Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Polityka, polityka, polityka... - Piotr Naimski-nasz poseł?

kosiarz - Wto Lut 19, 2013 19:12
Temat postu: Piotr Naimski-nasz poseł?
Pan poseł Piotr Naimski dostał się do sejmu z woli wyborców naszego miasta. Pytam akurat o niego, bo przed wyborami często można go było widzieć na stadionie Sandecji.
Czy pan poseł wspiera działania imnych naszych parlamentarzystów w lobbingu dla Nowego Sącza? Czy w ogole zagląda do naszego miasta? Próbowałem coś znaleźć w necie...nic nie ma.
Może ktoś wie co sie dzieje z tym "naszym" posłem?

nitroactive - Wto Lut 19, 2013 20:13

W ogóle to jak juz musimy na forum politykować to warto by taki temat założyć o posłach z Sądecczyzny co robia, jak, i co z tego ma Nowy Sącz i okolice. Niekoniecznie z podziałem na partie, i bez licytacji kto lepszy... Od suche fakty do własnego osądu przez każdego.
Kazek G f H - Wto Lut 19, 2013 20:53

Znając życie bez licytacji się nie obejdzie :D
Bianconeri - Sob Mar 02, 2013 10:12

Wczoraj miałem okazję przegadać z nim ponad 2 godziny, bardzo miły i sympatyczny starszy pan :)

A tak na poważnie to czas zleciał bardzo szybko, nie odbyło się też bez POlityki, ale tych tematów unikałem.
Natomiast poseł Naimski ma dwa "koniki", którymi są energetyka oraz historia, i tu wywiązała się fajna dyskusja, dowiedziałem się paru ciekawostek itp. więc absolutnie nie żałuję poświęconego na spotkanie czasu.

Co do jego bytności w Nowym Sączu, aktywności w sejmie itp poseł ma swoją wizję, podejście itp, ale to już dżimejl może napisze, w końcu to jego poseł :)

kosiarz - Sob Mar 09, 2013 14:06

A pytał jak tam zyje się jego wyborcom? Ilu ludzi w tym roku straciło pracę? Pytal w ratuszu jak pomóc i w czym? Wiem, że Pan Poseł ogarnia ogólnie i ma horyzonty globalne...ale nie ja wymyśliłem, że go lokalnie wybieramy. Tymczasem ma niewielki wpływ na krajowe sprawy, może się trochę lokalnymi zająć. Wiem, że mu to nie pasuje...i tak tego nie widzi, ale nie każdy musiał i musi być posłem z Nowego Sącza.
rudeboyz - Pon Mar 11, 2013 13:07

kosiarz, ale Piotr Naimski nie jest naszym posłem...tylko startował z naszego okręgu.
no chyba że po tym że parę razy pokazał się na stadionie przed wyborami,liczyłeś na to że będzie coś działał na rzecz miasta i regionu??? :)

kosiarz - Sro Mar 13, 2013 11:58

Masz rację...nie liczyłem. Tym bardziej, że sam Poseł to nie ukrywał, że ma w du...też nasz Nowy Sącz. Jednak musiałem to napisać, bo mnie gryzło od tego czasu, gdy się dowiedziałem.
Żeby nie było, jestem od 2005 roku wyborcą PiS. :)

wborzecki@gmail.com - Wto Mar 26, 2013 19:51

POSEŁ ZIEMI SĄDECKIEJ PIOTR NAIMSKI W AKCJI :-)) http://wpolityce.pl/depes...rywatyzacji-pkl
ten sam temat tylko ZDJĘCIE :-D LEPSZE http://niezalezna.pl/3979...rywatyzacji-pkl

rudeboyz - Sro Mar 27, 2013 08:20
Temat postu: Re: Piotr Naimski-nasz poseł?
kosiarz napisał/a:
Pan poseł Piotr Naimski dostał się do sejmu z woli wyborców naszego miasta. Pytam akurat o niego, bo przed wyborami często można go było widzieć na stadionie Sandecji.
Czy pan poseł wspiera działania imnych naszych parlamentarzystów w lobbingu dla Nowego Sącza? Czy w ogole zagląda do naszego miasta? Próbowałem coś znaleźć w necie...nic nie ma.
Może ktoś wie co sie dzieje z tym "naszym" posłem?


