Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
Gustlik95

Dołączył: 11 Mar 2013
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 17:57    [Cytuj]

rudeboyz napisał/a:
hanys napisał/a:
czy ewentualne ramy czasowe budowy stadionu są jakos nakreślone?
Gdzie ewentualnie jest plan gry na czas budowy?

Podsumowując, chcąc się liczyc w poważnym futbolu ten stadion musi powstać, żeby coś drgnęło, choć tak jak pisałem kiedyś ten stadion może nie być wystarczający by poważny inwestor się włączył do gry i utrzymywał klub.


Podobno start w przyszlym roku. Ale na szczegóły trzeba poczekać do sesji Rady Miasta.
Chcą budować i grać, podobno się da.


Czy wiadomo kiedy dokładnie odbędzie się ta sesja ?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bo2904

Dołączył: 29 Wrz 2013
Wysłany: Pią Lis 29, 2019 20:39    [Cytuj]

Czwarty wariant najbardziej realny!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
jacek55


Dołączył: 18 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Pią Lis 29, 2019 21:19    [Cytuj]

Żeby taki defetyzm siać to zgroza ,w tym mieście wszystko jest na nie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 09:15    [Cytuj]

radek,

Usuwam, żeby im klikalności nie nabijać. Wklejam sam tekst.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
Ostatnio zmieniony przez rudeboyz Sob Lis 30, 2019 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 09:21    [Cytuj]

Dziś zabawimy się w antycypowanie przyszłości (swoją drogą co za kretyńskie wyrażenie, tak jakby można było antycypować teraźniejszość lub zgoła przeszłość), wróżenie z fusów, tudzież zastąpimy Wróżbitę Macieja. Spróbujemy po ponad roku od objęcia władzy przez ekipę Handzla przewidzieć los z dawien dawna zapowiadanej nowej budowli przy ulicy Kilińskiego. Naszym skromnym zdaniem możemy liczyć na kilka wariantów przyszłych zdarzeń w tej materii.



Czytaj również: Sądecka kolej w miniaturze już w sobotę na dworcu PKP



Wariant I – czyli gra w “tata wariata” – wydaje się, że w obecnej chwili wariant ten jest właśnie rozgrywany. Usłyszeliśmy o 8 firmach, które chcą wybudować stadion i były łaskawe wypełnić jakieś tam ankiety. Miłościwie nam panujący prezydent ogłosił na konferencji prasowej sukces wynikający z analiz, spotkań, negocjacji, czy czego tam jeszcze sobie człowiek nie wymyśli polegający na tym, że wybrany POWAŻNY inwestor wybuduje nam stadion za własne pieniądze, z takim małym, wręcz drobniutkim zastrzeżeniem. Otóż na pozostałej części terenu rzeczony inwestor wybuduje dziesięciopiętrowy apartamentowiec, spalarnie odpadów albo jakieś inne składowisko materiałów radioaktywnych. No i oczywiście miasto za stadion zapłaci tylko za jakiś czas np. za lat 10. Albo okaże się, że niestety uzyskanie pozwolenia na budowę z jakiś tam powodów (np. sprzeciwu Wód Polskich) jest w formie odpowiadającej inwestorowi niemożliwe. I nim zdąży się odezwać Rada Miasta, odezwą się spanikowani mieszkańcy blokując budową, a w ostateczności konserwator zabytków, czy ochrona przyrody który pokaże gest Kozakiewicza. Efekt końcowy będzie taki, że tym złym okażą się albo mieszkańcy, albo któryś z urzędów, który na radosną twórczość duetu Handzel@Bochenek nie pozwoli.

