Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Hyde Park - Marsze pojednania

x_cite - Pon Kwi 04, 2005 15:49
Temat postu: Marsze pojednania
Znalazłem na jednym z portali informację o inicjatywie kibiców piłkarskich. Myślę, że warto przeczytać i zastanowić się - podaję link - www.marsz.prv.pl
grubas_KKS - Pon Kwi 04, 2005 23:10

ooo no własnie ...http://www.marsz.prv.pl/ ....należałoby sie na szybkiego zastanowić czy nie zorganizować takiego marszu i w NS ?? ...niech każdy wyrazi swoją opinie na ten pomysł i bierzmy sie do roboty, pokażmy ze w NS są także kibice !!
kolafy - Pon Kwi 04, 2005 23:28

Tak sobie pomyslałem że może nie marsz a wybrac Cię w barwach na msze do Starego Sącza np. w Środe(wiadomo że mecz sie nie odbedzie wiec mozna jechac do Starego Sącza) lub w Czwartek. (Ja już wczoraj byłem na takiej mszy w koszulce Sandecji)

Myśle że szybko i sprawnie mozna takie coś zorganizować i mozemy pokazac ludzia co znaczą kibice Sandecji i kim był dla nich Papiez!

grubas_KKS - Wto Kwi 05, 2005 11:42

w sumie masz racje z udaniem sie na Mszę , ale przecież nie musimy jechać do Starego Sącza ponieważ oficjalne pożegnanie Papieża przez nowosądeczan odbędzie sie na Rynku sądeckim w środe o 18:00...tak pisze na www.nowysacz.pl ... niech każdy sie wypowie jak najszybciej na forum i chdźmy na tę msze !!
kolafy - Wto Kwi 05, 2005 11:44

No moze by i byc jutro wiec niech sie pare osob wypowie na ten temat pusci sie w obieg sms i kazdy zabieze kogos ze sobą i wszycy oczywiscie w barwach i idziemy z pod stadionu do rynku taka moja propozycja!
david - Wto Kwi 05, 2005 12:03

Moim zdaniem to dobry pomysł z mszą w rynku i trzeba się tam udać !!!
kolafy - Wto Kwi 05, 2005 12:32

http://www.korona-kielce.pl/show.asp?id=3416
x_cite - Wto Kwi 05, 2005 13:02

Myślę, że to bardzo pomysł z przejściem ze stadionu Sandecji na Mszę Św. w intencji Papieża Jana Pawła II na sądeckim Rynku.
mk89 - Wto Kwi 05, 2005 14:04

Moja porpozycja to niech kazdy w barwach przyjdzie na msze w Środe...Ja napewno bede, ale czy z barwami?
kolafy - Wto Kwi 05, 2005 14:26

Zapraszamy kibiców Sandecji w czwartek na białym marszu z Nowego do Starego Sącza w intencji Papieza. Rynek godz. 15.30. Po przybyciu na ołtarz Papieski zostanie odprawiona msza. Czekamy na was


Przeniosłem to z innego pokoju,nie ma sensu zakładac nastepnych tematów na ten temat wiec wszystkich prosze piszcie tutaj takie rzeczy.

x_cite - Wto Kwi 05, 2005 14:43

Spotkanie Młodzieży w Starym Sączu

Pociąg specjalny

W czwartek, 7 kwietnia br. Urząd Miasta Nowego Sącza zapewnia bezpłatny dojazd dwoma pociągami specjalnymi z dworca głównego w Nowym Sączu do Starego Sącza w celu wzięcia udziału w uroczystościach przed Ołtarzem Papieskim.
Godziny wyjazdu: 8.50 i 9.23, powrót – 13.30 i 14.17.
Program uroczystości w Starym Sączu:

10 - zgromadzenie się młodzieży na Placu Papieskim
11 - montaż słowno-muzyczny
10-11.30 - Koronka do Miłosierdzia Bożego (z czytaniem przez młodzież rozważań Ojca Świętego)
11.30-12.30 - Msza Święta (homilia - nagranie słów Ojca Świętego skierowanych do młodzieży)
12.30 - stworzenie łańcucha "Życie do życia"
12.40 - Anioł Pański
12.50 - odśpiewanie "Barki"
13.00 - zakończenie uroczystości.