Włodziu pytanie było czy pan poseł robi coś dla naszego miasta,a nie czy robi coś w ogóle...
Wspaniale że się zaangażował w obronę PKLu,ale bezspośrodnio to naszego miasta nie dotyczy..

wborzecki@gmail.com - Sro Mar 27, 2013 12:09

KUMIE ZACNY A MENU SERCU DROGI:-)) TU MASZ LINKA DO STRONY PANA PIOTRA http://naimski.pl/
TAM MASZ WSZYSTKO :-)
MOŻECIE BYĆ Z SIEBIE DUMNI BO TO MIĘDZY INNYMI DZIĘKI PYTANIOM KUMÓW TA STRONKA POWSTAŁA :-))) :-D:-D
A ZE SWEJ STRONY JAK POSEŁ ZIEMI SĄDECKIEJ WRÓCI Z USA, TO PO KTÓRYMŚ Z MECZY ZASIĄDZIEMY W NASZEJ KWATERZE GŁÓWNEJ I POGWARZYMY Z POSŁEM :-)
JAREK JEST ŚWIADKIEM NAOCZNYM :-D:-D ŻE WARTO POGADAĆ BO SIĘ MOŻNA SIŁA CIEKAWYCH RZECZY DOWIEDZIEĆ O KTÓRYCH SIĘ NIGDZIE NIE PRZECZYTA :-)

wborzecki@gmail.com - Pon Mar 24, 2014 17:05

ODŚWIEŻAM: BARDZO CIEKAWY ARTYKUŁ http://www.stefczyk.info/...sce,10183409822
wborzecki@gmail.com - Pią Paź 10, 2014 16:43

Szanowni Państwo,

W najbliższą niedzielę, 12 października, o godz. 16.00, poseł Piotr Naimski zaprasza Sądeczan na spotkanie i debatę na temat: "Nowy rząd Platformy Obywatelskiej - stare problemy, nowe obietnice i nieodpowiedzialność". Spotkanie odbędzie się w sali Centrum Edukacji Młodzieży KANA przy ul. Św. Kunegundy 12A.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu,

Z poważaniem,
Magdalena Majka
Dyrektor Biura Poselskiego
Posła na Sejm RP Piotra Naimskiego

ps. BĘDZIE MOŻNA PYTAĆ O WSZYSTKO :-)
WĘGIEL, GAZ,ROPA I WIELE INNYCH SPRAW NAPRAWDĘ WARTO PRZYJŚĆ
ZAPRASZAM SERDECZNIE

Bianconeri - Sob Paź 11, 2014 10:31

Rychło w czas ;)
Dziekan - Wto Paź 14, 2014 11:20

Bo oni cały czas tak ciężko pracują, że tylko przed wyborami mają czas dla wyborców ;)
wborzecki@gmail.com - Wto Paź 14, 2014 16:16

nie mierz innych swoją miarą :-))
www.megachem.pl - Sro Paź 15, 2014 10:13

Wybory powinny być co 2 lata, wtedy by się coś działo, a tak kolejne 4 lata zastoju.
wborzecki@gmail.com - Pon Gru 08, 2014 21:29

https://www.youtube.com/watch?v=7f0X3-uhNBg
Dziekan - Wto Gru 09, 2014 01:39

www.megachem.pl napisał/a:
Wybory powinny być co 2 lata, wtedy by się coś działo, a tak kolejne 4 lata zastoju.


A ty co ? Pracujeszw komisji wyborczej?:)

www.megachem.pl - Wto Gru 09, 2014 09:40

Nie, ale po prostu widzę ile nagle się da zrobić remontów, inwestycji jakoś dziwnie parę tygodni przed wyborami. Teraz, po nich okazuje się, że Węgierska bis nie powstanie za tej kadencji, więc pierwsza obietnica wyborcza za 4 lata już gotowa. Za 4 lata, to w tym mieście nie będzie miał kto głosować, bo wszyscy uciekną za chlebem.
wborzecki@gmail.com - Czw Sty 15, 2015 21:21

OBRONA GÓRNIKÓW http://vod.gazetapolska.p...ne-obrady-sejmu
Dziekan - Pią Sty 16, 2015 15:20

wborzecki@gmail.com napisał/a:
OBRONA GÓRNIKÓW http://vod.gazetapolska.p...ne-obrady-sejmu
Obrona przywilejow pierwszych awanturnikow 3 RP. Obrzydliwa hipokryzja ludzi, ktorzy za wszelka cene chca sie dorwac do koryta. Szkoda ze placa za to prywatni przedsiwbiorcy i ludzie, ktorzy bez zadnej ochrony pracuja w rownie ciezkich warunkach co gornicy pod ziemia. Pan Duda, z wyksztalcenia zwiazkowiec zbija elektorat na blokowaniu drog i rentownych kopalni.
nitroactive - Pią Sty 16, 2015 16:19

Skończ Panie z tą demagogią.
Z cyklu zaczytane w propagandzie:
Kopex-Ex-Coal, planuje budowę kopalni w Oświęcimiu (domyślam się że od zera), szefem spółki jest nijaki Marek Uszko, były wiceprezes Kompanii Węglowej. ojjjjj.... przypadek na pewno ;)

Universal Energy, planuje zakup 3 upadających kopalni (ciekawe których), prezesem firmy jest Waldemar Mróz, były wiceprezes Katowickiego Holdingu Węglowego. ojjj... ale 2 to jeszcze przyadek być może...

