Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010

Wysłany: Czw Lis 12, 2020 20:04    [Cytuj]

Jak el presidento mówi że "z tego co wiem" to mi się wydaje że nie za bardzo jest pewny że tak jest albo mówiąc po naszemu chuja wie. Jak mówi że "myśli" to niech lepiej zacznie działać bo jeden gość kiedyś powiedział "myślę więc jestem" i znikł:D
[Profil] [PM]
 
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 21:01    [Cytuj]

A zamawiający nie ma obowiązku oficjalnie ogłosić i opublikować rozstrzygnięcia przetargu?
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 21:37    [Cytuj]

tomo85 napisał/a:
A zamawiający nie ma obowiązku oficjalnie ogłosić i opublikować rozstrzygnięcia przetargu?


Oczywiście że tak. Bez tego nie ma oficjalnego rozstrzygnięcia przetargu.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 21:57    [Cytuj]

To co on pieprzy o tym że żadna firma się nie odwołała?
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 22:31    [Cytuj]

Trochę wprowadziłem w błąd. Istnieje możliwość nieujawnienia informacji o rozstrzygnięciu przetargu. Możliwe że tak było w tym przypadku. Wykonawcy jednak musieli być poinformowani, więc istnieje możliwość, że Prezydent już wie o braku odwołań.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pią Lis 13, 2020 12:05    [Cytuj]

Masahiko napisał/a:
Trochę wprowadziłem w błąd. Istnieje możliwość nieujawnienia informacji o rozstrzygnięciu przetargu. Możliwe że tak było w tym przypadku. Wykonawcy jednak musieli być poinformowani, więc istnieje możliwość, że Prezydent już wie o braku odwołań.


Wydaje mi się że podano informację z otwarcia a jest jeszcze określony przepisami okres w którym inni uczestnicy postępowania mogą wnieść odwołania. Po tym okresie jeżeli nie ma żadnych protestów zamawiający ogłasza formalnie zwycięzcę i może podpisać umowę.
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Lis 13, 2020 12:58    [Cytuj]

bzyku napisał/a:
Masahiko napisał/a:
Trochę wprowadziłem w błąd. Istnieje możliwość nieujawnienia informacji o rozstrzygnięciu przetargu. Możliwe że tak było w tym przypadku. Wykonawcy jednak musieli być poinformowani, więc istnieje możliwość, że Prezydent już wie o braku odwołań.


Wydaje mi się że podano informację z otwarcia a jest jeszcze określony przepisami okres w którym inni uczestnicy postępowania mogą wnieść odwołania. Po tym okresie jeżeli nie ma żadnych protestów zamawiający ogłasza formalnie zwycięzcę i może podpisać umowę.


Podanie informacji z otwarcia kopert to jedno, ale rozstrzygnięcie przetargu to drugie. Po otwarciu kopert widzimy tylko kwoty (ewentualnie inne dane żądane jako kryterium do oceny ofert, choć w przypadku tego przetargu nie ma wskazanych wysokości kar umownych). A przecież oferta jest badana pod kątem zapisów SIWZ, podobnie jak wykonawca. Od momentu rozstrzygnięcia jest określony czas na odwołanie. W tym przypadku Spółka mogła skorzystać zdaje się z art. 92 ust. 3 ustawy PZP, który dopuszcza utajnienie rozstrzygnięcia jeżeli jest ważny społecznie powód. W innej sytuacji rozstrzygnięcie powinno zostać podane do informacji publicznej jak to się z reguły dzieje w przypadku zamówień publicznych. W związku z tym możemy teraz jedynie dywagować czy rozstrzygnięto przetarg czy nie i czy Prezydent słusznie mówił o braku odwołań czy też blefował ;)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Lis 13, 2020 13:54    [Cytuj]

Jakiż to ważny interes publiczny jest chroniony poprzez zatajenie informacji o wyborze wykonawcy? W przypadku budowy dwóch trybunek - obiektu użyteczności publicznej jakim jest stadion piłkarski takie stanowisko jest nie do obrony.

Linia orzecznicza KIO dopuszcza możliwość zwrócenia się do wykonawcy o złożenie wyjaśnień, później wyjaśnień do wyjaśnień etc. i to w tym momencie jest cynicznie wykorzystywane.

Ustawodawca tworząc prawo zamówień publicznych nie przewidział, że może pojawić się zamawiający, który będzie działał pozornie.

Po tym jakie padają deklaracje i co idzie z nimi w parze jestem bardziej, niż pewien, że w tej zabawie nie chodzi o to, żeby złapać króliczka ale żeby go gonić
_________________
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 12:26    [Cytuj]

https://www.infokatowice....eraz-priorytet/

a u Nas wszystko ok z tym kredytem?
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 18:25    [Cytuj]

Nie zdziwił bym się wcale ja nie długo Handzel zwoła pilną konferencja prasowa i ogłosi wszem i wobec ,że on bardzo chciał nawet myślał o stadionie na 8200 w zamkniętej bryle ultra nowoczesny tylko te banki są złe i nie chcą udzielić kredytu , ale bedzie się starał ale to nie jest takie proste w dobie korona wirusa .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rwp


Dołączył: 17 Paź 2004
Wysłany: Wto Lis 17, 2020 19:46    [Cytuj]

https://www.radiokrakow.p...ow-sie-odwleka/
_________________
"Lubię jak w domu spoko i lubię jak w klubie dobrze" - Jurek Mordel
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Sob Lis 21, 2020 16:53    [Cytuj]

https://sadeczanin.info/sport/jak-bedzie-wygladal-stadion-sandecji-z-wizualizacji-sie-tego-nie-dowiemy
[Profil] [PM]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sob Lis 21, 2020 19:05    [Cytuj]

Projekt będzie się na pewno od niej różnił. Koncepcja architektoniczna nie ma żadnej mocy wiążącej jeśli chodzi o stylistykę czy wygląd. Stadion będzie taki, jakim miasto go zaakceptuje, po przedstawieniu projektu przez wykonawcę – mówi wiceprezydent
Bochenek.

To miasto jeszcze nie wie co będzie budować ,brawo wydali grubą kasę na projekt i wywalili go do śmieci ,cos mi tu pachnie nie budową a przebudowa , modernizacją ,czyli reanimacją trupa.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Nie Lis 22, 2020 18:17    [Cytuj]

Ile razy można mówić że to niebędzie pudrowanie trupa tylko wszystko od podstaw. A pozatym do końca listopada jeszcze czas a czas to akurat umieją szanować :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rwp


Dołączył: 17 Paź 2004
Wysłany: Nie Lis 22, 2020 18:26    [Cytuj]

jacek55 napisał/a:
Projekt będzie się na pewno od niej różnił. Koncepcja architektoniczna nie ma żadnej mocy wiążącej jeśli chodzi o stylistykę czy wygląd. Stadion będzie taki, jakim miasto go zaakceptuje, po przedstawieniu projektu przez wykonawcę – mówi wiceprezydent
Bochenek.

To miasto jeszcze nie wie co będzie budować ,brawo wydali grubą kasę na projekt i wywalili go do śmieci ,cos mi tu pachnie nie budową a przebudowa , modernizacją ,czyli reanimacją trupa.


Jedna firma będzie odpowiedzialna za projekt i budowę. Na zdrowy rozum, nie spodziewam się fajerwerków. Konstrukcja będzie pewnie najprostsza z możliwych, tak żeby zmieścić się w zakładanym budżecie.
_________________
"Lubię jak w domu spoko i lubię jak w klubie dobrze" - Jurek Mordel
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 25