Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Juszczenko
Autor Wiadomość
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 11:59    [Cytuj]

Adam - pozycji Slowacji nie mozna aktualnie lekcewazyc. Po wejsciu do Unii zrobili wiele postepow (w przeciwienstwie do nas) - przede wszystkim wprowadzili podatek liniowy (tzn. jednakowy - 19% dla firm i osob fizycznych), przed czym tak bronil sie nasz kraj. Optymistycznie liczyli na niewielki zysk, a wyszli na tym bardzo do przodu, bo sie okazalo, ze nagle wiekszosc firm przestalo uciekac przed podatkami, bo placenie ich stalo sie dla nich nawet oplacalne. Dzieki temu do naszych poludniowych sasiadow zaczely sie sprowadzac znane koncerny (m.in. Hyundai, Siemens). Podniosla sie u nich takze srednia krajowa. Od mniej wiecej 2 lat mozna zaobserwowac wzrost pozycji slowackiej korony w stosunku do polskiego zlotego. Slowakow za pionkow mozna bylo uwazac jeszcze pare lat temu, teraz sie u nich naprawde cos ruszylo i zapowiada sie na to, ze beda starali sie oni nadgonic Czechow, a my ? ciagle w miejscu :|

Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 12:15    [Cytuj]

O marnej pozycji Słowacji na pisałem w kontekście politycznym, nie gospodarczym. Gospodarka słowacka faktycznie hula, to fakt. Mam na myśli jednak pozycję polityczną Słowacji. Nasi sąsiedzi nie są bynajmniej państwem z którym by się wszyscy liczyli(pamiętacie wypowiedź Busha,który mylił Słowację z Słowenią??). Ja twierdze że Polska razem Ukrainą może stworzyć to "coś" o czym marzyli nasi przodkowie.
Jeszcze jedna myśl mi sie nasuwa. Otóż Polska stała się ważne na arenie międzynarodowej od momentu przejęcia strefy okupacyjnej w Iraku. Województwo "Irackie" znacznie podniosło nasz prestiż, nie żadna unia europejska. Teraz najważniejsze kraje to: USA, Wielka Brytania, Polska(kolejność nieprzypadkowa).

Pozdro all
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 12:49    [Cytuj]

adam Irak tak podniósł nasz prestiz, że wszyscy się z nas smieja a tak wielbiona przez większośc naszych pseudo-polityków i wiekszośc narodu hameryka ma nas głeboko w dupie jesli chodzi o działania, bo w gadce to jestesmy dla nich najukoi najlepsi ....
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Owca
Nabijacz postów


Dołączył: 09 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 16:00    [Cytuj]

Moim zdaniem Irak to wielkie nieporozumienie :? G.W.Bush rozpentał wojnę o ropę naftową a nasi mądrzy politycy poparli go, bo myśleli, że coś z tego będą mieli :? Oprócz nie potrzebnych ofiar Polska nie ma z tego żadnych kożyści. Tak sie w TV wszyscy podniecali, że Polacy będą odbudowywać Irak :lol: a tu nic. Cała ta misja pokojowa jest po to, żeby sie podlizać zachodowi, a co z tego mamy :?: Gówno :!: używane samoloty z ameryki :lol:
Jeśli chodzi o to, czy na świecie nas lepiej spostrzegają przez to że bierzemy udział w tej misji, to odpowiedz jest prosta: nic się nie zmieniło :!: Dla "zachodu" dalej jesteśmy tylko burakami, którzy będą zbierać psie odchody za dolary, czy euro :?

[ Dodano: 2004-11-25, 16:05 ]
Zapomniałem dodać najważnejszej kwestii :!: Po angielsku Polak to Polish, a wiecie jak jest pasta do butów :?: Oświece was: polish :!: Więc jaki tu prestiż skoro spostrzegają nas jako paste do butów :?:
_________________
Chłopaczyny których nie licze a na których licze.. YG'04

Móżdżku, co będziemy robić dziś w nocy?
To co zawsze Pinky, będziemy opanowywać świat!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 25, 2004 16:48    [Cytuj]

Twoja "najwazniejsza kwestia", to zwyczajnie smiech na sali :D

Polish to po angielsku jezyk polski (a nie Polak), lub po prostu "polski" (jako przymiotnik), a ponadto:

1 polski
2 język polski
3 polszczyzna
4 połysk
5 blask
6 politura
7 pasta do czyszczenia
8 wyczyszczenie
9 gładkość
10 opolerowanie
11 wypolerowanie
12 polor
13 okrzesanie
14 ogłada
15 wygładzenie
16 polerować
17 wypolerować
18 wyszlifować
19 wygładzać
20 blask
21 nadać blasku
22 wyglansować
23 glancować
24 glansować
25 wyczyścić do połysku
26 wypucować
27 wyfroterować
28 pastować
29 lśnić się
30 nabrać ogłady

Czemu zatem wybrales tylko paste do butow, a nie np. lsnic sie ?
Przyczepianie sie, ze cos jest w ich jezyku takie, a nie inne jest idiotyzmem, bo jezyk nie powstal w momencie kiedy Bush zostal prezydentem (tym bardziej, ze jezyk angielski wywodzi sie z Wysp Brytyjskich) ...