Kto nie chce iśc może pojachać pociągiem.

tibs - Wto Kwi 05, 2005 15:19

Jeżeli chodzi o msze o godzinie 11.00 w czwartek to ona dotyczy szkół podstawowych , gimnazjum. Msza akademicka czyli młodzieżowa jest o 18.00 poprzedzona Białym marszem z Rynku Nowego Sącza.
mk89 - Wto Kwi 05, 2005 15:35

S@NDECJA napisał/a:
Zapraszamy kibiców Sandecji w czwartek na białym marszu z Nowego do Starego Sącza w intencji Papieza. Rynek godz. 15.30. Po przybyciu na ołtarz Papieski zostanie odprawiona msza. Czekamy na was


Przeniosłem to z innego pokoju,nie ma sensu zakładac nastepnych tematów na ten temat wiec wszystkich prosze piszcie tutaj takie rzeczy.


hmmm ja juz nic nie rozumiem...

Ktos napisal ze jest pociag a Ty piszesz ze ma byc marsz...z nowego do starego...oO

To wkoncu co i jak...

blanca estrella - Wto Kwi 05, 2005 15:37

Na spotkaniu, tak jak już napisał x -cite, będzie odśpiewana ulubiona pieśń Papieża – „Barka”. Chcialam podkreslic ta inicjatywe, dlatego wklejam słowa, bo dobrze by było, aby jak najwięcej osób je znalo.
Myślę, ze większość kojarzy tekst, ale chodzi o to aby cała pieśń została zaspiewana głosno, z głębi serca, w darze naszemu Ojcu Świętemu.

Myśleliśmy o zrobieniu karteczek z tekstem, ale kiedy się okazało, że będzie tak wielu uczestników, okazało się to po prostu nie możliwe. Pozostaje rozporiwadzanie w szkolach.

Pozdrowienia dla wszystkich, którzy będą obecni we czwartek na Błoniach.


"Barka"

1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem,
Szukał ludzi gotowych pójść za Nim;
By łowić serca
Słów Bożych prawdą.

Ref. /2 x/
O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,
Twoje usta dziś wyrzekły me imię.
Swoją barkę pozostawiam na brzegu,
Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

2. Jestem ubogim człowiekiem,
Moim skarbem są ręce gotowe
Do pracy z Tobą
I czyste serce.

3. Ty, potrzebujesz mych dłoni,
Mego serca młodego zapałem
Mych kropli potu
I samotności.

4. Dziś wypłyniemy już razem
Łowić serca na morzach dusz ludzkich
Twej prawdy siecią
I słowem życia.

[ Dodano: 2005-04-05, 15:38 ]
tibs napisał/a:
Jeżeli chodzi o msze o godzinie 11.00 w czwartek to ona dotyczy szkół podstawowych , gimnazjum. Msza akademicka czyli młodzieżowa jest o 18.00 poprzedzona Białym marszem z Rynku Nowego Sącza.


O godzinie 10 bedzie obecna mlodziez ze wszystkich szkol - podstawowych, gimnazjum i srednich.

[ Dodano: 2005-04-05, 15:40 ]
mk89 napisał/a:
S@NDECJA napisał/a:
Zapraszamy kibiców Sandecji w czwartek na białym marszu z Nowego do Starego Sącza w intencji Papieza. Rynek godz. 15.30. Po przybyciu na ołtarz Papieski zostanie odprawiona msza. Czekamy na was


Przeniosłem to z innego pokoju,nie ma sensu zakładac nastepnych tematów na ten temat wiec wszystkich prosze piszcie tutaj takie rzeczy.


hmmm ja juz nic nie rozumiem...

Ktos napisal ze jest pociag a Ty piszesz ze ma byc marsz...z nowego do starego...oO

To wkoncu co i jak...