Ale do tego dochodzą Niemcy, budujący kopalnię w Orzeszu (od zera!!), i całkowicie przypadkiem pracuje tam Jerzy Markowski, były SLDowski minister. Ojjj 3 razy to już może być tendencja...

Ciekawe, skoro to taki nieopłacalny biznes, to sporo zagranicznych firm się do niego pcha. Od 25 lat scenariusz jest ten sam, i dotyczy Polskiego przemysłu.
Masz interes w tym jakiś?
Wolę dopłać do Polskiego górnictwa (jako podatnik i przedsiębiorca), niż do Biedronek, i innych korporacji w Polsce zwalnianych z podatków (zapewne tak dla wyrównania wolnego rynku).

Masz jakieś konkrety, w tej sprawie, czy będzie powtarzał te slogany, które od paru dni usilnie próbują wciskać ludziom, ci wszyscy, którzy zniszczyli Polską gospodarkę w ciągu 25 lat??? Pitolenie o wlnych rynkach zostaw dla dzieciaków w podstawówkach. Na tamtym etapie, można taką edukację ekonomiczną prowadzić.

Za rok dwa, będzie pisał jak to Lasy Państwowe są nierentowne, i trzeba je zlikwidować? A majsterkowanie już się zaczęło.

I jeszcze raz proszę o konkret. Które z rentownych kopalni zostały zablokowane przez Dudę? Konkretnie, nazwy, adresy, miasta...

Opony w Warszawie już dawno powinny płonąć.

lithium1989 - Pią Sty 16, 2015 16:55

Tutaj w tej sprawie zdecydowanie zgoda z kolegami którzy wpisali się wyżej.

Co myślicie by zorganizować w Nowym Sączu pikietę solidarnościową z Górnikami?
Włodek?

ptica - Pią Sty 16, 2015 20:52

A z kiego huja? Jakieś pikiety czy tam jakieś demonstracje w NOWYM SĄCZU. Ja i nie tylko ja wśród moich znajomych nie mamy ochoty dopłacać kolejny raz na górników i ich rodziny. Bo nie i ch**.
nitroactive - Pią Sty 16, 2015 21:13

Następny...

Nie trzeba dopłacać. Wystarczy mądrze zarządzać tym co jest, i będą zyski.
A nawet jeśli, to wolę dopłacać Górnikowi ze Śląska, niż bałerowi z Niemiec, Holandii, czy innej Francji.

Jeszcze w kwestii tych zajebistych poborów co to górnicy rzekomo zarabiają.
https://www.facebook.com/zarobkigornikow

To nie górnicy niszczą przemysł, tylko managerowie dobierani z klucza partyjnego, i innych konotacji, tórzy swoją robotę (zarządzenie) wykonują skrajnie źle, abstrahując od tego czy to jest zwykła głupota, czy cyniczne wykańczanie jednej z ostatnich gałęzi przemysłu ciężkiego w Polsce, ważnej o tyle, że zapewniającej energię.

Dziekan - Pią Sty 16, 2015 21:28

Nitroactive nie znam ciebie i nie wiem ile masz lat ale jeśli się chcesz edukować to proszę bardzo:
http://stooq.pl/n/?f=919168&search=kopex masz na papierze wyniki spółki Kopex.
Jak widać da się ale poza skarbem państwa. Jeśli ty wierzysz w uczciwość polityków i ich popleczników to nie mam co z tobą dyskutować. Wbrew pozorom część prezesów to ludzie uczciwi i świetnie przygotowani. Nie mają oni jednak często wpływu na przedsiębiorstwa bo decyzje zapadają odgórnie poprzez nakazy polityków.

Dla odmiany masz ku*** swojego ekonomistę krzykacza
http://pl.wikipedia.org/w...C4%85zkowiec%29
Powalające CV

Chcesz dopłacać do górnictwa? Może dopłacisz mojemu ojcu do emerytury.Płaci 1100zł miesięcznie i dostanie niecałe 800zł bo dopłacał do wielu pasożytów na garnuszku skarbu państwa?? Wolne dla przedsiębiorcy? Tak ! jak sobie załatwisz L4.
Wytłumacz ludziom z Sądecczyzny, których duża część pracuje ciężko na budowach, że mają banalnie lekką pracę w porównaniu do górników.

Za granicą to się mój drogi zapierdala a takie bezczelne czarne hieny jak te związki zawodowe z solidarności nie istnieją. Poza tym nie porównuj polskich państwowych molochów do spółek zarządzanych rynkowo bo się ośmieszasz.

Na koniec wytłumacz mi pojęcie "państwowe" i "liberalizm" bo ani pierwsze ani drugie w tym kraju nie istnieje.

ptica - Pią Sty 16, 2015 21:38

I po temacie.
nitroactive - Pią Sty 16, 2015 21:45

Mój wiek to bardzo istotny argument. Po co te pojechanki ad personam?
Dziekan napisał/a:
Jak widać da się ale poza skarbem państwa.

