Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 12:45    [Cytuj]

ERNESTO napisał/a:
Zastanawiam sie jak bardzo bedziecie pluc kiedy braknie biletow dla Was, lub Waszych bliskich - bo stadion moglby byc `ciut` wiekszy.


Ten problem mnie nie dotyczy. Mam karnet na każdą rundę od wielu już lat. A od martwienia się za innych że nie starczy biletów dla wszystkich pikników i Januszy mamy tu na forum prawdziwych specjalistow:)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bo2904

Dołączył: 29 Wrz 2013
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 13:00    [Cytuj]

Nie ma co się martwić na zapas,najpierw niech zaczną cokolwiek robić w kwestii budowy.
Odnośnie pojemności w zupełności wystarczy.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kibicKKS

Dołączył: 03 Cze 2010
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:27    [Cytuj]

ERNESTO napisał/a:
Zastanawiam sie jak bardzo bedziecie pluc kiedy braknie biletow dla Was, lub Waszych bliskich - bo stadion moglby byc `ciut` wiekszy.


Obyśmy mieli taki problem ale jeśli on wystąpi, co pewnie dotyczyć będzie na TOPOWYCH meczy to zostanie im TV.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:35    [Cytuj]

Ad@ś=) napisał/a:
Każdy kto będzie chciał chodzić na mecze kupi sobie karnet na całą rundę i nie będzie się martwić czy będą bilety na dany mecz.
Zakładam że każdy kibic na tym forum chodzi na wszystkie mecze a nie tylko na "TOPOWE" więc na taki karnecik nazbiera:)
Chyba że karnet będzie miał astronomiczną cenę....


A ja zakładam ze mamy tu studentów i osoby na emigracji i każdy Twoim zdaniem ma sobie kupić karnet na cały sezon żeby mógł zobaczyć ze 3 mecze w sezonie niekoniecznie TOPowe?
No ale jasne każdy jak Ty zamknięty jest całe życie w Saczu i kto chce ten chodzi ;) i tego Ci życzę żebyś zawsze mógł chodzić gdy chcesz ale pamiętaj ze nie każdy ma takie szczęście i ten komfort
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
Ad@ś=)


Dołączył: 08 Kwi 2006
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 14:56    [Cytuj]

arek88 napisał/a:

A ja zakładam ze mamy tu studentów i osoby na emigracji i każdy Twoim zdaniem ma sobie kupić karnet na cały sezon żeby mógł zobaczyć ze 3 mecze w sezonie niekoniecznie TOPowe?
No ale jasne każdy jak Ty zamknięty jest całe życie w Saczu i kto chce ten chodzi ;) i tego Ci życzę żebyś zawsze mógł chodzić gdy chcesz ale pamiętaj ze nie każdy ma takie szczęście i ten komfort


Akurat od kilku lat mieszkam 50 km od Sącza więc nie trafiłeś:)
Jestem pewny, że każdy komu będzie zależało by obejrzeć mecz a nie posiada karnetu, odpowiednio wcześniej zatroszczy się żeby kupić bilet w przedsprzedaży i dla niego miejsca na naszym estadio nie zabraknie.
[Profil] [PM]
   
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 16:27    [Cytuj]

Ciekawe jak tam nasz stadion po dzisiejszych opadach. Kamienica przekroczyła stan alarmowy.
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 21:06    [Cytuj]

http://chelmiec.pl/wiadom...ikt-nic-nie-wie
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 21:28    [Cytuj]

@up
:). Jak na razie "budowa" stadionu, to jedna wielka kompromitacja.
ps.
Ostatni wywiad z Prezydentem (z dnia 19 września). Dziennikarz pyta: Wie Pan już jak będzie wyglądał nowy stadion?
Odpowiedź: "Nie. Nie wiem jak będzie wyglądał, ale już mogę powiedzieć, że będzie to stadion na około 8000 – 8200 miejsc.".
Coś nam się pojemność nowego stadionu z dnia na dzień coraz bardziej zmniejsza :D. http://www.dts24.pl/ktos-...e-bedzie-sypal/
[Profil] [PM]
 
 
misiokoda

Dołączył: 13 Kwi 2009
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 21:49    [Cytuj]

radziufan napisał/a:
http://chelmiec.pl/wiadomosc/stadion-sandecji-czyli-nikt-nic-nie-wie
\

Widać, że Chełmiec gra teraz twardo i dobrze. Bez względu na to co się wydarzy każdy głos, który publicznie przygląda się inwestycji stadionowej jest wskazany.

