Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 06:45    [Cytuj]

SANDECJA PONAD PODZIAŁAMI

Od ostaniego spotkania mineły już 4 miesiące, w tym czasie narodziło się sporo niejasności i jeszcze więcej wątpliwości.
Uznaliśmy więc że nadszedł czas żeby zorganizować kolejne spotkanie z Prezydentem, który odpowie na wszystkie pytanie dotyczące zarówno dalszego funkcjonowania klubu, jak i postępu prac nad budową stadionu.
Tym razem forma będzie nieco inna, niż poprzednio, i zamiast spotkania w kameralnym gronie, postawiliśmy zaprosić również radnych, przedstawicieli klubu oraz piłkarzy.
Ponieważ miejsca w ośrodku jest zbyt mało, żeby wszystkich tam pomieścić, poprosiliśmy więc Prezydenta o udostępnienie auli w ratuszu. I spotkanie najprawdopodoniej odbędzie się, właśnie tam.

ZATEM ZAPRASZAMY WSZYSTKICH
W niedziele 12 maja o godzinie 17.00

SANDECJA TO MY.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Maj 06, 2019 21:58    [Cytuj]

Jeśli ktoś z Was nie będzie mógł przyjść, a ma pytanie które chciałby zadać, to niech je napisze na forum.
Dajemy słowo, że sensowne pytania, nawet te najtrudniejsze, zostaną zadane w Waszym imieniu przez przedstawiciela SKS.
Nie bójcie się trudnych i niewygodnych pytań.

Ps. Prosimy jedynie żeby pytania były merytoryczne, oraz o poważne podejście do tematu.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
wiatr

Dołączył: 19 Lut 2017
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 07:49    [Cytuj]

Proszę zapytać, czy nie byłaby sensowna sprzedaż terenu Starej Sandecji i przeznaczenie tych środków na budowę Nowej Sandecji. Po co to pastwisko w centrum miasta? Najpierw ktoś wymyślił posadzenie tam krzaków, teraz lodowisko. Rysiek, co sprzedał, to przejadł. Można teraz pokazać, że da się inaczej. I druga sugestia. Żeby może spróbować dogadać się, za pośrednictwem Honorowego Obywatela Z. Konieczka, z panem Jakubasem. Niechby dołożył się do stadionu i w zamian za to niech się on nazywa NEWAG ARENA. Firma chwali się rekordowymi zyskami.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 08:54    [Cytuj]

Wiem, że na to pytanie padała już odpowiedź od Pan Radnego Prokopowicza, ale chciałbym usłyszeć więcej szczegółów. Chodzi o możliwość wybudowania stadionu w formule PPP. Jakie są przeciwwskazania dla takiej możliwości i co zdecydowało, że z niej zrezygnowano.

Pozdrawiam,
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 10:11    [Cytuj]

Na jakim etapie faktycznie jest projekt stadionu, bo dopiero niedawno wpłynął wniosek o warunki zasilania).
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 10:18    [Cytuj]

Czy jeśli okaże się, że nie ma pieniędzy w budżecie i różne pomysły sfinansowania budowy stadionu nie dojdą do skutku, to czy brane jest pod uwagę stworzenie nowego projektu czy zostajemy z tym co mamy?
[Profil] [PM]
   
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Pią Maj 10, 2019 14:50    [Cytuj]

