich więcej,możliwy do wykorzystania na wystawie/galerii/ jak również na inne sposoby.

http://www.miastons.pl/pl...c_historii.html

PS1.Nie chodzi bynajmniej o reklamę FIATA:)
PS2.Czy ktoś może zna autora?

POZDRAWIAM

Bianconeri - Wto Gru 01, 2009 19:23

Warto również (a może i przede wszystkim:) ) zerknąć na http://www.miastons.pl/pl...e_Sandecji.html
biker_ns - Wto Gru 01, 2009 20:26

Cytat:
Warto również (a może i przede wszystkim:) ) zerknąć na http://www.miastons.pl/pl...e_Sandecji.html


Zgadza się,świetna strona z fajnymi materiałami,mogą być bardzo pomocne przy różnych pomysłach na 100-lecie.

hanys - Wto Gru 08, 2009 07:32

Ja kolejny raz przypomne to o czym mowilem juz parenascie razy.
Wzorem GKS Tychy w roku 2006 zrobmy to samo co oni, czyli turniej ze zgodami na trawce, po kazdej druzynie ze zgody moze dwie ansze dla rownosci druzyn i grup, do tego moze byc mecz kibice-pilkarze, a glownym elementem bylby mecz Sandecji z kims tam zaproszonym
Do tego mozna dodac grilla, sklep z pamiatkami, moze jakies konkursy dla malolatow,
W czasie meczu pomyslowowsc dowolna odnosnie oprawy i elementow 100-lecia.

Oczywiscie na teren imprezy zakaz wstepu policji ;D

POzdro

Fani Bianconeri - Wto Gru 08, 2009 10:30

Ja tez jestem za zorganizowaniem turnieju :) A co do oprawy to proponuje kartoniade na caly sektor F z jakim fajnym transparetem a potem takiej samej wielkosci sektorowka:)
Fani Bianconeri - Wto Gru 08, 2009 10:31

no i 100 rac oczywiscie:)
ERNESTO - Wto Gru 08, 2009 12:23

Fani Bianconeri - rozumiem, ze Ty sam fundujesz z 10 ?

Koszt jednej to 18 pln x 100 to jedyne 1800 pln ...

Edit: Nie mowie, ze nierealne ... tylko jesli dla kogos 100 rac jest "oczywiste" to mam nadzieje, ze taka osoba wydatnie sie przyczyni do oprawy, ktora sama proponuje

Gość - Wto Gru 08, 2009 12:50

to moze zorganizowac jakas zbiorke..na forum jest wiecej chyba osob niz 100 ja sam na pewno bym 1 taka race ufundowal i mysle ze wiecej osob tez by bylo sklonnych..taki luzny moj pomysl tylko
TERRORYSTA - Wto Gru 08, 2009 13:15

TROCHĘ NIE W TEMACIE, ALE BARDZIEJ ORGANIZACYJNIE - WYŁĄCOZNA ZOSTAŁĄ MOZLIWOŚC PISANIA PRZEZ OSOBY NIE ZAREJESTROWANE.

ZBYT POWAŻNY TEMAT ...

PS. W WIADOMOŚCI POWYŻEJ NIE BYŁO NIC ZŁEGO ABSOLUTNIE ALE LEPIEJ NA PRZYSZŁOŚĆ DMUCHAĆ NA ZIMNE;)

Masahiko - Wto Gru 08, 2009 17:10

Proponuję go również odciąć od możliwości przeglądania bez rejestracji, a nawet o ile istnieje możliwość z limitem postów napisanym przez danego użytkownika :)
Bianconeri - Wto Gru 08, 2009 17:57

Myślisz, że będą kraść pomysły??:)
Busta - Wto Gru 08, 2009 18:13

Co do rac bardzo fajny pomysł, dobrze zaprezentowana pirotechnika dostarcza niesamowitych wrażeń ale jak napisał wyżej ERNESTO trochę ta przyjemność kosztuje więc bez zbiórki i hojnych sponsorów nie ma co liczyć na konkretne racowisko, a przecież pasuje zrobić jeszcze jakąś sektorówkę czy kartoniadę. Tak więc jest na co zbierać a przecież to będzie jednorazowa oprawa na 100 lecie a gdzie jeszcze kasa na oprawy na mecze ligowe takie jak z Górnikiem, Widzewem czy Pogonią.
Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie uruchomienie całkowicie osobnej zbiórki której celem będzie zbieranie pieniędzy wyłącznie na obchody setnych urodzin. Co jakiś czas osoba odpowiedzialna za finanse mogła by podawać do szerszej informacji ile na chwile obecną udało się zebrać pieniędzy. Myślę że to bardziej mobilizowało by ludzi.

A poza tym wszystkim piękna flaga którą moglibyśmy wywieszać przez cały 2010 rok.

Masahiko - Wto Gru 08, 2009 18:33

Bianconeri napisał/a:
Myślisz, że będą kraść pomysły??:)


Ha, żeby tylko!! Może znak wodny na nich zrobimy :>

ERNESTO - Wto Gru 08, 2009 18:43

Stowarzyszenie Kibiców Sandecji
Skrytka pocztowa 3
33-305 Nowy Sącz 7

NR KONTA: 77 1940 1076 3042 1936 0000 0000
LUKAS Bank w Nowym Sączu

Moze jakis konkretny dopisek: np. "100lecie" czy cus ...


Mozna prosic kontakt na prv kogos z YG kto zajmuje sie piro ?

Maerqin - Pią Gru 11, 2009 14:38

Dla mnie 100 rac jest tak samo oczywiste jak to, ze dzisiaj jest piatek. Nie wyobrazam sobie zeby 100 osob raz na 100 lat nie mialo 18 zlotych!!!
grubas_KKS - Pią Gru 11, 2009 17:45

Ja tam mogę zakupić na swój koszt 10 rac sam... ale nie wiem czy to dobry pomysł bo później nie jaki Wrona będzie pier.dolił kocopoły że "pseudokibice' Sandecji zjebali obchody 100-lecia klubu odpalając 100 rac :D
radziufan - Pią Gru 11, 2009 18:38

100 rac na pewno bardzo fajny pomysl ale musi byc zrobione w porozumieniu z klubem zeby nie bylo jakiejs kary no ale to jest do zrobienia i Stowarzyszenie na pewno o tym pomysle bedzie pamietalo
Pomyslow ogolnie jest wiele a konkretnie co sie uda zorganiozowac okaze sie juz niebawem....

hanys - Pią Gru 11, 2009 19:47

Radek jak race beda odpalone na obchodzach a nie na meczu ligowym to jak ma byc kara?? za co?? o to sie nie musisz martwic
ERNESTO - Pią Gru 11, 2009 19:54

grubas 10, ja dorzucam 10 ... mamy juz 20 ... czekamy na 80
internacionale - Pią Gru 11, 2009 20:12

ERNESTO napisał/a:
grubas 10, ja dorzucam 10 ... mamy juz 20 ... czekamy na 80


przebijam !! dorzucam 11 !!

