Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:26
Historia Kibiców Sandecji
Autor Wiadomość
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 00:00   

Mi to nie bardzo przypomina fotke z meczu z Motorem. Z tego co pamiętam od 95 roku aż po czas awansu do 3 ligi nie mielismy z nimi styczności. Te race na murawie to był mecz z Gliniokami z Gorlic :)
W pamieci pozostał mi jeszcze mecz ze Stalą Sanok a to dlatego, że po meczu psiarnia wszystkich spisywała, skończyło się to wyslaniem pism do szkół. Byłem wtedy w podstawówce, złapano z mojej szkoły 10 osób, nikt się nie znał, nikt nie potrafił rozpoznać a dodatkowo Witusiowi dostały sie zjeby przez telefon bo myślałem, że ktoś sobie jaja robi:)

Dobra scena była kiedy wracaliśmy z wyjazdu z Dębicy, to był chyba 2 sezon w 3 lidze. Na obskurnym Dębickim dworcu przywitała nas chmara psiurów. Pomiędzy nimi po jednej stronie peronu napinacze z Wisłoki a po drugiej z Iglopoolu :) U nas ekipa bojowo nastawiona po przegonieniu Tarnovii (Unia w tamtych czasach była kompletnym dnem)
Wracaliśmy przepłacając kanarów a później kursowym autobusem. W Nowym Saczu czekało na nas niebieskie powitanie i pamiętne zdanie pyciarza "wysiadajcie, możecie nam zaufać my was spiszemy i rozejdziecie sie do domu" :)

Wiele wyjazdów w pierwszych latach nie dochodziło do skutku w wyniku niewielkiej ilości ludzi jeżdżących na wyjazdy. Pamiętam jak do np Leżajska zebraliśmy się w 7-8 osób. Brakło kasy cofnęliśmy transport i poszliśmy pić nad kamienice z Cz. :) Później okazało się, że czekał na nas komitet powitalny Tarnovii z siekierami byli rządni rewanżu za upokorzenie wpierdolu na swoim podwórku (pamiętny powrót z Wawel Sandecja).

Pamiętam i byłem też nieźle wkurwiony kiedy uciekł kierowca z autobusem. Nie doszedł wtedy do skutku wyjazd na Motor Lublin.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 01:15   

Tak, Motor - ale oprocz tego kierowca uciekl nam w 2001 kiedy to mielismy jechac na Hutnik ... ostatecznie klub nam skolowal autokar, ale tak czy inaczej w poscigu za uciekajacym driverem jeden z najbardziej znanych kibicow wyp***l mu szybe reka :D Skonczylo sie tak, ze pojechalismy malutkim zoltym busikiem MPK, a mecz skonczyl sie 3:3 :D
[Profil] [PM]
 
 
KubaNS

Dołączył: 18 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 06:40   

Cytat:
Co do starych zdjęć to na forum Mielca znalazłem fotkę z naszego meczu z Motorem, jednak z którego to roku to nie mam zielonego pojęcia

http://i8.tinypic.com/27wu6hs.jpg

Jezeli chodzi o ta fotke, to na moje oko to zaden Motor. To jest fotka z pierwszego sezonu po awansie (1997/98), w ktorym z Motorem jeszcze dlugo nie gralismy. Tylko w tym sezonie mielismy zamontowane na nasza prosbe specjalne, wyzsze slupki (po lewej) zeby moc zawiesic duza flage, ktora zostala uszyta w tym sezonie wlasnie. Mecz z Dalinem?

Mecz w PP o ktorym pisze Mucha byl ze Stala Sanok, ktora przeszlismy. Odpadlismy w kolejnej rundzie, juz na wlasnym, odnowionym stadionie.
_________________
A gdybym miał urodzić się znów.. To tylko w Sączu i tylko tu...
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 07:28   

http://picasaweb.google.p...howall=true#100

tu jest troche archiwalnych fotek

Fotka ktora wkleiles wczesniej jest z meczu z pierwszego sezonu w 3 lidze...
Na myśl przychodził mi albo Glinik albo Tarnovia, ale jednak to nie to, moze faktycznie tak jak pisze Jakub to Dalin

Mecz w ktorym odpadlismy to z Polonia Przemyśl 1:2 gralismy wtedy w zotlo-czarnych strojach w krate
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 10:50   

Kuba, czy chodzi Ci o mecz z Stalą Sanok w pucharze Polski, gdzie zwycięzką bramke strzelil Leszek Kraczkiewicz ?? Ja pamietam dobrze ze bylem na tym meczu, i jednoczesnie wiem ze ogladalem w tv mecz Legia - Widzew, wiec to raczej inny mecz na Starcie był co Mucha pisał, bo nie moglem dwóch meczy na raz ogladac, chyba ze to byla w tv retransmisja.
[Profil] [PM]
   
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 15:32   

Pamięta ktoś wyjazd na Stal Sanok lub SIare Tbg.(????? czy inny), ktora dość mocno pogonila nas, i bodajze G. (ale moge sie mylic) z tassakiem :-) Niech opisze to, kto tam był. Pozdro
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 17:47   

Ja pamiętam wyjazd na Siarkę z Mielcem i chyba każdy kto tam był nie zapomni tego tragicznego wypadku podczas powrotu i tej zajebistej awantury na mieście z psami gdy dopiero anty terrorka sprowadzona z Rzeszowa opanowała i tak nie do końca miasto bezprawia jakim był Mielec tego dnia!!!!
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 18:05   

eSKa - piszesz o tym co od nas pojechalo 8 osob, a do tego przyjechal Mielec, rowniez w 8 osob ? Mnie tam nie bylo, ale zdaje sie, ze jest tu ktos kto moglby to przyblizyc ;)
[Profil] [PM]
 