Wariant II – czyli wrzutka – przywołany powyżej duet prezydencki zastosuje manewr klasyczny pokazując szanownej radzie miasta projekt budowy rozetapowany np. na lata 4, z którego jasno będzie wynikać, że miasto przez kolejne te lata rok w rok będzie musiało bulić z miejskiej kasy jakieś 25-30 baniek na wiekopomne dzieło panów prezydentów. Oczywiście rada miasta się zapowietrzy, uzna że miasta nie stać (mimo, że urocza pani skarbnik do końca będzie przekonywać, iż budżet stać na taki wydatek), że są ważniejsze potrzeby, że to zadłuży miasto w niebotyczny sposób i tym podobne duperele. Projekt uchwały nie zostanie podjęty, a Handzel@Bochenek ze smutnymi wyrazami twarzy, ze łzami spływającymi po ślicznych licach, zaciśniętymi gardłami w trybie murmurando na dwa głosy wyszeptają : „…no patrzcie jakie skurwysyny, myśmy chcieli, ale oni…”.

Wariant III – czyli mityczna dotacja – ponieważ duetowi Handzel@Bochenek opowiadanie bajek wychodzi nad wyraz dobrze, nie można wykluczyć, że będziemy mamieni opowieściami rodem z Baśni 1000 i 1 nocy. O tym, że miłościwie nam panujący jeździ w pocie czoła co tydzień a to do Krakowa, a to do Warszawy, ba może nawet do Brukseli i już, jeszcze moment, chwila i dotacją na budowę stadionu się znajdzie (np. w tym przebrzydłym PFRze, który nam Wodociągi sprzed nosa zwinął). Dziesiątki spotkań, setki godzin w podróży, tysiące przejechanych kilometrów… Już, już ostatnie szczegóły są dopinane, prosimy o jeszcze minimum cierpliwości, a sto milionów w walizce przywieziemy. Koniec końców okaże się, że ci w Warszawie, Krakowie, czy w Brukseli to też skurwysyny i jak pisał George Brassens „…nie poradzisz nic bracie mój, gdy na tronie siedzi ch…j…”. Wyżej dupy nie podskoczy więc przepraszamy ale to oni, nie my.

Wariant IV – na przeczekanie – ten wariant wydaje nam się najbardziej prawdopodobny, bo zasadniczo od naszych ukochanych przywódców nie wymaga ani specjalnej finezji, ani zaangażowania. Wymaga tylko uzbrojenia się w cierpliwość i przeczekania pierwszych nieprzyjaznych pomruków zawiedzionej piłkarskiej gawiedzi. W wersji optymistycznej Sandecja spada z ligi szybko i wtedy żadna budowa, czy rozbudowa nie jest potrzebna. Sprawa załatwiona ad hoc. W wersji pesymistycznej Biało Czarne pasy jeszcze chwilę poplączą się po I lidze wiec na szybko buduje się jedną zadaszoną trybunę, pakuje się kasę w podgrzewaną murawę (bo sobie niejaki Boniek ubzdurał, że ma być) i dalej się czeka. Aż do skutku, czyli spadku. Oczywiście szczęściu należy pomóc, więc też kurek z miejska kasą powoli, acz systematycznie zakręcamy. Na końcu skurwysynami okazują się prezesi spółki i piłkarze, którzy grać nie potrafią.

Jak już wspomnieliśmy wariant „na przeczekanie” jest nam najbliższy (szczególnie patrząc na przyszłoroczny budżet, gdzie na modernizację stadionu przewidziano astronomiczną kwotę 800 tys złotych, a na samą drużynę ok 3 baniek, co raptem pozwala przetrwać jeden, góra dwa kwartały), choć znając pomysłowość majora, dr., dyrektora, niezależnego eksperta M. Poreby, który z całą pewnością akcję „stadion” będzie koordynował musimy się liczyć z jeszcze innym rozwiązaniem, czyli jeszcze innym wariantem walenia ściemy. Z utęsknieniem czekamy, co nie zmienia clue sprawy: żaden nowy stadion w Nowym Sączu nie powstanie. Zrozumcie to w końcu, naiwni frajerzy!