ERNESTO - Pią Gru 11, 2009 20:21

nie jest zle, 31 w 3 godzinki ;) Fani Bianconeri jako pomyslodawca mysle, ze tez nie zapomni paru dorzucic
AJKA - Pią Gru 11, 2009 20:53

No to i ja nie będę gorsza, przebijam i od siebie daję 12 :-)
internacionale - Pią Gru 11, 2009 20:55

43 race w 4 godziny ;) nieźle !!
radziufan - Pią Gru 11, 2009 21:23

hanys napisał/a:
Radek jak race beda odpalone na obchodzach a nie na meczu ligowym to jak ma byc kara?? za co?? o to sie nie musisz martwic


komu jak komu ale chyba Tobie nie musze tlumaczyc ze jakby chcieli zrobic problem to by zrobili, chociaz rzeczywiscie kara od PZPN tu w gre nie wchozi bardziej chodzilo mi o jakies problemy np z policja ktora jak zawsze mogla by miec cos przeciw no ale jak sam trafnie stwierdziles nie jest to problem

Maerqin - Sob Gru 12, 2009 03:58

ERNESTO napisał/a:
nie jest zle, 31 w 3 godzinki ;) Fani Bianconeri jako pomyslodawca mysle, ze tez nie zapomni paru dorzucic

Yyy, przepraszam ale to byl moj pomysl(jest gdzies na pierwszych stronach tego tematu) wiec jako pomyslodawca dorzucam 17 do okraglych 60 co wcale nie zwalnia ''Fani Bianconeri'' od dorzucenia czegos od siebie, nie musi mnie przebijac:) Brakuje juz tylko 40 swieczek urodzinowych, wyskakiwac z kieszeni ale juz!!!

Edit:
Cytat:
Co jakiś czas osoba odpowiedzialna za finanse mogła by podawać do szerszej informacji ile na chwile obecną udało się zebrać pieniędzy.

koper - Sob Gru 12, 2009 07:57

Czesc.

Nie bede sie ociagal i tez od siebie dorzuce 10 ......

Pzdr.

grubas_KKS - Sob Gru 12, 2009 09:12

No i zapoczątkowałem "licytację" na racę i już mamy 70 rac !! Widać od razu że jak się chce to od razu znajdą się chętni z groszem hehe Oby tak dalej z wszystkim i może za jakiś czas,wszystko u Nas (sprawy kibicowskie)będzie funkcjonować jak należy ! Teraz tylko odpowiednia osoba niech spisze nicki każdej osoby co się zdeklarowała żeby później nie było nie domówień! Pozdro
Bianconeri - Sob Gru 12, 2009 11:40

No jak tak dalej pójdzie to zrobimy "program artystyczny" 100 razy po 100 rac:D
Licytujcie:)

YG-US - Sob Gru 12, 2009 12:37

Grubas-Wszystko spiszemy itp;)
Póki co to zadeklarowanych jest 70 rac to Ultrasom strasznie pomoże w przygotowaniach;)
Bardzo sie cieszymy z pomocy WSZYSTKICH;)

kolafy - Sob Gru 12, 2009 14:29

Oby to nie były tylko puste deklaracje ja liczby nie podam ale swoja cegiełkę tak jak do tego rocznej prezentacji drużyny na pewno dorzucę! :D :D
koper - Sob Gru 12, 2009 15:54

Moze ktos zorientowany napisac jaki koszt jest jednej racy ?????
Chcialbym przelac na konto stowarzyszenia kase (oczywiscie x 10) i chce wiedziec zeby nie bylo za malo. Dopisek bedzie - "100 rac".

Pozdrawiam.

DNL - Sob Gru 12, 2009 16:03

Z tego co wcześniej pisano w tym temacie to jedna raca kosztuje 18 zł.
YG-US - Sob Gru 12, 2009 17:24

Race powinny byc po 16zł, ale wiadomo każdy wpłaca ile może (:
ERNESTO - Sob Gru 12, 2009 23:21

Proponuje trzymac sie ceny 18 pln, ktora jest cena standardowa za race, jesli YG uda sie zalatwic cos taniej, to super - na pewno "nadwyzka" zostanie spozytkowana na to by oprawa byla jeszcze lepsza !
Bianconeri - Nie Gru 13, 2009 13:56

http://www.sandecja.org/1...ie_Sandecji.htm

A teraz parę słów wyjaśnienia:
Zapowiadaliśmy że w grudniu jeszcze zrobimy otwarte spotkanie (połączone ze spotkanie Stowarzyszenia Kibiców Sandecji), ale trafiła się niepowtarzalna okazja do spotkania się z odpowiednimi osobami więc nie mogliśmy nie skorzystać.
Przedstawimy tam swoje wizje, plany, pomysł i marzenia:) (także te tutaj z forum itp), posłuchamy pomysłów drugiej strony i postaramy się wybrać najlepsze i satysfakcjonujące wszystkich.

A potem od stycznia trzeba się będzie ostro zabrać do pracy. I tu prawdopodobnie mniej więcej w pierwszych tygodniach stycznia będzie to zapowiadane na grudzień otwarte spotkanie dla wszystkich (możliwe, że również połączone z konferencją prasową itp) i tu już wszelka pomoc nie tyle że będzie miel widziana co po prostu potrzebna i niezbędna, bo plany są ambitne i dla każdego znajdzie się coś w czym potrzebna będzie pomoc.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Masahiko - Nie Gru 13, 2009 16:14

Brawa dla Stowarzyszenia za zorganizowanie takiego spotkania!!! Życzę powodzenia w rozmowach i czekam z niecierpliwością na efekty :)
biker_ns - Nie Gru 13, 2009 22:31

Korzystając z tego że jestem na urlopie i mam wyjątkowo dużo czasu postanowiłem prześledzić cały temat "100 lecie klubu - pomysły"i zebrać je chronologicznie by można było to bardziej ogarnąć.Jeśli będzie ktoś chciał skorzystać,będzie mógł to druknąć choćby na spotkanie Stowarzyszenia 18 grudnia lub to otwarte w styczniu.

1.radziufan-cytat-" Od dawna chodzil mi po glowie pomysl flagi pamiątkowej ktorej celem byloby uhonorowanie zasłuzonych pilkarzy Sandecji, mozna by stworzyc liste 10 najbardziej zasluzonch (chociaz to oczywiscie ciezkie i raczej subiektywne) i naniesc ich podobizny na flage + hasło "100 lat historii którą Wy tworzycie. Biało - czarnych serc nieśmiertelne bicie"

2.hanys-cytat-"mysle ze moze w koncu stanelibysmy na glowie i zorganizowali turniej o ktorym sie mowi od kilku lat....."

3.jp22-cytat-"Ja myslałem o takiej koncepcji ze literki ze styropianu typu "100 lat tradycji...." itd
lub jakies inne hasło kartony biało czarne lub baloniada i jakies ognie - oczywiscie wiem ze to bedzie kosztowne - ale to tylko taki pomysł "

4.internacionale-cytat-"Ja kiedyś spotkałem się z koncepcją żeby oprócz flagi z twarzami zasłużonych piłkarzy, zrobić także drugą flagę z twarzami najbardziej zasłużonych kibiców."

