Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 08:34   

Pierwsze co powinien zrobić LH, to pokazać, poprzez zaproszenie do wspòłpracy radnych PiS, Głuca, że nie jest antypisem. To dla dobra Nowego Sącza.
Wyborcy Belskiej, Gwiżdża, i Głuca, którzy zagłosowali na Handzla, w większości np do sejmiku czy nawet rady miasta głosowali na PiS.
Powinien spróbować zostać prezydentem wszystkich Sądeczan :)
I wszystkim z sztabu LH, życzę pokory, takiej jak ma LH.
Hanys właśnie o tym dobrze napisał.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 08:42   

fanatycznie napisał/a:
Hanys ale to logiczne że ktoś gdzieś jakiś stołek dostanie. To może wydawać się chore i dziwne ale tak wygląda polityka


bardziej mi chodzi o to ze ta osoba nie jest z nowego sacza, nie ma doświadczenia i w ogole nie jest z saczem zwiazana
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 11:04   

Fascynuje mnie ta radość obozu PO. Pan Gajdosz to chyba fajerwerki odpalił. A przecież Handzel nie był ich kandydatem, ba nie chciał nawet oficjalnego poparcia Zegzdy. Dodatkowo również uważam, że łatwiej będzie się Handzlowi dogadać z radnymi PiS niż tworzyć szerokie koalicje z KO i resztkami od Głuca (a wiadomo że Piech poparł Mularczykową, więc o jego wejście w taką koalicję w tej sytuacji trudno mówić).

Niesmak pozostawiają we mnie te wybory. Dziwne jest to miasto. W pierwszej turze mieszkańcy wyrzucają za burtę dwóch najlepiej przygotowanych kandydatów, a gdy wydaje się, że w finale wybiorą najgorzej jak można było - idą po rozum do głowy i wygrywa niezależny kandydat Ludomir Handzel. Gratulacje dla niego, a przede wszystkim dla wszystkich osób związanych z Koalicją Nowosądecką - wykonaliście kawał dobrej roboty. Efekty przeszły chyba najśmielsze oczekiwania, bo wygrana bardzo zdecydowana.

Teraz zaczną się prawdziwe gry polityczne. Handzel do działania potrzebuje większości w radzie miasta. Ciekawy jestem kogo wybierze na swoich zastępców (a właściwie zastępce nr 2, bo chyba o Bochenka nie ma się co martwić) oraz jakich zmian dokona w kadrze kierowniczej. Interesuje mnie również jaki, wyniki tych wyborów, będą miały wpływ na zapowiadane inwestycje rządowe. Zwłaszcza że już w przyszłym roku wyboru do europarlamentu, a zwłaszcza do parlamentu. W tym kontekście ważną sprawą będzie pozycja Mularczyka w PiSie - czy takie rozstrzygnięcia wpłyną na znaczne osłabienie jego pozycji.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 11:19   

Cytat:
Fascynuje mnie ta radość obozu PO.


Słuszna uwaga. Mam nadzieję, że LH wie co robi.


Cytat:
Zwłaszcza że już w przyszłym roku wyboru do europarlamentu, a zwłaszcza do parlamentu


I na to liczę, że pod wpływem Mularczyka, PiS nie zgłupieje, i zadba o swoich /w większości w Nowym Sączu/ wyborców, więc dogada się z LH.

Mają o czym myśleć posłowie z Nowego Sącza, trzy lata przespali, i to przyniosło efekt.
Nie spełnili obietnic dla Nowego Sącza.

Pogratulować nam, kibicom Sandecji. Po Budżecie Obywatelskim, kolejnego zwycięstwa. Oczywiście będzie ono "zaklepane" gdy powstanie stadion.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 12:29   

kosiarz napisał/a:
Cytat:
Fascynuje mnie ta radość obozu PO.


Słuszna uwaga. Mam nadzieję, że LH wie co robi.


To jest chyba najciekawszy etap przed nami - z kim spróbuje zawiązać koalicję klub KN w Radzie Miasta. Trzeba czekać :)


kosiarz napisał/a:
Cytat:
Zwłaszcza że już w przyszłym roku wyboru do europarlamentu, a zwłaszcza do parlamentu


I na to liczę, że pod wpływem Mularczyka, PiS nie zgłupieje, i zadba o swoich /w większości w Nowym Sączu/ wyborców, więc dogada się z LH.

Mają o czym myśleć posłowie z Nowego Sącza, trzy lata przespali, i to przyniosło efekt.
Nie spełnili obietnic dla Nowego Sącza.

Pogratulować nam, kibicom Sandecji. Po Budżecie Obywatelskim, kolejnego zwycięstwa. Oczywiście będzie ono "zaklepane" gdy powstanie stadion.


