Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:25
100-lecie klubu, - pomysły
Autor Wiadomość
Johny Bravvo


Dołączył: 13 Lut 2008
Wysłany: Wto Lis 24, 2009 10:09   

Mi sie marzy HYMN z prawdziwego zdarzenia trgo typu jaki ma as roma liverpool lub craxa :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lechuss18
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lis 25, 2009 11:24   

Ktoś podał pomysł z puszczeniem balonów z helem , a co byście powiedzieli na puszczenie np 2 balonów(biały i czarny ) z szarfami n których umieszczono by jakieś slogany . Koszt byłby niewielki , w porównaniu do baloników z helem. A przy okazji był by ciekawy efekt , bo chyba nigdzie do tej pory tak nie zrobiono . Wystarczyło by się skontaktować z jakąś modelarnią ewentualnie sami moglibyśmy wykonać coś takiego , tylko trzeba by było zapożyczyć jakiś komin żeby napełnić go ciepłym powietrzem. Dawniej zajmowałem się robieniem takich balonów :) tu jest przykładowa fotka jak taki balon wygląda http://www.mmszczecin.pl/...3903/3398.3.jpg
 
 
arkoniusz


Dołączył: 01 Lut 2009
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 11:39   

z tymi szarfami jest dobry pomysl ale mi sie wydaje ze lepszy efekt daloby duzo bialych i czarnych bolonikow z helem i zawiazane szarfami
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 16:01   

Otrzymałem odpowiedź z Mennicy Polskiej:

Cytat:
Szanowny Panie
Jedyną instytucją uprawnioną w Polsce do emisji monet jest Narodowy Bank Polski. Tylko NBP ma wpływ na to, co znajduje się na monetach kolekcjonerskich.
Mennica Polska jako producent tych monet wykonuje je na podstawie dostarczonych projektów.
Może Pan próbować swoje zapytanie skierować do NBP ale szczerze mówiąc są marne szanse na to, żeby taka moneta ukazała się w przyszłym roku.
To co ja mogę zaproponować to wykonanie numizmatu, który wyglądem będzie przypominał monetę.
Może on być wykonany na krążku z mosiądzu, srebra a nawet złota.
Takie produkty jesteśmy w stanie wykonać na Państwa zamówienie przy założeniu, że Państwo odbierzecie cały zamówiony nakład.
Produkty takie mogą być później sprzedawane lub rozdawane przez Stowarzyszenie.
Minimalny nakład takiego numizmatu w wersji z mosiądzu na krążku o rozmiarze 27 mm. to ok. 4000 sztuk przy cenie ok. 2,00 zł. netto
Minimalny nakład numizmatu srebrnego to 300 sztuk przy koszcie ok. 80,00 zł. netto
Szczegółowa wycena będzie możliwa po przedstawieniu jakiegoś projektu.
W razie kolejnych pytań proszę o kontakt
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 17:53   

hmm, a może to się inaczej nazywa np Dukaty, Denary itp. W wakacje były wydane Sącze, i jak na aukcji poniżej dużo różnych miejscowości ma swoje "monety" które bardziej są pamiątką niż środkiem płatniczym ale w wybranych lokalach/sklepach można coś tam za nie kupić.

Link do aukcji z różnymi "monetami":
Kod:
http://www.allegro.pl/item752764225_752764225.html
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 23:02   

Co do monet to faktycznie jedyne o co można się postarać to owe numizmaty - to dokładnie to samo co pieniądz lokalny (dukaty itd.). Jest to de facto pieniądz zastępczy, gdyż środki płatnicze wydaje jedynie NBP (ale o tym należy zapomnieć - monety kolekcjonerskie do emisji opiniuje specjalna rada - dla nas nie do przejścia). Pozostają więc numizmaty, które i tak są gratką dla kolekcjonerów, a przy okazji świetną pamiątką oraz możliwością uczczenia i promowania wyjątkowych miejsc, instytucji itp...

Problem jednak w kosztach inwestycji. Wydanie "dwuzłotówek" kosztowałoby 8 - 10 tys., monet srebrnych odpowiednio ok. 24 tys. Co gorsze, kasę należy wyłożyć niemal na dzień dobry. Na te "dwójki" można by się jeszcze pokusić - część zebrać, część wyciągnąć od sponsorów. Kasy sporo, jednak przy założeniu, że sprzedawałoby się coś takiego za ok 4 - 5 PLN - z tej inwestycji mógłby być jakiś zysk dla Stowarzyszenia. A kasa z pewnością by się przydała... choćby na nowy zegar.. ;)

Trzymając się wątku kolekcjonerskiego - mam alternatywną, znacznie mniej kosztowną propozycję. Można spróbować poprosić naszą pocztę o wydanie serii kolekcjonerskich kartek pocztowych z okolicznościowymi stemplami. Sądecka poczta wydaje coś takiego z okazji różnych świąt - ostatnio z okazji 11 Listopada. Gdyby projekty były fajne - mogłoby coś ciekawego z tego wyjść. Co ważne, koszt tego dla nas byłby chyba żaden. Poczta finansuje to bowiem z własnych funduszy, a potem sprzedaje w symbolicznej cenie. Na poczcie głównej (ul. Dunajewskiego) można zobaczyć jak coś takiego wygląda.