Na pytanie kolegi Wiatra mogę odpowiedzieć. Stara Sandecja to chyba nasza ostatnia, tak duża działka zlokalizowana do tego w centrum. W kampanii zapowiadaliśmy że jej nie sprzedamy i słowa dotrzymamy. Jest kilka pomysłów na zagospodarowanie tego terenu i z całą pewnością funkcja rekreacyjno-kulturalna w tym miejscu musi powstać. Z prezesem Konieczkiem miałem przyjemność rozmawiać osobiście i nie interesuje się sportem, nie widzi możliwości sponsorowania. Rozmowy odbyły się ze wszystkimi największymi firmami w NS i okolicy, jedna się zastanawia, reszta kategorycznie odmówiła.
Co do formuły PPP to odbyła się wizja lokalna i rozmowa na ten temat w Sądzie Rejonowym na ul. Smolika. Taka forma finansowania wiąże się z niejednokrotnie wyższymi kosztami, jak kredyt, oraz niesie za sobą bardzo złożone procedury prawne. Wiem, że było to analizowane i sam pomysł został oceniony jako trudny i drogi- w szczegóły nie wchodziłem- na spotkaniu prezydent zapewne odpowie na to pytanie, o ile padnie.
Nowy projekt wiąże się z rokiem w plecy- bo tyle to trwa, analizowane były warianty zbliżone do stadionu modułowego z lekkiej konstrukcji i odbyła się wizja lokalna w Popradzie na Słowacji, gdzie taki stadion się znajduje. Niestety przy dzisiejszych cenach na rynku budowlanym oszczędności na całym obiekcie były by znikome- cały projekt od nowa, rok w plecy.
Analizowane były też alternatywne lokalizacje- miasto nie posiada niestety działki tej wielkości, a zakup terenu na Węgierskiej- koło Rafy został odrzucony przez radę miasta. Była by to działka odpowiedniej wielkości, bez utrudnień jakie ma teren zalewowy.
Projektant ma do jesieni, czy końca roku- tu nie pamiętam- oddać gotowy projekt wraz z pozwoleniami na budowę.
Oczywiście bardziej szczegółowo na pytania odpowie Pan Prezydent, lub dyrektorzy wydziałów merytorycznych.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
wiatr

Dołączył: 19 Lut 2017
Wysłany: Pią Maj 10, 2019 19:03    [Cytuj]

Dziękuję Panu Radnemu za rzeczową odpowiedź, choć niestety nie napawa ona optymizmem.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Pią Maj 10, 2019 19:34    [Cytuj]

Nie rozumiem dlaczego próbuje się zwalić winę na rade miasta że nie chciała kupić działki po Expolu? Działka na Węgierskiej teraz nagle miała iść na stadion skoro Handzel chciał tam ratusz budować ( choć jak sam mówi że kasa miasta świeci pustkami). Skoro tak się szuka innej lokalizacji co dziwi mnie bo jak nas zapewniano stadion zostanie wybudowany na K47, to dlaczego nie skorzystać z oferty Stawiarskiego który z miejsca " dawał" tereny na budowę stadionu w wieloglowach. Handzel i Stawiarski to dobrzy znajomi więc na pewno się dogadaja.
[Profil] [PM]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Sob Maj 11, 2019 06:41    [Cytuj]

Na stadion potrzeba ok. 3ha płaskiej, prostokątnej działki. Ta po Expolu spełniała te warunki. W Sączu nie ma działek o tej wielkości, jeszcze w terenach niezalewowych. Działka gminny Chełmiec jest za mała- stadion się zmieści, ale parkingi już nie, a budując na obrzeżach miejsc postojowych musi być bardzo dużo.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
szydar

Dołączył: 28 Wrz 2008
Wysłany: Sob Maj 11, 2019 09:23    [Cytuj]

Czy pan Prezydent przeprowadził albo ma zamiar przeprowadzić rozmowy z Wójtami okolicznych gmin w sprawie włączenia się ich w budowę stadionu . Hasło "Duma krainy Lachów" zobowiązuje, kibic Sandecji to nie tylko Nowy Sącz, więc dumni zróbmy to razem. A dzieło wielu doskonałe jest.
_________________

[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Nie Maj 12, 2019 17:16    [Cytuj]

Spotkanie zakończone. Za kilka dni relacja.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Maj 13, 2019 20:12    [Cytuj]

www.megachem.pl napisał/a:
Na stadion potrzeba ok. 3ha płaskiej, prostokątnej działki. Ta po Expolu spełniała te warunki. W Sączu nie ma działek o tej wielkości, jeszcze w terenach niezalewowych. Działka gminny Chełmiec jest za mała- stadion się zmieści, ale parkingi już nie, a budując na obrzeżach miejsc postojowych musi być bardzo dużo.


