Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pią Paź 15, 2021 16:50    [Cytuj]

Zaczęli już na poważnie budować trybunę od strony rzeki?, bo mam takie wrażenie, że coś tempo prac siadło.
[Profil] [PM]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Pią Paź 15, 2021 18:24    [Cytuj]

Ten list to jak by jedna Pani pisała ale najbardziej martwi to że Ratusz nic nie dementuje ani nie ucina spekulacji.
Ostatnio zmieniony przez rudeboyz Sob Paź 16, 2021 08:00, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Pią Paź 15, 2021 18:36    [Cytuj]

ci** z bułą a nie zaniepokojony mieszkaniec! Dla mnie jest jasne kto tu odwala krecią robotę.
[Profil] [PM]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Pią Paź 15, 2021 20:14    [Cytuj]

SilverCommander napisał/a:
Zaczęli już na poważnie budować trybunę od strony rzeki?, bo mam takie wrażenie, że coś tempo prac siadło.


Siadło i to bardzo mimo ładnej pogody w tym tygodniu.Żeby się tylko nie okazało że faktycznie coś jest nie tak.
_________________
>>LUDZIE MĄDRZY CZASEM SIĘ WYGŁUPIAJĄ,LUDZIE GŁUPI ZAWSZE SIĘ WYMĄDRZAJĄ<<
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacolmc


Dołączył: 02 Sie 2009
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią Paź 15, 2021 20:35    [Cytuj]

Kmicic napisał/a:
ci** z bułą a nie zaniepokojony mieszkaniec! Dla mnie jest jasne kto tu odwala krecią robotę.

Normalną rzeczą jest że na anonimy sie nie odpowiada i ich nie komentuje-chociaż w tym wypadku nietrudno sie domyślić kto je pisze.,pisał i pisać będzie.Myśle że ciekawsza byłaby korespondencja z pensjonariuszem ośrodka w Tworkach niż niejakim zaniepokojonym mieszkańcem
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 08:04    [Cytuj]

najdi napisał/a:
Ten list to jak by jedna Pani pisała ale najbardziej martwi to że Ratusz nic nie dementuje ani nie ucina spekulacji.


Link usuniety. Nie ma potrzeby nabijac wyświetleń. Kolejnym razem wrzuc cały tekst, i podaj źródło.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 08:05    [Cytuj]

W pewnych nowosądeckich kręgach, ostatnimi czasy krąży plotka, że kwestie związane z budową stadionu są tykającą bombą zegarową. Jak nie trudno się domyślić, jej wybuch jest ponoć nieunikniony, a wszyscy związani ze sprawą nagle zaczęli cierpieć na bezsenność i nadciśnienie. Postaram się przedstawić problemy, o których słyszałem.

Proszę jednak o wybaczenie w kwestiach braku fachowego słownictwa, czy też znajomości aspektów technicznych. Nakreślę pewien zarys.

1. Wymogiem licencyjnym na tego typu obiektach jest posiadanie systemu podgrzewania murawy. Obserwując proces budowy można było założyć, że ona powstała, ale krążą plotki, iż nie była ona kompletna, czyli sprawna. Dlaczego? Brakuje urządzenie grzewczego! Ja to tak rozumiem: zbudowano system rurek pod murawą, rozprowadzono wszystkie przyłącze do wody mającej trawę grzać (coś jak w centralnym ogrzewaniu), ale nie ma pieca. Może nie wygląda to na poważny problem, ale od osób poinformowanych słyszałem, że jego zakup oraz zamontowanie nie będzie możliwe przez najbliższych kilku miesięcy. Jak podejrzewam, nie jest ono dostępne od ręki, ale należy specjalnie zamawiać wykonanie. Mówi się nawet o przedziale ponad pół roku oczekiwania! Czyli co? U siebie najwcześniej zagramy na wiosnę, bo czy ciepło, czy zimno posiadanie systemu podgrzewania murawy jest wymogiem stałym.

2. Według osób z którymi rozmawiałem, cały system odwodnienia trawy został zrobiony, ale gromadząca się w nim woda jest skierowana do Kamienicy! Nie dość, że jest to nie ekologiczne, bo przecież różnego rodzaju chemikalia pielęgnujące trawę, jak również inne substancje będą dostawać się bezpośrednio do rzeki. Według tego co słyszałem, zabraniają tego przepisy budowlane i co więcej grozi to konsekwencjami kilku organizacji.

3. Ponoć niektóre inspektoraty oraz nadzory nie wydały stosownej dokumentacji, a także nie dokonano odbiorów, gdyż nie zostało dopełnionych sporo wymogów i formalności. Skutkować to ma znacznymi opóźnieniami, nałożeniem kar, czy też koniecznością przerabiania niektórych elementów budowy. Co za tym idzie poniesienie zapewne również nie małych kosztów, a jak wszyscy wiemy są to środki mieszkańców i to z kredytu.