Marsz odbędzie się o godz. 15.30 z rynku w N.S. A pociągi są podstawione na uroczystości o godzinie 10.

mk89 - Wto Kwi 05, 2005 15:52

blanca estrella, jak w Srode jest msza o 18 u Nas to ja sie juz w tym pogubilem, ale jak mi ktos to wytlumaczy to postaram sie byc na wszystkich uroczystosciach...
x_cite - Wto Kwi 05, 2005 16:02

mk 89 wyglada to tak. Jutro ( czyli we środę ) jest Msza Św. na Rynku w Nowym Sączu. I propozycja była taka, aby udać się do Rynku ze stadionu Sandecji, albo każdy niech przyjdzie sobie indywidualnie. Natomiast we czwartek jest pociąg do Starego Sącza. o godz. 10 zaczyna się spotkanie potem Msza Św. Koniec około godz.13. Co do godziny 18 i spotkania młodzieży akadaemickiej to nic mi o tym nie wiadomo-tymabrdziej nic nie wiem o Marszu o godz. 15.30 z nowosądeckiego Rynku.
blanca estrella - Wto Kwi 05, 2005 16:17

Ten marsz o 15.30 to inicjatywa Nowego Sacza więc średnio się orientuję. Chyba nie jest to jeszcze oficjalnie ogłoszone. Natomiast co do uroczystosci w Starym Sączu, to we czwartek o 10 jest spotkanie młodziezy wszystkich szkół nie tylko z naszej gminy (na to spotkanie bedzie dojazd pociagami). O 18 we czwartek jest natomiast msza na Błoniach, taka jak codziennie odbywa się od poniedziałku. Jeśli będzie marsz 7 kwietnia z rynku w Nowym to przyjdziecie na tą mszę zapewne.
tibs - Wto Kwi 05, 2005 16:53
Temat postu: Wyjaśnienia
Jeżeli chodzi o czwartek o msze o godz. 11 dot. uczniów szkół podstawowych i gimnazjum i własnie dla nich jest podstawiony pociąg. Natomiast jezeli chodzi o marsz to jest to inicjatywa studentów sądeckich którzy chcą ażeby kibice Sandecji przyłączyli się do nich. Marsz rusza o godz. 15.30 spod ratusza i kieruje się na błonie sytarosądeckie gdzie odprawiona bedzie msza przez bp. Stanisława Budzika, a pózniej czuwanie do godz. 21.37 . Informacje na plakatach i ulotkach.
p.s W krakowie nic nie było potwierdzonego o marszu nikt nie organizowal tylko bylo to spontaniczne spotkanie młodzieży i zebrało sie ponad 100 tysięcy. Wiec przybywajcie..

grubas_KKS - Wto Kwi 05, 2005 18:04

myśle że dobrym posunięciem bedzie jesli spotkamy sie jutro o godzinie 16:30 pod stadionem Sandecji w barwach klubowych i wszyscy razem udamy sie do Rynku na mszę świętą na godz. 18:00...nastepnie jeśli rzeczywiście studenci z Nowego Sacz organizują "marsz" w czwartek z Rynku z NS do Starego Sącza to myśle że kibice Sandecji tez mogliby w tym uczestniczyć !! ...a więc niech szybko sie każdy wypowie na ten temat i niech każdy wysyłą sms czy na gg do znajomych o naszej akcji i ruszamy do rynku jutro !!!!!! myśle że to dobry pomysł...
kolafy - Wto Kwi 05, 2005 18:22

No to jutro 16:30 pod kasami w barwach!
grubas_KKS - Wto Kwi 05, 2005 18:35

hmm....to ja już nie wiem gdzie mamy sie spotkać??...czy pod kasami czy pod Merkurym o 17:30 ?!? ... mi sie wydaje ze lepiej pod kasami...o 16:30
blanca estrella - Wto Kwi 05, 2005 18:55

Prosimy, aby młodzież przybywająca na Plac Papieski w dniu 7.04.2005 przygotowała:
- czerwone serca
- na sercu proszę umieścić swoją myśl lub modlitwę w intencji Ojca Świętego,
- białe tasiemki przypięte do eleganckiego stroju szkolnego

/www.stary.sacz.pl/

x_cite - Wto Kwi 05, 2005 21:47

coś małe zainteresowanie tym tematem na forum:((((( szkoda
blanca estrella - Wto Kwi 05, 2005 22:02

Faktycznie szkoda. Ale myślę, ze ludzie to czytają i „podają dalej”. Co do jutrzejszego dnia, to pasuje żebyście miedzy sobą ustalili gdzie się spotykacie, bo chyba nie wiadomo czy na stadionie czy pod Kazimierzem.
I ponawiam pytanie o formę ubioru: na czarno, na galowo czy normalnie ?