To moze z rozpedu inwestycji zbudujemy metro ?

Edit: Akurat w sądeckim tempie za jakies 200 lat jest szansa, ze jedno i drugie powstanie ...
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pią Cze 21, 2019 05:52    [Cytuj]

Z racji tego że temat budzi wiele emocji, pozostanie on czasowo zamknięty.
Po ogłoszeniu przetargu ( lub ogłoszeniu że przetargu nie będzie), zostanie on odblokowany.
Do tego czasu, będziemy wrzucać tylko pewne i sprawdzone informacje.
Posty o stadionie w innych wątkach będą kasowane.

Sytuacja na dzień dzisiejszy:
BEZ ZMIAN:-)
Projekt jest w zasadzie ukończony, trwają prace nad uzyskaniem zezwoleń, które są niezbędne do rozpoczęcia przetargu a potem budowy.
Formy finansowania inwestycji? Nieznane :-)
Szukają rozwiązań. Jeśli miasto będzie budowało ze środków z budżetu, to będziemy się bujać przez trzy lata na jakimś obcym obiekcie.
Bardzo nam się to nie podoba, ale cóż nie ma innego wyjścia. Wiem, że większość z Was zrobiłaby to szybciej, taniej i lepiej i że te ,,debile” z Ratusza walą w cvuja. Ale nie zrobicie. Bo to nie jast buda dla psa, ani nawet garaż.
Dlaczego aż tyle czasu, bo tak... nie chce mi się tłumaczyć, była okazja żeby poznać szczegóły, i przy okazji doradzić jak to wybudować w trzy miesiące. Nie skorzystaliście. Trudno.

A może nie wybudują?
Na chwile obecną w ratuszu, nawet opcjonalnie nie rozważają rezygnacji z tej inwestycji.
Co nie znaczy że w przyszłości to się nie zmieni.
Nie mniej jednak, wszystkie ,,sprawdzone i pewne” informacje że nie wybudują stadionu są plotkami i niczym więcej.
To tyle. Jak wyskoczy coś ciekawego, to damy znać.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Sie 21, 2019 03:55    [Cytuj]

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami uczestniczyliśmy w spotkaniu z prezydentem Ludomirem Handzlem oraz wiceprezydentem Arturem Bochenkiem w celu omówienia zaawansowania prac projektowych budowy stadionu dla Sandecji. Poinformowano nas, że firma projektująca stadion wystąpiła z wnioskiem o wydłużenie terminu złożenia kompletnej dokumentacji projektowej ze względu na opóźnienie w uzyskaniu pozytywnej decyzji środowiskowej. Miasto Nowy Sącz stoi na stanowisku iż jest to żądanie bezpodstawne i domagało się będzie określonej w umowie kwoty zadośćuczynienia. Prezydent poinformował SKS że równocześnie prowadzone są zaawansowane prace mające na celu budowę stadionu w formule „zaprojektuj – wybuduj” zbliżonej do partnerstwa publiczno – prywatnego. W związku z tym przeprowadzono konsultacje rynkowe z podmiotami zainteresowanymi wykonaniem inwestycji. Zgłosiło się 7 firm, które wyraziły chęć budowy stadionu w proponowanej formule. Przedstawiono nam wszystkie dokumenty potwierdzające prowadzenie rozmów. Z oczywistych względów zobowiązaliśmy się do nie podawania nazw zainteresowanych firm. Zostaliśmy zapewnieni że do końca września wyjaśni się czy któryś z podmiotów spełni warunki Urzędu Miasta i zlecone mu zostanie wykonanie tego oczekiwanego przez nas przedsięwzięcia. Podchodzimy do tych informacji z umiarkowanym optymizmem, trzymamy rękę na pulsie i zapewniamy iż będziemy monitorować postęp prac.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 25