Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 22:36    [Cytuj]

@nitroactive
Może dlatego, że u Nas stadion jest obok rzeki, co na pewno będzie miało swój wpływ na koszty budowy. Może dlatego, że Nasz stadion będzie w całości zabudowany od "tyłu". W Kielcach to chyba wszystko było zrobione po "najmniejszej linii oporu", choćby patrząc na to, że krzesełka na stadionie, nie są nawet w barwach klubowych :), pewnie ten kolor co jest był najtańszą opcją.
[Profil] [PM]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 00:48    [Cytuj]

nitroactive napisał/a:
Jak to jest że w Kielcach za 50 baniek wybudowano stadion na 15 tys i dwupoziomową trybuną, a u nas za tyle samo kasy 3... może 4 trybuny na 8,5 koła z podstawową infrastruktura?

Myślę, że chodzi o to, że tamten stadion był budowany w Kielcach, a ten będzie(?) budowany w Sączu ;)
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 03:46    [Cytuj]

Jak to z konkretnych zapowiedzi zrobi się kurnik, Przetarg rozpisany na 6 500 miejsc z resztą niewiadome co dalej :( Polecam od deski do deski przeczytać PFU. Mega dużo ciekawostek jak to wszystko wygląda od środka
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Lucas_93
Lucas

Dołączył: 23 Cze 2012
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 07:47    [Cytuj]

Ja się coraz bardziej skłaniam, ze jednak podjęto dobrą decyzję. W tym sezonie widać ile prawdziwych kibiców kupuje bilety i jest to ilość śmiesznie mała. Nawet gdyby po powrocie do Sącza było to 3 razy więcej, to nadal wyglądałoby to bardzo niekorzystnie. Mały kameralny stadion to to co nam potrzeba, byleby już teraz ogarnąć to tak by w przyszłości nie trzeba było kombinować kiedy- czysto hipotetycznie- pojawiła by się możliwość grania w europejskich pucharach. Mam również nadzieje, ze projekt pójdzie bardziej w stronę stadionu podbeskidzia niż korony i powstanie przyjemny dla oka obiekt.
[Profil] [PM]
 
 
rwp


Dołączył: 17 Paź 2004
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 09:41    [Cytuj]

Wierz mi, że ~2,5 k (nie licząc meczu ze Śląskiem), to liczba co najmniej dobra.
_________________
"Lubię jak w domu spoko i lubię jak w klubie dobrze" - Jurek Mordel
[Profil] [PM]
 
 
xXkosiarzXx


Dołączył: 02 Lip 2012
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 10:04    [Cytuj]

rwp napisał/a:
Wierz mi, że ~2,5 k (nie licząc meczu ze Śląskiem), to liczba co najmniej dobra.


Dokładnie, mecz ze Śląskiem miał słabą frekwencję ze względu na piątkową porę meczu, gdzie nie każdy mógł zdążyć z pracy. Dla mnie te 2-2,5 tys to i tak świetna liczba, myślę, że można spodziewać się kompletu w meczach topowych z Lechem, legią czy wisłą, co jest super wynikiem biorąc pod uwagę 160km w dwie strony. Sam spodziewałem się, że szybko zapał opadnie i na Niecieczę będzie jeździć 400-500 osób i tyle, ale jak widać głód piłki na wysokim poziomie w Sączu jest i szkoda, że działacze z miasta nie chcą tego widzieć i tak jak ktoś już mówił wszystko dąży do tego żeby zrobić ze stadionu kurnik
_________________
Biała flaga, czarna wstęga,
Biało-Czarni to potęga !
[Profil] [PM]
 
 
Biancos

Dołączył: 10 Kwi 2009
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 10:46    [Cytuj]

nitroactive napisał/a:
Jak to jest że w Kielcach za 50 baniek wybudowano stadion na 15 tys i dwupoziomową trybuną, a u nas za tyle samo kasy 3... może 4 trybuny na 8,5 koła z podstawową infrastruktura?