Bo to rzeczywiście prawda: skąd mamy wiedzieć, że jest dokumentacja do przetargu? Już tyle rzeczy nam obiecywano, że cieżko w to uwierzyć...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
sns1910

Dołączył: 14 Mar 2009
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 22:05    [Cytuj]

Moim zdaniem tempo działań jest standardowe, niczym nie różniące się od innych przypadków budów stadionów w naszym kraju przez samorządy. W przypadku samorządu sprawa jest prosta - żeby wybudować stadion musi być przetarg i musi być w budżecie miasta zagwarantowane finansowanie. Żeby ogłosić przetarg trzeba mieć przygotowany program funkcjonalno-użytkowy stadionu, czyli de facto specyfikacja tego, co ma być wybudowane i wycenione szczegółowo przez firmy do tego przetargu przystępujące.

Koszt projektu to ponad 50 milionów złotych, tak więc można sobie wyobrazić jak szczegółowa musi być ta specyfikacja przedstawiona przez miasto, aby firmy nie rzucały kwot z kosmosu (zabezpieczając się przed ewentualnymi niedomówieniami) i mogły faktycznie ocenić za ile są w stanie to wybudować tak, żeby im się to opłacało, a jednocześnie miasto było w stanie to sfinansować.

Skoro program funkcjonalno-użytkowy takiego obiektu musi być szczegółowy, to i firma, która go przygotowuje na kolanie też przecież tych setek czy tysięcy stron szczegółowych wymagań nie napisze - musi to potrwać co najmniej kilka miesięcy i tyle to w naszym przypadku trwało. Teraz ta specyfikacja już jest i lada moment ogłoszony zostanie przetarg - to też musi być formalnie dograne tak, żeby potem nie było odwołań tych firm, które przegrają na zasadzie takiej, że "przetarg został źle przeprowadzony i żądamy jego powtórzenia".

Ogółem winnym pretensji ludu w kontekście tempa prac jest sam Nowak - bo takie terminy, jakie podawał zaraz po awansie były na starcie zupełnie nierealne, gość najwyraźniej nie ogarniał tego jak duży i kosztowny jest to temat. Ze stadionami i tak idzie w miarę szybko - wystarczy spojrzeć ile formalności trzeba spełnić żeby np. wybudować kawałek autostrady, same formalności trwają lata. No ale cóż, takie uroki pracy samorządów niemal na całym świecie...

Co do pojemności, to chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego jak duża ilość osób nie uczęszczała na mecze ze względu na takie a nie inne warunki do oglądania spotkań - tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Owszem, jak planujemy zlecieć do I ligi to 8 200 to będzie aż za dość. Natomiast jestem pewien, że na mecze z czołówką w Ekstraklasie te 6 5000 - 7 000 biletów to będzie zdecydowanie za mało, mając nowy obiekt chętnych będzie dużo więcej, bo Ekstraklasa i nowy obiekt przyciągną masę chętnych z całego regionu. Ale nie ma co dalej dywagować - życie pokaże jak będzie.