5.JPiPK-cytat-"Aha i jeszcze jedno, 100 lat = 100 rac !!!"

6.sz3ur-cytat-"to zróbic sektorówke z jakims haslem ktore musi byc jednak sensowne i wszyscy ubrani w bialych koszulkach i w momencie wznoszenia przebrac koszulke na czarna,efekt żywy, choc pewien klub juz taki pomysl realizowal:)))))))))))))))))))))))))0"

7.sandeczanin-cytat-"Moim zdaniem fajnym pomysłem byłoby wydanie gadżetów z okazji 100 lecia (koszulki, szaliki itp.)"

8.spdr-cytat-"a może zamiast flagi wydrukować zdjęcia wielkoformatowe (2x2 m) Tych zasłużonych dla Sandecji ludzi i w jakiś sensowny umieścić je na stadionie- ozdobiły by stadion a przy tym uhonorowano by w szczególny sposób - taka galeria sław KKS
to tylko jeden z pomysłów"

9.moru-cytat-"100 lecie klubu to wyjątkowa okazja dlatego trzeba się pokusić o specjalną oprawę. Zaznaczam że jest to luźna propozycja, być może głupia lub nierealna (na pewno trudna do realizacji) aczkolwiek efektowna i godna jubileuszu ;]
http://www.youtube.com/wa...feature=related

oczywiście wszystko w biało-czarnych barwach ;) A na płocie powiesić flagę mniej więcej tej wielkości co w przypadku tej oprawy
http://i39.tinypic.com/343i17c.jpg z hasłem w stylu :
1910 - 2010 STO LAT HISTORII KTÓRĄ (WY) TWORZY(CIE) - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!"

10.juring-cytat-"To jest NAJLEPSZYYYYYYYYY pomysł od nas KIBICÓW.Apeluje o poważne rozpatrzenie tej s wprawy.Oczekuję na propozycję ( wygląg , napis ).Nazwiska zdjęcia zasłużonych piłkarzy w 100-letniej histori klubu (min.200 os.) powinny powstać z inicjatywy klubu i być wystawione w gablotach np. między choinkami"

11.KrzysieKKS-cytat-"Mi się marzy żeby na nasze stulecie zorganizować duży turniej z naszymi przyjaciółmi. Myślę że ludzie chętnie by przyszli pooglądać Polonie , Korone, Cracovie i resztę naszych przyjaciół którzy są w trochę niższych ligach. Przy okazji takiego turnieju można by zrobić efektowną oprawę której w lidze może się nie udać zrobić ze względu na nowe przepisy. Co do samej oprawy to już pomysłów padło wiele i wiele by się znalazło wiec z tym by problemu nie było:-) Rzeczą oczywistą byłoby zaproszenie naszych regionalnych "gwiazd" :-) jak i zaproszenie jak największej ilości osób które przyczyniły się do rozwoju i funkcjonowania Sandecji. Fajnie byłby wydać jakąś książkę opisującą całą stu letnią historię klubu ale również kibiców bo w końcu jedno z drugim nierozerwalnie się łączy.Można by wydać jakąś płytę DVD/CD ze starymi meczami/skrótami itp itd "

12.To samo na myśli miał chyba hanys wyżej cytowany,ale wrzucę też.
czorny88-cytat-"mozna bylo by tez pomyslec o jakiejs konkretnej imprezie kibicowskiej jakis turniej lub cos w tym stylu taki prawdziwego zdarzenia!!!jest jeszcze duzo czasu zeby zebrac odpowiednie srodki i pozalatwiac takie rzeczy"

13.VTR-cytat-"Ja mam kolejna propozycje co mozna by zrobic aby uswietnic 100 urodziny naszego klubu ;) Mozna namalowac jakies okazjonalne graffiti"

14.Masahiko-cytat-"Można również zaorganizować wystawę, gdzie oprócz zdjęć i pamiątek związanych z klubem, byłyby te związane ze sferą kibicowską - zdęcia, wsólne szaliki, krótkie opisy zawieranych zgód itd."

15.Choć wiem że jak pisał internacionale ten pomysł jest raczej nie do przeskoczenia, mimo to zacytuję.
Masahiko
-cytat-"Kolejnym pomysłem jest stworzenie limitowanej edycji monet"

16.JPiPK-cytat-" Prosty ale na pewno efektowny: kilkaset bialych i czarnych balonow, ktore w danym momencie wszyscy puszczaja"-można to zrobić też ze zwykłymi balonami.

17.internacionale-cytat-"W ostatnich dniach sierpnia 2004 roku miała miejsce w Nowym Sączu (chyba w piwnicach biblioteki wojewódzkiej) wystawa pamiątek Sandecji. Oczywiście wybrałem się tam z aparatem i nie wyobrażam sobie aby na 100-lecie nie zorganizować podobnej wystawy (może nawet na większą skalę)."

18.lechuss18-cytat-"Ktoś podał pomysł z puszczeniem balonów z helem , a co byście powiedzieli na puszczenie np 2 balonów(biały i czarny ) z szarfami n których umieszczono by jakieś slogany"

19.Felek-cytat-"Trzymając się wątku kolekcjonerskiego - mam alternatywną, znacznie mniej kosztowną propozycję. Można spróbować poprosić naszą pocztę o wydanie serii kolekcjonerskich kartek pocztowych z okolicznościowymi stemplami."

20.Masahiko-cytat-"A może również znaczki pocztowe?"

Postarałem się streścić dość dokładnie przynajmniej te ewidentne pomysły pomijając drobne szczegóły ktore i tak na razie nie mają znaczenia.
Pomysły cytowałem zachowując kolejność według dat postów w których się pojawiały.



POZDRAWIAM

Bianconeri - Nie Gru 13, 2009 22:35

Dobra robota:)
Maerqin - Nie Gru 13, 2009 23:04

Cytat:
16.JPiPK-cytat-" Prosty ale na pewno efektowny: kilkaset bialych i czarnych balonow, ktore w danym momencie wszyscy puszczaja"-można to zrobić też ze zwykłymi balonami.

Chodzi oczywiscie o balony napelnione helem. Zwykle balony jedynie do jakiejs oprawy, na koncu przebite:)

Raffio - Pon Gru 14, 2009 18:26

a ja mam pytanie to spotkanie 18 grudnia będzie dla wszystkich członków?
jeśli tak to niech ktoś poda o której godzinie i gdzie :)

KubaNS - Pon Gru 14, 2009 18:32

Nie dla wszystkich...
Raffio - Pon Gru 14, 2009 18:35

aha ok
dzięki :)

P.S. Czekam na obszerną relację na forum ;P

krzysiek186 - Pon Gru 14, 2009 23:29

Zaproponujcie zarządowi opcję sprzątania stadionu za bilet na mecz.
hanys - Pią Gru 18, 2009 21:03

Dzis odbylo sie zebranie z wladzami miasta i klubu, w dniu jutrzejszym pojawi sie sprawozdanie z tego zebrania.

