Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
jedrzej

Dołączył: 10 Sie 2009
Wysłany: Czw Sie 23, 2018 11:19    [Cytuj]

Też mam duże wątpliwości czy kiedykolwiek ten stadion powstanie, ale trza mieć nadzieję. Nie ma co narzekać, oby cokolwiek powstało. Mi osobiście nie podoba się na tym projekcie to, że budynek klubowy nie jest wkomponowany centralnie w środku głównej trybuny tylko dużo przesunięty w bok. Z wewnątrz kiczowate to będzie wygladać. Ponadto każdy narożnik inny, jeden z trybunami pozostałe 3 nie i to jeszcze każdy inny, jeden telebim. Trybuny za bramkami powinny być identyczne, inaczej by to wyglądało oczywiście mniejsze z obniżonym dachem jak na Cracovii. To jest wszystko kwestia gustu, ale tak jak napisałem na początku oby cokolwiek powstało.
[Profil] [PM]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Czw Sie 23, 2018 12:47    [Cytuj]

arek88 napisał/a:
Jak już tak narzekacie to pamiętajcie ile miasto chce przeznaczyć na budowę tego stadionu.

Wiem i pisalem o tym.
Cytat:
Druga sprawa niższy dach od strony kamienicy, poza tym ze trybuna jest mniejsza niż główna, jest podyktowany tym ze zaraz za kamienica jest niska zabudowa jednorodzinna i nie wiem czy to argument prawny czy tez zwykły pomysł żeby ludzie nie mieli aż tak wysokiej ściany patrząc ze swoich okien.

Raczej zaden prawny argument skoro postawili ludziom doslownie pod oknami 3 Korony a stadion jest po drugiej stronie rzeki oddzielony duzym pasem zieleni, gdzie naprzeciw domow zadnych nie ma.
Cytat:
A porównywanie tego do Cracovii jest nie na miejscu. Całkiem inna koncepcja dachu, nie ma być żadnych przerw i dziwactw jak to jest w Krakowie, a ma on być cały i spójny.

Nie porownuje tylko poslugujac sie obrazkiem tlumacze o jaki dach mi chodzi i jak wizualnie tam to wyglada A jak juz przy dziwactwach to wlasnie ten pochyly dach jest w tym projekcie najbardziej dziwaczny, choc chyba bardziej czarna siatka z łączonych materiałów.
Cytat:
Czekamy teraz na wszystkie formalności i przetarg na budowę ;) i tam nasze pobożne życzenia o fajnym stadionie mogą zostać surowo zweryfikowane przez rynek, a propozycje chętnych do budowy mogą się nie zmieścić w zakładanym budżecie

Z tym sie zgadzam.
_________________
> AGAINST MOD€RN FOOTBALL <
[Profil] [PM]
 
 
nuncjusz

Dołączył: 04 Lis 2012
Wysłany: Czw Sie 23, 2018 13:16    [Cytuj]

Sprawdziłem czy projekt ma się jakoś do rzeczywistości i wychodzi na to że tak a moje wczorajsze obawy są zbyt na przód . Parking z trybuną na ponad 2000 miejsc od strony mostu da się zrobić zostawiać przy tym położenie obecnego boiska i oświetlenie .



To w takim razie czekam na dalsze kroki od strony miasta .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 20:45    [Cytuj]

https://glos24.pl/glos24/region-sadecki/wiadomosci/item/9472-nowy-s%C4%85cz-stadion-sandecji-kosztowna-wizyt%C3%B3wka

Coś tam piszą że koszt będzie około 80 mln zł

No i cytat :
"W tym roku miasto zaplanowało wydać na nowy stadion 30 milionów złotych, w 2019 – kolejne 20 milionów i jeszcze 10 milionów w 2021. Do zbilansowania brakuje więc ok. 20 milionów, ale włodarze liczą na dotację. "

30 mln zł do wydania w tym roku ktoś może to potwierdzić ? Na ile to realne a nie jakieś farmazony ?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 21:29    [Cytuj]

tak wynika z ustawy budżetowej
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
mirek678
mirek678

Dołączył: 13 Cze 2009
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 21:35    [Cytuj]

Tak tylko mamy już październik i czy zdążą to wydać ? Oto jest pytanie
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 06:24    [Cytuj]

ja się w tym już pogubiłem, czy ktoś może w ogóle napisać na jakim etapie jest nasz stadion???, bo rozumiem że wizualizacja która się tutaj pojawiła to jest już zaakceptowany projekt, teraz trwa papierologia??
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 06:56    [Cytuj]

hanys napisał/a:
ja się w tym już pogubiłem, czy ktoś może w ogóle napisać na jakim etapie jest nasz stadion???, bo rozumiem że wizualizacja która się tutaj pojawiła to jest już zaakceptowany projekt, teraz trwa papierologia??


