Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Juszczenko
Autor Wiadomość
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Lis 23, 2004 19:18   Juszczenko [Cytuj]

polityki to tu jeszcze nie bylo ;)

Co sadzicie o tym co dzieje sie aktualnie na Ukrainie ? To, ze Juszczenko wygral, to chyba nie podlega watpliwosci (choc Centralna Komisja Wyborcza oglosila zwyciestwo Janukowycza). Oni sa w takim punkcie (powiedzialbym nawet, ze w gorszym) jak my 15 lat temu. Ciekawe co teraz sie tam wydarzy, ja sie obawiam, ze moze tam byc nawet wojna domowa :-/

Ukraina bez Putina !

Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
Grzechotnik


Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lis 23, 2004 20:11    [Cytuj]

Ciemnogród...

Niech ludzie protestują w pełni ich popieram...

Ukraina bez Putina
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Owca
Nabijacz postów


Dołączył: 09 Paź 2004
Wysłany: Wto Lis 23, 2004 20:47    [Cytuj]

Zgadzam się z wami ruski próbują sobie za wszelką cenę wywalczyć strefę wpływów, popieram protesty ukraińców.

Świat bez Busha, Blaira, Putina
_________________
Chłopaczyny których nie licze a na których licze.. YG'04

Móżdżku, co będziemy robić dziś w nocy?
To co zawsze Pinky, będziemy opanowywać świat!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lis 23, 2004 21:36    [Cytuj]

100% Poparcia dla Ukrainców ktorzy protestują!
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 08:02    [Cytuj]

Z forum WSB:

"Drodzy Studenci!

Jutro 24 listopada o godzinie 15:30 na rynku Nowego Sacza zaczyna sie
manifestacja przeciwko sfalszowanym wyborom na Ukrainie.

Dla Waszej wygody zostana podstawione dwa autobusy na parkingu WSB-NLU
przy budynku A o godzinie 14:30 - odjazd o 14:45.

JM Rektor zgodzil sie usprawiedliwic nieobecnosci na zajeciach studentow,
ktorzy pojada naszymi autobusami. W zwiazku z tym przy wejsciu do kazdego
autobusu bedzie robiona lista osob stanowiaca podstawe usprawiedliwienia.

Zapraszamy do aktywnego udzialu.
Transparenty i wszystko pomaranczowe mile widziane!

RU"

Ktos od nas sie wybiera (nie jako syudent WSB oczywiscie, ale jako osoba popierajaca ukraincow) ?

Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 09:18    [Cytuj]

Będzie jakaś awantura? :mrgreen: Nie no żartuje chętnie bym się wybrał ale niestety mam szkołe chociaż może namówie babke i zawitamy na rynek! Cieszycie się że może będe ???? :lol:
[Profil] [PM]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 16:20    [Cytuj]

Po ch** protestować co nas obchodzi jakaś ukraina , jak im sie nie podoba to mogą wrócić pod polskie panowanie :lol:
Niech sie idą powaflować na rynek Ukraińcom nikt im nie broni przynajmniej w tym momencie będzie o nich słychać - WSB europejczycy hehehe :lol:
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
KubaNS

Dołączył: 18 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 17:03    [Cytuj]

Z jednej strony "Ukraina bez Putina" .. niesamowicie wk.. mnie jak wielkie mocarstwa ingeruja w pozornie suwerenne panstwa, widzac wszedzie interesy i dzielac swiat na strefy wplywow. Niewazne czy jest to Ukraina czy jakikolwiek inny kraj.

Z drugiej strony nie mniej wk.. mnie to pokazywanie solidarnosci i setki protestow. Jestem pewien ze wiekszosc tych protestujacych ludzi jeszcze miesiac temu gowno interesowalo co sie tam dzieje i na ten temat nie wiedzieli nic. Sporo z nich miala negatywny stosunek do Ukraincow traktujac ich w sposob jaki np my jestesmy traktowani na Zachodzie. I nagle przypomnieli sobie o biednym sasiedze ze wschodu bo to jest teraz modne i po europejsku. Jak dla mnie szopka.
Szacunek dla tych ktorzy naprawde walcza o swoje.