Dr Hyde and Mr Jekyll
fot. archiwum (UMNS)
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Rafalsky

Dołączył: 14 Sty 2011
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 09:29    [Cytuj]

Nie klikać, jak ja, nie zwiększać kutasom zasięgu. Pomyje.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 10:39    [Cytuj]

[quote="rudeboyz"]radek,

Usuwam, żeby im klikalności nie nabijać. Wklejam sam tekst.[/quote
Spox :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
KaKaEs1910

Dołączył: 26 Sie 2010
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 21:23    [Cytuj]

Fakty są takie, że przed wyborami stadion był sprawa priorytetowa " podobno " ludzie to kupili i wybrali władze. I ile to już zmian koncepcji naliczyliśmy? I tak co parę miesięcy obniżamy oczekiwania, koszta, realia inwestycji do maksymalnego minimum i pewnie za rok czasu dojedziemy do wniosku że po h*j to budować wgl... Źle to wygląda. Ten minimalizm w każdym calu. Nie zrobiono w zasadzie nic a co rusz wydajemy publiczne pieniądze na projekty, przetargi, wykupy itd. To już pewnie są grube miliony

Proszę mnie nie zrozumieć źle ale jak widzę jak robią nas kibiców na szaro co mamy jakieś oczekiwania w kwestii stadionu to wku*** mnie to że wydaje się na prawo i lewo nasze pieniądze i nic z tego nie wynika

Jak mają wydawać co chwilę około miliona na jakieś zmiany projektowe itd to lepiej może ludziom dopłacać do wody ( dotyczy mieszkańców NS w tym przykładzie ) niż ladowac kase w coś co i tak nie bedzie zrealizowane

Popatrzmy na Raków. Dążą chyba do jeszcze gorszej opinii niż my
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Sob Lis 30, 2019 22:11    [Cytuj]

Del
[Profil] [PM]
 
 
Timador

Dołączył: 08 Mar 2009
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 08:06    [Cytuj]

Temat jest do zamknięcia bo walka o stadion zaczyna się w młynie a z większości udzielających sie w tym temacie wczoraj na sektorze F nie było ! Chcecie się udzielać w imieniu kibiców jak sami nimi nie jesteście? Raz dwa trzy je*** handzla je*** psy!!!
_________________
Kłopotowska husaria gniew swój uwalnia , stale tempa nie zwalnia !!!!!!!!!! JNP
[Profil] [PM]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 08:22    [Cytuj]

Realia są takie- miało być 50mln na stadion, zostawili 0zł. Projekt ma być gotowy do końca roku, bo się okazało, że między czasie zmieniły się numery działek etc. Wszystkie te rzeczy niezależne od ratusza. W grudniu będzie nadzwyczajna sesja RM poświęcona Sandecji.

A teraz powiedzcie mi, jak miała rozpocząć się budowa stadionu bez projektu i pozwolenia na budowę?
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
Timador

Dołączył: 08 Mar 2009
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 09:04    [Cytuj]

Gościu daj sobie spokój z obrona tych ku.rew z ratusza . Łże jak pies pendzel ze swoją świtą . To projekt to sponsor to pozwolenia to kredyt to h.uj wie co . Co chwilę info ze za miesiąc będzie wiadomo i tak w kółko . Ten bohenek tez pierdoli jakieś śmieci .
_________________
Kłopotowska husaria gniew swój uwalnia , stale tempa nie zwalnia !!!!!!!!!! JNP
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 09:45    [Cytuj]

www.megachem.pl napisał/a:
Realia są takie- miało być 50mln na stadion, zostawili 0zł. Projekt ma być gotowy do końca roku, bo się okazało, że między czasie zmieniły się numery działek etc. Wszystkie te rzeczy niezależne od ratusza. W grudniu będzie nadzwyczajna sesja RM poświęcona Sandecji.

A teraz powiedzcie mi, jak miała rozpocząć się budowa stadionu bez projektu i pozwolenia na budowę?


Kuba ale nr działek to sie nie zmieniają ot tak, a żeby się zmieniły to muszą brac w tym udział strony zainteresowane. W dobie dzisiejszej cyfryzacji zmiana nr działek to 2 godziny w autocadzie i temat się zamyka dla projektu to zbyt wiele nie zmienia. Dodatkowo jeśli urząd który wydaje pozwolenie na budowę podlega prezydentowi, dla którego stadion jest ważny!

