Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Hyde Park - Książki

Masahiko - Sob Wrz 19, 2009 13:38
Temat postu: Książki
Witam.

Przejrzałem "Hyde Park" ale nie znalazłem tematu o książkach. Myślę że możemy podzielić się doświadczeniami i kilkoma fajnymi tytułami. Co polecacie, a przed czym ostrzegacie?

Ja właśnie skończyłem czytać "Cień Wiatru" Zafona i muszę przyznać, że książka jest znakomita. Co prawda rozkręca się dosyć długo, ale za to końcówka miażdży. Serdecznie polecam!!

Bianconeri - Sob Wrz 19, 2009 14:15

Jeffery Deaver - "Błękitna pustka", niby o hakerach ale tak naprawdę dobra powieść sensacyjna.
Masahiko - Sob Wrz 19, 2009 14:22

Zapisuję i w październiku postaram się przeczytać. Z tego typu książek polecam "Gracz" Bena Mezricha :)
Fallen - Sob Wrz 19, 2009 17:11

Wszelakie ksiązki S. King'a...polecam :) ale to jak ktoś lubi takie klimaty..
klipol - Sob Wrz 19, 2009 22:43
Temat postu: Re: Książki
Masahiko napisał/a:
Witam.

Przejrzałem "Hyde Park" ale nie znalazłem tematu o książkach. Myślę że możemy podzielić się doświadczeniami i kilkoma fajnymi tytułami. Co polecacie, a przed czym ostrzegacie?

Ja właśnie skończyłem czytać "Cień Wiatru" Zafona i muszę przyznać, że książka jest znakomita. Co prawda rozkręca się dosyć długo, ale za to końcówka miażdży. Serdecznie polecam!!


Masahiko jak czytasz Zafona to polecam Ci "Gra anioła" :)

a tak po za tym to polecam wszystkie książki Mario Puzo tj.: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk, Ostatni Don, Rodzina Borgiów, Omerta, itp
Polecam również Waldemara Łysiaka min. "Perfidia" itp :)

pozdrawiam i miłego czytania

polak_ns - Sob Wrz 19, 2009 23:06

"Imię róży" Umberto Eco
Masahiko - Nie Wrz 20, 2009 00:32

Klipol bez wątpienia przeczytam tę drugą książkę, bo z tego co wyczytałem to tylko te dwie wydał Zafon (jako książki )

Co do "Imię róży" to zdecydowanie polecam. Film troszkę gorszy, ale też da się oglądać :)

aidos - Nie Wrz 20, 2009 09:29

Ja polecam wszystkie ksiązki Roberta Ludluma, w szczególności całą trylogię "Tożsamość Bourne'a".

Nie sugerujcie się tylko tymi filmami o tym samym tytule z lat 2002-2007 bo to jakby zupełnie o czym innym a z książką łaczy je tylko tytuł.

klipol - Nie Wrz 20, 2009 13:25

polecam również "Gomorra" Roberto Saviano o neapolitańskiej mafii
hanys - Nie Wrz 20, 2009 14:03

aidos napisał/a:
Ja polecam wszystkie ksiązki Roberta Ludluma, w szczególności całą trylogię "Tożsamość Bourne'a".

Nie sugerujcie się tylko tymi filmami o tym samym tytule z lat 2002-2007 bo to jakby zupełnie o czym innym a z książką łaczy je tylko tytuł.


Czytalem inna powiesc tego autora a mianowicie Testament Materase, tez dobra ksiazka i w sumie na pewno jakos sie odnosi do rzeczywistosci

Ja polecam ksiązki Jefferyego Deavera "Mag" "Blekitna Pustka" i "Tanczacy Trumniarz"
oraz "Grom" Deana Koontza

Dziekan - Nie Wrz 20, 2009 15:17

John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą

Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna warszawa i przedwojenne ustawki ;)

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 15:24 ]
John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą

Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna Warszawa i przedwojenne ustawki ;)

Masahiko - Nie Wrz 20, 2009 23:27

Dziekan napisał/a:
John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą



Bardzo dobrą lekturą autorstwa Grishama jest "Malowany Dom". Polecam.


Dziekan napisał/a:
Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna warszawa i przedwojenne ustawki ;)


Właśnie słyszałem coś o tych książeczkach. Będę się musiał zainteresować. Natomiast co do historii można poczytać książki choćby Bunscha. Zresztą gdyby ktoś chciał jakiś tytuł z tej dziedziny to służę radą :)

INDOR - Pią Paź 02, 2009 15:34

Theo Aronsosn "Zwaśnieni monarchowie"
Alfons Filar "Nasz człowiek w Abwehrze"

kolafy - Pią Paź 02, 2009 15:35

Macie jakieś forum z książkami on line bo tutaj w Anglii to wiadomo jak w temacie Polskich książek?
Fallen - Pią Paź 02, 2009 16:03

Nie wiem czy o to Ci chodzi :) ale w google wpisujesz "Tytuł E-book" i powinno znaleźć.
polak_ns - Pią Paź 02, 2009 16:46

kolafy na www.darkwarez.pl jest pełno e-booków jeżeli chcesz sobie ściągnąć czy cuś.
Mileniak - Pią Paź 02, 2009 22:02

Ostatnio:
Anne Applebaum "Gułag" - wstrząsająca literatura faktu o sowieckich obozach pracy, które o ile tylko można pozwolić sobie na stopniowanie, to były gorsze o od hitlerowskich obozów koncentracyjnych. Przez gułagi przewinęło się trzydzieści milionów więźniów.

Katarzyna Bonda "Polskie morderczynie" - 14 historii kobiet, które zgodziły ujawnić swój wizerunek i opowiedzieć historię swojego życia. A każda historia jest inna..

wborzecki@gmail.com - Sro Mar 11, 2015 23:33

TRZA TEN TEMAT OŻYWIĆ :-)

SZYKUJE SIĘ DOBRA KSIĄŻKA DO CZYTANIA ,,WYGASZANIE POLSKI,,
tutaj próbka http://niezalezna.pl/6501...sajacy-fragment

Bianconeri - Sob Mar 28, 2015 07:02

Adam Węgłowski - Bardzo polska historia wszystkiego
http://www.znak.com.pl/wirtualnaksiazka,id,4292


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group