Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:25
100-lecie klubu, - pomysły
Autor Wiadomość
RydzSmigly


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 14:18   

może ten pomysł z flagą i podobiznami byłby w tym wypadku dobry?Co o tym myślicie?
_________________
1910
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 15:00   

Oczywiście że dobry.Przeważnie pierwsze pomysły są najbardziej trafne.
Na przykład w marcu rozstrzygnie się konkurs na 10 najwybitniejszych piłkarzy Sandecji w 100-letniej historii.Bazując na zwycieskiej 10-tce skopiować ich podobizny na flagę.Poparte to odpowiednia oprawą i atmosferą i mamy fajny efekt.
_________________
>>LUDZIE MĄDRZY CZASEM SIĘ WYGŁUPIAJĄ,LUDZIE GŁUPI ZAWSZE SIĘ WYMĄDRZAJĄ<<
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 17:55   

a ja mysle ze zamiast snuc pomysly itp do ktorych i tak pewnioe malo osob reke przylozy, moze czas zaczac ruszyc to stowarzyszenie, bo od pol roku jestesmy w dupie, nie mowiac o skladkach itp.
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Lis 05, 2009 09:03   

info ze strony oficjalnej

"Równocześnie z walką o jak najlepszą lokatę na zapleczu ekstraklasy trwają przygotowania do stulecia klubu. Niewykluczone, że Sandecja zaprosi w czerwcu do Nowego Sącza łódzki Widzew. Dlaczego akurat ligowego rywala?

- Widzew to nasz brat bliźniak, tyle że o wiele bogatszy - mówi wiceprezes klubu Kazimierz Kadłuczka. - Łodzianie również w przyszłym roku świętują stulecie. Rozmawiałem z prezesem Animuckim. To bardzo pomysłowy i energiczny człowiek. Niewykluczone, że Widzew zagra u nas, a my w Łodzi. Do ustalania szczegółów jest jednak jeszcze daleko.

Współpraca z Widzewem miałaby również inne dobre strony. Wiceprezes podpatruje jak Widzew funkcjonuje od strony organizacyjnej i przyznaje, że Sandecji jest do niego daleko. Ale ma się od kogo uczyć.

- Nie mamy jeszcze struktur organizacyjno-finansowych, jakie są potrzebne, by funkcjonować spokojnie. Sandecja nadal jest drużyną w toku dużych przemian - uważa wiceprezes. Z rundy jesteśmy zadowoleni - ten sezon jest po to, by drużyna w pierwszej lidze okrzepła, ograła się. Nadal nie mamy sponsora strategicznego. Redukcja długu powoli się udaje, ale nie jest to już priorytetem"
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 17:01   

Runda jesienna zakończona. Czas na zasłużony odpoczynek. Jednak nie dla wszystkich będzie to okres lenistwa i błogiego wyczekiwania na wiosnę. Wielu ludzi dopiero teraz zaczyna swoją prawdziwą, krecią robotę. Myślę że kibice nie powinni zostawać w tyle. Proponuję dokonać małego remanentu w tym temacie, oraz namawiam wszystkich zaangażowanych w sprawy obchodów stulecia klubu do kolejnych pomysłów. Myślę że nie należy się obawiać tego co przychodzi nam do głowy. Burza mózgów może przynieść tylko korzyści. Klub już za niespełna półtora miesiąca wkroczy do grupy "stulatków". Trzeba wejść w to z ogromnym rozmachem i mam wrażenie że kibice mogą w tym bardzo pomóc. Na początek proponuję zasypanie tego tematu pomysłami, które na bieżąco będą komentowane (może w osobnym temacie?), a później zostaną zweryfikowane przez "grupę rządzącą", czyli najbardziej zaangażowanych członków "Stowarzyszenia Kibiców". Myślę że nie ma się czego tutaj wstydzić i nawet jeśli pomysł może zostać nie przyjęty, lub nawet z góry skazany na niepowodzenie to i tak powinien przynieść korzyści.