Pozdro

internacionale - Pią Gru 18, 2009 21:51

Sprawozdanie rzeczywiście jutro. Musimy mieć czas aby zredagować tekst. Póki co fotka :)


ERNESTO - Pią Gru 18, 2009 22:51

Moze wyjde na laika, ale kim jest ten siwy gosc - na lewo od Wasika ? Ten w zoltym sweterku i ten tylem (bialo-szare pasy) ?

Ten najbardziej po prawej to chyba Badura ?

DNL - Pią Gru 18, 2009 22:57

Ten siwy przypomina mi Drzewieckiego ; )
Pan w żółtym sweterku to Maksymilian Cisowski, trener bramkarzy i kierownik drużyny.

Bianconeri - Pią Gru 18, 2009 22:59

A "ten siwy" to wiceprezes Leśniak;)
internacionale - Pią Gru 18, 2009 23:30

Ten tyłem w biało-szare pasy to Michał Śmierciak - wiceprezez Beskid-u oraz wiceprezes Stowarzyszenia "dla Miasta". To właśnie dzięki Michałowi, mogliśmy spotkać się w sali konferencyjnej klubu UFO - (który nam tej sali użyczył).

ps. jutro więcej zdjęć...

Maerqin - Sob Gru 19, 2009 05:35

Panowie po prawej cos nietęgie miny maja:)
Bianconeri - Sob Gru 19, 2009 09:49

Bo ich pomysłami zarzuciliśmy i nie mogli tego ogarnąć hehe;)
TERRORYSTA - Sob Gru 19, 2009 14:43

JOHNY BRAVO W INNYM TEMACIE NAPISAŁ (PRZENIOSŁEM DO WŁAŚCIWEGO):

Cytat:
Niech Stowarzyszenie zaproponuje oficjalny hymn z prawdziwego zdarzenia


POMIJAJĄC KWESTIĘ, ŻE TA SPRAWA BYŁA RÓWNIEŻ OMAWIANA Z TEGO CO WIEM:)

maslo - Sob Gru 19, 2009 21:37

Na stulecie Sandecji można zorganizować wyjazdy na mecze do przyjaciół po 1 wyjeździe na najważniejszy mecz(np. derby), ale zeby było dużo osób(100 - 500):
Polonia Warszawa - Legia Warszawa
Cracovia Kraków - Wisła Kraków
Korona Kielce - KSZO OStrowiec Swiętokrzyski (jeżeli bedzie taki mecz)
albo
Korona Kielce - Wisła Kraków
Jeżeli by to było kilka wyjazdów myślę że zebranie takiej grópy by nie było trudne bo:
Pociąg do Warszawy 19zł(studencki załatwiony wcześniej),
Pociąg do Krakowa tez napewno będzie tani,
Pociąg do Kiecl równiez nie sprawia problemu.
Ale poza odwiedzaniem przyjaciół równierz na ważniejsze mecze można zorganizować świetne oprawy z nowymi okazjonalnymi okrzykami(jednorazowe). Trzeba tylko fundusze!!!

Maerqin - Nie Gru 20, 2009 03:24

Cytat:
ale zeby było dużo osób(100 - 500)

A karnety ziomus kto obstuka???

grubas_KKS - Nie Gru 20, 2009 11:32

Nie kumam trochę twojego pomysłu maslo... Czyli że na 100-lecie Naszej Sandecjii My mamy jeździć na mecze Naszch zgód?Dziwny pomysł...
Masahiko - Nie Gru 20, 2009 11:40

Pisałem jakiś czas temu taki pomysł Radziufanowi na priv. Chodzi o przyciągnięcie kibiców na stadion na Kilińskiego (ale i na wyjazdy) pewnym hasłem. Ja podałem taki wymyślony na szybko typu: "Na stulecie klubu, 100tys. kibiców". Chodzi po prostu o to, aby w przeciągu całego 2010 roku uzbierać na meczach u siebie i na wyjazdach liczbę 100tys. kibiców. Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią się jednoczyć, aby osiągnąć jakiś konkretny cel, a w tym wypadku byłoby osiągnięcie tej magicznej liczby. Po każdym meczu Sandecji strony internetowe i gazety podawałyby liczbę kibiców i sumowały z tym co było do tej pory. Jest to o tyle realna liczba, że do końca tego sezonu u siebie mamy 7 spotkań i 17 w rundzie jesiennej. Razem 24 mecze ligowe, co przy średniej około 4tys. daje prawie 100tys. Do tego dodać liczby wyjazdowe i kto wie czy nie wpadłoby te 100tys.
DNL - Nie Gru 20, 2009 12:04

7 spotkań u siebie na wiosnę, a w rundzie jesiennej 17 (a nawet 19, bo zapewne będą 2 spotkania rozegrane awansem) ale łącznie z wyjazdami.
Niech to będzie nawet 10 spotkań u siebie na jesień - łącznie 17 x 4k = 68 000.
8 wyjazdów z wiosny + 9 z jesieni, aby w tych 17 meczach dobić do 100 000 musiałoby jeździć ponad 1800 osób ;)

ERNESTO - Nie Gru 20, 2009 12:22

Damy rade

;)

maslo - Nie Gru 20, 2009 13:35

Karnetów nie trzeba, a przeciez na zgody można załątwić wejścia.
Dlatego jeździć żeby umacniać zgody i na tych meczach zapraszać żeby na wasze mecze przyjeżdżało wiecej przyjaciół. (to miały być pomysły więc dałem)

kolafy - Nie Gru 20, 2009 13:50

Myślę że głównym celem będą nasze wyjazdy bo na razie z tym szału niema po za paroma wyjątkami ogólnie pewnie z wyjazdami na zgody będzie tak czy tak słabo bo będziemy mieli na głowie całe to nasze 100 lecie i w sumie tak jak Grubas nie kumam Twojego pomysłu bo pierwszy raz słyszę żeby ktoś stulecie świętował po przez wyjazdy na zgody!
hanys - Nie Gru 20, 2009 16:57

maslo jestes z warszawy i chyba troche nie w temacie...
tu chodzi o jubileusz Sandecji a uczcenie tego to nie sa wyjazdy an zgody...

pomysl troche zanim napiszesz...