Stadion Korony budowany kilkanaście lat temu. Trzeba wliczać koszty inflacji, ceny poszły w górę. Dla przykładu stadion Piasta kosztował 54 mln zł a jest na 10 tys. Do tego na pewno koszty wzrastają z powodu bliskości rzeki i ograniczeń jeżeli chodzi o działkę. Co więcej stadion Korony był budowany w nowej lokalizacji od podstaw, zaś nasz musi zostać najpierw zburzony, co też ma niemały wpływ na koszt realizacji.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 11:09    [Cytuj]

Nie marudźcie, że kurnik itd. będzie fajny stadion i cieszmy się z tego. Póki co tak naprawdę mamy najlepsze wyjazdy w ekstraklapie...Nieciecza też przecież wyjazd!
[Profil] [PM]
 
 
wito

Dołączył: 17 Cze 2017
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 14:44    [Cytuj]

2,5tyś w Niecieczy to frekwencja dla mnie więcej niż doskonała .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
DeDe

Dołączył: 08 Maj 2006
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 15:11    [Cytuj]

Na dojazd do Niecieczy trzeba tez popatrzeć nie tylko z perspektywy odległości, (bo niektórym dziennikarzom oceniającym naszą frekwencję 70 km może wydać się niewiele) ale i czasu dojazdu. Ja pokonuje ten dystans w ok 1:45-2h... Z Warszawy w 2 h można dobrze jadąc dotrzeć do Kielc, które dzieli od stolicy ok 170 km, ale nieporównywalnie lepszą drogą...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Lucas_93
Lucas

Dołączył: 23 Cze 2012
Wysłany: Wto Paź 10, 2017 16:13    [Cytuj]

DeDe napisał/a:
Na dojazd do Niecieczy trzeba tez popatrzeć nie tylko z perspektywy odległości, (bo niektórym dziennikarzom oceniającym naszą frekwencję 70 km może wydać się niewiele) ale i czasu dojazdu. Ja pokonuje ten dystans w ok 1:45-2h... Z Warszawy w 2 h można dobrze jadąc dotrzeć do Kielc, które dzieli od stolicy ok 170 km, ale nieporównywalnie lepszą drogą...


Bardzo mądre słowa!
[Profil] [PM]
 
 
Szturmowiec


Dołączył: 25 Sie 2017
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Sro Paź 11, 2017 00:03    [Cytuj]

Zrobiłem skrót najważniejszych informacji zawartych w PFU, dla leniwych ;)

PFU
- min. pojemność - 8 tys miejsc
- zadaszenie blaszane w 100% trybun bez jakichkolwiek podpór na trybunach
- Pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią
- Parkingi na 240 miejsc
- 10 Skyboxów
- Restauracja
- Iluminacja zewnętrzna trybun
- Elewacja całego stadionu
- Otoczenie wokół stadionu zelementami architektury małej (stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławeczki) i zielonej (krzewy, trawniki, drzewka)
- min. odległość boiska od trybun 7,5m wzdłuż trybun, 6 m za bramkami.
- wysokość ogrodzenia trybun - 1,2 m (na flagi)
- min. jeden wjazd dla karetek
- za bramkami będą piłkochwyty
- 2 telebimy w narożnikach
- min. 50 miejsc dla dziennikarzy
- min. 500 miejsc dla VIPów
- min. 10 miejsc dla niepełnosprawnych
- min. 10 miejsc dla osób z utrudnieniami
- krzesełka składane
- w każdej szatni będzie sauna
- sala konferencyjna dla min. 50 osób


Brakuje informacji o kącie nachylenia trybun. Z tego dokumentu wynika, że ten stadion będzie faktycznie bardzo profesjonalny, minusem natomiast jest zdecydowanie jego malutka pojemność i brak możliwości rozbudowy. Tego szkoda najbardziej. Jeżeli chodzi o sektor gości to osobiście widziałbym go jednak między trybuną główną a jednym z sektorów za bramką. Jeżeli kamery będą skierowane na trybunę od strony Kamienicy to zawsze będzie wizualna luka spowodowana miejscami buforowymi między sektorem gości a sektorami gospodarzy.
_________________
"Nacjonalizm, Patriotyzm Europejski, Rewolucja Narodowa, Katolicyzm Wojujący, Solidaryzm Społeczny, Tradycja"
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Sro Paź 11, 2017 07:39    [Cytuj]

Rozumiem ze te 8 tyś, to ilość miejsc na I i II etapie? a wiec jest szansa na łączną kwotę 10 tyś ? Zakładając ze III etap (trybuna od strony zegara ) będzie na min. 2 tyś.. ?
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Sro Paź 11, 2017 07:49    [Cytuj]

nunek87 napisał/a:
Rozumiem ze te 8 tyś, to ilość miejsc na I i II etapie? a wiec jest szansa na łączną kwotę 10 tyś ? Zakładając ze III etap (trybuna od strony zegara ) będzie na min. 2 tyś.. ?


I i II etap to 6500, III etap na który nie jest rozpisany przetarg da nam min 8000
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nowy74

Dołączył: 19 Lut 2017
Wysłany: Sro Paź 11, 2017 16:00    [Cytuj]

Ważny jest kąt nachylenia trybun im wyższy tym lepszy.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 26