Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Wto Paź 09, 2018 17:01   

Rozumiem. Nie do końca się zgadzam, ale to na dłuższą dyskusję. Masz jednak dużo racji.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Wto Paź 09, 2018 22:10   

ZASŁYSZANE DZIŚ W SKLEPIE NA WP. Rozmowa 2 typków.
(nie wiem kogo mieli na myśli)


Ja mam pytanie ! Panie z Sandecji - startujący na BEZRADNEGO :)

Jesteście lubiani, szanowani. Czy tyle lat trudu, gdzie budowaliście swój potencjał chcecie spierdolić za marne 2 koła ?

Przecież Ryszarda też na początku noszono na rękach.
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sro Paź 10, 2018 12:38   

mam jeszcze takie pytanie do wszystkich kandydatów w kwestii obietnic i ich realizacji.
Skąd na to pieniądze. Czy prześwietlany był budżet miasta i te pieniądze są tylko ich nikt nie wykorzystuje ? Czy to sa po prostu Wasze chęci a czy wyjdą to się okaże, bo może braknąć w
kasie...
Zegzda już na FB obiecuje kolejne + cos tam dla niepełnosprawnych pisząc, że miasto stać na to....
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Sro Paź 10, 2018 17:23   

Moim zdaniem te pieniądze są, tylko nie ma decyzyjnosci we władzach miejskich. W tegorocznym budżecie na inwestycje przeznaczono ponad 100mln zł. Głównie to stadion. Dobry gospodarz powinien wydawać od 20 do 30% budżetu na inwestycje. Handzel dobrze mówił w którejś z debat, że Sącz może spokojnie przeznaczać właśnie 30%. Jeśli nawet przyjąć 20% to przy budżecie w okolicach 600mln to jest jakieś 120mln rocznie, czyli przez całą kadencję daje to 600mln które możemy przeznaczyć na inwestycje. Do tego są środki europejskie, z których można czerpać oraz środki rządowe. Moim zdaniem realnym jest wydanie około miliarda złotych w przeciągu najbliższych 5 lat. Za to chyba da się sporo wybudować. Zresztą inwestycje to nie tylko infrastruktura, ale też projekty miękkie. Przypuszczam że większość obiecanek jest do zrealizowania. Trzeba chcieć i mieć odwagę. Każdy może ocenić programy poszczególnych kandydatów i wybrać tego, którego program jest najlepszy i który daje gwarancję ich realizacji.

PS. Akurat pomysł Zegzdy jest dosyć fajny, bo w założeniu ma pomóc wykluczonym. A że znam kilku niepełnosprawnych to wiem, że ich wydatki są dosyć duże i takie wsparcie byłoby dla nich istotne. On tam mówił w ktoryms wywiadzie, że to ponad 2mln. Przy tych wyliczeniach powyżej to nie wygląda to jakoś dramatycznie.

Edit: aż sprawdziłem z ciekawości i na fcb podaje, że to 500+ wyniesie w skali roku 2,8mln.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Sro Paź 10, 2018 19:52   

Masahiko czy program Zegzdy zakłada pomoc finansową osobą niepełnosprawnym tylko do 25 roku życia ?
_________________

[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 07:15   

Akurat pomysł Zegzdy jest dosyć fajny, bo w założeniu ma pomóc wykluczonym. A że znam kilku niepełnosprawnych to wiem, że ich wydatki są dosyć duże i takie wsparcie byłoby dla nich istotne. On tam mówił w ktoryms wywiadzie, że to ponad 2mln. Przy tych wyliczeniach powyżej to nie wygląda to jakoś dramatycznie

__________

O pomysłach Zegzdy można mówić nie tylko teoretycznie. Przecież ma doświadczenie samorządowe w sejmiku. Fajne portale stworzył , :) Co to 2 mln, podobno jeden kosztował 10!
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Paź 11, 2018 07:31   

bzyku napisał/a:
Masahiko czy program Zegzdy zakłada pomoc finansową osobą niepełnosprawnym tylko do 25 roku życia ?