Masahiko - Nie Gru 20, 2009 21:30

DNL napisał/a:
7 spotkań u siebie na wiosnę, a w rundzie jesiennej 17 (a nawet 19, bo zapewne będą 2 spotkania rozegrane awansem) ale łącznie z wyjazdami.
Niech to będzie nawet 10 spotkań u siebie na jesień - łącznie 17 x 4k = 68 000.
8 wyjazdów z wiosny + 9 z jesieni, aby w tych 17 meczach dobić do 100 000 musiałoby jeździć ponad 1800 osób ;)


Jasne. Złe obrachunki. Dzięki DNL za naprostowanie :)

bacin - Pon Gru 21, 2009 08:45

Chyba, żeby dorzucić do tego wyjazdy na zgody, jak zaproponował Maslo. Wtedy jest szansa na 100 000.
Gekon KSP - Czw Gru 24, 2009 13:06

maslo napisał/a:
Na stulecie Sandecji można zorganizować wyjazdy na mecze do przyjaciół po 1 wyjeździe na najważniejszy mecz(np. derby), ale zeby było dużo osób(100 - 500):
Polonia Warszawa - Legia Warszawa
Cracovia Kraków - Wisła Kraków
Korona Kielce - KSZO OStrowiec Swiętokrzyski (jeżeli bedzie taki mecz)
albo
Korona Kielce - Wisła Kraków
Jeżeli by to było kilka wyjazdów myślę że zebranie takiej grópy by nie było trudne bo:
Pociąg do Warszawy 19zł(studencki załatwiony wcześniej),
Pociąg do Krakowa tez napewno będzie tani,
Pociąg do Kiecl równiez nie sprawia problemu.
Ale poza odwiedzaniem przyjaciół równierz na ważniejsze mecze można zorganizować świetne oprawy z nowymi okazjonalnymi okrzykami(jednorazowe). Trzeba tylko fundusze!!!

maslo napisał/a:
Karnetów nie trzeba, a przeciez na zgody można załątwić wejścia.
Dlatego jeździć żeby umacniać zgody i na tych meczach zapraszać żeby na wasze mecze przyjeżdżało wiecej przyjaciół. (to miały być pomysły więc dałem)


Ochłoń trochę i przestań robić tu wiochę....

KubaNS - Sro Sty 06, 2010 01:00

Dla porzadku, przenosze...
leszek napisał/a:
jakby nakręcić swierczewskiego a on samego bonka który zna się doskonale z juve to mógłby ten mecz dojść do skutku :))

majkelns napisał/a:
Nie musimy zapraszać juniorów Juve ! Realny byłby mecz z jakimś zespołem seniorów bundesligi ! W ramach pojednania polsko - niemieckiego heehe ;)

kolafy napisał/a:
Tak to prawda może podrzucić pomysł naszemu zarządowi odnośnie zaproszenia jakiegoś średniaka z ligi np. Niemieckiej, Hiszpańskiej czy Angielskiej bo lepsze to niż trzecie rezerwy Juve czy ten cały Widzew którego mają w planach zaprosić...

ps. no i może jakiś meczyk z Czarnymi bo przecież oni też maja 100 lecie.

radziufan napisał/a:
kolafy jestes nie na czasie, nie maja zapraszac Widzewa, bylo juz zreszta napisane ze zaprosza Lecha a jakby to nie wypalilo to Cracovie lub Polonie i to bedzie mecz glowny a jako przed-mecz prawdopodobnie mecz naszych juniorow z Karpatami Lwów

Tutaj sprostowanie- z tego co pamietam, padla propozycja, nie Karpat Lwow- jak napisal Radek- tylko reaktywowanej sekcji Pogoni Lwow..

Edgar - Sro Sty 06, 2010 10:33

Na stulecie Sandecji zaproszono Lecha Poznań


Krystalizują się plany obchodów stulecia Sandecji przypadającego na ten rok. Wszystko wskazuje na to, że obchody będą huczne, jak na to zasługuje wiek klubu. Zaproszono topową drużynę w Polsce, czyli poznańskiego Lecha.
Józef Kantor, szef komitetu organizacyjnego, a jednocześnie miejskiego Wydziału Kultury i Sportu, zaznacza, że pomysłów jest sporo, ale na razie należy je traktować hasłowo, bo są lub będą dopracowywane.
- Rzeczywiście chcielibyśmy, żeby do Nowego Sącza przyjechał Lech Poznań - przyznaje Józef Kantor.
- Zaprosiliśmy "lechitów", teraz czekamy na odpowiedź. Lech musi dograć kalendarz, ułożyć swoje terminy, wtedy będzie można podać konkretną datę.
Prócz Józefa Kantora w skład komitetu organizacyjnego wchodzą również prezesi Andrzej Danek i Wiesław Leśniak, Daniel Weimer, Dariusz Grzyb, Jerzy Ligęza, Tomasz Michałowski i jeszcze jeden przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców.
- Prócz meczu z Lechem, który byłby główną atrakcją, planujemy duży międzynarodowy turniej rocznika 93 - zdradza Józef Kantor. - W planach jest również mecz o Superpuchar w piłce nożnej kobiet i oczywiście duża gala jubileuszowa, duży koncert pod ratuszem. Jakieś pomysły na pewno się urodzą. Powstaje monografia pióra Aniela Weimera, która w sensie edytorskim powinna być gotowa koło świąt Wielkiej Nocy.
Prócz tego komitetu istnieje również komitet honorowy, któremu przewodzi prezydent Ryszard Nowak, a w jego skład wchodzą, czy wejdą, prezesi firm wspierających, jak Fakro, czy Wiśniowski i wszyscy byli prezesi Sandecji.
Wysłane zostało również pismo do ministra sportu Aleksandra Giersza o objęcie patronatu nad szacownym jubileuszem. Do komitetu honorowego zaproszony jest Grzegorz Lato.

Polska Gazeta Krakowska Rafał Kamieński

arkoniusz - Sro Sty 06, 2010 11:33

No i oby wszystko to się spełniło, ale po co ten Lato :p
grubas_KKS - Sro Sty 06, 2010 12:20

A Lato to niech spier.dala...całe te obchody zjebie jego wizyta!Widzę że na układziki z pzpn-em się zanosi.Jeśli rzeczywiście się Waćpan L. pojawi trzeba będzie mu zgotować "owację" na stojąco :D
KrzysieKKS - Sro Sty 06, 2010 12:38

przecież prezes Sandecji Pan Andrzej to dobry kolego G.Laty :D już nie pamiętacie:)
Maerqin - Sro Sty 06, 2010 14:29

Ech, no dobra. Jesli tak to ma wygladac...Tylko po co ten Superpuchar kobiet??? Nie widze tez zadnej wzmianki o kibicach i atrakcjach przewidzianych dla nich. Nie chodzi mi o zabawe z nagrodami w stylu rzucanie do k..wa tarczy tylko moze jakies pucharowe, jubileuszowe zawody? Nam tez chyba sie cos 'nalezy'. Nie tylko panom pod krawatem, chcacym sie zapisac w kartach historii klubu. Mam nadzieje, ze po drodze dojdzie jeszcze pare pomyslow zeby nie bylo to takie ''suche'' i ze bedzie to swieto, ktore wszyscy zapamietaja na dlugo(i nie za sprawa PSOW).
A Late z pewnoscia przywiatamy w odpowiedni sposob...

