Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: internacionale
Czw Gru 28, 2017 21:16
Stadion Sandecji
Autor Wiadomość
radek

Dołączył: 21 Paź 2008
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 19:38    [Cytuj]

Dowiedziałem się tego czego dowiedziałem się wcześniej od chłopaków którzy byli przy rozmowach. Jedynie padły zbliżone daty taki wariant wrazie gdyby wszystko szło pod górkę to My chcieli ale niemogli. Inaczej wkurw jest bo każdy znas czeka na stadion z prawdziwego zdażenia i jebie mnie w tym momencie urząd miasta. Zapewnijcie godne warunki dla Sandecji takie jakie obiecaliście w obietnicach. Za takie obietnice za każde obietnice wyborcze powinne byc paragrafy niestety. Człowiek swój rozum ma a jednak głosuje jak mu dadzą nadzieje. Budujcie po trupach do celu panie Handzel nic innego niezostało. Wiedział pan kogo bierzesz na tapete swojej kampanii. Życie
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 20:03    [Cytuj]

Millenium nowa spółka jest powołana do konkretnego zadania jakim jest budowa stadionu a po wykonaniu tego zadania zostanie zapewne zarządcą stadionu. Posłuchaj dokładnie konferencji jest to wszystko dokładnie wytłumaczone dlaczego tak musi być.
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 20:36    [Cytuj]

Wg mnie te zapowiedzi wyglądają ciekawie. Etapowa budowa stadionu też jest wg mnie ok.

Jednego jednak nie rozumiem. Czy ten nowy Urząd Miasta ma być zlokalizowany na stadionie (np. pod trybunami) czy ma być wolnostojącym budynkiem gdzieś obok?

No i tego czego wg mnie brakuje to projekt i wizualizacja. Jak ma wyglądać gotowy cały stadion, jak ma wyglądać to co zostanie zbudowane w I etapie, jak ma wyglądać nowy Urząd Miasta no i, w końcu, jak będzie zagospodarowany cały teren (od ronda do ronda) przy ul. Kilińskiego (stadion, UM, parking itd.). Dopiero wtedy będzie można realnie ocenić czy propozycje władz miejskich są sensowne.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 20:45    [Cytuj]

https://www.dts24.pl/przy...a-oraz-parking/
Pod tym artykułem są jakieś wizualizacje, z nich wynika że Urząd Miasta to ma być osobnym wolnostojącym budynkiem, ale na ile prawdziwe nie wiem.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 20:50    [Cytuj]

Racja, dziękuję. Podobne są też na stronie Urzędu Miasta:

https://nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/22597

Wg mnie wygląda to sensownie. Zobaczmy co (i kiedy) z tego wyjdzie.

PS. Jedyne co to ten parking widziałbym wielopoziomowy ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Sro Gru 18, 2019 23:03    [Cytuj]

Powtórzę pytanie. Po ch.. nowy ratusz jak już prawie wszystko E-coś_tam można załatwić, a za nim się wybuduje, to będzie można pewnie wszystko.

No to sam sobie odpowiem na pytania z wcześniejszego wpisu po przeczytaniu linku:
Stadion i parkingi to 40mln
Budynek dla Prezydenta i Rady Miasta 35mln.

Jestem k.... zaj... zadowolony.
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 07:02    [Cytuj]

aidos napisał/a:
Powtórzę pytanie. Po ch.. nowy ratusz jak już prawie wszystko E-coś_tam można załatwić, a za nim się wybuduje, to będzie można pewnie wszystko.

No to sam sobie odpowiem na pytania z wcześniejszego wpisu po przeczytaniu linku:
Stadion i parkingi to 40mln
Budynek dla Prezydenta i Rady Miasta 35mln.

Jestem k.... zaj... zadowolony.


po ch** nowy ratusz. hmmm wiesz to e co dziala elektronicznie nie znaczy ze nikt tego nie musi obrobić. pity tez sa elektroniczne a urząd skarbowy dalej istnieje .
z tego co wielokrotnie pisano/mówiono to urząd miasta wynajmuje siedziby w roznych częściach miasta placac za to niezla bule, wiec to jest jakies rozwiązanie dla miasta.
pozdro
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 07:11    [Cytuj]

aidos napisał/a:
Powtórzę pytanie. Po ch.. nowy ratusz jak już prawie wszystko E-coś_tam można załatwić, a za nim się wybuduje, to będzie można pewnie wszystko.