PiS to zrobi o ile odsunie na dalszy tor Mularczyka. To przez tego faceta stracili Prezydenta w mieście. Podziały które powstały w strukturach tej partii w regionie są bardzo duże. Jeśli do rozmów z Handzlem zasiądzie Janczyk,Naimski (pamiętajmy, że "jego" kandydatka poparła Handzla) czy potencjalny nowy przewodniczący klubu radnych PiS (o ile nie będzie to Iwona) to może się dogadają. Ja mam wrażenie że jednak bliżej LH do KO plus trzech od Głuca (a ma czterech do układanki). Najwazniejsze aby się dogadali i dla dobra miasta wspólnie pracowali. Cieszy że nikt nie ma większości - koalicję zawsze mają pewien czynnik kontrolujący (oby nie hamujący).
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kolo

Dołączył: 01 Maj 2009
Wysłany: Pon Lis 05, 2018 16:22   

Masahiko napisał/a:
kosiarz napisał/a:
Cytat:
Fascynuje mnie ta radość obozu PO.


Słuszna uwaga. Mam nadzieję, że LH wie co robi.


To jest chyba najciekawszy etap przed nami - z kim spróbuje zawiązać koalicję klub KN w Radzie Miasta. Trzeba czekać :)


kosiarz napisał/a:
Cytat:
Zwłaszcza że już w przyszłym roku wyboru do europarlamentu, a zwłaszcza do parlamentu


I na to liczę, że pod wpływem Mularczyka, PiS nie zgłupieje, i zadba o swoich /w większości w Nowym Sączu/ wyborców, więc dogada się z LH.

Mają o czym myśleć posłowie z Nowego Sącza, trzy lata przespali, i to przyniosło efekt.
Nie spełnili obietnic dla Nowego Sącza.

Pogratulować nam, kibicom Sandecji. Po Budżecie Obywatelskim, kolejnego zwycięstwa. Oczywiście będzie ono "zaklepane" gdy powstanie stadion.


PiS to zrobi o ile odsunie na dalszy tor Mularczyka. To przez tego faceta stracili Prezydenta w mieście. Podziały które powstały w strukturach tej partii w regionie są bardzo duże. Jeśli do rozmów z Handzlem zasiądzie Janczyk,Naimski (pamiętajmy, że "jego" kandydatka poparła Handzla) czy potencjalny nowy przewodniczący klubu radnych PiS (o ile nie będzie to Iwona) to może się dogadają. Ja mam wrażenie że jednak bliżej LH do KO plus trzech od Głuca (a ma czterech do układanki). Najwazniejsze aby się dogadali i dla dobra miasta wspólnie pracowali. Cieszy że nikt nie ma większości - koalicję zawsze mają pewien czynnik kontrolujący (oby nie hamujący).

Ten PiS to jednak frajerzy, jak można przegrać wybory w mieście w którym się ma 70% poparcia( jako partia), za takie coś to dla Mularczyka powinien być partyjny powróz.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 07:59   

Cytat z Sądeczanina:
"- Urzędnicy, którzy kompetentnie wypełniają swoje zadania mogą naprawdę spać spokojnie – podkreślił Ludomir Handzel. – Zmiany nie będą tak głębokie, jak się niektórzy spodziewają. Mogę zapewnić, że będą przemyślane i merytoryczne."

Czyli nici z "wietrzenia magazynów", zostaje po staremu, a i pewnie "Gżeś" się uchowa na swoim miejscu...
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 08:05   

Tak, tak należy rozumieć ten cytat. Jest to też prawdopodobnie zapowiedź koalicji z Głucami i zachowania przez nich dobrych stanowisk. Ale to się wnet okaże i nie trzeba będzie gdybać
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 14:54   

aidos napisał/a:
Cytat z Sądeczanina:
"- Urzędnicy, którzy kompetentnie wypełniają swoje zadania mogą naprawdę spać spokojnie – podkreślił Ludomir Handzel. – Zmiany nie będą tak głębokie, jak się niektórzy spodziewają. Mogę zapewnić, że będą przemyślane i merytoryczne."

Czyli nici z "wietrzenia magazynów", zostaje po staremu, a i pewnie "Gżeś" się uchowa na swoim miejscu...



A mnie bardzo cieszy ta deklaracja. To znaczy że Pan Handzel jest poważnym człowiekiem i wie, że czyszczenie dla samego czyszczenia jest działaniem ze szkodą dla miasta, a zwłaszcza pracy urzędu. Nie mamy nieograniczonych zasobów ludzkich, a doświadczonych urzędników brakuje praktycznie wszędzie.

