Forum kibiców Sandecji
www.sandecja.org - forum kibiców Sandecji

Hyde Park - kto poleci wypoczynek nad Balatonem...

eSKa - Wto Lip 09, 2019 15:04
Temat postu: kto poleci wypoczynek nad Balatonem...
WITAM. Sprawa pilna.

Stary dziad - z żoną i wnukami jedzie na Węgry:) :) :)
Stary dziad, w wielu miejscach był, ale u braci na Węgrzech NIE :( A WIEM, że u Was 99% ludzi uwielbia wakacje nad Balatonem, wiec zapytuję :)

Pytanie 2 a w zasadzie 3.



1- DOJAZD Z POLSKI DO SIOFOK (gdzie obowiazują i gdzie kupić winiety na drogę)
2- NOCLEG, ktoś coś ? Może być z dala od jeziora, ważne by autem dostać się na parking pod Jeziorem.
3- Gdzie właśnie zaparkować, jak daleko od parkingu do plaży, do deptaku w Centrum, jaki koszt parkingu, plaży ?
4- Może inne miejsca u madziarów ? Polecacie coś ?

Jakie są plaże, szukam tam plaży z piaskiem, bo wnuki....Któta i w jakim miejscu najlepsza ?

PS:
Z racji :) starczyzmu i schorzeń nogi - muszę dojechać na jakiś parking jak najbliżej wejścia do jeziora, plaży.

Czekam na wiadomości.

polak_ns - Wto Lip 09, 2019 15:25

co do 1 punktu winiety obowiązują na wszystkie drogi szybkiego ruchu i autostrady, możesz je zakupić na stacji benzynowej lub tu https://ematrica.nemzetiutdij.hu. Na Słowacji jest chyba podobnie jeżeli chcesz korzystać z dróg szybkiego ruchu i autostrady(również na stacji można kupić lub przez neta https://eznamka.sk/sk/)

4. ciekawy jest aquapark w Hajduszoboszlo dużo basenów, zjeżdżalni itp., miejsc noclegów w pobliżu od ręki jeżeli jedziesz w tygodniu przy weekendzie może być problem.

aidos - Wto Lip 09, 2019 18:46

eSKa,
Jak jedziesz do Siofoku to sprawdź po pierwsze biuro podróży w Tesco. 2 lata temu hotelik na tydzień ze śniadaniem i obiadokolacją dla 4 osób płaciłem coś ok 1200 - 1500zł. Nad samym Balatonem i prawie w samym centrum. Hotel "Lido".

Winiety albo przez www, albo na samej granicy słowacko-wegierskiej stoi "Blaszak" ale jadąc prędkością autostradową na pewno go przeoczysz, a zjazd do niego to kilka betonów odgradzające od autostrady. Jak miniesz to na pierwszym rondzie (jakieś 300m za granicą) nawracasz na Słowację (zaraz będzie drugie rondo) i powinieneś trafić do starej drogi. Dużo tirów i jakieś zabudowania i tam też bez problemów kupisz. Podobno można kupić winietę również na pierwszej stacji za granicą i podobno nie robią z tego problemu.

Parkingi w Siofok na pewno płatne. Nie pamiętam ile, ja miałem hotelowy. Od mojego hotelu w prawo plaże bezpłatne, a w lewo wydzielony teren w centrum z płatnym wejściem jakieś groszowe sprawy ale w zasadzie nie ma za co płacic, wieczorami bezpłatne wejście można sprawdzić co i jak.

Uważaj na zjazdy z autostrad, bo lubią tam stać i sprawdzać prędkość.

Do Siofok ok 600km, ale pierwsze 250km (do Miszkolca) przejedziesz dużo wolniej niż pozostałe 350 (cały czas autostrada). Osobiście przez Słowację polecam jechać nie tak jak na nawigacji pokazuje przez Muszynke lub Leluchów, tylko przez Piwniczną, Mniszek i na Preszow, i dalej już wg nawigacji.

Pzdr

rudeboyz - Wto Lip 09, 2019 19:43
Temat postu: Re: kto poleci wypoczynek nad Balatonem...
eSKa napisał/a:
WITAM. Sprawa pilna.

Stary dziad - z żoną i wnukami jedzie na Węgry:) :) :)
Stary dziad, w wielu miejscach był, ale u braci na Węgrzech NIE :( A WIEM, że u Was 99% ludzi uwielbia wakacje nad Balatonem, wiec zapytuję :)

Pytanie 2 a w zasadzie 3.



1- DOJAZD Z POLSKI DO SIOFOK (gdzie obowiazują i gdzie kupić winiety na drogę)
2- NOCLEG, ktoś coś ? Może być z dala od jeziora, ważne by autem dostać się na parking pod Jeziorem.
3- Gdzie właśnie zaparkować, jak daleko od parkingu do plaży, do deptaku w Centrum, jaki koszt parkingu, plaży ?
4- Może inne miejsca u madziarów ? Polecacie coś ?

Jakie są plaże, szukam tam plaży z piaskiem, bo wnuki....Któta i w jakim miejscu najlepsza ?

PS:
Z racji :) starczyzmu i schorzeń nogi - muszę dojechać na jakiś parking jak najbliżej wejścia do jeziora, plaży.

Czekam na wiadomości.


Winieta 10euro, ważna 10dni. Jak wyżej mówil Aidos, autostrada zaczyna się w Miszkolcu, ale nie ma sensu bujać się bocznymi drogami.
Byłem w zeszłym roku nad Balatonem, dla mnie przereklamowany takie większze Rożnowskie, zamulone i płytkie. Jak już się zdecydujesz to jedyne miejsce które warto odwiedzić to Tihany, tam jest naprawde pięknie.
Koszt wstepu na plaże to 800 średnio 800 forintów. Nad Balatonem jest sporo drożej niż w Egerze, czy Hajduszoboszlo.
Piwo 800 forntów, a Hajduszoboszlo od 350 forntów sie zaczyna. Podobnie jedzenie.
Z Wegier polecam Eger, w miare fajne baseny, śliczne miasteczko tanie wino... lub Haduszoboszlo zajebiste baseny i mega słabe miasto.
Noclegi bez problemu trafisz na Bookingu.
Ja Balatonem jestem rozczarowany.

krzysiek186 - Wto Lip 09, 2019 20:20

Byłem nad Balatonem od strony południowej. Płytko, zamulone, mnie się bardzo nie podobało. Podobno część północna jest inna. Jeśli chcesz ryby łowić, to może być to atrakcyjne miejsce. Teraz to zostały same najdroższe opcje jeśli chodzi o nocleg, w końcu sezon w pełni.
Pomysł nad czymś innym, na pewno warto Budapeszt zwiedzić. Aquapark w Hulajduszoboszlo jest godny uwagi. Pozostałe baseny to małe gówna.

nunek87 - Wto Lip 09, 2019 21:07

Jak ktoś jedzie/ jest w Hajduszoboszlo to polecam zoo z oceanarium w Nyíregyházie
klipol - Wto Lip 09, 2019 21:14

Winiety bez problemu kupisz na Węgrzech na stacji benzynowej. 10 euro. Przedwczoraj jechałem przez Węgry na Chorwację i korki masakryczne na autostradzie przed Budapesztem.
nunek87 - Sro Lip 10, 2019 09:31

bo MO jest w remoncie dlatego są korki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group