No to sam sobie odpowiem na pytania z wcześniejszego wpisu po przeczytaniu linku:
Stadion i parkingi to 40mln
Budynek dla Prezydenta i Rady Miasta 35mln.

Jestem k.... zaj... zadowolony.


i myślisz że pracownicy UM będą w domu zdalnie akceptować te twoje wnioski?
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
tomusNS

Dołączył: 14 Cze 2010
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 07:38    [Cytuj]

A ja mam takie pytanie co z boiskami treningowymi? Co z pełnowymiarowym boiskiem że sztuczną nawierzchnia które według planów miało być zrealizowane przy budowie stadionu jak na tych fotkach z prezentacji wygląda że będzie stał Urząd Miasta...Dla mnie budynek Urzędu jak najbardziej na tak, ale po kombinować i łączyć to że stadionem???
Stadion powinien być tak jak obiecali wielofunkcyjny a z tego wygląda, że będzie trybunka z boiskiem bo się marzy ekstraklasa...z czym do ludzi...miało być lepiej jest jak zwykle, co chcieli ugrali i każdy wie o kogo chodzi
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 11:42    [Cytuj]

Cytat:
A na koniec tak mnie naszło po co w ogóle nowy Urząd Miasta? Oczywiście fajnie, reprezentacyjny budynek, wszystko w jednym miejscu (pewnie i tak będzie inaczej) w sumie OK. Ale popatrzmy w przyszłość powiedzmy 10 lat:
Po co? Żeby Prezydent miał bardziej reprezentacyjne biuro? Żeby nasi "kochani" radni mieli wygodniej? I wszystkie "urzędasy" mieli bardziej wygodne krzesełka?
Już dziś większość spraw załatwiamy przez neta, a za parę lat (nawet nie 10) załatwimy pewnie wszystko oprócz wizyty u urzędnika stanu cywilnego, i nikt z nas tam nawet nie postawi jednego kroku.


Są sprawy których nie załatwisz elektronicznie. Urzędnik, nawet jeśli będzie miał kiedyś taką możliwość, to w trybie "home office" też wszystkiego nie zrobi. Do tego dochodzą ogromne koszty oraz problemy logistyczne funkcjonowania urzędu w wielu lokalizacjach. Nie mam wątpliwości że jeden budynek urzędu to również wielkie ułatwienie dla samych mieszkańców.

Nie wyobrażam sobie ponadto, aby zanim cokolwiek Rada Miasta uchwali, nie zostało to na dziesięć sposobów sprawdzone i obliczone. Budowa urzędu to nie tylko sam budynek i jego użyteczność oraz funkcjonalność, ale też lokalizacja która powinna być wpasowana w jakąkolwiek strategie przestrzenną miasta. Na dzień dzisiejszy nawet nie ma o czym dyskutować, bo fakty podane w trakcie konferencji są skąpe i niewiele mówiące.


Cytat:
Konferencja spoko tylko teraz oczekiwałbym wyjaśnienia co robiono do tej pory??? Dlaczego mamy takie opóźnienie...Powinniśmy już dawno być na etapie budowy a nie na starcie projektu...


Jestem daleki od bronienia Pana Prezydenta, ale chyba jednak największą winę za opóźnienia to ponoszą poprzednie władze. Niewątpliwie coś się w temacie ruszyło. Zrezygnowano co prawda z PPP, ale postanowiono sprawę rozwiązać powołując nową spółkę.