Pozdrawiam
_________________
A gdybym miał urodzić się znów.. To tylko w Sączu i tylko tu...
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 17:16    [Cytuj]

Dziekan - ciekawe czy bys tak mowil, gdybysmy mieli taka sytuacje 15 lat temu i nagle caly swiat sie do nas dupa odwrocil, a Ruscy zacierali rece z radosci. Na szczescie nie mielismy az takiej sytuacji - choc podobno w pierwszych wyborach prezydenckich gdzie wygral Walesa i bez falszerstw sie nie obylo. Wydaje mi sie, ze to dobrze, ze swiat nie jest obojetny na to co sie tam dzieje i niektore panstwa juz zapowiedzialy, ze nie uznaja wynikow wyborow na Ukrainie.

Ja akurat Ukraincom wspolczuje takiej sytuacji jakiej sie znajduja, a to ze Ty potrafisz myslec tylko o sobie, swiadczy o Tobie.

Nawiasem mowiac ... zainteresuj sie troche tym jak teraz na Ukrainie sie zyje, powiem Ci tyle, ze oni uwazaja Polske za kraj w ktorym jest dobrobyt ... i patrzac na Ukraine, to faktycznie jest.

Jako przyklad: ostatnio byla taka sytuacja, ze przedstawiciele jednej ze szkol podstawowych pojechali do zaprzyjaznionego gimnazjum (tam uczysz sie w jednej szkole, ktora jest gimnazjum, przez 11 lat) i przekazali od sponsora odtwarzacz DVD. Ukraincy podziekowali, byli pewni, ze to video, a jak chcieli wlaczyc film, to zaczeli sie dopytywac co to jest i do czego to sluzy ...
Zapewne przy najblizszej okazji szkole tej przekazane zostana rozne plyty DVD z filmami czy tez bajkami ...

Dodam, ze widzialem fragmenty z imprezy, ktora sie tam odbyla ... i bylem w szoku. Generalnie mialem odczucie, ze zrobili powitanie takie jak niegdys Polacy robili, gdy Amerykanie przylatywali do Polski - niesamowicie sie postarali.

Nie chodzi o to, ze akcje organizuje WSB, ale o to, ze ludzie w Ukrainie walcza o wolnosc, ktorej nie odzyskaja za prezydentury Janukowycza. Jestem pewien, ze gdyby sytuacja w Polsce byla taka jak teraz na Ukrainie, to teraz bylibysmy na demonstracji w Warszawie czy Krakowie, a Ty nie pieprzylbys glupot.

Pozdrawiam

[ Dodano: 24-11-04, 17:18 ]
Kuba - jak to m.in. do mnie, to sprawa Ukrainy interesuje sie od wakacji ub. roku :D

Pzdr
[Profil] [PM]
 
 
KubaNS

Dołączył: 18 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 17:41    [Cytuj]

Ernesto nie do Ciebie. Ale mysle ze sam zdajesz sobie sprawe jak to dziala w bardzo wielu przypadkach.

Jeszcze raz powtorze, szacunek dla tych ktorzy naprawde walcza o swoje prawa.

A Dziekan... poprostu lubi czasem byc kontrowersyjny mimo ze w wielu przypadkach tak nie mysli.
_________________
A gdybym miał urodzić się znów.. To tylko w Sączu i tylko tu...
[Profil] [PM]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Lis 24, 2004 20:00    [Cytuj]

Ja powiem tylko że nie chcial bym tam żyć i naprawde ciesze się że to Polska i tak ma jak mam! Oni teraz walczą o taką Ukraine o jaką Polske walczyli nasi rodzice i dziadkowie!
[Profil] [PM]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 01:21    [Cytuj]

