Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:26
1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - WSPÓLNE UROCZYSTOŚCI
Autor Wiadomość
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Pon Lut 23, 2015 23:30   

^^ jak dzieci, ogarnijcie głowy i skończcie z POlitykierstwem.
Kto będzie uprawiał jakąś samowolkę to marnie skończy i tyle.

A temacie, głównie dla fejsbukowiczów, akcja "Wyklęci n profilowe":
http://imgur.com/a/PoEiW/all

https://www.facebook.com/...5462212/?ref=22
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 18:28   



Plakat zaktualizowany. Jeżeli środowisko kibicowskie nie ma swojego to oczywiście można ten udostępniać.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 21:44   

Cytat:
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Nowym Sączu

Szanowni Państwo,
W dniu 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To właśnie „Żołnierze Wyklęci” przy całkowitej obojętności świata walczyli o suwerenność Naszej Ojczyzny po zakończeniu II wojny światowej. Ich niezłomność i hart ducha zostały docenione po latach poprzez ustanowienie przez Sejm na ich cześć Narodowego Dnia Pamięci. Środowiska prawicowe Sądecczyzny nie zapominają o „Żołnierzach Wyklętych”, dlatego też kolejny raz organizujemy obchody tego ważnego dnia.
W roku obecnym program uroczystości przedstawia się następująco:
17:00 – Msza Święta w Bazylice Świętej Małgorzaty
18:00 – przemarsz z Bazyliki Świętej Małgorzaty do Bursy Jezuickiej przy ulicy Świętego Ducha przed tablicę poświęconą Księdzu Władysławowi Gurgaczowi
18:10-18:30 – Apel poległych, złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy, odśpiewanie Hymnu Państwowego.
Organizatorami uroczystości są:
Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości
Klub Gazety Polskiej w Nowym Sączu
Młodzież Wszechpolska
Narodowe Siły Zbrojne
Nowosądeccy Patrioci
ONR Podhale
Parafia Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu
Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu
Poseł Andrzej Romanek
Prawo i Sprawiedliwość
Ruch Narodowy
Stowarzyszenie Kibiców Sandecji
Urząd Miasta Nowego Sącza
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 21:55   

Apel Poległych jest na rynku po Marszu Niezłomnych który odbędzie się ok godziny 18:30. Zaktualizujcie tą informacje.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 24, 2015 22:03   

Taka oficjalna informacja została rozesłana na mail więc przekazuję taką jaką otrzymałem.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Saczers99

Dołączył: 19 Paź 2014
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 12:41   

To juz dzisiaj!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
maniekKKS
Sądecki KKS

Dołączył: 29 Mar 2010
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 13:29   

Napisałem z kolegą piosenkę, oddającą hołd Niezłomnych. Uwzględniłem kilka postaci walczących w naszych Sądeckich lasach jak np: ks. Gurgacz, Ogień, Lis, Miecz, Józef Stojek "Gryzoń". Zapraszam do przesłuchania.
https://www.youtube.com/watch?v=UAYGeYqwMrY
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 15:07   

WYBORNE :-))
MOJE GRATULACJE
ps. NO KUMY trza się zbierać bo to już za 2 godz. :-)
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
KubaSSNS

Dołączył: 19 Lut 2011
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 15:09   

Wszyscy na marsz
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 19:50   

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA LICZNE PRZYBYCIE :-))
DO ZOBACZENIA NA MECZU Z U SIEBIE Z MIEĆKĄ I WYJEŹDZIE DO NIECIECZY :-))
POZDRO
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 20:58   

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i za na prawdę konkretną frekwencję! Wielkie brawa dla wszystkich. :)
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
sz3ur

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 12:48   

a tu takie cos piszą:
http://fakty-ns.pl/?p=2034
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hasky1910