nick - Sro Sty 06, 2010 18:29

Można by zorganizować turniej stulatków. 4 kluby mają w tym roku 100 lat, w sam raz na turniej :Sandecja, Czarni Jasło, Widzew Łodź, Radomiak Radom (oczywiście to luźna propozycja tak mi do głowy teraz przyszła :D)
sanch3z - Czw Sty 07, 2010 18:46

tak turniej z Widzewem zorganizujmy ;] jupi ;] Widze, ze masz pojecie o tym co piszesz pozdro ;]
A co do G.Lato, to gdy sie zjawi, to owacje napewno będą.
To jest jakaś paranoja kur.wa ;o

Snoopi86 - Czw Sty 07, 2010 22:18

jest to paranoja...jakby prezesi na meczach nie byli i niewiedzieli jakie podejscie jet d tego pana L. ...moim zdaniem to moze duzo zepsuc w obchodach
sanch3z - Pią Sty 08, 2010 17:07

raczej!
Ad@ś=) - Sro Sty 13, 2010 09:49

Anglia w Warszawie, Włochy w Poznaniu, Brazylia we Wrocławiu, a Juventus Turyn w Gdańsku - tak może wyglądać zestaw rywali, których obejrzą polscy kibice jeszcze przed Euro 2012 na inaugurację nowych stadionów - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
UEFA zaleca miastom-organizatorom, aby na nowych obiektach odbyły się mecze, które wypełnią trybuny. Rozpoczyna się prestiżowy wyścig o atrakcyjnych rywali.

Za umówienie spotkania z Brazylią trzeba zapłacić 2 miliony dolarów. - Jesteśmy na to gotowi - mówi pełnomocnik prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012, Michał Janicki.

Z kolei na stadionie w Poznaniu już w sierpniu tego roku możemy się zmierzyć z Włochami lub Hiszpanami. W Gdańsku polski prezes spółki Sportfive obiecał, że doprowadzi do prestiżowej potyczki Lechii z Juventusem. Ciekawie wyglądają plany związane z otwarciem Stadionu Narodowego. Mówi się o meczu z Hiszpanią, Niemcami, czy Anglią. Z tymi federacjami prowadzone są już wstępne rozmowy.

Skoro Juventus byłby tak blisko, to może jednak warto byłoby spróbować zaprosić ich na mecz do Sącza:)

hanys - Sro Sty 13, 2010 10:40

tak ale stadion lechii nie bedzie oddany do czasu obchodow 100-lecia, a mecz w przyszlym roku to juz nie na 100-lecie ;)
biker_ns - Sro Sty 13, 2010 13:42

Jak jest już tak luźno to może jeszcze taki motyw wrzucę:

Jagiellonia Białystok złożyła ofertę rozegrania meczu Realowi Madryt i Królewscy.. się zgodzili. Tyle że za 1,5 miliona euro.

O sprawie napisała kilka dni temu lokalna "Gazeta Współczesna". Białostoczanie szukają rywala, który uświetniłby obchody 90-lecia klubu. Mecz pokazowy zostanie rozegrany 22 maja. Oferty otrzymali "Królewscy" i Sevilla. Ten drugi klub chciał za rozegranie spotkania 250 tys. euro.


- To są zbyt wysokie kwoty - mówi gazecie prezes Jagiellonii Ireneusz Trąbiński. - Czynimy jednak starania, aby Białystok odwiedziła znana europejska marka - dodaje.

W grę wchodzą ekipy z Belgii, Holandii, Austrii, Niemiec. Jaga musi gościom zapłacić za rozegranie meczu i pokryć koszty podróży i pobyt zespołu. Sama stawia warunek, aby potencjalny rywal pojawił się w najmocniejszym składzie.


źródło:Gazeta Współczesna
Onet.pl

Kilinskiego 47 - Sro Sty 13, 2010 23:01

^^Żenada, ja myślę, że każdy prawdziwy kibic swojego klubu wolałby żeby takie "grube miliony" przeznaczyć na wzmocnienie drużyny, ewentualnie jakieś inwestycje w stadion, a nie na 90 minut kopania piłki z jakimś tam "wielkim FC" z Europy. Atrakcja dla pikników, którzy przyjdą popatrzeć jak przez kilka minut po boisku potruchta jakiś gwiazdor jeden z drugim, a tak na naprawdę to pieniądze wyrzucone w błoto i robienie z siebie i polskiej piłki pośmiewiska. Takie rzeczy, jakieś tam tournee i mecze pokazowe to niech sobie organizują w Azji gdzie nastolatki będą czatować całą noc pod hotelem i piszczeć na lotnisku na widok C. Ronaldo albo innego Beckhama. Szanujmy się ludzie.
biker_ns - Czw Sty 14, 2010 10:21

Kilinskiego 47 napisał/a:
^^Żenada, ja myślę, że każdy prawdziwy kibic swojego klubu wolałby żeby takie "grube miliony" przeznaczyć na wzmocnienie drużyny, ewentualnie jakieś inwestycje w stadion, a nie na 90 minut kopania piłki z jakimś tam "wielkim FC" z Europy. Atrakcja dla pikników, którzy przyjdą popatrzeć jak przez kilka minut po boisku potruchta jakiś gwiazdor jeden z drugim, a tak na naprawdę to pieniądze wyrzucone w błoto i robienie z siebie i polskiej piłki pośmiewiska. Takie rzeczy, jakieś tam tournee i mecze pokazowe to niech sobie organizują w Azji gdzie nastolatki będą czatować całą noc pod hotelem i piszczeć na lotnisku na widok C. Ronaldo albo innego Beckhama. Szanujmy się ludzie.



Oczywiście pełna zgoda,wrzuciłem to jako ciekawostkę,też się zgadzam że to chory pomysł.
W warunkach sądeckich takie hipotetyczne 1,5 mln euro zainwestowane w drużynę,dało by skok jakości drużyny na mniej więcej średni poziom ekstraklasy.
A tak to wyrzucanie jednorazowe sporych pieniędzy.


POZDRAWIAM

Bianconeri - Pią Sty 15, 2010 19:43

Wpis Raffio przypomniał mi o jednym dość istotnym fakcie - w środę władze klubu dostały ofertę i wycenę na przygotowanie nowej wersji strony sandecja.pl, która w cenie uzwględniała również wykonanie serwisu 100lat.sandecja.org, który poświęcony byłby obchodom 100 lecia klubu.

Sandecja.pl miałaby zostać oficjalną stroną klubową a ukochany przez wszystkich:) "potworek" mkssandecja.pl skończył by swój nędzny żywot, ewentualnie ten adres po prostu linkowałby na sandecja.pl.

No a co z tego wyjdzie, bądź nie wyjdzie to jak zawsze czas pokaże ...

internacionale - Sob Sty 16, 2010 09:10

Bianconeri napisał/a:
Wpis Raffio przypomniał mi o jednym dość istotnym fakcie - w środę władze klubu dostały ofertę i wycenę na przygotowanie nowej wersji strony sandecja.pl, która w cenie uzwględniała również wykonanie serwisu 100lat.sandecja.org, który poświęcony byłby obchodom 100 lecia klubu.