Druga sprawa: tez na poczatku myslalem, ze chodzilo o rope, poki co Amerykanie z irakijska ropa niewiele maja wspolnego (a juz na pewno na niej nie zyskali). Wojny sa wywolywane po to, by poruszyc ekonomie. Jesli ma sie nadmiar broni, to albo nalezy wstrzymac produkcje (zwolnienia ludzi, zastoj w tej dziedzinie), albo cos zrobic z tym nadmiarem. Wojna jest znakomita sprawa dla ekonomii - mozna pozbyc sie nadmiaru niektorych rzeczy (nie tylko broni), zatrudnic nowych ludzi (produkcja musi byc wieksza by uzupelnic braki), a finansowe naklady zostaja praktycznie takie same, a szybko moga sie zwrocic (jesli np. dane samoloty sie sprawdza, to pozniej moze w Europie jakis kraj bedzie chcial takie kupic) ...

Trzecia sprawa: "Cała ta misja pokojowa jest po to, żeby sie podlizać zachodowi, a co z tego mamy Gówno używane samoloty z ameryki"

- podlizac zachodowi ? podlizalismy sie w ten sposob USA i Wielkiej Brytanii, nasze wsparcie dla nich nie spodobalo sie m.in. Francji i Niemcom (a podobno na kontaktach z nimi nam bardzo zalezy). Cokolwiek bysmy nie zrobili, to uznane by to zostalo za "podlizanie sie komus". Jak nie USA i WB, to Francji i Niemcom.
- uzywane samoloty - lepiej dostac te uzywane, 100 x lepsze od naszych, czy latac zlomem ?

Czwarta sprawa
: "Tak sie w TV wszyscy podniecali, że Polacy będą odbudowywać Irak a tu nic."
Nie mam pojecia co sie dzieje w Iraku w zakresie odbudowy, z tego co wiem, to jedna czy dwie polskie firmy wygraly swoje przetargi, ale zeby tam cos budowac, to najpierw trzeba ustabilizowac sytuacje tam.

Piata sprawa
: Ofiary - jak jest wojna, to musza byc i ofiary. Nie mowie, ze jestem zwolennikiem udzialu Polakow w misji w Iraku, ale teraz za pozno, zeby sie stamtad wycofywac.

Ostatnia sprawa: "Dla "zachodu" dalej jesteśmy tylko burakami, którzy będą zbierać psie odchody za dolary, czy euro"

A czyja to jest wina ? Sami sobie pracujemy na taka opinie, co jest posrednio wina tego co sie dzieje u nas "na gorze" ...

Pozdrawiam
P.S. Poucz sie tego jezyka angielskiego, bo zeby Polish znaczylo "Polak", to musza byc kolo tego co najmniej 2 wyrazy (np. He/she is Polish)
[Profil] [PM]
 
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Lis 26, 2004 12:09    [Cytuj]

Chyba trochę za bardzo odbiegamy od tematu. :D :D
Ps. Mimo wszystko nadal uważam, że USA to najlepszy z możliwych(co nie znaczy idealny) sojuszników. Jestem zdania, że razie ewentualnego zagrożenia naszego kraju moglibyśmy najbardziej właśnie na nich liczyć. Na pewno nie wystawili by nas do wiatru. Poza tym historia pokazuje że na naszych zachodnich "sojuszników" nie ma co liczyć.
[Profil] [PM]
 
 
INDOR
WHAT'S UP

Dołączył: 16 Paź 2004
Wysłany: Nie Lis 28, 2004 11:35    [Cytuj]

JESZCZE RAZ PYTAM KTÓRY MODERATOREK USUNĄŁ MOJE DWA WPISY!!!!!!!!!!!!!!! 8)
[Profil] [PM]
   
 
SAND1910ECJA
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 20, 2004 18:22    [Cytuj]

Mnie tylko bawią Ci entuzjasci Ukrainy, którzy przywiązują pomarańczowe wstązki do plecaków i popierdzielaja do szkoły - którzy głośno krzyczą o Wolnej Ukrainie a jeszcze kilka miesięcy temu z pogardą patrzyli na naszych sąsiadów mówiąc na każdą żebrząca cyganke: pieprozna ukrainka itp.

WONA UKRAINA - 100% POPARCIA DLA NARODU.
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Gru 20, 2004 18:46    [Cytuj]

ta, nie tak dawno jeszcze ukraincy palili polską flage....
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Hyde Park » Juszczenko
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 25