W ramach skarbu państwa też się da organizować sprawnie działające firmy. Przykłady: KGHM, PGE, Lasy Państwowe (zanim zabrali się za ich niszczenie, to Niemcy przyjeżdżali do nas uczyć się urządzania lasów).
Cytat:
Jeśli ty wierzysz w uczciwość polityków i ich popleczników to nie mam co z tobą dyskutować. Wbrew pozorom część prezesów to ludzie uczciwi i świetnie przygotowani. Nie mają oni jednak często wpływu na przedsiębiorstwa bo decyzje zapadają odgórnie poprzez nakazy polityków.

No i sam potwierdziłeś to co ja mówię. Winny nie jest Górnik, tylko fatalne zarządzanie.

Cytat:
Dla odmiany masz ku*** swojego ekonomistę krzykacza
http://pl.wikipedia.org/w...C4%85zkowiec%29
Powalające CV

A to już słabe jest gościu... Coś ty się tego didaskalia Dudy tak uczepił.
To ja odbiję piłeczkę w taki sam sposób. Masz tu...
http://www.naszdziennik.p...rka/123611.html
A tu masz jego CV
http://pl.wikipedia.org/w...n_J%C4%99drysek

Cytat:
Chcesz dopłacać do górnictwa? Może dopłacisz mojemu ojcu do emerytury.Płaci 1100zł miesięcznie i dostanie niecałe 800zł bo dopłacał do wielu pasożytów na garnuszku skarbu państwa?? Wolne dla przedsiębiorcy? Tak ! jak sobie załatwisz L4.
Wytłumacz ludziom z Sądecczyzny, których duża część pracuje ciężko na budowach, że mają banalnie lekką pracę w porównaniu do górników.

Skończ pitoliić, powtórzę jeszcze raz na górnictwie można zarabiać, wiedzą o tym wszyscy dookoła, nie szerz ciemnoty, bo nie mówimy tu o Caritasie, tylko o przemyśle wydobywczym !!! A jak chcesz wiedzieć to ja pracuję w przeciwieństwie do Ciebie na Sądecczyźnie, i po raz kolejny powtórzę, że wolę dopłacać do Polskiej gospodarki, niż do Niemieckiej, czy Francuskiej. Przy czym nie ma konieczności dopłacania, wystarczy dobrze zarządzać. To jest wciskanie ciemnoty, podobnie jak ortodoksyjne podejście do prywatyzacji jakie tu prezentujesz, i jakie kultywowane jest z tragicznymi skutkami w całej Polskiej gospodarce.

Dziekan napisał/a:
Za granicą to się mój drogi zapierdala a takie bezczelne czarne hieny jak te związki zawodowe z solidarności nie istnieją.

Myślisz że masz do czynienia z idiotą???
Ja dobrze wiem jak się "zapierdala", tylu ludzi wyjechało zapierdalać do Anglii, Iralndii, Niemiec, Szwecji czy Norwegii. I dobrze że tam nikomu się w głowie nie mieści pracować po 17h dziennie, jak mi sie to zdarza robić czasami.
Poczytaj o socjalu w Anglii, jaką kasę można ciągnąć od pastwa. Z kogo robisz idiotę?

ptica - Pią Sty 16, 2015 22:10

Człowieku bo ci żyłka pęknie.Możesz przytaczać tysiące różnych opinii, z niektórymi się zgadzam z innymi nie, ale nie zmienia to faktu, że my jako społeczeństwo (CAŁE) za to płacimy z moich min. ku*** pieniędzy.A o ile lubię moje ciężko zarobione pieniądze nie mam ochoty się nimi dzielić z np. górnikami bo co? bo mordę mocniej drą?Ile to już lat?
Założę się że za parę lat jak nie daj boże wygra pis to zamkną nie cztery kopalnie ale o wiele więcej.Piszę tak prosto to, co słyszę na co dzień. Nie chce mi się szukać opracowań i wypowiedzi różnych "specjalistów i autorytetów" bo nie mam czasu ani ochoty bo muszę zarabiać na swoją rodzinę a nie znowu zgadzać się na dokładanie itp,itd bla bla bla.

nitroactive - Pią Sty 16, 2015 22:33

Jakie dokładanie... Myślisz że jak Niemcy otwierają u nas kopalnie, to po to żeby dokładać kasę do Polskiej gospodarki? Czy po to żeby na niej zarabiać? Wystarczy odciąć pasożyty, kilku spasionych "managerów", i ich kominy płacowe, ukręcić kilku pośredników, i nagle się okaże że jednak można. Ale trzeba ludzi z jajami, a nie mitologizowania prywaty. Zwłaszcza zachodniej.