Cytat:
Ma byc jakaś spółka ktora ma tym wszystkim kierować. Zapytasz i co z tego.
Odpowiem. Pamietasz Stowarzyszenie pana Danka na ktore klub tzn.Miasto płaciło mimo że ich już nie było.Czy nie wyglada to podobnie władzy juz nie będzie a społka zostanie i kolejni co przyjda beda se mogli dmuchnać w trąbke nie beda mieli nic do powiedzenia w sprawie stadionu i " nowego ratusza" tak sie robi biznes w Polsce. Sandecja jest dla nas całym życiem, a dla " nich " tylko okazja żeby sie ustawić.
W ratuszu pracuje wiele osób, mozna oddelegowac jedną aby pilnowała inwestycji, ale nie ! Powołajmy społke na poczatku tylko jedna osoba tylko prezes, potem prezes musi miec pomoc, biuro,samochód tak to wyglada i na to idą największe pieniądze.
Brak już słów na to co sie odpierdala.


Powołanie spółki ma też powody finansowe. Gminne finanse opierają się m.in. na wskaźnikach zadłużenia. M.in. z tego powodu Rada Miasta nie zdecydowała się na zaciągnięcie kredytu 20 mln zł i kupienie działki na węgierskiej. Przerzucenie zadłużenia na spółkę prawdopodobnie nie obciąży, aż tak bardzo budżetu Miasta. Według zapowiedzi Prezydenta Bochenka spółka ma być początkowo jednosobowa. Z czasem, gdy zadań zacznie pojawiać się więcej to z pewnością ilość zatrudnionych wzrośnie, ale też będziemy mieć gwarancję, że za organizację przetargów, papierkologie związaną z kredytami itd. będą odpowiadać konkretni ludzie, a nie urzędnicy pomiędzy pracą nad przetargiem na nowy plac zabaw, a archiwizowaniem dokumentacji. Właścicielem spółki będzie Miasto, więc nie bardzo wiem skąd podejrzenia, że potencjalna nowa władza nie będzie miała na nią żadnego wpływu. Wystarczy w tym przypadku wymienić Radę Nadzorczą, a następnie Zarząd :)


Jeśli mógłbym to zasugerowałbym Panom ze Stowarzyszenia o naciskanie, aby cała ta inwestycja miała konkretne podstawy. Po kolei.
1) Wpisanie obu etapów budowy stadionu do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz podjęcie uchwały intencyjnej przez Radę Miasta zobowiązującą Prezydenta do rozpoczęcia II etapu budowy stadionu jeszcze przed końcem obecnej kadencji, czyli przed końcem 2023.
2) Uzyskanie wszelkich gwarancji (czy to w postaci konkretnych analiz finansowych czy czegoś w rodzaju promesy przy podpisywaniu umowy z instytucją finansową na zaciągnięcie zobowiązania finansowego) na to, że spółka będzie w stanie zaciągnąć kolejne kredyty na sfinansowanie II etapu rozbudowy. Ważne aby Prezydent nie ograniczył się do zapewnienie finansowania na I etap, ale również na kolejne - skoro chce etapować to niech da gwarancję realizacji.
3) Zadbanie o to, aby przy projektowaniu nie obcinano ważnych elementów "wyposażenia" stadionu. Może jest szansa, aby w nowym budynku wygospodarowano miejsce na pomieszczenie "historyczne" z możliwością zorganizowania wystawy dokumentującej ponad stuletnią tradycję klubu.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 12:35    [Cytuj]

tomusNS napisał/a:
A ja mam takie pytanie co z boiskami treningowymi? Co z pełnowymiarowym boiskiem że sztuczną nawierzchnia które według planów miało być zrealizowane przy budowie stadionu jak na tych fotkach z prezentacji wygląda że będzie stał Urząd Miasta...Dla mnie budynek Urzędu jak najbardziej na tak, ale po kombinować i łączyć to że stadionem???
Stadion powinien być tak jak obiecali wielofunkcyjny a z tego wygląda, że będzie trybunka z boiskiem bo się marzy ekstraklasa...z czym do ludzi...miało być lepiej jest jak zwykle, co chcieli ugrali i każdy wie o kogo chodzi


Zostanie jedno boisko. Klub ma mieć bazę treningową w piątkowej, ale nie wiadomo co z akademią.
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Celti

Dołączył: 08 Lis 2019
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 12:51    [Cytuj]