Obie sprawy do przemyślenia.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 01:01   

A może również znaczki pocztowe? Jutro spróbuje coś więcej się dowiedzieć. Podobnie w kwestii tych monet :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 07:13   

A ja zapraszam wszystkich chetnych pomyslodawcow na zebranie w niedziele, kazdy bedzie mogl przedsrtawic swoje pomysly a co za tym idzie pomoc w ich realizacji, bo na razie duzo sie pisze a malo robi

POzdrawiam
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 13:45   

Felek napisał/a:

Trzymając się wątku kolekcjonerskiego - mam alternatywną, znacznie mniej kosztowną propozycję. Można spróbować poprosić naszą pocztę o wydanie serii kolekcjonerskich kartek pocztowych z okolicznościowymi stemplami. Sądecka poczta wydaje coś takiego z okazji różnych świąt - ostatnio z okazji 11 Listopada. Gdyby projekty były fajne - mogłoby coś ciekawego z tego wyjść. Co ważne, koszt tego dla nas byłby chyba żaden. Poczta finansuje to bowiem z własnych funduszy, a potem sprzedaje w symbolicznej cenie. Na poczcie głównej (ul. Dunajewskiego) można zobaczyć jak coś takiego wygląda.



Znalazłem coś takiego na stronie poczty polskiej.

http://www.poczta-polska....onalizowany.php


Co prawda dotyczy to znaczków, a nie kartek, ale myślę że i to i to można "zamówić". Myślę że jeżeli temat zostanie rozpatrzony na spotkaniu Stowarzyszenia, to warto wybrać się na Dunajewskiego i dowiedzieć się czegoś więcej :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 16:22   

BTW - ja miałem na myśli coś takiego: http://www.kzp.pl/index.php?artykul=nws-n20-n2079
Myślę, że przy odpowiednim podejściu do tematu obyłoby się bez konieczności inwestowania własnej kasy.
Oczywiście, w miarę możliwości i zainteresowania, chętnie służę pomocą.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Lis 27, 2009 16:35   

Odnosnie samych kartek pocztowych to nie musimy robic tego przez poczte bo sa firmy ktore to robia, wiec problemu chyba nie bedzie, znaczki hmmm ciekawe ale wszystko rozpatrzymy w niedziele, zaprazamy, Masahiko tez sie pokaz ;)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 18:23   

Na stronie mkssandecja.pl taki tekst odnośnie 100-lecia klubu znalazłem.


Cytat:
W roku 2010 Sandecja Nowy Sącz świętować będzie jubileusz 100 lecia .Choć uroczystą inaugurację obchodów zaplanowano na czerwiec, to cały rok 2010 będzie wielkim świętem naszego klubu.

Planujemy m.in. wystawę jubileuszową, wydanie albumu i innych pamiątek. Jubileusz będzie tez okazją do uhonorowania najbardziej zasłużonych sportowców, działaczy oraz sympatyków.

- Liczymy, że w przygotowania, i same obchody aktywnie włącza się kibice i osoby w przeszłości związane z klubem- mówi Andrzej Danek prezes Sandecji Nowy Sącz.

Sandecja zapisała się złotymi zgłoskami w historii Nowego Sącza, i może się pochwalić wieloma wybitnymi zawodnikami. Nie sposób wymienić tu wszystkich, dlatego wspomnę tylko trzech. Leszka Butschera, pierwszego Polaka, który w skoku o tyczce przekroczył barierę 5 metrów. Innym wybitnym sportowcem, był Julian Zubek, reprezentant kraju w narciarstwie, a zarazem dowódca słynnego partyzanckiego oddziału "Tatara". Legenda klubu jest tez Tadeusz Konieczny, który w biało-czarnych koszulkach rozegrał 671 spotkań. To tylko nieliczne przykłady z bogatej historii. Dlatego zachęcamy kibiców do aktywnego udziału w plebiscytach organizowanych przez Dziennik Polski, w których wybieramy 10 najwybitniejszych sportowców 100 lecia oraz złotą 11 piłkarską. Głosy na swoich faworytów można oddawać do końca marca na kuponach drukowanych codziennie w Dzienniku Polskim- zachęca wiceprezes Kazimierz Kadłuczka.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Sob Lis 28, 2009 19:24   

A ja licze na to, ze P. Danek(lub jakis sponsor czy ktokolwiek kto ma kase i jest zwiazany z klubem:))sypnie groszem i nam w tym pomoze.
_________________
> AGAINST MOD€RN FOOTBALL <
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:38   

To chyba nie miałeś żadnego kontaktu z nimi że taki rzeczy piszesz ...

Jest (mała bo mała ale jest) szansa, na zorganizowanie oficjalnego spotkania na którym się ustali odpowiednie zasady działania, powoła oficjalny komitet ds obchodów złożony z osób wyznaczonych przez klub i stowarzyszenia i wszystko będzie jasno i przejrzyście i na zdrowych i pilnowanych od początku do końca zasadach, albo każdy (tzn klub osobno, my osobno) będzie robić swoje bo dogadać się nie, bo "dogadanie się" w ich mniemaniu będzie miało wyglądać tak jak zawsze wg nich tzn my mamy robić wszystko co wymyślą, w zamian za nic ...

No zobaczymy, najbliższy czas pokaże. Dziś jest zebranie Stowarzyszenia na którym poruszymy ten temat, a zebranie typowo w sprawie obchodów powinno być w grudniu i wtedy już będzie wiadomo na czym stoimy.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Nie Lis 29, 2009 13:22   

Bianconeri napisał/a:
To chyba nie miałeś żadnego kontaktu z nimi że taki rzeczy piszesz ...

Nie mialem i NA PEWNO nie bede mial. Chodzi mi o to, ze skoro Danek tak twierdzi i liczy na czyny udzial kibicow w obchodach 100-lecia to niech wladze klubu przeznacza ''jakies'' fundusze, ktore w pelni zostana przez Nich(kibicow) wykorzystane na ten cel. Niech to bedzie nawet 1000 czy 2000 PLN(moze uda sie ich przekonac), zawsze cos. A poza tym to oni powinni sami zaproponowac taka 'wspolprace': My Wam dajemy kase a Wy robicie zajebista 'oprawe'...
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » 100-lecie klubu, - pomysły
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25