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 20:24   

Tak Ernesto, o ten wyjazd mi chodziło. Na którym zniknęły kanapki :D (?)
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 21:24   

kanapki i szaliki z plecakow z busa, pozniej zostaly zwrocone ;)

Skopiowane z sandecjahools.prv.pl:
Cytat:

Siarka Tarnobrzeg-Sandecja Nowy Sacz

Na ten mecz pojecha�o tylko 8 fan�w Sandecji (7 busem i 1 PKSem), bo reszta zapomnia�a, �e chcac jecha� na wyjazd trzeba mie� ze soba pieniadze. Spokojnie dojechalismy do Mielca, gdzie dosiad�o si� do nas jeszcze 8 fan�w Stali i razem wyruszylismy do Tarnobrzega. Tam pod stadionem wyczai�o nas ok 20 fan�w Siarki. Wyskakujemy z busa i scieramy sie z nimi. Kilku od nich dostaje strza�y i zaczynaja sie wycofywa�, wtedy wpada druga gupa ok 20 hools siarki z ceglami, pasami i brechami i napierdala w nas ca�ym tym badziewiem. Tego by�o ju� za wiele i musielismy si� wycofa�, ale podejmowalismy pr�by oporu, lecz widzac gosci rzucajacych gruzem z 2 metr�w, zaczelismy si� ewakuowa�. Wyglada�o to mniej wi�cej tak, �e zatrzymywalismy si� i ruszalismy na tych fan�w Siarki, kt�rzy byli najbli�ej nas. Ci wtedy si� zatrzymywali i czekali na tych z brechami i pustakami, tylko kilku da�y�o do zwarcia. Niestety po drodze nie bylo sprz�tu (jeden od nas chcia� wlecie� do sklepu mi�snego po no�e rzeznicze). Jestesmy gonieni �adne pareset metr�w i zatrzymujemy sie dopiero na jakims skwerku widzac lawki i pr�bujemy kontraatakowac. Jednak slycha� ju� policyjne syreny i Siarka sie wycofuje.
Psy spisuja nas (nota bene gosc z Mielca dostaje liscia od psa co zreszta jest tradycja w Tarnobrzegu), nast�pnie idziemy w eskorcie na stadion. Pod kasami zn�w daja o sobie zna� kamieniarze z Siarki, ruszamy na nich, lecz wje�d�a psiarnia i przegania siarkowc�w, a nas za to chce zawrocic do Nowego Sacza . Wchodzimy na stadion, Siarka bez mlynu lecz duzo pacjentow siedzialo kolo nas i strasznie sapa�o i od czasu do czasu rzucalo kamieniami. W czasie meczu podeszlo 2-ch klient�w, kt�rzy oddali nam skradziony z busa plecak przez g�wniarzy, w kt�rym by�y szaliki, bluza i kanapki(zginelo to ostatnie :) nastepnie chcieli umowi� si� na solo, lecz nie mieli transportu. Jak wida� rownie� w Siarce jest paru kumatych i uczciwych hools i SZACUNEK dla nich za to.
Podsumowujac wtopa g��wnie z naszej winy (ma�a frekwencja, wyjazd jak na piknik )jednak gdyby nie ceg�y w r�kach siarkowc�w to moglo by� inaczej. Jednak pora�ka jest pora�ka i trzeba si� do niej przyna�.
Podzi�kowania dla fan�w Stali za wspomaganie nas na tym meczu oraz za imprezk� w Mielcu.


Duzo literowek, bo na stronie pozjadalo wszystkie polskie litery. Dokladny link do opisow: http://student.prz.rzeszow.pl/~saczers/opisy.html

Pzdr
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 22:03   

literowki znikaja po zmiany srony kodowania w przegladarce
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
KubaNS

Dołączył: 18 Paź 2004
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 11:26   

http://img370.imageshack....unia7rq1yq1.jpg

Kiepska jakosc fotki, ale.. Znalezione na forum Unii. Wizyta Unii w Nowym Saczu, ktory rok? 89 i "pokaz sily" na biezni czy cos innego?
_________________
A gdybym miał urodzić się znów.. To tylko w Sączu i tylko tu...
[Profil] [PM]
 
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 11:35   

:-) Ta fotka to jak z Muzeum Powstania Warszawskiego wyglada. Nawet nie kojarze z niej nic.

Może ktoś pamięta te wydarzenia ?
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
Śmigiel

Dołączył: 14 Maj 2007
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:34   

Znalazłem dzisiaj w domu kilkaset (500-700) zdjęć ekip z całej Polski z drugiej połowy lat 90. W 95% były one na odwrocie podpisane, dzięki czemu wiedziałem jaka ekipa jest na zdjęciu. Wśród nich znalazłem trochę (ok. 80) zdjęć z udziałem kibiców Sandecji. Wziąłem więc kilka pierwszych z brzegu i wrzuciłem tutaj. Sądzę, że niejedną osobę to zainteresuje.


Sandecja - Stal St. Wola sezon 01/02






Sandecja - Tarnovia Tarnów sezon 97/98



Sandecja - Cracovia Kraków



Sandecja - Igloopol Dębica



Polska - Białoruś (kibice Sandecji)



Turniej halowy w Mielcu 09.01.'99r.



Sandecja - Hutnik Kraków 09.2000r. (jesień)



Składak Sandecji



Glinik Gorlice - Sandecja



Kiepska jakość, ale nie mam skanera.
Pozdrawiam
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:13   

no Śmigiel postarałęś się:):)...Na fotce z Turnieju z Mielca poznaje kolege Tabaluge:D...Zaraz za flagą stoi:)...pozdrawiam
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » Historia Kibiców Sandecji
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25