Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Nie Kwi 19, 2020 18:23    [Cytuj]

Skąd takie informacje?
[Profil] [PM]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Kwi 19, 2020 18:45    [Cytuj]

A przepraszam kiedy zobaczy ten projekt kibice , bo jak mniemam to da nich ten stadion .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Nie Kwi 19, 2020 18:51    [Cytuj]

Informacja w tej sprawie jest za portalem TwójSącz (z ich Twittera). Tak powiedzieć miał Prezydent Handzel w trakcie spotkania online.
Do projektu stadionu bym się jednak jeszcze nie przywiązywał. Oto bowiem co jeszcze nasz miłościwie panujący dodał:

"projekt miejskiego stadionu dla @SandecjaNS, który powstawał od połowy 2018 jest w końcu gotowy ale nie będzie realizowany w obecnej formie.. Miasto chciałoby ogłosić w przyszłości przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj""

Czyli, z tego co rozumiem, dużo czasu i dużo miejskiej kasy poszło na marne, bo ostateczny projekt i tak będzie inny? No chyba, że ja tu czegoś nie rozumiem?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Kwi 19, 2020 19:30    [Cytuj]

Miłościwie nam panujący prezydent Handzel to obiecywał wiele rzeczy ,związanych z Sandecja wystarczy przeczytać jego list do mieszkańców z dnia 18 .09. 2018 r .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 06:49    [Cytuj]

Felek napisał/a:
Informacja w tej sprawie jest za portalem TwójSącz (z ich Twittera). Tak powiedzieć miał Prezydent Handzel w trakcie spotkania online.
Do projektu stadionu bym się jednak jeszcze nie przywiązywał. Oto bowiem co jeszcze nasz miłościwie panujący dodał:

"projekt miejskiego stadionu dla @SandecjaNS, który powstawał od połowy 2018 jest w końcu gotowy ale nie będzie realizowany w obecnej formie.. Miasto chciałoby ogłosić w przyszłości przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj""

Czyli, z tego co rozumiem, dużo czasu i dużo miejskiej kasy poszło na marne, bo ostateczny projekt i tak będzie inny? No chyba, że ja tu czegoś nie rozumiem?


projekt bedzie zoptymalizowany pod katem wydatkow, obetna co sie da i taki projekt zostanie wykonany.
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 11:27    [Cytuj]

W grudniu 2019 r. Wiceprezydent Miasta Artur Bochenek na konferencji prasowej przedstawił harmonogram związany z budową stadionu i ratusza. Poniżej jego fragment.

1) Złożenie dokumentacji projektowej oraz wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na budowę stadionu do końca 2019 roku,
2) Powołanie spółki celowej – styczeń 2020 roku,
3) Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę stadionu do końca lutego 2020 roku,
4) Opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dla nowej siedziby UM. Sprawdzenie projektu budowlanego i wykonawczego pod kątem optymalizacji kosztów w związku z realizacją I etapu budowy stadionu - Marzec 2020 roku.

Czy którykolwiek z etapów został zrealizowany oraz czy został zrealizowany zgodnie z harmonogramem? Odpowiem sobie sam - nie. O pozwoleniu na budowę nic nie wiadomo, powołanie spółki nastąpiło na początku kwietnia...

Miasto rezygnuje z wykonania odebranego właśnie projektu stadionu i będzie w przyszłości rozpisywać przetarg w formule "zaprojektuj - wybuduj". Tym samym obecny projekt stadionu będzie jedynie bazą programu funkcjonalno - użytkowego dla stadionu, który będzie z kolei podstawą nowego projektu stadionu. W związku z tym, że obecny projekt trzeba będzie zoptymalizować (przekształcić w program funkcjonalno-użytkowy), ale w taki sposób, żeby miało to ręce i nogi oraz przypominało w ogóle stadion piłkarski to nierealnym w mojej ocenie staje się kolejny punkt harmonogramu: "Rozpatrzenie przez bank wniosku kredytowego. Ogłoszenie przetargu na wykonanie I etapu inwestycji (stadion i parking - Maj/Czerwiec 2020 roku". W sytuacji gotowego projektu nie ma problemu - robimy przetarg o którym mowa w harmonogramie i dzida z budową. W przypadku "zaprojektuj - wybuduj" Spółka musi dołożyć wszelkich starań, aby tzw. SIWZ był jak najbardziej precyzyjny oraz odpowiednio szczegółowy. Innymi słowy - Miasto dwa razy zapłaci za projekt stadionu...