Nie wiem. Trzeba zapytać zainteresowanego :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 08:04   

Jak wcześniej nie czytałeś to proszę;

https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

zawsze to "doświadczenie samorządowe" można sprawdzić :)
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 09:59   

http://www.rdn.pl/news/ci...-start-wyborach

Moim zdaniem celnie w punkt
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Paź 11, 2018 14:56   

kosiarz napisał/a:
Jak wcześniej nie czytałeś to proszę;

https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

zawsze to "doświadczenie samorządowe" można sprawdzić :)



Serio? To jedyne co można znaleźć na Zegzdę? Myślę, że nie wiesz (a to dziwne bo sporo się o tym w Sączu mówiło), że kilkukrotnie nasyłano na Instytut kontrole NIK, aby umoczyć projekt i nic nie znaleziono. Strona nie jest na bieżąco aktualizowana, bo to jest... przewodnik. Miałeś kiedyś przewodnik w domu? Można bez problemu korzystać z przewodnika, który ma nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. To nie jest portal informacyjny. A poza tym z tego co wiem to Instytut Europa Karpat podlega bezpośrednio pod Sokół, a dopiero ten podlega pod Województwo. Zegzda zdaje się, że nie był kierownikiem projektu. Pudło, kolego.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 16:24   

Masahiko napisał/a:
kosiarz napisał/a:
Jak wcześniej nie czytałeś to proszę;

https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

zawsze to "doświadczenie samorządowe" można sprawdzić :)



Serio? To jedyne co można znaleźć na Zegzdę? Myślę, że nie wiesz (a to dziwne bo sporo się o tym w Sączu mówiło), że kilkukrotnie nasyłano na Instytut kontrole NIK, aby umoczyć projekt i nic nie znaleziono. Strona nie jest na bieżąco aktualizowana, bo to jest... przewodnik. Miałeś kiedyś przewodnik w domu? Można bez problemu korzystać z przewodnika, który ma nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. To nie jest portal informacyjny. A poza tym z tego co wiem to Instytut Europa Karpat podlega bezpośrednio pod Sokół, a dopiero ten podlega pod Województwo. Zegzda zdaje się, że nie był kierownikiem projektu. Pudło, kolego.


Masashiko-szacuneczek
Wszycieteńko w porządeczku..miód malina:-) :-) :-) wspaniały przewodnik.
Cytuje:
W pierwszym etapie projektu pieniądze wydano m.in. na ekspertów, którzy przygotowywali opisy szlaków i atrakcji. Przykładowe wynagrodzenie eksperta to 12 tys. złotych. Dwóch koordynatorów projektu - w tym dyrektorka Instytutu Małgorzata Broda - otrzymywało miesięczne wynagrodzenie 1120 zł brutto (495 euro). Podległa jej instytucja wydała również 42,5 tys. zł na usługi hotelarskie i gastronomiczne wraz z wynajmem sali konferencyjnej na 12 spotkań koordynacyjnych. Gadżety takie jak teczki, długopisy, pendrive'y czy podkoszulki pochłonęły prawie 148 tys. zł. Sama witryna kosztował 40 tys.

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

Ha ha ha
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Paź 11, 2018 16:42   

Mnie się osobiście strona nie podoba. Jednak skoro kilka kontroli NIK nic nie znalazło to w czym masz problem? Widać że nie masz pojęcia jak się takie projekty tworzy.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 16:57   

Eeeee Moim zdaniem strona super, pasuje jeszcze miniumum tak 20 milionów włożyć, bo jest stanowczo niedoinwestowana. Trzeba teoche długopisów domówić, pendrivów i strugaczek..w końcu marketing to podstawa.
Mówie tak bo wiem jakie są koszty :-) ale myśle że pan Zegzda zorganizuje dodatkową kase i ze strony będą dumni nie tylko sądeczanie ale i wszyscy polacy:-)
Jest wspaniale,Zegzda na prezedynta!!!!
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006

Wysłany: Czw Paź 11, 2018 17:12   

Nie wiem jak mam z czymś takim polemizować. Poziom ignorancji z Twojej strony jest już zdecydowanie za duży.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 11, 2018 17:27   

Masahiko napisał/a:
Nie wiem jak mam z czymś takim polemizować. Poziom ignorancji z Twojej strony jest już zdecydowanie za duży.


Nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież sam Zegzda twierdzi że ;

- Niska klikalność to, moim zdaniem, słaba promocja tego portalu i wyzwanie podczas kontynuacji programu - wskazuje

Czytaj więcej: https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

Ja osobiście twierdze że słaby był koordynator projektu, i po jego stronie leży sporo winy w niskiej klikalności. Na jego miejsce dałbym kogoś innego, tylko kogo???? Czekaj, czekaj niech pomyśle.... MAM !!!!! Idealnym koordynatorem byłby Pan Andrzej Danek !!! Myśle że Zegzda załatwi pare baniek, to nie trzeba go będzie zbyt długo namawiać..
Pozdrawiam!!!:-)
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 26