PS. jeszcze mnie taka refleksja naszła odnośnie tego dokładania. Zlikwidujemy kopalnie, kilkadziesiąt tysięcy ludzi pójdzie na bruk. Dostaną odprawy, 2 letnie wynagrodzenia, zasiłki, i pierdylion innych świadczeń, pójdą do urzędów tfu tfu, pracy, dostaną opiekę lekarską dla siebie i rodzin. Jak myślisz, kto za to zapłaci? Podatnik. Mało tego, ci górnicy, utrzymują obecnych emerytów, czyli w bankrutującym ZUSie, jeszcze mniej grosza. Jak myślisz, kto przejmie to obciążenie? Podatnik. To tyle w kwestii dokładania, i niedokładania. Będziesz dokładał jeszcze więcej, tylko o tym nie myslisz. Jak widzisz, lepiej żeby oni pracowali, dokładali się do PKB, a kopalnie przynosiły zyski do budżetu itd itp. Niż skasować coś, co może przynosić dochody, tylko dlatego, że jacyś zblazowani kapitaliści wyssali z palca teorię, że państwowe nie może zarabiać, bo tak.

Na koniec poczytaj to
http://narodowcy.net/publ...twie-slow-kilka
Ileż pozycji "ma" nie jest wliczanych do tego niby ujemnego bilnasu. I Iluż to ludzi, daje się nabrać na te manipulacje. Tak wiem, Ty nie masz czasu...

nunek87 - Sob Sty 17, 2015 00:18

KGHM to zły przykład dobrze zarządzanej spółki przez państwo, chyba że dla kogoś dobre zarządzanie polega na sprzedaniu obcemu kapitałowi za śmieszne kwoty co nowo odkrytych złóż miedzi ( a w tym przede wszystkim srebra) i mówienie że to jest nowoczesna restrukturyzacja spółki. Jak ktoś z resztą poczyta w necie o tej transakcji - warunkach przetargu i kto w sumie kupił te nowe złoża miedzi w PL - to zobaczy że Ci mityczni Kanadyjczycy coś dużo z Polską mają wspólnego ba z polskimi partiami politycznymi.

Ale masz race jest to przykład dobrego zarządzania - w szczególności finansowego ale nie dla państwa tylko dla pojedynczych (naturalnie przypadkowych) osób.

p.s jak patrzycie na wynagrodzenia górników to pamiętajcie że ROR =/= Netto. Między RORem a Netto może być dużo potrąceń - co w państwówce/budżetówce jest popularne. Np kredyty mieszkaniowe na zerowym oprocentowaniu.

nitroactive - Sob Sty 17, 2015 08:53

Do tego dochodzi niedawna afera burdelowa za państwowe pieniądze.
Niemniej, chodziło o to że przynosi zyski. Wałki polityków, i lobbystów, to sprawa dla prokuratury i innych służb odpowiedzialnych za takie sprawy. Ponad wszelką wątpliwość, państwowa firma może być rentowna. I pisanie że najpierw trzeba skasować za półdarmo, i jak będzie prywatne to będzie przynosiło zyski "bo jest prywatne" to czysta demagogia. Tym bardziej że wcześniej ciężkie pieniądze państwo zainwestowało w te kopalnie, a za chwilę zyski z tego czerpać będzie kolejny biedny koncern.
Od 25 lat tak właśnie kasuje się w Polsce przemysł, i to jest główna przyczyna bezrobocia, i tego że jesteśmy murzynami Europy, wbrew temu co znawcy ludziom wmawiają, jacy to Polacy leniwi, niedouczeni, i roszczeniowi. Chciałbym zobaczyć Anglika czy Niemca jak zapindala 17h w pracy, bez ogrzewania na hali, bez stołówki, za 2.5E na godzinę. Taaa...

Dziekan - Sob Sty 17, 2015 10:51

nitroactive napisał/a:
Do tego dochodzi niedawna afera burdelowa za państwowe pieniądze.
Niemniej, chodziło o to że przynosi zyski. Wałki polityków, i lobbystów, to sprawa dla prokuratury i innych służb odpowiedzialnych za takie sprawy. Ponad wszelką wątpliwość, państwowa firma może być rentowna. I pisanie że najpierw trzeba skasować za półdarmo, i jak będzie prywatne to będzie przynosiło zyski "bo jest prywatne" to czysta demagogia. Tym bardziej że wcześniej ciężkie pieniądze państwo zainwestowało w te kopalnie, a za chwilę zyski z tego czerpać będzie kolejny biedny koncern.
Od 25 lat tak właśnie kasuje się w Polsce przemysł, i to jest główna przyczyna bezrobocia, i tego że jesteśmy murzynami Europy, wbrew temu co znawcy ludziom wmawiają, jacy to Polacy leniwi, niedouczeni, i roszczeniowi. Chciałbym zobaczyć Anglika czy Niemca jak zapindala 17h w pracy, bez ogrzewania na hali, bez stołówki, za 2.5E na godzinę. Taaa...