Na spotkanie młodzieży we czwartek o godz. 10 proszeni są wszyscy !!! Nie tylko podstawówki, gimnazja i szkoły srednie, ale wszyscy młodzi ludzie, którzy chcą pożegnać się z Ojcem Świętym, którzy pragną dołączyć się do łancucha serc i zaśpiewać Papiezowi jego ukochaną „Barkę”.
Marzy mi się żeby starosądeckie błonia wypełnił tak silny i głośny śpiew serc, jak jeszcze nigdy.
Dlatego jeszcze raz proszę o przyswojenie sobie słów „Barki” (podałam na poprzedniej stronie).

Tu jest link do strony, z której można ściągnąć mp3:

http://www.grupamedialna....18&ImpPodKat=20

kolafy - Sro Kwi 06, 2005 07:01

To ja ustalam że o 16:30 pod Kasami na Kilińskiego dzisiaj a jak ktoś nie da rady to będziemy ze stadionu przechodzili koło Kazimierza i reszta dołączy!

Mam taką prosbe aby rozesłać smsy po tych co nie maja dostępu do internetu i napisać żeby wzieli barwy!

Aha no i Esmeralda możesz przyjsc jak Ci się podoba!

blanca estrella - Sro Kwi 06, 2005 13:48

Co Wy z ta esmeraldą ??? :]

Wybieram się na tą mszę na pewno, zastanawiałam się czy brać szal. Skoro jednak będzie grupa kibiców w barwach, to czemu miałabym nie brać. Dzięki S@ndecja za zaproszenie, ale to jest Wasze spotkanie – Kibiców Sandecji i nie będę się wpychać. Natomiast na rynku na pewno się pojawię.

mk89 - Sro Kwi 06, 2005 15:05

blanca estrella napisał/a:
Co Wy z ta esmeraldą ??? :]

Wybieram się na tą mszę na pewno, zastanawiałam się czy brać szal. Skoro jednak będzie grupa kibiców w barwach, to czemu miałabym nie brać. Dzięki S@ndecja za zaproszenie, ale to jest Wasze spotkanie – Kibiców Sandecji i nie będę się wpychać. Natomiast na rynku na pewno się pojawię.


nie przesadzaj, czy Wisly szalik moze komus przeszkodzic? Chyba nie...

tibs - Sro Kwi 06, 2005 17:52
Temat postu: Biały marsz
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowego Sącza a wszczególności studentów nowosądeckich uczelnii na Biały Marsz w czwartek o godz. 15.30 na sądecki Rynek. Przejdziemy na ołtarz papieski gdzie odbędzie się msza i czuwanie do godz. 21.37. Po czuwaniu podstawione beda darmowe autobusy do Nowego Sącz.
Zapraszają studecji Nowego Sącz

kolafy - Sro Kwi 06, 2005 19:23

Nas całe 13 osob w barwach na mszy przed ratuszem w Nowym Sączu...
grubas_KKS - Czw Kwi 07, 2005 12:28

Jutro w Krakowie odbędzie się "Marsz zjednoczenia kibiców" - informuje internetowa strona akcji.

Marsz rozpocznie się o godzinie 18 na Plantach przy ul. Dominikańskiej. Następnie kibice mają przejść ul. Dominikańską i Franciszkańską pod Pałac Arcybiskupi. Po odmówieniu modlitwy za papieża fani ruszą do ul. Piłsudskiego i skierują się pod stadion Cracovii. Tam kibice chcą uczcić pamięć Jana Pawła II minutą ciszy, a także zapalić świece.

Plan marszu przewiduje następnie przejście przez Błonia na stadion Wisły, gdzie ma się odbyć msza święta.

W TAKIM MARSZU NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ KIBICÓW SANDECJI !!!!
>> S'S << ON' TOUR 2005

blanca estrella - Czw Kwi 07, 2005 15:30

Jeśli kogoś to interesuje (może ktoś z was był?) to na mszy młodzieżowej na Placu Papieskim było ponad 20 tysięcy ludzi. Wszystkie szkoły z gimny Stary Sacz, bardzo dużo uczniów z Nowego, a także szkoły z Gorlic, Grybowa, Łukowicy, Podegrodzia i inne.