Sandecja.pl miałaby zostać oficjalną stroną klubową a ukochany przez wszystkich:) "potworek" mkssandecja.pl skończył by swój nędzny żywot, ewentualnie ten adres po prostu linkowałby na sandecja.pl.

No a co z tego wyjdzie, bądź nie wyjdzie to jak zawsze czas pokaże ...


Ja ze swojej strony dodam że Zarząd obradował wczoraj (tj. w piątek 15 stycznia) od godziny 13:00. O wynikach rozmów zostanę poinformowany w poniedziałek (Pan prezes Danek tak mi powiedział). Oferta, jaką otrzymał klub z naszej strony jest naprawdę bardzo, bardzo korzystna i nie wyobrażam sobie aby nie została przyjęta.

Bianconeri - Sob Sty 16, 2010 10:21

Cytat:
Oferta, jaką otrzymał klub z naszej strony jest naprawdę bardzo, bardzo korzystna i nie wyobrażam sobie aby nie została przyjęta.


No co najmniej jak byś nie znał podejścia i sposobu "załatwiania" niektórych rzeczy w klubie ...
Pewnego nic nie ma, zobaczymy jak będzie, trzeba jeszcze chwilę poczekać.

krzysiek186 - Sob Sty 16, 2010 15:34

Domniemam że wtedy stroną będzie się zajmował ktoś kompetentny z klubu i strona będzie tryskała życiem.
Bianconeri - Sob Sty 16, 2010 16:16

A widzisz w klubie jakiegoś kandydata na "łebmajstra" ??:)

PS. Temat chyba za bardzo schodzi w stronę samej strony:) (WWW), a od tego jest inny dział więc może by poczyścić co nieco ...

internacionale - Nie Sty 17, 2010 15:40

Odpowiedź w sprawie strony internetowej będę miał we wtorek. Niestety Pan prezes Danek zapomniał sobie poruszyć tą kwestię na piątkowym zarządzie .... :(
internacionale - Pią Sty 22, 2010 14:38

Komitet ds. obchodów 100-lecia klubu obradował w tym tygodniu. Jak się przed chwilą dowiedziałem (mimo że kontakt do mnie zostawiłem) zapomniano mnie zaporsić (jako przedstawiciela Stowarzyszenia Kibiców).

Jakie zapadły decyzje ?? nie wiem...

Czyli standarcik....

Masahiko - Pią Sty 22, 2010 15:32

Czy na owym spotkaniu był jakikolwiek przedstawiciel Stowarzyszeni Kibiców?
DNL - Pią Sty 22, 2010 15:37

Jako kibice mamy jedno miejsce w tym komitecie, reprezentuje nas Miłosz, więc skoro on nie dostał zaproszenia to nie było nikogo.
Masahiko - Pią Sty 22, 2010 15:46

Wydawało mi się, że gdzieś czytałem o większej ilości przedstawicieli. Rozumiem :)
Raffio - Pią Sty 22, 2010 21:36

a wiadomo co będzie z oficjalną stroną?
Bianconeri - Pią Sty 22, 2010 21:39

No, wiadomo że ... cały czas nic nie wiadomo i tak wiecznie i ze wszystkim ...
Raffio - Pią Sty 22, 2010 21:46

to wszystko jasne :)
wel - Pią Sty 22, 2010 23:14

Bez sensu.... na spotkaniach zapewnienia o 100% współpracy, a jak przychodzi co do czego to klapa na całej linii.
Nie jestem jednak zdziwiony po ostatnich 2 spotkaniach, szkoda, chciałem się mylić :/.

Jedyne co to pozostaje, to robić swoje i liczyć, że przynajmniej nie będzie nikt przeszkadzał.

VTR - Nie Sty 24, 2010 18:27

A moze by tak zrobic podobnie jak Odra Opole i umozliwic kibicom doladowywanie kont w telefonach z czego czesc pieniedzy (pewnie jakies symboliczne ilosci ;P) operatorzy przekazywaliby na klub lub na stowarzyszenie?

http://oderka.doladujklub.pl/

Busta - Pon Sty 25, 2010 20:38

To jak już tak jedziemy ;] to może napój coś na wzór Cracovia Gol tyle że nasz byłby wzbogacony %, i można byłoby go sobie popijać w trakcie meczu. Ci niektórzy na pewno by się ucieszyli.
kamilyes - Pon Sty 25, 2010 21:10

Busta napisał/a:
To jak już tak jedziemy ;] to może napój coś na wzór Cracovia Gol tyle że nasz byłby wzbogacony %, i można byłoby go sobie popijać w trakcie meczu. Ci niektórzy na pewno by się ucieszyli.


wątpie by z % mógłby znaleźć się na stadionie w trakcie meczu.

Maerqin - Pon Sty 25, 2010 22:26

Busta napisał/a:
To jak już tak jedziemy ;] to może napój coś na wzór Cracovia Gol tyle że nasz byłby wzbogacony %, i można byłoby go sobie popijać w trakcie meczu. Ci niektórzy na pewno by się ucieszyli.

Taki ''napoj'' to cala tablica Mendelejewa, nawet nie wiem czy ma to cos wspolnego z napojem. Stanowczo jestem na NIE.

sanch3z - Wto Lut 02, 2010 09:06

apropo napoju energetycznego ;]



kolafy - Wto Lut 09, 2010 21:19

Co z prezentacją drużyny???
Bianconeri - Wto Lut 09, 2010 21:23

To samo co i z nową stroną (chociaż tu akurat po 2 miesiącach w końcu coś drgnęło), z całym komitetem obchodów, obchodami, szerokopojętą 'współpracą' itp itd bla bla bla czyli standardzik u nas ...
TERRORYSTA - Sro Lut 10, 2010 14:52

A WIĘC DLA PORZADKU JESZCZE RAZ:

ROZWAŻANIA NA TEMAT NOWEJ STORNY KLUBOWEJ (ORAZ POJAWIAJĄCYCH SIĘ OSTATNIO NOWYCH STRON O SANDECJI) PROWADZIMY W ODPWIEDNIM TEMACIE.
TU EWENTUALNE DYSKUSJE O ZAWARTOŚCI NOWEJ CZY TEŻ SUGESTIE CO DO STRONY POŚWIĘCONEJ 100 LECIU SANDECJI.

ALE NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE TO OGRANIZACJA OBCHODÓW, WSPÓŁPRACA ITP I TAK WIDAĆ Z TEGO CO PISAŁ POPRZEDNIK ZBYT CIEKAWIE NIE JEST WIĘC MOŻE WŁAŚNIE NA TO TRZEBA POŁOŻYĆ NACISK?

Raffio - Wto Lut 23, 2010 22:06

a może by zorganizować konkurs na hymn Sandecji :)
leszek - Nie Lut 28, 2010 17:19

co z meczem na stulecie? wiadomo coś na temat tego z kim zagra Sandecja?

ps. wybaczcie jesli odpowiedź jets gdzies w poprzednich postach, ale nie czytalem ;]

DNL - Nie Lut 28, 2010 17:25

Z Lechem Poznań.
koper - Wto Mar 02, 2010 14:20

Witam

Moze mi ktos powiedziec jak syytuacja z pomyslem 100 rac na 100 lecie???? Z tego co pamietam bylo ich okolo 70 - 80.