To co wypisujesz nie jest powiązane z tematem. Cztery kopalnie są nierentowne, państwo nie ma środków by do nich dopłacać związki zawodowe nie chcą reform, zwolnień ograniczenia przywiljów.
Jeśli państwo ma być dobrym zarządcą powinno nie tylko rozwijać biznes ale także zamykać nie rentowne jego części. W podobnie trudnej sytuacji jest teraz np spółka NWR która również znalazła się na skraju bankructwa i nie jest spółką skarbu państwa. Nie rób więc za wszelką cenę spiskowej teorii, że ktoś teraz nas rozkrada.

http://stooq.pl/q/p/?s=nwr NWR

Porównanie miedzi i srebra(KGHM) do węgla to jak porównanie Audi do Poloneza. Weź zorientuj się jakie są ceny surowców i zapotrzebowanie na nie na świecie a później znajdź odpowiedni przykład.

nitroactive - Sob Sty 17, 2015 11:51

Nie na temat to są Twoje linki o KOPEX, i NWR :) bo rozmawiamy o Kompani Węglowej. Moje "teorie spiskowe" to opis rzeczywistości 25 lat "wolności gospodarczej" w Polsce. Notabene, nie są to moje teorie, tylko ludzi ciut ciut mądrzejszych ode mnie. Tak wykończono huty, fabryki rodzimego przemysłu moto, huty szkła, cementownie, zakłady produkujące telefony i wiele wiele innych. A że z wykształcenie jestem inżynierem, to wiem o czym mówię. Za każdym razem śpiewka była dokładnie taka sama.

Państwo nie ma pieniędzy dopłacać i zreformować przemysł górniczy, tak żeby przynosił zyski, ale pieniądze na marmury, i bandę kretynów w urzędach to są. O czym my tu mówimy...
A za chwilę, na naszym węglu, kasę trzepać będzie kto inny. U nas wybudują kolejne Biedronki, a ptica, będzie się cieszył że nie dopłaca do polskiej gospodarki.
Ty nie mieszkasz, nie pracujesz, i nie odprowadzasz podatków w Polsce, to Ciebie to może nie interesować.

Owszem, przywileje trzeba ograniczać, podobnie jak inne rzeczy należy wdrożyć, tak żeby to zaczęło działać. Zlikwidowanie kopalń (do których wcześniej się zainwestowało ciężkie pieniądze) i które mogą przynosić zyski, to skrajny kretynizm, lub zwykłe wyrachowane squ...stwo. Skasujemy te kopalnie, żeby "podatnik nie dopłacał do kopalni", tylko tenże właśnie podatnik będzie płacił zwolnionym górnikom odprawy, gwarancje wynagrodzeń itd.
Cytat:
Rządowy program pozwoli na wydzielenie z KW zakładów i objęcie ich załóg osłonami.

Jak myślisz, z czyich pieniędzy te "osłony" pójdą? Z podatnika, a jakże... Skończ Pan ten lobbing. Do tego, Polskie PKB się skurczy, bo zmaleje produkcja (kolejny raz), a Górnicy pójdą do Urzędów pracy po zasiłki (z pieniędzy podatnika), szkolenia (z pieniędzy podatnika) i takie tam...
Ale nie będziemy dopłącać. ptica będzie klaskał.
A jeśli już prywatyzować, to tak żeby dobrze na tym wyjść, a nie oddać za darmo komuś dojną krowę, bo ktoś nie umie zamienić szansy na tą właśnie dojną krowę.

Cytat:
Porównanie miedzi i srebra(KGHM) do węgla to jak porównanie Audi do Poloneza. Weź zorientuj się jakie są ceny surowców i zapotrzebowanie na nie na świecie a później znajdź odpowiedni przykład.


Nie porównywałem cen surowców! Czytaj ze zrozumieniem. Postawiłem tezę że państwowa firma może generować zyski. Podałem konkretne przykłądy. Więc jak brak ci argumentó, to przynajmniej nie odwracaj kota ogonem, próbując czepiać się słówek.

Odpowiedz na pytanie, dlaczego do tego nieopłacalnego biznesu, pcha się tyle zagranicznych firm? Skoro to takie nieopłacalne.

Dziekan - Sob Sty 17, 2015 19:16

Analizę Kopexu ci wkleiłem, żebyś mógł zobaczyć jak wygląda zdrowa spółka. Sam przytaczałeś nazwę więc ci pokazałem nieco więcej byś mógł zobaczyć o czyξm piszesz.
NWR wkleiłem ci żebyś zobaczył jak wygląda obecnie branża górnicza i że nikt tutaj spisków nie robi. NWR również zatrudnia kilkanaście tysięcy ludzi.