Inna sprawa, że od początku uważałem i w dalszym ciągu uważam, że 50 milionów to może być za mało na taki obiekt, jakiego wszyscy oczekują i najwyraźniej w ratuszu też się z tym faktem zderzyli - tak więc tną koszty gdzie tylko mogą, również na pojemności...Mówimy o obiekcie w Tychach, ale tam stadion kosztował nie dużo mniej niż 3 razy tyle, ile my planujemy, tj. 128 milionów złotych. Tak więc te 8 200, ze skromnym wykończeniem to max. na który możemy liczyć, a i jestem pewien, że w ostateczności nawet taki stadion to będzie z jakieś 70 milionów - tym bardziej, że w ziemię na Kilińskiego będzie wlany pewnie ogrom betonu żeby teren utwardzić, skoro na galerię, dużo dalej oddaloną od rzeki palowali teren tygodniami. Tak że kij z pojemnością ma dwa końce niestety.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
style

Dołączył: 16 Maj 2007
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 22:14    [Cytuj]

radziufan napisał/a:
http://chelmiec.pl/wiadomosc/stadion-sandecji-czyli-nikt-nic-nie-wie


Świetny tekst i świetnie wypunktowane wszystkie obietnice i temat stadionu przez gminę Chełmiec...
Moim zdaniem mimo wszystko propozycja Stawiarskiego jest naprawdę ciekawa i jestem sceptycznie nastawiony do tematu upychania nowego stadionu na Kilińskiego przy rzece...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 23:28    [Cytuj]

style napisał/a:
radziufan napisał/a:
http://chelmiec.pl/wiadomosc/stadion-sandecji-czyli-nikt-nic-nie-wie


Świetny tekst i świetnie wypunktowane wszystkie obietnice i temat stadionu przez gminę Chełmiec...
Moim zdaniem mimo wszystko propozycja Stawiarskiego jest naprawdę ciekawa i jestem sceptycznie nastawiony do tematu upychania nowego stadionu na Kilińskiego przy rzece...

To są konkrety. Niestety Łysy i jego świta póki co dają konkretną plamę. Coraz bardziej przekonuje mnie propozycja z Chełmża.
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 00:02    [Cytuj]

style napisał/a:
radziufan napisał/a:
http://chelmiec.pl/wiadomosc/stadion-sandecji-czyli-nikt-nic-nie-wie


Świetny tekst i świetnie wypunktowane wszystkie obietnice i temat stadionu przez gminę Chełmiec...
Moim zdaniem mimo wszystko propozycja Stawiarskiego jest naprawdę ciekawa i jestem sceptycznie nastawiony do tematu upychania nowego stadionu na Kilińskiego przy rzece...


Otóż to, nic dodać nic ująć.
Jestem też przekonany, obserwując aktywność włodarzy Chełmca, że stadion miałby spokojnie przynajmniej 10 tys. miejsc.. ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 06:23    [Cytuj]

Kilinskiego 47 napisał/a:
Maerqin napisał/a:
Kilinskiego 47 napisał/a:
x_cite napisał/a:
Dla porównania...taka Słowacja...Żylina miasto ludnościowo takie samo jak Nowy Sącz i mają stadion na ponad 11 tysięcy ludzi... https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0tadi%C3%B3n_pod_Dub%C5%88om


A frekwencja na 3 ostatnich meczach to odpowiednio 4.689, 2.656 i 2.025 :)

No popatrz, kolejny maly klub z malego miasta z malutka frekwencja...a kilka lat temu doszli do fazy grupowej LM!!! I po co ta szydera?


No to teraz się popisales. Żylina jest CZWARTYM co do wielkosci miastem na Słowacji! Jak mozna tak bezrefleksyjnie porównywać jedynie samą liczbę mieszkańców? W słowackich warunkach miasto 80.000 ludzi to jest bardzo duży ośrodek! Idąc takim tokiem myślenia to możesz zaraz napisać z jakich miasteczek grali w europejskich pucharach przedstawicieli San Marino albo Malty :)

Malty i San Marino to Ty w to nie mieszaj bo to jednak polka nizej niz Slowacja. I to ze 80 tys. Zylina to "calkiem duzy osrodek" nie zmienia faktu ze na jej mecze chodzi garstka ludzi, nie jest zadnym europejskim potentatem, gra w bardzo przecietnej lidze a mimo wszystko w LM zagrala rywalizujac z wielkimi klubami z kilku mln miast - co z pewnoscia i dla nich bylo zawsze tylko science fiction tak jak dla nas teraz.