Masahiko napisał/a:

Jeśli mógłbym to zasugerowałbym Panom ze Stowarzyszenia o naciskanie, aby cała ta inwestycja miała konkretne podstawy. Po kolei.
1) Wpisanie obu etapów budowy stadionu do Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz podjęcie uchwały intencyjnej przez Radę Miasta zobowiązującą Prezydenta do rozpoczęcia II etapu budowy stadionu jeszcze przed końcem obecnej kadencji, czyli przed końcem 2023.
2) Uzyskanie wszelkich gwarancji (czy to w postaci konkretnych analiz finansowych czy czegoś w rodzaju promesy przy podpisywaniu umowy z instytucją finansową na zaciągnięcie zobowiązania finansowego) na to, że spółka będzie w stanie zaciągnąć kolejne kredyty na sfinansowanie II etapu rozbudowy. Ważne aby Prezydent nie ograniczył się do zapewnienie finansowania na I etap, ale również na kolejne - skoro chce etapować to niech da gwarancję realizacji.
3) Zadbanie o to, aby przy projektowaniu nie obcinano ważnych elementów "wyposażenia" stadionu. Może jest szansa, aby w nowym budynku wygospodarowano miejsce na pomieszczenie "historyczne" z możliwością zorganizowania wystawy dokumentującej ponad stuletnią tradycję klubu.


To są bardzo ważne kwestie. Mam nadzieję, że stowarzyszenie tego przypilnuje bo gołym okiem widać, że miasto chce się wycofać z drugiego etapu, przynajmniej z najbliższych kilkunastu lat. Poza tym gdyby wynikało to z oszczędności to odrazu byłby budowany cały obiekt biorąc pod uwagę to, że etapowanie inwestycji jest droższe, podobnie jak gra zespołu podczas budowy, a za kilka lat ceny materiałów będą jeszcze większe niż teraz. Więc należy bezwzględnie podnosić argumenty, że Ludomir Handzel przy budowie stadionu w dwóch etapach dołoży dodatkowo z budżetu miasta 20-25 mln zł zamiast je zaoszczędzić budując wszystko od początku w jednym etapie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 19:20    [Cytuj]

Obstawiam że II etap budowy stadionu będzie w dużej mierze zależał od ... kibiców.
A mianowicie, jak powstanie I etap i na meczach będzie wypełnienie zawsze +90% pojemności to będzie argument by budować II etap. Jak wypełnienie będzie marne to zawsze prezydent się "wybroni" że nie można przez sezon/dwa zapełnić 4,5 tyś a miasta nie stać na wydatkowanie II etapu inwestycji by stał pusty i tylko robił koszty. Niestety ale reszta społeczeństwa (poza kibicami) mu zapewne przyklaśnie.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 19:40    [Cytuj]

nunek87 napisał/a:
Obstawiam że II etap budowy stadionu będzie w dużej mierze zależał od ... kibiców.
A mianowicie, jak powstanie I etap i na meczach będzie wypełnienie zawsze +90% pojemności to będzie argument by budować II etap. Jak wypełnienie będzie marne to zawsze prezydent się "wybroni" że nie można przez sezon/dwa zapełnić 4,5 tyś a miasta nie stać na wydatkowanie II etapu inwestycji by stał pusty i tylko robił koszty. Niestety ale reszta społeczeństwa (poza kibicami) mu zapewne przyklaśnie.


tak właśnie będzie
dlatego za stadionem musi isc sponsor i gra o najwyzsze cele tak by przyciagac na trybuny tabuny ;)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Czw Gru 19, 2019 20:15    [Cytuj]

hanys napisał/a:


tak właśnie będzie
dlatego za stadionem musi isc sponsor i gra o najwyzsze cele tak by przyciagac na trybuny tabuny ;)


Sezon 20/21 to będzie 3 sezon od spadku z ex. A przecież wg planów mamy do ex powrócić max do 3 sezonów czyli przyszły sezon to będzie walka o najwyższe cele wiec stadion będzie full :)
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » WALCZYMY O STADION! » Stadion Sandecji
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 25