Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
kks10


Dołączył: 28 Lut 2010
Wysłany: Czw Lis 22, 2018 19:14    [Cytuj]

U nas też powstaje prawie dwa lata.....
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 20:42    [Cytuj]

No, poprzednia władza trochę po macoszemu podchodziła do stadionu, takie odnoszę wrażenie. Może teraz się coś zmieni i jakoś kreatywnie do tego podejdą i uda się jednak wyciągnąć kasę z budżetu.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 11:22    [Cytuj]

kks10 napisał/a:
U nas też powstaje prawie dwa lata.....


W Szczecinie znacznie dluzej
[Profil] [PM]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Sob Lis 24, 2018 16:28    [Cytuj]

https://bp24.pl/komornik-w-firmie-budujacej-stadion-co-dalej-z-najwieksza-miejska-inwestycja/
Firma S- Sport która chciała u Nas budować stadion ma dziś problemy z budową stadionu w Białej Podlaskiej. Wiec Nowak miał rację nie ufając tej firmie i ze nie powierzył im budowy Naszego stadionu...
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Nie Lis 25, 2018 14:30    [Cytuj]

Widzieliście to może:
http://twojsacz.pl/jest-p...ta-na-2019-rok/

Czy mi się wydaje, czy tematu budowy stadiony w ogóle nie ma?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Nie Lis 25, 2018 14:39    [Cytuj]

Felek napisał/a:
Widzieliście to może:
http://twojsacz.pl/jest-p...ta-na-2019-rok/

Czy mi się wydaje, czy tematu budowy stadiony w ogóle nie ma?


Po co miał się głowic ustępujący prezydent skąd wziąć kasę jak to problem nowego prezydenta ;)

Po przedłożeniu projektu Radzie Miasta dokumentem zajmą się komisje nowej już rady. Mogą one zgłaszać poprawki i swoje propozycje (ze wskazaniem źródła finansowania). Uchwała budżetowa w ostatecznej wersji powinna być podjęta przed rozpoczęciem roku budżetowego czyli w praktyce pod koniec grudnia.

Przeznaczyl 700k na stadion a reszty pieniędzy niech szukają ;) ale znawca nie jestem, to tylko takie moje luźne, proste wyobrażenie tej sytuacji
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 19:55    [Cytuj]

Wszystko fajnie, tylko kasa się nie zgadza. Sprzedali (konkretnie Nowak) udziały w Sądeckich Wodociągach za 30 mln z przeznaczeniem na budowę stadionu. Czyżby znowu "przejedli" te pieniądze (konkretnie Nowak)?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Wto Lis 27, 2018 07:45    [Cytuj]

Gdzieś tam mówił, że te 30 mln przeznaczą jednak na inne cele, niestety nie pamiętam tej wypowiedzi dokładnie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jedrzej

Dołączył: 10 Sie 2009
Wysłany: Wto Lis 27, 2018 15:20    [Cytuj]

Na stadion to tylko rada miasta podjęła uchwałę o pobraniu pożyczki w kwocie 30 milionów w celu budowy stadionu. Stadion się nie buduje (na razie) to i pożyczki na razie nie ma. Natomiast fundusze z sprzedaży wodociągów miały być przeznaczone na różne inwestycje, część z nich mogłaby być przeznaczona na stadion ale niekoniecznie. Trza kuć żelazo póki gorące
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Wto Lis 27, 2018 20:07    [Cytuj]

Ja pamiętam, że te 30 mln zł miało zostać przeznaczone na konsolidację różnych urzędów miejskich, jak MOPS w jeden budynek. Chyba w jakimś wywiadzie to mówił poprzedni prezydent i zaznaczył, że nie po to pozbywali się większości z wodociągów, by budować z tego stadion. Nie jestem pewien czy tak powiedział dokładnie, ale teraz mamy nowego prezydenta i ponoć ma robić spotkania z mieszkańcami, więc można go (pewnie Bochenka, a nie Handzla) męczyć o stadion.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Wto Lis 27, 2018 23:18    [Cytuj]

Dla porządku, podsumuję (linki pierwsze z brzegu).
Na budowę stadionu miało iść:
- 50 mln zł jako pożyczka (zgodę na to wyraziła Rada Miasta) - http://nowysacz.naszemias...rt,t,id,tm.html
- 30 mln zł ze sprzedaży udziałów w Sądeckich Wodociągach (po to transakcja ta była organizowana) - https://inzynieria.com/wpis-branzy/wiadomosci/2/50952,sadeckie-wodociagi-pomoga-zbudowac-stadion-sandecji

Łącznie więc na budowę stadionu można było wydać ok 80 mln zł (nie licząc dodatkowo dotacji z Ministerstwa Sportu, która również jest możliwa).