4. Sprawą zastanawiającą jest też to, że na placu budowy widzieliśmy jakby fundamenty i wystające z nich druty zbrojeniowe w miejscach, gdzie według dokumentów na tym etapie być ich nie powinno. Zapytałem dlaczego tak jest, a w odpowiedzi dowiedziałem się, że wykonawca nie posiada jeszcze wszystkich planów wersji z bryłą zamkniętą. Co za tym idzie zezwoleń, a mimo to zdecydował się na wykonanie tej części konstrukcji na przyszłość.

5. Sprawa ostatnia. Osoby, z którymi o tym rozmawiałem twierdzą, że na budowie byli już przedstawiciele PZPN, telewizji, czy też służb niezbędnych do spraw bezpieczeństwa i wszyscy mieli jakieś mniejsze lub większe zastrzeżenia już na tym etapie. Według informacji może skutkować to problemami infrastrukturalnymi i logistycznymi w przyszłości.

Stanowczo zaznaczam. Nie mam pewności, czy te informacje są prawdziwe, ale wydają się na tyle szczegółowe, że trudno podejrzewać w tym wyłącznie plotek. Może są prawdziwe tylko częściowo? Tego nie wiem, nie mam zamiaru nikomu zaszkodzić, więc proszę o zajęcie się sprawą i zweryfikowanie tego drogą oficjalną. Mi zwykłemu mieszkańcowi nikt nie udzieli żadnych informacji. Chodzi o to, że jak ktoś popełnił błędy, to łatwiej będzie je naprawić teraz niż za kilka miesięcy, albo w przypadku utrudnień z kontynuowaniem budowy. Bardzo proszę, więc dla dobra miasta o działanie.

Zaniepokojony mieszkaniec.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
kamel

Dołączył: 08 Paź 2004
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 08:51    [Cytuj]

oby ten nie zaspokojony mieszkaniec siadł sobie na butelce
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Rummek2

Dołączył: 30 Lis 2020
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 09:56    [Cytuj]

najdi napisał/a:
Ten list to jak by jedna Pani pisała ale najbardziej martwi to że Ratusz nic nie dementuje ani nie ucina spekulacji.

wypociny tej osoby to takie śmierdzące gówno, a jak mawiała moja babcia "śmierdzącego gówna nie ruszaj bo aie rozniesie"
Ratusz widać zna takie życiowe maksymy i słusznie nie komentuje głupot.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 11:37    [Cytuj]

a artykuł podpisany "zaniepokojony mieszkaniec" 🤣🤣🤣 przecież to jest jakaś komedia rodem z PRL
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 11:59    [Cytuj]

mirek678 napisał/a:
a artykuł podpisany "zaniepokojony mieszkaniec" 🤣🤣🤣 przecież to jest jakaś komedia rodem z PRL



To po prostu zaniepokojony Rafał Kmak. Który sam do siebie pisze anonimy, a następnie ja publikuje w swoim portalu
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Sob Paź 16, 2021 19:18    [Cytuj]

Ja myślę że zaraz będzie że Zbyszek z koparki ma papiery do czerwca a już jest pażdziernik i jakim chujem on dalej łąduje rozkopuje itp. Państwu Mularczkom ma być poświęcony specjalny pomnik Toi Toi w sąsiedztwie rycerza sikającego pamiętając o jaśnie wielmożlemu panu Gwizdżowi. Niech się mury pnał do góry ! Cierpliwośći niemogą tego spierdolić już
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon Paź 18, 2021 08:48    [Cytuj]

He he - zatroskani Państwo M. Wierzę szczerze, że są zaniepokojeni, wszystkim co może się powieść aktualnym władzom miasta... :)

Ale tak na poważnie, zostawiając już na boku te kmakowe bzdury, ktoś wie z czego wynika bieżące spowolnienie na budowie? Od czasu zrobienia murawy, prace zdecydowanie straciły na rozmachu. Czy jest to spowodowane brakiem decyzji co do tego, co będzie wykonywane (4,800 vs 8,200)?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Paź 18, 2021 08:55    [Cytuj]

Może nie na temat ale:

najbliższy czwartek W Ośrodku Kibice Razem, odwiedzi nas Dariusz Dudek, spotkanie będzie otwarte, dla każdego znajdzie się miejsce, każdy jest mile widziany tak więc zparaszamy wszystkich którzy chcieliby z nim osobiście porozmawiać do Ośrodka.
Do zobaczenia w czwartek, 21 października o godzinie 18!
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
sadeczan

Dołączył: 18 Paź 2021
Wysłany: Pon Paź 18, 2021 10:52    [Cytuj]

Kilinskiego 47 napisał/a:
He he - zatroskani Państwo M. Wierzę szczerze, że są zaniepokojeni, wszystkim co może się powieść aktualnym władzom miasta... :)

Ale tak na poważnie, zostawiając już na boku te kmakowe bzdury, ktoś wie z czego wynika bieżące spowolnienie na budowie? Od czasu zrobienia murawy, prace zdecydowanie straciły na rozmachu. Czy jest to spowodowane brakiem decyzji co do tego, co będzie wykonywane (4,800 vs 8,200)?




Oczekiwanie na pieniążki za dotychczasową robotę oraz projektowanie dalszej części robót.
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 27