Dołączył: 29 Mar 2012
Wysłany: Pon Mar 02, 2015 23:07   

Duma bije w piersi że rok po roku mamy konsekwentny progres. Zarówno frekwencyjny jak i jakościowy. Pamiętam jak 2 lata wstecz 90% uczestników to byli kibice Sandecjii. Skromna uroczystość u ojców Jezuitów, kilka kwiatów pod tablica ks. Gurgacza. Pamiętam że ksiądz nawet nie wiedział że intencja mszy jest za Żołnierzy Wyklętych, bo jak sam powiedział gdyby wiedział to kazanie odpowiednio by przygotował :) Wczoraj dużo zwykłych sądeczan, niektórzy przyszli tylko dlatego "bo coś się w rynku dzieje" a może za rok przyjdą już bo będą znali historię Łupaszki, Inki czy Ognia.
Moje przemyślenia:
1. Na kolejny rok trzeba pomyśleć o wydłużeniu marszu i jego spowolnieniu :) W pewnym momencie zrobił się z tego bieg a nie marsz.
2. Niech za mikrofon podczas Marszu złapie jakiś chłopak z gniazda. Antek zarzucający na rynku był lepiej słyszalny niż prowadzący marsz który skandował hasła zbyt szybko i dosyć niewyraźnie. Ale chwała mu za to bo wiem że chłopak ambitnie podchodzi do budzenia patriotyzmu na sądecczyźnie :)
3. Ile razy słyszałem od rodziców musisz jechać na wyjazd? znowu leziesz na mecz itd. itp. Wczoraj usłyszałem "Rok temu to kibice zrobili piękną zadymę. Szkoda że dziś nie było rac bo na pewno tym kombatantom i ludziom na rynku buzia jeszcze bardziej by się uśmiechnęła".
4. Wiem że każdy może i powinien uświęcić pamięć Wyklętych. Ale trochę tragicznie wyglądała postać Pana Czerwińskiego którego przeszłosć jak i teraźniejszość polityczna pozostawia wiele do życzenia.
5. Ojciec głoszący kazanie stwierdziła "nie chcę wymieniać nazwisk osób które na sądecczyźnie prześladowały poddziemie". Chyba czas zacząć wymieniać ich wszystkich z nazwiska.


Także Panowie jeszcze raz wielkie dzięki, zwłaszcza tym którzy wszystko ogarniali. Mam nadzieję że święta 1 marca, 3 maja czy 11 listopada tak jak w tym roku będą wolne od agitacji politycznych a My będziemy szli ramię w ramię pod jednym sztandarem, biało-czerwonym oczywiście :)

Cześć i Chwała Bohaterom!
_________________
Przed Twe ołtarze zanoszę błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie !!!
[Profil] [PM]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 15:58   

Ad. 1 - W tym roku były opracowane dwa warianty trasy, jeden o długości 1 km (ten który ostatecznie został zatwierdzony) i drugi o długości nieco ponad 2 km. Zrezygnowaliśmy z opcji numer dwa ponieważ nie bardzo wiedzieliśmy czy środowisko kibicowskie będzie chciało uczestniczyć w Marszu, a dla 50-100 osób (bo tyle zakładaliśmy, że będzie ludzi w przypadku braku kibiców) to opcja krótsza była bardziej racjonalna.

Ad. 2 - Nigdy nie byłem i zapewne nie będę młynowym ;) aczkolwiek tutaj trochę zrzuciłbym na sprzęt który podczas pochodu zaczął nawalać. Też tak jak w punkcie pierwszym przygotowywaliśmy się na Marsz w dość skromnej kilkudziesięcioosobowej liczbie i stwierdziliśmy, że do tych warunków taki głośnik jest wystarczający. Nie wiedziałem czy byłem słyszalny w tyle. W przyszłym roku postaramy się o lepsze nagłośnienie.

Ad 4. - Obecność polityków zupełnie nie zaskoczyła, ale udało się ich zmarginalizować na tych uroczystościach jedynie do złożenia wieńców czym chyba sami zainteresowani byli zaskoczeni, co uważam za spory sukces i oby tak też było w następnych latach.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » 1 MARCA DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - WSPÓLNE UROCZYSTOŚCI
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 26