W tym kontekście jak groteska brzmią słowa Nowaka: "Nie będę ukrywał, że myślę o budowie nowego stadionu dla klubu sportowego Sandecja. To nie są pieniądze znaczone, a więc samorząd może je wydawać na to, co w danej chwili uważa za konieczne z punktu widzenia społecznego, przede wszystkim na infrastrukturę. Ważne, aby tych pieniędzy nie zmarnować"


Nie wiadomo co się stało z pieniędzmi. Wiadomo natomiast co się nie stało ze stadionem. Nowak przypieczętował tym swoje rządy (wg. mnie będące porażką dla miasta). Oby nowy prezydent wykazał więcej ogarnięcia w tej sprawie..
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
MisiekNS

Dołączył: 09 Wrz 2009
Wysłany: Sro Lis 28, 2018 22:05    [Cytuj]

Pięknie, drugie miejsce. Ale jak My możemy się w pełni cieszyć wynikami i emocjonować perspektywą awansu patrząc na to co się dzieje w sprawie stadionu. Złodzieje...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 11:50    [Cytuj]

niebawem coś ruszy
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 13:29    [Cytuj]

MisiekNS napisał/a:
Pięknie, drugie miejsce. Ale jak My możemy się w pełni cieszyć wynikami i emocjonować perspektywą awansu patrząc na to co się dzieje w sprawie stadionu. Złodzieje...


Kogo masz na myśli pisząc ,,złodzieje” ?


Co do stadionu, jak na chwile obecną jest tak jak miało być, czyli czekamy na projekt i zezwolenia, czas się kończy w lutym. Więc nie gorączkujcie się.
Decyzja Nowaka o uwaleniu przetargu jak najbardziej słuszna.
Firma S-Sport Katowice (wygrali tam przetarg na budowe stadoionu), właśnie jest uwalona przez komornika w Białej Podlaskiej, podwykonawcom płaci miasto. A budowa stadionu stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Teraz zadajcie sobie pytanie, mamy rozgrzebany stadion? I nie ma kto go dokończyć bo S-Sport znika z rynku.Fajnie jest?
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
MisiekNS

Dołączył: 09 Wrz 2009
Wysłany: Czw Lis 29, 2018 16:35    [Cytuj]

rudeboyz napisał/a:

Kogo masz na myśli pisząc ,,złodzieje” ?


Wszystkich, którzy mówili, że zagramy u siebie na wiosnę, że są pieniądze na stadion, że już jest projekt, już jest przetarg itp itd. Jak dla mnie to jest złodziejstwo. Okradli nas z ekstraklasy w Nowym Sączu po awansie i teraz z perspektyw na ekstraklasę.

rudeboyz napisał/a:

Co do stadionu, jak na chwile obecną jest tak jak miało być, czyli czekamy na projekt i zezwolenia, czas się kończy w lutym. Więc nie gorączkujcie się.
Decyzja Nowaka o uwaleniu przetargu jak najbardziej słuszna.
Firma S-Sport Katowice (wygrali tam przetarg na budowe stadoionu), właśnie jest uwalona przez komornika w Białej Podlaskiej, podwykonawcom płaci miasto. A budowa stadionu stoi pod wielkim znakiem zapytania.
Teraz zadajcie sobie pytanie, mamy rozgrzebany stadion? I nie ma kto go dokończyć bo S-Sport znika z rynku.Fajnie jest?


Dlaczego wg Ciebie decyzja o ,,uwaleniu'' przetargu była słuszna? W ogóle co to znaczy, że Nowak ,,uwalił'' przetarg?
Jeżeli firma spełniła wszystkie warunki do startowania w przetargu to na jakiej podstawie miałaby zostać uwalona? Jakie masz gwarancje, że firma która teraz wygra przetarg (o ile się znajdzie) dokończy budowę stadionu?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 26