Zobaczymy co będzie na sesji.
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 10:26    [Cytuj]

Na ilu byłeś spotkaniach ws budowy stadionu? Bo ja w ciągu 2 lat na kilkudziesięciu.
Poza tym, że jebać ratusz, to jaki masz pomysł? Kto zrobił by to lepiej i w jaki sposób?
Co zostało zaniechane, lub celowo opóźnione przez obecną władzę?
Też jestem wkurzony, że stadionu nie ma. Ale nie wbijesz łopaty bez projektu i pozwoleń.

Napisz mi na priv- umówię Cię z projektantami, prezydentem, urzędnikami- powiesz co zjebali i co mają zrobić, żeby zacząć budowę jutro.

Wywiad wyszedł kulawo- fakt, został szybko skorygowany, bo sam byłem w szoku, jak go przeczytałem i sam się wkurwiłem. Nikt nie mówi o zaniechaniu budowy na 8200. Natomiast jest mowa o etapowaniu. Najważniejsze, to jak najszybciej rozpocząć i oddać stadion spełniający wymogi ESA. Wtedy łatwiej o klepnięcie sponsoringu, czy grę o najwyższe cele. Wtedy też mam nadzieję, zacznie się nas pojawiać więcej, niż wczoraj, gdzie nawet do 1000 nie dobiliśmy.

Za rok mamy 110 lecie KKSu. To ma być święto, a nie pogrzeb. Musimy trzymać się razem, żeby grać w elicie przy pełnych trybunach, na nowoczesnym stadionie, a nie jebać z trybun Handzla w V lidze na meczu z Grodem Podegrodzie. Jestem z pokolenia, które pamięta mecze w IV lidze. Wiem, że to wszystko trwa, wiem, że temat stadionu wlecze się od 2013 roku. Ale jak jestem w środku, to jeszcze nigdy nie było tak blisko.

Sam poszedłem na radnego, żeby dopilnować tego tematu. Zaryzykowałem bardzo dużo- swoją twarz i nazwisko. Poszedłem za Ludomirem Handzlem, bo jemu uwierzyłem, że faktycznie ten stadion powstanie. Jestem wyzywany przez takiego Kądziołkę że to Rada Miasta, nie stadion, że kibol, praktyczne co sesję. Po kim jadą od kampanii najbardziej? Zdjęcia, filmiki? Po mnie. Ale ja jestem z tego dumny, ze jestem kibicem, bo mam biało-czarne serce. Gdyby okazało się, że coś jest nie halo w temacie, to bym pierwszy bym piłował o tym mordę i robił konferencję za konferencją. Najlepsze, że konfitura startująca z drugiego obozu była w stanie sprzedać mnie- kolegę po szalu w imię wyniku wyborczego.

Na Sandecję w 2019 Nowak zostawił w budżecie 1mln zł, 800 tyś na projekt stadionu.

Było otwarte spotkanie w ratuszu- nie przyszliście, było nas chyba 20 osób. Potem sesja RM- udało się zebrać fajną liczbę. Teraz Sandecja Nas potrzebuje. Dlatego trzymamy się razem- na najbliższej sesji ws. Sandecji musimy pokazać naszą siłę. AVE KKS.

P.S. Hanys skrótowo napisałem- były scalenia, nowe numeracje, zmiana przebiegu drogi etc., a firma projektowa, gdy zaczęliśmy naliczać karne odsetki odwołała się do zapisów kontraktowych i musieliśmy wydłużyć im termin.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
karol46

Dołączył: 09 Maj 2012
Wysłany: Nie Gru 01, 2019 12:39    [Cytuj]

Na jednym ze spotkań mówiliście, że budowa etapowa nie wchodzi w grę. Problemem była trybuna od strony Kamienicy oraz większe koszty. Co się nagle zmieniło w tej kwestii?
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 26