Powtórzę to co pisałem jeszcze przed wyborami - ryba psuje się od głowy. Wymieniliśmy głowę - przy mądrym zarządzaniu większość urzędników, kierowników, dyrektorów może, a nawet powinna pracować lepiej. Trochę inaczej ma się sprawa spółek miejskich - pytanie brzmi jaka jest ocena ich pracy, bo może się okazać że swoje zadania wykonują całkiem dobrze. Ja bym dał czas Handzlowi - niech zrobi audyt, przyjrzy się strukturom. Po audycie można kilka kierowniczych stanowisk zlikwidować, zreorganizować strukturę urzędu - być może połączyć niektóre wydziały, a może część podzielić. W spółkach można część stanowisk zlikwidować. Warto przyjrzeć się również doradcom Prezydenta i postawić sobie pytanie którzy są tam naprawdę potrzebni. Czasu Handzel ma dużo :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kolo

Dołączył: 01 Maj 2009
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 17:00   

Masahiko napisał/a:
aidos napisał/a:
Cytat z Sądeczanina:
"- Urzędnicy, którzy kompetentnie wypełniają swoje zadania mogą naprawdę spać spokojnie – podkreślił Ludomir Handzel. – Zmiany nie będą tak głębokie, jak się niektórzy spodziewają. Mogę zapewnić, że będą przemyślane i merytoryczne."

Czyli nici z "wietrzenia magazynów", zostaje po staremu, a i pewnie "Gżeś" się uchowa na swoim miejscu...



A mnie bardzo cieszy ta deklaracja. To znaczy że Pan Handzel jest poważnym człowiekiem i wie, że czyszczenie dla samego czyszczenia jest działaniem ze szkodą dla miasta, a zwłaszcza pracy urzędu. Nie mamy nieograniczonych zasobów ludzkich, a doświadczonych urzędników brakuje praktycznie wszędzie.

Powtórzę to co pisałem jeszcze przed wyborami - ryba psuje się od głowy. Wymieniliśmy głowę - przy mądrym zarządzaniu większość urzędników, kierowników, dyrektorów może, a nawet powinna pracować lepiej. Trochę inaczej ma się sprawa spółek miejskich - pytanie brzmi jaka jest ocena ich pracy, bo może się okazać że swoje zadania wykonują całkiem dobrze. Ja bym dał czas Handzlowi - niech zrobi audyt, przyjrzy się strukturom. Po audycie można kilka kierowniczych stanowisk zlikwidować, zreorganizować strukturę urzędu - być może połączyć niektóre wydziały, a może część podzielić. W spółkach można część stanowisk zlikwidować. Warto przyjrzeć się również doradcom Prezydenta i postawić sobie pytanie którzy są tam naprawdę potrzebni. Czasu Handzel ma dużo :)

Na mój prosty chłopski rozum, mam swoją teorię spiskową z tym pozostawieniem urzędników; większość głosów „ratuszowych” czyli GłucoNowakowych poszło w drugiej turze na Ludomira wiec teraz trzeba się wywiązać „pacta sund servanda”, i tu chwała mu za to że jest słowny pan Handzel
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Lis 06, 2018 18:52   

To jest niestety inne wytłumaczenie. Ale ja nie lubię teorii spiskowych :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
MisiekNS

Dołączył: 09 Wrz 2009
Wysłany: Czw Lis 22, 2018 22:52   

Karty rozdane, wszystko jasne. Cisza. Zamykamy temat do następnej kampanii?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 08:52   

Karty rozdane "awanturnicy" z PiS wrócą na łono PiS, widać że nie chodziło o miasto tylko o obronę swoich tyłków...
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 11:55   

bzyku napisał/a:
Karty rozdane "awanturnicy" z PiS wrócą na łono PiS, widać że nie chodziło o miasto tylko o obronę swoich tyłków...


I cóż oni obronili? Dwa stanowiska wiceprzewodniczących. A brak woli współpracy z nowym prezydentem i jego klubem radnych skończy się ostrymi zwolnieniami w spółkach podległych miastu. Taką mam nadzieję.

Wyjątkowo obrzydliwa postawa radnych z KWW Gluca na czele z ich liderem, nowym wiceprzewodniczącym Glucem oraz Panem Kądziołka, który dla stanowisk splami resztki ze swojego honoru.

Pani Mularczyk jest fenomenem. Kobieta bez wiedzy, doświadczenia i odpowiedniej inteligencji (nie wspominając o obyciu) w dwa miesiące najpierw poklocila środowiska PiS, a później radnych miejskich. Wielkie to dokonania żony swego męża. Mam ogromną nadzieję, że ta Pani zniknie z sądeckiej polityki równie szybko co się w niej pojawiła.

PS. Znamienne że Pan Prostko sam siebie zaprezentował jako kandydata na Przewodniczącego, a za Panią Mularczyk musiała występować koleżanka. Nie wspominając że pierwszą decyzja nowej przewodniczącej było... ogłoszenie przerwy.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
koper

Dołączył: 23 Sie 2009
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 12:43   

Jak dla mnie postawa P. Kądziołka jak i całego otoczenia Pana Głuca to jakas KOMPROMITACJA !!!!!

Pan PRZEZES Kaczyński im napluł w twarz podczas kampani a oni udali ze deszcz padał !!!!

Jak to było - Pan GLUC

Jestem ciekaw komentarza X-cite !!! Miłosz jak to wytłumaczysz ????
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 25