Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Habemus Papam :) !!!!!
Autor Wiadomość
SandyFan
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 20:01   Habemus Papam :) !!!!! [Cytuj]

No i wybrali nam papieża:))) na mnie jego pierwsze przemówienie zrobiło wrażenie! A wy co o tym wyborze myślicie???
 
 
INDOR
WHAT'S UP

Dołączył: 16 Paź 2004
Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 20:51   Re: Habemus Papam :) !!!!! [Cytuj]

BUAHHAHA I TERAZ o.RYDZYK BĘDZIE MUSIAŁ CAŁOWAĆ NIEMCA PO RĘKACH.
[Profil] [PM]
   
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 20:55    [Cytuj]

Dobrze że nie murzyn!
[Profil] [PM]
 
 
paralizator
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 21:18    [Cytuj]

Po pierwsze w tym momencie to wcale nie jest najważniejsze czy to Niemiec,
czy murzyn, czy ktokolwiek inny. Obecnie Ratzinger jest PAPIEŻEM- głową kościoła katolickiego na świecie i biskupem Rzymu i tak według mnie należy go postrzegac w pierwszej kolejności. Z oceną jego pontyfikatu należy się powstrzymać bo trwa on przecież od raptem kilku godzin...
 
 
VATAR
[Usunięty]

Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 21:34    [Cytuj]

Niech bedzie i on :P , ale na imie mogl sobie dac Karol I :D
 
 
blanca estrella
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 12:43    [Cytuj]

Bardzo się ucieszyłam z tego wyboru. Cały czas miałam nadzieję ze Papieżem zostanie właśnie Ratzinger i tak się stało. Konserwatysta, bliski współpracownik Jana Pawła II - jednym słowem najlepszy możliwy wybór. Może będzie miał wpływ na ludzi z zachodu Europy. Mam nadzieję że będzie kontynuował dzieło Jana Pawła II.

Mimo wszystko dziwnie się poczułam, kiedy w stroju papieskim
nie zobaczyłam Naszego Papy...
Ale cóż, przeszedł do historii Ten, który ją tworzył.

[ Dodano: 2005-04-21, 12:52 ]
VATAR napisał/a:
Niech bedzie i on :P , ale na imie mogl sobie dac Karol I :D


Mi bardzo podoba sie historia zycia papieza Benedykta XV: http://pl.wikipedia.org/w...%BC_Benedykt_XV

Imie, które przybral Ratzinger oznacza kontynuacje idei pokoju, jaka przyswiecala temu papiezowi.
Któryś z biskupów (chyba Pieronek) zauważył w swojej wypowiedzi, że Ratzinger chciał również nawiązać do św. Benedykta, patrona Europy.

[ Dodano: 2005-04-21, 12:54 ]
S@NDECJA napisał/a:
Dobrze że nie murzyn!



Według przepowiedni bodajże Nostradamusa, za pontyfikatu papieża – Murzyna ma być koniec świata. Więc może faktycznie się cieszmy ?



;)
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 14:20    [Cytuj]

wlasnie nie do konca murzyn, ogolnie mowa byla o "czarnym czlowieku", a co mial na mysli Nostradamus ... tego nikt nie wie - zreszta cokolwiek sie nie stanie to ludzie przeksztalca fakty tak, aby przepowiednia sie sprawdzila. Przypominam, ze te wszystkie jego przepowiednie, to ciagle jedna wielka interpretacja tego co napisal, bo Nostradamus nie pisal tak dokladnie jak to ludzie dzis pisza.

Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
blanca estrella
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 15:50    [Cytuj]

ERNESTO napisał/a:
wlasnie nie do konca murzyn, ogolnie mowa byla o "czarnym czlowieku", a co mial na mysli Nostradamus ... tego nikt nie wie - zreszta cokolwiek sie nie stanie to ludzie przeksztalca fakty tak, aby przepowiednia sie sprawdzila. Przypominam, ze te wszystkie jego przepowiednie, to ciagle jedna wielka interpretacja tego co napisal, bo Nostradamus nie pisal tak dokladnie jak to ludzie dzis pisza.

Pozdrawiam


Wiadomo że te wszystkie przepowiednie trzeba traktować z przymrużeniem oka. Za bardzo się tym nie interesuję, ale czasem lubię poczytać.

http://www.wprost.pl/ar/?O=71881

Jedna rzecz mnie zastanowiła, mianowicie w artykule z dnia 16 stycznia 2005:

Cytat:
Kataklizm w Azji to jedynie zwiastun nieszczęść, jakie czekają ludzkość w najbliższych miesiącach. W 2005 r. dojdzie do wielkiej wojny! - zapowiadają w 450. rocznicę wydania dzieła "Centuries" Nostradamusa (1503-1566) interpretatorzy przepowiedni tego proroka apokalipsy. Katastroficznych prognoz nie szczędzą astrolodzy i wróżbici – w tym roku umrze papież, dojdzie do awarii elektrowni atomowej i groźnych wybuchów wulkanów.


Co do szerokiej interpretacji proroctw Nostradamusa, to takim przykładem jest chociażby zamach na WTC:
Cytat:
W mieście bożym uderzył wielki grzmot i chaos rozerwał dwóch braci. Choć twierdza się utrzymała, podda sie wielkim przywódcom. Trzecia wojna wybuchnie, gdy spłonie trzecie miasto. O ile dwie wieże WTC mogą być braćmi, to czy Nowy Jork można uznać miastem bożym? A kto może być wielkim przywódcą- czyżby Osama bin Laden? Według Nostradamusa trzecia wojna wybuchnie gdy spłonie trzecie miasto- pozostały więc jeszcze dwa..... Jaka będzie przyszłośc? Tak naprawdę nikt nie wie. Tego, że niektóre przepowiednie się sprawdziły dowiadujemy się... po czasie.


A tak naprawdę, to chyba nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Bo zna ją tylko Bóg.
 
 
paralizator
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 21, 2005 16:21    [Cytuj]

Cytat:
Nostradamus nie znał Urana, Neptuna i Plutona, bo odkryto je dopiero po jego śmierci. Nie wiedział też, że w Układzie Słonecznym znajdują się księżyce, takie jak krążący wokół Saturna Tytan, większe niż niektóre planety.


Widzicie jaki on był głupi:). Nie ma się czym przejmować, napewno się mu pokręciło...

Ponadto w Piśmie Św. jest napisane, że koniec świata przyjdzie w najmniej
oczekiwanym momencie, więc z tymi papieżami i murzynami też bym nie
demonizował...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Hyde Park » Habemus Papam :) !!!!!
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 24