Z mojej strony kilka pomysłów:

Jeżeli o mnie chodzi to skupiłbym się na historii klubu. Myślę że nie najgorszym pomysłem byłoby przeszukanie archiwów w celu znalezienia gazet, w których moglibyśmy odszukać jakieś informację na temat pierwszych spotkań Sandecji, zarówno na samym początku istnienia klubu, jak i później w momencie awansów, lub innych ważnych wydarzeń. Jest to praca czasochłonna i wymagająca niezwykłej cierpliwości. Myślę jednak że mogłoby z tego powstać coś na prawdę niezwykłego. Z tym pomysłem można związać wiele mniejszych projektów - np. projekcja pokazująca rozwój stadionu Sandecji na przestrzeni lat (na końcu projekt autorstwa naszego forumowego kolegi sns), albo coś podobnego ale dotyczącego strojów piłkarskich. Można również zaorganizować wystawę, gdzie oprócz zdjęć i pamiątek związanych z klubem, byłyby te związane ze sferą kibicowską - zdęcia, wsólne szaliki, krótkie opisy zawieranych zgód itd. Niech ludzie wiedzą na czym polega przyjaźń między kibicami dwóch klubów, na czym polega "zgoda" i że nie jest to tylko wspólne mordobicie, ale jakaś religia, fanatyzm. Podstawową sprawą jest stworzenie odpowiedniego artykułu na Wikipedii ;). Idąc tym tropem można pokusić się o stworzenie banerów dotyczących stulecia klubów, aby kibice Sandecji mogli w internecie informować ludzi o tym jubileuszu. Nie zaszkodziłoby również stworzenie jakiś fajnych grafik, oraz vlepek. Myślę że można się również zastanowić nad trochę większym projektem graficznym. Nie znam środowiska graficiarskiego, ale wydaje mi się, że jest w NS kilka osób potrafiących stworzyć ładne graffiti - można to wykorzystać. Należałoby znaleźć odpowiednie miejsce i zrobić zbiórkę na farbę itd. Taki potężny graf gdzieś w widocznym miejscu mógłby pozostać przecież na długo (żeby nie narazić się na zamalowanie lub zniszczenie przez postronne osoby, można to zrobić w mało dostępnych miejscach np. wysoki budynek?). Kolejnym pomysłem jest stworzenie limitowanej edycji monet (późna już godzina i nie wiem jak to lepiej, lub bardziej fachowo nazwać) - coś na wzór monet bitych przez mennicę z jakiejś okazji. Nie wiem czy sami kibice mogą wyjść z taką propozycją, ale jeżeli udałoby się coś takiego zrobić to myślę że cała rzesza kibiców z Nowego Sącza i okolic zaopatrzy się w takie pamiątkowe monety. Z tym wiąże się kolejna sprawa - gadżety. Wydaje mi się naturalnym, że sam klub stworzy całą serię gadżetów, które puści do sprzedaży, ale i kibice nie powinni zostać w tyle. Moim zdaniem już teraz powinny zacząć powstawać projekty proporczyków, szalików, koszulek, czapeczek, kubków, bluz, smyczy, breloczków i wszystkiego co może przypominać o stuleciu klubu. Jestem przekonany że cieszyłoby się to ogromnym powodzeniem. Kolejnym pomysłem który przyszedł mi do głowy jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego dla kibiców. O tej godzinie nie mam już sił przeglądać dokładnie tematu, ale chyba taki pomysł już padł. Ja bym jednak poszedł dalej. Niech będzie to turniej np. im. Ojca Augustynka, albo kogoś równie zasłużonego dla klubu. Jeżeli nawiążemy do tradycji to łatwiej nam będzie to ciągnąć przez kilka kolejnych lat, aż wejdzie to w pewien nawyk, aż samo nie stanie się tradycją. Niech będzie to turniej kibicowski, tylko dla kibiców i tylko z kibicami zaprzyjaźnionych klubów. Można zrobić z tego jakieś filmiki, zdjęcia i stworzyć poddział na stronie klubowej. Jako że zbliża się również nowy rok to można wydać edycję kalendarzy, ale z wyraźnym motywem podkreślającym jak ważnym dla klubu jest rok 2010. Takie kalendarze można kolportować również wśród przyjaciół z innych miast. Najłatwiej byłoby to zrobić poprzez stworzenie profilu na allegro i sprzedawanie tam wszystkich przedmiotów związanych ze stuleciem. Akurat z tym trzeba się spieszyć, bo im wcześniej tym lepiej.