Ernesto co ty opowiadasz...
Ja widzę to z innej perspektywy przez 500 lat blisko ziemie ukraińskie należały do Polaków. Są tam najlepsze gleby w europie a te buraki cierpią głód. Wiesz co to jest UPA? Znasz stosunek Ukraińców do Polaków? Tak naprawde sprawą oczywistą jest to że nas Polaków los Ukrainy nie obchodzi. Mi koło dupy lata kto tam bedzie rządził , czy jeden bałwan czy drugi itak ty na tym ani ja nie zyskamy... Nawiązdując do Polski sprzed lat 15 to zmienil sie prezydent a cała komunistyczna władza bydlaków pozostała w Polsce i skutki tego widać do teraz min. w aferach Orlenu , Rywina wielu wielu innych . Różnica taka że oni dogadali się z Mazowieckim Kuroniem i innymi wielkimi Solidarności ... Jak chcesz podać dobry przykład to radzę lepiej spojżeć na Czechy ...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 09:36    [Cytuj]

Masz swoje zdanie ja mam swoje wiec nie ma sie co kłucić o Ukraine ale może kiedyś będzie nam wsparcie potrzebne i niech każdy kraj w tym sąsiedzi wyłożą na nas chuja to napewno by nam miło nie było.
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 10:09    [Cytuj]

Dziekan - pamietaj, ze w Polsce jeszcze nie wychowalo sie odpowiedzialne pokolenie, ktore nie pamietaloby w ogole czasow PRLu. Aktualnie wszyscy politycy maja tendencje do kradziezy, do czego przyzwyczaily ich czasy komunizmu i to sie jak na razie nie zmieni. Afery ? Byly, sa i beda. Nie tylko u nas, ale takze na zachodzie - Ty jestes przede wszystkim karmiony polskimi skandalami, bo tu zyjesz. Gwarantuje, ze podobnych afer na swiecie jest mnostwo, tylko u nas po czesci sa one skutkiem przyzwyczajenia ludzi do poprzedniego ustroju.

Zgadzam sie z tym, ze Ukraincy maja najlepsze gleby, ale to, ze "buraki cierpia glod" to czyja wina ? Osob zarzadzajacych tymi ziemiami. A kto nimi zarzadza ? Panstwo, ktore gowno robi, tylko wafluje sie Rosji i to sie nie zmieni, jesli prezydentem zostanie Janukowycz - i wie o tym kazdy.

Nie wiem do czego dobry przyklad mialbym podac - dobrobytu ? Mowie Ci, ze dla Ukraincow dobrobytem jest Polska, a Czechy to w ogole odjazd ...

Czy Ukraincy maja nas w dupie ? Moze tak, moze nie. Nas w dupie ma caly zachod - i co ? W sumie nic ... nadal tam jezdzimy zarabiac.

Jesli chodzi o korzysci ... ziem nie odzyskamy, ale wspolpraca z Ukraina moze zaowocowac korzysciami i dla nas i dla nich.

Nawiasem mowiac ciekawe czy Ty nie walczylbys o swoje, gdybys byl bez przerwy inwigilowany, wladza moglaby robic z Toba co jej sie zywnie podoba, a Ty nawet nie moglbys pierdnac ...

Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 10:11    [Cytuj]

Wywiązała ciekawa dyskusja...

Myślę że Ukraina ma strategiczne znaczenie dla Polski. Jak wszyscy wiedzą graniczymy z Rosją(gdzie carem jest niejaki Putinem). Nie ufał bym ruskim zbytnio, przecież jeszcze niedawno sami byliśmy w rosyjskiej "strefie wpływów".
Naszych zachodnich sąsiadów nie trzba przedstawiać. Jest takie stare przysłowie(trochę przerabiane na potrzeby kibicowskie): "Jak świat światem nigdy niemiec polakowi bratem".
zostaje nam Ukraina. Dlatego uważam że Ukraina powinna być dla nas priorytetem. Jeżeli chodzi o Czechy to przypomnę sytuację sprzed 2 wojny. Spór o Zaolzie nigdy nie służył dobrym stosunkom z południowymi sąsiadami. Nigdy nie potrafiliśmy śię z nimi dogadać.
A drudzy sąsiedzi - Słowacy to zwykłe pionki. Oni przystaną na wszystko co im się zaoferuje.
Dlatego uważam że Ukraina jest nazym najważniejszym sąsiadem. Nie możemy dopuścić aby Ukraina był prorosyjska. Nigdy!
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Hyde Park » Juszczenko
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 24