Sorry ze nie na temat (o ktorym juz mi sie nie chce pisac...).
_________________
> AGAINST MOD€RN FOOTBALL <
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 06:36    [Cytuj]

sns1910 napisał/a:
Moim zdaniem tempo działań jest standardowe, niczym nie różniące się od innych przypadków budów stadionów w naszym kraju przez samorządy. W przypadku samorządu sprawa jest prosta - żeby wybudować stadion musi być przetarg i musi być w budżecie miasta zagwarantowane finansowanie. Żeby ogłosić przetarg trzeba mieć przygotowany program funkcjonalno-użytkowy stadionu, czyli de facto specyfikacja tego, co ma być wybudowane i wycenione szczegółowo przez firmy do tego przetargu przystępujące.

Koszt projektu to ponad 50 milionów złotych, tak więc można sobie wyobrazić jak szczegółowa musi być ta specyfikacja przedstawiona przez miasto, aby firmy nie rzucały kwot z kosmosu (zabezpieczając się przed ewentualnymi niedomówieniami) i mogły faktycznie ocenić za ile są w stanie to wybudować tak, żeby im się to opłacało, a jednocześnie miasto było w stanie to sfinansować.

Skoro program funkcjonalno-użytkowy takiego obiektu musi być szczegółowy, to i firma, która go przygotowuje na kolanie też przecież tych setek czy tysięcy stron szczegółowych wymagań nie napisze - musi to potrwać co najmniej kilka miesięcy i tyle to w naszym przypadku trwało. Teraz ta specyfikacja już jest i lada moment ogłoszony zostanie przetarg - to też musi być formalnie dograne tak, żeby potem nie było odwołań tych firm, które przegrają na zasadzie takiej, że "przetarg został źle przeprowadzony i żądamy jego powtórzenia".

Ogółem winnym pretensji ludu w kontekście tempa prac jest sam Nowak - bo takie terminy, jakie podawał zaraz po awansie były na starcie zupełnie nierealne, gość najwyraźniej nie ogarniał tego jak duży i kosztowny jest to temat. Ze stadionami i tak idzie w miarę szybko - wystarczy spojrzeć ile formalności trzeba spełnić żeby np. wybudować kawałek autostrady, same formalności trwają lata. No ale cóż, takie uroki pracy samorządów niemal na całym świecie...

Co do pojemności, to chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego jak duża ilość osób nie uczęszczała na mecze ze względu na takie a nie inne warunki do oglądania spotkań - tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Owszem, jak planujemy zlecieć do I ligi to 8 200 to będzie aż za dość. Natomiast jestem pewien, że na mecze z czołówką w Ekstraklasie te 6 5000 - 7 000 biletów to będzie zdecydowanie za mało, mając nowy obiekt chętnych będzie dużo więcej, bo Ekstraklasa i nowy obiekt przyciągną masę chętnych z całego regionu. Ale nie ma co dalej dywagować - życie pokaże jak będzie.

Inna sprawa, że od początku uważałem i w dalszym ciągu uważam, że 50 milionów to może być za mało na taki obiekt, jakiego wszyscy oczekują i najwyraźniej w ratuszu też się z tym faktem zderzyli - tak więc tną koszty gdzie tylko mogą, również na pojemności...Mówimy o obiekcie w Tychach, ale tam stadion kosztował nie dużo mniej niż 3 razy tyle, ile my planujemy, tj. 128 milionów złotych. Tak więc te 8 200, ze skromnym wykończeniem to max. na który możemy liczyć, a i jestem pewien, że w ostateczności nawet taki stadion to będzie z jakieś 70 milionów - tym bardziej, że w ziemię na Kilińskiego będzie wlany pewnie ogrom betonu żeby teren utwardzić, skoro na galerię, dużo dalej oddaloną od rzeki palowali teren tygodniami. Tak że kij z pojemnością ma dwa końce niestety.


Tu się z Tobą nie zgodzę, bo takich rzeczy nie zostawia się na ostatnią chwilę.
Pierdolona lawina powinna być już co najmniej w styczniu organizowana.
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 25