Jednocześnie Pan Prezydent ogłosił, że Prezesem Spółki NIK została Pani Anna Bednarczyk - Maśko. Nie znam Pani Ani i nie mam absolutnie nic do jej osoby, ale zwracam uwagę, że mówimy o dwóch sporych inwestycjach, którymi zajmie się osoba (zgodnie z zapowiedziami Spółka będzie początkowo jednoosobowa), która z finansami publicznymi oraz samorządem miała do czynienia raptem półtora roku, a zajmowała się kwestiami likwidacji spółki oraz ... prowadzeniem instytucji kultury. Wcześniej pracowała w sądeckim Newagu w pionie jakości. Mam spore wątpliwości czy to jest najlepszy wybór.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 13:51    [Cytuj]

Same pozytywne wiadomości ... po raz kolejny oddala się wizja budowy stadionu (to jest już naprawdę żenujące) i teraz kolejny "bonus" PiS sprzeciwia się możliwości sprzedaży akcji https://twojsacz.pl/list-otwarty-przewodniczacej-rady-miasta-do-prezydenta-i-radnych-sprzeciwiajacy-sie-procedurze-sprzedazy-mks-sandecja/ ... czyli ciąg dalszy "wojenki" kosztem Sandecji. Do tego jeszcze dochodzi kiepska sytuacja finansowa klubu w związku z koronawirusem i jak to ma tak dalej wyglądać w każdych aspekcie tj. stadion, sprzedaż akcji, brak sponsorów, to nie widzę nadziei na start w nowy sezonie w 1 lidze.
[Profil] [PM]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 15:25    [Cytuj]

Wszyscy od prawa do lewa robią nas w bambuko , miała być lawina inwestycji wczoraj dziś i jutro ,a jest tylko ściema kłamstwo i obietnice bez pokrycia .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 15:32    [Cytuj]

Wszyscy od prawa do lewa robią nas w bambuko ,miała być lawina inwestycji wczoraj, dzisiaj , jutro,a jest ściema ,kit i obietnice bez pokrycia!!!!!!!;!!!!!!!!!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 16:48    [Cytuj]

Najważniejsze że jest kasa na amfikurwajegomaćteatr w Parku Strzeleckim. W listopadzie koniec budowy. Trybuna na trzy tysiące (po kiego c....?). Następna inwestycja ważniejsza od naszego stadionu to nowy ratusz, na to idzie połowa kasy jaka miała iść na stadion. Takie mam wrażenie. Na pierwszym spotkaniu po wyborach LH wydaje mi się nic o tym nie wspominał. Dlatego jak już dojdzie do budowy przy K47 to bedzie tu uboga wersja Niecieczy.
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 18:24    [Cytuj]

Kmicic napisał/a:
Najważniejsze że jest kasa na amfikurwajegomaćteatr w Parku Strzeleckim. W listopadzie koniec budowy. Trybuna na trzy tysiące (po kiego c....?).


Bez przesady. Więcej niż połowa kasy pochodzi z funduszy zewnętrznych. Miasto to nie tylko Sandecja, ale również inne inwestycje dla ludzi, których niekoniecznie musi interesować piłka nożna (zresztą dla kibiców Park Strzelecki tez będzie dostępny).

Kmicic napisał/a:
Następna inwestycja ważniejsza od naszego stadionu to nowy ratusz, na to idzie połowa kasy jaka miała iść na stadion. Takie mam wrażenie.



A ja mam wrażenie, że tak nie jest. Budowa ratusza ma ruszyć gdy zakończy się budowa stadionu. Nie wydaje mi się również, aby kasa na Ratusz szła z jakiegoś magicznego woreczka z pieniędzmi, które zostały podzielone na te dwie inwestycje.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Kwi 20, 2020 18:50    [Cytuj]

Radni na sesji Miasta właśnie zgodzili się na możliwość sprzedaży akcji Sandecji. Za było 12 radnych, 10 się wstrzymało, 1 był przeciw. W końcu jakieś "światełko w tunelu".
[Profil] [PM]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Wto Kwi 21, 2020 08:19    [Cytuj]

Jeszcze bym nie chwalił dnia przed zachodem słońca. Teraz piłeczka jest po stronie Handzla zobaczymy czy kogoś znajdzie chętnego na kupno klubu i czy coś z tego cokolwiek będzie. Teraz niech się wywiąże z głównej obietnicy czyli budowy stadionu!
[Profil] [PM]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Kwi 21, 2020 16:20    [Cytuj]

No to teraz piłka po stronie miłościwie nam panującego prezydenta Handzela ,i jego zaplecza politycznego Koalicji Nowosądeckiej . Nadszedł w końcu dzień kiedy można powiedzieć sprawdzam!!!!!!!!!!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Wto Kwi 21, 2020 19:46    [Cytuj]

Masahiko ja to wszystko wiem tylko pisząc to mam już dość pieprzonych obietnic, przetargów i całej tej reszty paplaniny jaki i kiedy ten stadion będzie. Dla mnie wszystko co się teraz buduje w NS buduje się kosztem stadionu. I c..j. Bez urazy.
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 25