Teraz trwa poprawianie szczegółów tego projektu. Następnie jakieś pol roku papierologia, potem przetarg na budowę i może kiedyś tam budowa :D
Tym sposobem mamy stadion za łączna kwotę może 85-90 milionów złotych który powstanie najwcześniej 2020 roku, gdyż nie chcieliśmy stadionu za 60 milionów który już by stał tam gdzie powinien :D
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 07:13    [Cytuj]

arek88 napisał/a:
hanys napisał/a:
ja się w tym już pogubiłem, czy ktoś może w ogóle napisać na jakim etapie jest nasz stadion???, bo rozumiem że wizualizacja która się tutaj pojawiła to jest już zaakceptowany projekt, teraz trwa papierologia??


Teraz trwa poprawianie szczegółów tego projektu. Następnie jakieś pol roku papierologia, potem przetarg na budowę i może kiedyś tam budowa :D
Tym sposobem mamy stadion za łączna kwotę może 85-90 milionów złotych który powstanie najwcześniej 2020 roku, gdyż nie chcieliśmy stadionu za 60 milionów który już by stał tam gdzie powinien :D


jakie 80-90, przecież Fantomas mówił, że da się to zrobić taniej ;)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 09:20    [Cytuj]

Ja też już niczego nierozumiem ;) Najpierw mamy 50 mln potem ich niemamy teraz znowu mamy. Nagle już stać nas na 80-90 mln o co tu kaman ;). Kiedy konkrety co jak i za ile?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 13:47    [Cytuj]

Ja się zastanawiam skąd Pan Oleniacz wziął tą kwotę ok. 10 tys zł w przeliczeniu na 1 krzesełko. Kwoty z niedawno wybudowanych stadionow: w Tychach wyszło ok. 8,5 tys zł, w Łodzi - stadion Widzewa ok 7,6 tys złotych.
[Profil] [PM]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 21:43    [Cytuj]

tomo85 napisał/a:
Ja się zastanawiam skąd Pan Oleniacz wziął tą kwotę ok. 10 tys zł w przeliczeniu na 1 krzesełko. Kwoty z niedawno wybudowanych stadionow: w Tychach wyszło ok. 8,5 tys zł, w Łodzi - stadion Widzewa ok 7,6 tys złotych.


Stad ze ceny się zmieniają. Ukraińcy nawet nie chcą robić na budowie za stawki które są teraz a Co dopiero były pare lat temu przy rozstrzyganiu ww projektów ;)
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 06:47    [Cytuj]

Moim zdaniem wynika to z niekompetencji i braku wiedzy tego człowieka. W unieważnionym przetargu na budowę stadionu mieliśmy koszt 60 mln za stadion o pojemności 8000 Czyli cena w przeliczeniu na jedno krzesełko wynosi 7,5tys zł . I to było w systemie zaprojektuj-wybuduj. Teraz projekt będzie gotowy więc koszt będzie samej budowy.
[Profil] [PM]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 08:10    [Cytuj]

tomo85 napisał/a:
Moim zdaniem wynika to z niekompetencji i braku wiedzy tego człowieka. W unieważnionym przetargu na budowę stadionu mieliśmy koszt 60 mln za stadion o pojemności 8000 Czyli cena w przeliczeniu na jedno krzesełko wynosi 7,5tys zł . I to było w systemie zaprojektuj-wybuduj. Teraz projekt będzie gotowy więc koszt będzie samej budowy.


Wcale taki pewny bym nie był ;) koszty wzrastają o wiele różnych szczegółów które dochodzą jak zmienia infrastruktury dróg, parkingi, podgrzewana murawa i różne szczegóły sieć energetyczna itp. Cena bardzo realna.
Wiesz ile kosztuje jedno krzesełko na stadionie LKSu? ;) jedna trybuna na 5700 miejsc z wszystkimi przebudowami dookoła coś ok 120 mln. To sa jaja :D
Widzew stadion na 18k ma za 100 mln

Wszystko zależy od wyposażenia, elementów dodatkowych itp
Przykład jednego miasta, dwa stadiony, ceny rozbieżne jak cholera ;)
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 09:04    [Cytuj]

Tak tylko zauważ, że ta trybuna na Łksie jest główną trybuna z calym zapleczem. Teraz jest rozpisany przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie trzech pozostałych. Docelowa pojemność wyniesie ponad 20 tyś. I kwota jaką planują przeznaczyć na te trybuny to ok 90 mln. I ogólnie wyjdzie ok 200 mln czyli ok. 10 tyś za krzesełko. Tylko że jest taka mała różnica. Nas stadion z założenia ma być budżetowy i bez fajerwerków. I stadion Widzewa kosztował 138 mln. Nie licząc kosztów przebudowy dróg.
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 25