Dzieki za info.

internacionale - Wto Mar 02, 2010 14:35

Sytuacja się nie zmienia - pomysł nadal aktualny. Póki co z zadeklarowanych osób jedyna Ajka wpłaciła kaskę na konto Stowarzyszenia.
Maerqin - Wto Mar 02, 2010 18:00

Tez mialem o to pytac bo rowniez sie dokladam, czy pomysl zostal zaakceptowany przez zarzad i kiedy bedzie realizowany, znaczy kiedy planowane jest odpalenie tych rac?
szymon_YG - Wto Mar 02, 2010 18:13

pewnie na meczu z Lechem...
koper - Wto Mar 02, 2010 19:46

Ja tez przelalem kase na konto. Ale ludziska pasuje dozbierac do setki |!!!!!!!
Wiec zebrac sie i dolicytowac.

Pozdr.
A i zapomnialem - WSZYSCY NA MOTOR !!!!!!

hanys - Sro Mar 03, 2010 07:19

p.Kantor pozytywnie zaakceptowal ten pomysl ale jak wyjdzie to zobaczymy juz na samym meczu. bo znajac zycie to moze im sie cos odwidziec.
Generalnie są na tak!

VTR - Czw Mar 04, 2010 13:42

Ja odnosnie jeszcze wyjazdow, moze by tak nawiazac jakas wspolprace z TV-NS zeby np. na swojej stronie zamieszczali info dot. wyjazdow na mecze? Wtedy by moze informacja na ich temat trafila do szerszego grona osob dzieki czemu mozna by bylo zwiekszysc nasza liczbe? Mozna by bylo tez pomyslec o sieciach kablowych, ale tam pewnie wiazaloby sie to z jakimis kosztami.
Bianconeri - Czw Mar 04, 2010 14:06

Pewne podchody w tym kierunku były już robione.
Zresztą może nie o wyjeździe ale o prezentacji za trenera Moskala były spoty itp.
Nie jest to rzecz tania i jeśli mielibyśmy jechać wg standardowego to się nam po prostu nie opłaca.
A jakaś inna forma współpracy itp no to nie tylko od nas zależy.
NO ale wiadomo, spróbować nie zaszkodzi, tylko też na wszystko trzeba mieć czas, ludzi i jakieś odpowiednie argumenty do rozmowy.

Johny Bravvo - Nie Mar 14, 2010 11:34

moze maciej malenczuk napisal by hymn na 100 lecie jest on kibicem cracovi i autorem hymnu craxy ??? tu jest stronaka z mailem do jego menagera http://www.malenczuk.art.pl/dyskografia.html
mam nadzieje ze mnie nie wysmiejecie :)

Raffio - Nie Mar 14, 2010 11:38

^^ to napisz do niego ;P
Johny Bravvo - Nie Mar 14, 2010 11:42

jesli komus ze stowarzyszenia spodoba sie moj pomysl to napewno dadza mu znac ja podsuwam tylko pomysl
Maerqin - Nie Mar 14, 2010 15:17

Johny Bravvo napisał/a:
moze maciej malenczuk napisal by hymn na 100 lecie jest on kibicem cracovi i autorem hymnu craxy ??? tu jest stronaka z mailem do jego menagera http://www.malenczuk.art.pl/dyskografia.html
mam nadzieje ze mnie nie wysmiejecie :)

wlasnie sie z Ciebie smieje, o tak: buahahahaha!!!

bacin - Nie Mar 14, 2010 16:35

Ja bym w Majkę Jeżowską zainwestował, bo z Sącza.
maro - Nie Mar 14, 2010 18:56

Jako bywalec sektora C proponuję Acid Drinkers.
spdr - Sob Mar 20, 2010 11:08

służę dobrym kontaktem do AD :-)
berthold_ns - Sro Kwi 28, 2010 20:11

Witam
Panowie prawda jest taka że fajny hymn by sie sprzydał.Nie koniecznie Maleńczuk,Jeżowska czy Cugowski (śpiewa hymn Górnika Łęczna)
Mamy pewnie kilku kibiców którzy mają duszę poetycką i cos ciekawego wymyślą :))
Nie ważne kto ze znanych osoób to zaśpiewa i czy wogóle to zrobi ale fanie byłoby żeby każdy mecz rozpoczynać hymnem Sandecji

Bianconeri - Sro Kwi 28, 2010 20:13

Pomysł był rzucony, skończyło się tak jak wszystko inne z "obchodami" ...
berthold_ns - Sro Kwi 28, 2010 20:19

Bianconeri napisał/a:
Pomysł był rzucony, skończyło się tak jak wszystko inne z "obchodami" ...


Może trzba jeszcze raz trzeba podnieść temat

polak_ns - Sro Kwi 28, 2010 20:24

Jak dla mnie to nawet "O mój KKSie" może być hymnem :)
Bianconeri - Czw Kwi 29, 2010 13:49

W najbliższy wtorek ma się odbyć kolejne spotkanie.
Może Miłosz jeszcze raz poruszy temat, bo jak już jakiś czas temu odpuściłem tego typu historie bo to nie ma sensu i szkoda mojego czasu i moich nerwów, nie lubię prowizorki i amatorki.

hanys - Wto Cze 15, 2010 20:32

Turniej kibiców z okazji obchodów 100-lecia

Oficjalnie turniej zostaje przeniesiony na dzień 10 lipca , godziny zostaną podane w późniejszym terminie.

Na turniej zostaną (zostały) zaproszone wszystkie nasze zgody, do dyspozycji kibiców z Sącza pozostają jeszcze 4 wolne miejsca

Zapisy na turniej odbywają się drogą mailową [milosz@sandecja.pl] lub osobistą z Internacionale poprzez dostarczenie składu drużyny (imię nazwisko pesel) oraz wpłaceniu na konto Stowarzyszenia lub osobiście kwoty 300 zł. od drużyny.


Uzyskane pieniądze w całości zostaną użyte na sprawy organizacyjne.

O dokładnym przebiegu poinformujemy później, gdy będą znane już wszystkie szczegóły.

Osoby chętne do pomocy zarówno finansowej jak i organizacyjne mile widziane, kontakt priv ze mną lub internacionale.

Pozdrawiam

radziufan - Sob Gru 11, 2010 10:10

a wiec tak mamy juz wybraną 11tke 100lecia
Adam Ziółkowski, Zygmunt Śledź, Zygmunt Żabecki, Zdzisław Czarnik, Tadeusz Konieczny, Wacław Grądziel, Bogusław Szczecina, Jano Frohlich, Roman Hływa, Wiesław Stawiarz, Wiesław Spiegel.

moze teraz powaznie zastanowic sie nad flagą upamietniającą jegomości??


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group