Oczywiście pięknie to wszystko brzmi tutaj na forum. Żeby jednak poważniej się nad tym zastanowić to trzeba to przedyskutować na zebraniu członków Stowarzyszenia. Myślę że ten "organ" miałby decydujące zdanie co robić, a czego się w ogóle nie tykać. Aby w ogóle miało to sens, musi się w organizację obchodów stulecia klubu, zaangażować więcej osób niż do tej pory. To nie może spaść na barki kilku osób. Proponuję Stowarzyszeniu stworzyć kilka komórek tematycznych, którymi będą dowodzili poszczególni najbardziej zaangażowani kibice, a wraz z nimi współpracować mogą kolejni. Wtedy każdy będzie odpowiedzialny za jakąś część przygotowań - nastąpi podział pracy. Myślę że to forum może stać się polem do wielkiej wymiany pomysłów, do zrobienia misz-maszu i wstępnego przedyskutowania. Później przefiltrowane pomysłu trafiają na obrady Stowarzyszenia, które po raz kolejny je analizuje i w razie akceptacji przydziela do odpowiedniej komórki. Niezwykle istotnym aspektem jest współpraca z klubem i mediami. Wiem że część pomysłów może być realizowana wspólnie z klubem, część możemy jedynie podpowiedzieć zarządowi, a na część sam klub nie wyrazi zgody. Proponowałbym wręcz zapraszanie kogoś z klubu na spotkania Stowarzyszenia, tak aby pokazać że Stowarzyszenie jest otwarte i chętne do pomocy i współpracy. Podobnie powinno być z mediami.

Aby to wszystko osiągnąć potrzebna jest wielka mobilizacja, zaangażowanie i wzajemne wsparcie. Może to kosztować wiele pracy i wysiłku, ale efekty mogą przejść najśmielsze oczekiwania. Pytanie brzmi czy kibice Sandecji są gotowi do podjęcia wyzwania?


PS. Tekst pisany wczoraj w środku nocy, stąd wstawki o późnej godzinie :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 17:45   

ufff, przeczytałem wszystko :) Najbardziej spodobał mi się pomysł z monetami okolicznościowymi. Myślę że popyt w śród kibiców byłby niemały. Trzeba się tylko zoriętować jak wygląda takie bicie monet od strony prawnej (nie wiem czy każdy może sobie takie monety stworzyć) no i najważniejsze to kto takie monety tworzy...

Póki co znalazłem coś takiego:

http://www.nbp.pl/home.as...cznosciowe.html

oraz

https://kolekcjoner.nbp.pl/kolekcjoner/home.seam?cid=23520

Wysłałem już zapytanie o możliwość stworzenia takich monet.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Donziomal3D
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 18:19   

Więc ja uważam, że gadżety zrobione przez klub są mniej atrakcyjne niż gadżety zrobione przez kibiców, co wiąże się z większą sprzedażą… Czyli pieniędzmi na oprawy. Moim zdaniem fajnie by zorganizować jakieś spotkanie z piłkarzami. Byłaby by to Nie lada atrakcja dla kibica. Zadać pytanie, poprosić o autograf, możliwość zrobienia sobie zdjęcia. Wiele osób by tak chciało. Powinniśmy napisać to naszych przyjaciół (zgód) i zaprosić ich do nas na świętowanie. A może się uda i akurat przyjadą do nas w swoich barwach. To poprawi klimat. 100 lecie naszego klubu jest też okazją na promocję klubu i wizerunku NAS kibiców. Jeżeli potrzebujecie chętnego, który nie będzie tylko dużo pisał, a działał, pytał, załatwiał lub cokolwiek innego piszcie na PW. Może akurat się przydam. Pozdro wszystkim
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 18:48   

internacionale napisał/a:
ufff, przeczytałem wszystko :)


Dzięki za cierpliwość :)