To czy ktoś będzie trzepał na kopalniach kasę czy nie to się dopiero okaże. Na razie efekt jest taki, że banda darmozjadów żeruje na majątku "państwowym" i nie jest to kwestia roku bądź dwóch a 25 lat od początku jak zbankrutował PRL.

Odprawy dla górników to osobna sprawa. Powinni dostać adekwatne do stażu pracy zgodnie z polskim prawem dla ogółu czyli miesiąc za każdy przepracowany rok życia. W takich przypadkach zwalnia się w pierwszej kolejności nowo zatrudnionych aby zmniejszyć koszty.
Nie pisz o 4 kopalniach w odniesieniu do polskiego PKB bo jest to tak znikoma liczba, że chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy. Równie dobrze środki, które państwo przeznacza na utrzymywanie trupów może przeznaczyć na zdrowe podmioty lub budowę elektrowni atomowej.

Nie kreuję się tu na znawcę polskiego górnictwa ale czystą sprawiedliwością społeczną.

Tak na koniec jeśli już pijesz do sprawy podatków, gdzie jakie odprowadzam to dla twojego komfortu psychicznego informuje cie, że wciąż część podatków odprowadzam w Polsce i mam nadzieję, że w przyszłości będzie to przeważająca część podatków od moich przychodów.

http://wiadomosci.dzienni...tapil-rzad.html z ostatniej chwili. Kolejny raz rząd zesrał się. Przejęcie zadłużonych ekonomicznie trupów przez polską energetykę to zwykły komunizm.

nitroactive - Sob Sty 17, 2015 21:36

Dziekan napisał/a:
To czy ktoś będzie trzepał na kopalniach kasę czy nie to się dopiero okaże. Na razie efekt jest taki, że banda darmozjadów żeruje na majątku "państwowym" i nie jest to kwestia roku bądź dwóch a 25 lat od początku jak zbankrutował PRL.

No, w końcu piszesz jak człowiek :) Tylko że tą bandą pasożytów, nie są górnicy, tylko to wszystko co ponad nimi. I dotyczy to nie tylko kopalni, ale całego kraju.

Cytat:
Nie pisz o 4 kopalniach w odniesieniu do polskiego PKB bo jest to tak znikoma liczba, że chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Pojedyncza huta też miała znikomy wpływ. Pojedyncza cementownia, pojedyncza Diora, i wszystkie pojedyncze zakłady. Jak sie to pozbiera do kupy, to mamy to co mamy.
Te 4 kopalnie, to część większego kretynizmu, likwidacji polskiego przemysłu, pod przykrywką restrukturyzacji.

Cytat:
Równie dobrze środki, które państwo przeznacza na utrzymywanie trupów może przeznaczyć na zdrowe podmioty lub budowę elektrowni atomowej.

Równie dobrze możemy zacząć od redukcji urzędniczej masy.

Pytanie jak to się dalej potoczy. Bo jedno z czym się zgodzę, to to, że tak dalej, jak jest, być nie może. Różnimy się tylko w sposobie rozwiązania problemu, bo dla mnie zamykanie to jest najłatwiejsze, a przynosi najwięcej szkód dla całej gospodarki.
Ostatnie ćwierćwiecze to obrazuje doskonale.


Za osobiste przytyki, przepraszam. Nie interesuje mnie gdzie i od czego odprowadzasz podatki, ani ile zarabiasz. Po prostu nie godzę się na nieudolność politykierów, w kwestiach gospodarki, ani na restrukturyzowanie polegająca na kasowaniu przemysłu państwa. Wyciąć trzeba nie przemysł, ale ludzi, którzy swoimi działaniami sprawiają że to co opłaca sie w innych krajach, u nas nie opłaca się wcale.

wborzecki@gmail.com - Sob Sty 17, 2015 22:23

TOWARZYSZ MAJOR :-D ZACNIE PRAWI :-)) I MA 200% RACJĘ!!

PROBLEM KTÓREGO TU NIE PORUSZACIE JEST TEŻ PRÓBA SKŁÓCENIA ŚLĄSKA Z RESZTĄ KRAJU PRZY JEDNOCZESNYM POMAGANIU I FINANSOWANIU R.A.Ś. TO JEST JAWNA PRÓBA ROZBICIA POLSKI JAKO JEDNOLITEJ CAŁOŚCI. TEN KONFLIKT NIE JEST LI TYLKO KONFLIKTU EKONOMICZNYM JEST ON PRZEDE WSZYSTKIM PRÓBĄ ZŁAMANIA JEDNOŚCI, SOLIDARNOŚCI I WSPÓLNOTY NARODOWEJ.

I TEMU MY WSZYSCY RAZEM I W POROZUMIENIU MUSIMY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ.

MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ GÓRNICY NIE DADZĄ OMAMIĆ.