Sama uroczystość fajna, mimo kłopotów z nagłośnieniem, strasznego wiatru i tumanów kurzu lecących we wszystkie strony. Duże wrażenie zrobiły fragmenty papieskich homilii puszczone zamiast zwykłego kazania, „barka” odśpiewana przez wszystkich zgromadzonych trzymających się za ręce i białe, czerwone oraz żółte balony, które zostały wypuszczone do nieba. Było bardzo duzo małych dzieciaków, które zrobiły fajną, spontaniczna atmosferę.
Zdjęcia na www.stary.sacz.pl

mk89 - Czw Kwi 07, 2005 21:22

Ja bylem...

I bylem rano i o 18 z NS na piechote =] warto bylo !

Owca - Pią Kwi 08, 2005 14:00

też tam byłem (mk widziałem cie :)), ale tą wspaniałą atmosfere popsuło kilka osób :\ Poprostu zamiast uczestniczyć jak należy we mszy, to zrobili sobie piknik :\ Cola, snikersy, paluszki, walkamny, komóreczki, smiechy, głipie komentarze :\
blanca estrella - Pią Kwi 08, 2005 22:04

Na tego typu uroczystościach trudno jest takich zachowań uniknąć. Ale najważniejsze jest żeby każdy indywidualnie przezywał nabożenstwo i żeby sam wiedział po co przyszedł. Czasem warto nie oglądac się na innych.
A swoją drogą to niektórzy akcje odstawiali faktycznie... trudno było niezareagować kiedy jakaś panna, może z gimnazjum podczas Koronki darła się do telefonu :|

ERNESTO - Sob Kwi 09, 2005 12:53

moim zdaniem wiekszosc mlodziezy nie dorosla do takich wydarzen - poszli na msze, zeby nie miec zajec w szkole i tyle :(

Pozdrawiam

david - Sob Kwi 09, 2005 19:25

Większość, ale nie wszyscy ;)
blanca estrella - Nie Kwi 10, 2005 11:30

Jeśli chodzi o szkoły z gminy Stary Sącz to wszyscy szli obowiązkowo. Więc nawet nie chodzi o to żeby się urwać z lekcji. Dla niektórych chyba msza która nie odbywa się w kościele nie zobowiazuje do określonego zachowania:|
grubas_KKS - Pon Kwi 11, 2005 22:07

Macie racje jeśli chodzi o zachowanie sie podczas Mszy Świetej w Starym Saczu kilku osób ale to byli jacyś debile którzy nie wiedziali gdzie sie znajdują !! a propos Ja z 4 ziomkami bylismy w piątek na marszu kibiców w Krakowie i muszę przyznać że było zajebiście !! Pełno kibolów z całej Polski, my nawiazalismy kontakt z paroma kibicami Ruchu Chorzów którzy byli ciekawi jak wygląda nasza Sandecja :) ... WISŁA * PASY * HKS DLA PAPIERZA POJEDNANIE !! ---> ZOBACZYMY JAK TO DŁUGO POTRWA !?! ...PEWNIE DO 7 MAJA...
KrzysieKKS - Pon Kwi 11, 2005 22:43

Sorki ze sie w temat wprosze ale chyba powinienes powiedziec do 10 kwietnia czyli do wczorajszego meczu z Legia jak dla mnie to wszystko jasne pojadnanie niemozliwe to byl dowod ze nawet smierc papieza nic nie zmieni a jesli juz to niewiele jak dla mnie 100% porazka tych co mysleli ze bedzie lepiej bo puki co nie jest mysle ze sie to nie zmieni szybko ehh... trudno sie mowi pozdro
kolafy - Pon Kwi 11, 2005 22:49

Koniec juz z gadaniem o tych pojednaniach było mineło. Do 9 kwietniabo na KSZO-Korona się troszke działo.
KrzysieKKS - Pon Kwi 11, 2005 22:52

to jak juz tak wymieniac to na GKS Katowice - Polonia Wawa tez sie dzialo :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group