Wiem że klub interesował się zorganizowaniem turnieju piłkarskiego. Może by tak podpowiedzieć, że można stworzyć drużynę złożoną z byłych zawodników Sandecji - wychowanków, ale i zawodników przez długi czas związanych z nią. Mamy takich zawodników wielu np. bracia Świerczewscy, Janczyk, Korzym, Kłak i wielu innych.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Donziomal3D
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:04   

To jest dobry pomysł... Ale piłkarze nie wiadomo czy by się zgodzili i mieli czas... Wszystko trzeba zrobić przemyślanie. Aczkolwiek propozycja godna uwagi
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:27   

Pomyslow wiele a czasu coraz mniej. Do zrobienia jest sporo i mam nadzieje ze wladze klubu stworzyli juz jakis 'sztab', ktory ogarnia to wszystko i przygotowuje na obchody wszelkie atrakcje lub w/w pamiatki itp. Pomysl z monetami swietny, z pewnoscia rozeszlyby sie ''jak swierze buleczki''. Ja od siebie chcialbym dac jeszcze 1 pomysl. Prosty ale na pewno efektowny: kilkaset bialych i czarnych balonow, ktore w danym momencie wszyscy puszczaja(balony na hel). I najwazniejsze: jezeli osoby wsrod kibicow zajmuja sie realizacja jakichs projektow to dobrzy byloby tez zaczac zbierac pieniadze juz teraz(np. na konto Stowarzyszenia z odpowiednim tytulem wplaty).
[Profil] [PM]
 
 
Raffio
Raffio


Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:32   

z balonami świetny pomysł
a ja od siebie dodam to co już kiedyś mówiłem, że można by było zrobić jakąś fajną sektorówke na cały sektor F oraz wymyślić jakąś nową przyśpiewkę w której byłoby coś na temat stulecia i śpiewać ją przez cały rok 2010 na meczach :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:36   

pomyslow wiele, czasu rzeczywiscie coraz mniej wiec wszyscy chetni do pomocy, przedsawienia swoich pomyslow bankowo musza byc na spotkaniu Stowarzyszenia w najbliższą niedziele
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Busta

Dołączył: 05 Cze 2009
Wysłany: Nie Lis 22, 2009 19:39   

Cytat:
Więc ja uważam, że gadżety zrobione przez klub są mniej atrakcyjne niż gadżety zrobione przez kibiców, co wiąże się z większą sprzedażą…


Masz rację ale nie zapominaj że dobrym pomysłem byłoby zaangażowanie się klubu w stworzenie gadżetów ponieważ kupując oficjalny produkt wspierał byś także klub.

Co do pomysłów
Cytat:
Masahiko
100% poparcia sam miałem takie rozkminki ale późno w nocy podobnie jak kolega tyle że nie chciało mi się kompa włączać ;] a rano jakoś uszła wena, co nie zmienia faktu że w stowarzyszeniu są potrzebne osoby które wezmą na siebie ten ogromny ciężar aby wszystko wypadło profesjonalnie. Tak żeby w obchodach czynnie mogli uczestniczyć wszyscy kibice a nie tylko Ci "zorganizowani". Może dobrym pomysłem byłoby w jakiś sposób zachęcanie zwykłych kibiców aby zapisywali się do stowarzyszenia i dać im do zrozumienia że Ci "zwykli" też mogą dużo pomóc.

Teraz nie pozostaje nic tylko czekać na burze mózgów i pierwsze kroki w kierunku obchodów wielkiego święta jakim niewątpliwie jest 100 lecie.
_________________
Pasiaste Serce Mam
[Profil] [PM]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 22:10   

W ostatnich dniach sierpnia 2004 roku miała miejsce w Nowym Sączu (chyba w piwnicach biblioteki wojewódzkiej) wystawa pamiątek Sandecji. Oczywiście wybrałem się tam z aparatem i nie wyobrażam sobie aby na 100-lecie nie zorganizować podobnej wystawy (może nawet na większą skalę).

Kilka fotek mojego autorstwa:





















[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Lis 23, 2009 23:17   

Bardzo fajna inicjatywa. Może udałoby się zrobić "kącik kibicowski" i ustawić kilka ciekawych gablot ?? Myślę że warto się nad tym zastanowić.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » 100-lecie klubu, - pomysły
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 25