Dziekan - Sob Sty 17, 2015 23:25

Wlodziu w kwestiach gospodarczych nieco odplywasz w inny wymiar ;) nikt tutaj nie poroznia narodu. Jesli nie dojdzie do powaznych reform Polske czeka bankructwo w perspektywie kilkuleniej. Juz rok temu rzad nie spial by budzetu gdyby nie skok na prywatne fundusze emerytalne. Ja wiem, ze jest czesc spoleczenstwa ktora z wytesknieniem czeka na scenariusz grecki by powiedziec "a nie mowilem" ale nie w tym sens. Trzeba rozjebac KRUS, Zus, przywileje nauczycielskie, gornicze to jest wlasnie zasada solidarnosci. Nie moze byc tak, ze rzad jest zakladnikiem. Sto lat temu gdy wprowadzano maszynowa produkcje tez byly zwolnienia i protesty dzis jest podobnie. Lepiej jak 10 osob przezuca lopata i wszyscy maja prace niz jak 2 obsluguja maszyne a resztA szuka pracy tak mozna podsumowac te argumenty zwiazkowcow. Ludzie z kraju wyjezdzaja bo nie widza w nim szansy poprzez to, ze nikt nie ma odwagi ciac tych przywilejow, redukowac zatrudnienia w administracji i obnizac kosztow dzialalnosci gospodarczej. Wylazic na ulice kazdy potrafi a pomyslec juz tylko czesc spoleczenstwa.
wborzecki@gmail.com - Nie Sty 18, 2015 00:26

LEPIEJ BYM TEGO NIE NAPISAŁ http://naszeblogi.pl/5218...hanysy-wy-ciule
O TO IDZIE GRA
A GRA IDZIE O WIELKĄ STAWKĘ
STAWKĘ NAJWIĘKSZĄ O BYT POLAKÓW JAKO WOLNYCH LUDZI W WOLNYM KRAJU RZĄDZONYM PRZEZ SAMYCH SIEBIE.
I TO NIE JEST ,,ODPŁYWANIE W INNY WYMIAR,, TO SIĘ DZIEJE TU I TERAZ NA NASZYCH OCZACH.

nitroactive - Nie Sty 18, 2015 12:13

Dziekan, W kwestiach przywilejów, i tego że rząd jest zakładnikiem tych czy tamtych, to ja się w pełni zgadzam. Natomiast takie rozwiązania, jakie obecnie są proponowane, i skutecznie egzekwowane przez ostatnie ćwierćwiecze, doprowadzają do dokładnie odwrotnych skutków. Bo co z tego że będziemy idealnym teoretycznym modelem kapitalistycznego państwa, jak jakość życia zbliża nas nie do kapitalizmu, a do krajów trzeciego świata? A dodatkowo kto inny ma z nas interes. Spróbuj spojrzeć na problem szerzej, a nie tylko poprzez wykresy.
Ja też uważam że nauczyciele powinni pracować jak inni, i każda inna grupa zawodowa, z księżmi, prawnikami na czele. Ale to nie znaczy, że trzeba zlikwidować szkoły, bo nauczycielom jest za dobrze.

Dziekan - Pon Sty 19, 2015 20:00

https://www.youtube.com/watch?v=2LrrqasMSDY#t=92 Dlatego wolę prywatyzację . Nie wierzę, że jakikolwiek partyjniak jest w stanie poprowadzić uczciwie kopalnie
nitroactive - Pon Sty 19, 2015 23:26

Ja Ciebie rozumiem :) Ale ja nie wierzę, że jakikolwiek partyjniak, poprowadzi prywatyzację uczciwie, tak żeby odbyło się to z korzyścią dla gospodarki i przemysłu. Przykładów aż nadto jest.
Jak Wisniowskiemu księgowy nakradł w firmie, to ten nie zamknął całej firmy oddając ją za złotówkę niemieckiej konkurencji, tylko zrobił porządek gdzie trzeba.
Tak samo tutaj, mafia węglowa, to sprawa dla prokuratury, CBŚ i policji.
Skończymy z mafią, możemy prywatyzować. Nie likwidować, albo oddawać za darmo komuś, żeby czerpał zyski. Nie ma sprawy, przychodzi firma X, pokazuje biznes plan, tyle wkładamy, po tylu latach wyciągamy. Państwo ma tyle akcji, my tyle. Konkrety. A nie pieprzenie że się ni opłaca to co opłaca się wszystkim.

wborzecki@gmail.com - Wto Sty 20, 2015 21:50

TUTOK :-)) GŁOS EKSPERTA http://wpolityce.pl/gospo...nda-nasz-wywiad
wborzecki@gmail.com - Pon Lut 19, 2018 21:24

WYWIAD GOSPODARCZY - PIOTR NAIMSKI
https://www.youtube.com/watch?v=Mkg90TgOjho

ps.odkurzyłem temat po 3 latach :-)))


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group