Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Książki
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 12:38   Książki [Cytuj]

Witam.

Przejrzałem "Hyde Park" ale nie znalazłem tematu o książkach. Myślę że możemy podzielić się doświadczeniami i kilkoma fajnymi tytułami. Co polecacie, a przed czym ostrzegacie?

Ja właśnie skończyłem czytać "Cień Wiatru" Zafona i muszę przyznać, że książka jest znakomita. Co prawda rozkręca się dosyć długo, ale za to końcówka miażdży. Serdecznie polecam!!
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 13:15    [Cytuj]

Jeffery Deaver - "Błękitna pustka", niby o hakerach ale tak naprawdę dobra powieść sensacyjna.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 13:22    [Cytuj]

Zapisuję i w październiku postaram się przeczytać. Z tego typu książek polecam "Gracz" Bena Mezricha :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Fallen
;)

Dołączył: 08 Sie 2007
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 16:11    [Cytuj]

Wszelakie ksiązki S. King'a...polecam :) ale to jak ktoś lubi takie klimaty..
_________________
Piknik, dosłownie piknik...
[Profil] [PM]
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 21:43   Re: Książki [Cytuj]

Masahiko napisał/a:
Witam.

Przejrzałem "Hyde Park" ale nie znalazłem tematu o książkach. Myślę że możemy podzielić się doświadczeniami i kilkoma fajnymi tytułami. Co polecacie, a przed czym ostrzegacie?

Ja właśnie skończyłem czytać "Cień Wiatru" Zafona i muszę przyznać, że książka jest znakomita. Co prawda rozkręca się dosyć długo, ale za to końcówka miażdży. Serdecznie polecam!!


Masahiko jak czytasz Zafona to polecam Ci "Gra anioła" :)

a tak po za tym to polecam wszystkie książki Mario Puzo tj.: Ojciec Chrzestny, Sycylijczyk, Ostatni Don, Rodzina Borgiów, Omerta, itp
Polecam również Waldemara Łysiaka min. "Perfidia" itp :)

pozdrawiam i miłego czytania
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
polak_ns

Dołączył: 25 Wrz 2007
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 22:06    [Cytuj]

"Imię róży" Umberto Eco
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Wrz 19, 2009 23:32    [Cytuj]

Klipol bez wątpienia przeczytam tę drugą książkę, bo z tego co wyczytałem to tylko te dwie wydał Zafon (jako książki )

Co do "Imię róży" to zdecydowanie polecam. Film troszkę gorszy, ale też da się oglądać :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 08:29    [Cytuj]

Ja polecam wszystkie ksiązki Roberta Ludluma, w szczególności całą trylogię "Tożsamość Bourne'a".

Nie sugerujcie się tylko tymi filmami o tym samym tytule z lat 2002-2007 bo to jakby zupełnie o czym innym a z książką łaczy je tylko tytuł.
[Profil] [PM]
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 12:25    [Cytuj]

polecam również "Gomorra" Roberto Saviano o neapolitańskiej mafii
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 13:03    [Cytuj]

aidos napisał/a:
Ja polecam wszystkie ksiązki Roberta Ludluma, w szczególności całą trylogię "Tożsamość Bourne'a".

Nie sugerujcie się tylko tymi filmami o tym samym tytule z lat 2002-2007 bo to jakby zupełnie o czym innym a z książką łaczy je tylko tytuł.


Czytalem inna powiesc tego autora a mianowicie Testament Materase, tez dobra ksiazka i w sumie na pewno jakos sie odnosi do rzeczywistosci

Ja polecam ksiązki Jefferyego Deavera "Mag" "Blekitna Pustka" i "Tanczacy Trumniarz"
oraz "Grom" Deana Koontza
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 14:17    [Cytuj]

John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą

Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna warszawa i przedwojenne ustawki ;)

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2009 15:24 ]
John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą

Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna Warszawa i przedwojenne ustawki ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Wrz 20, 2009 22:27    [Cytuj]

Dziekan napisał/a:
John Grisham - Firma bądź Obrońca Ulicy - świetne książki sensacyjne, z dobrą rozkminą



Bardzo dobrą lekturą autorstwa Grishama jest "Malowany Dom". Polecam.


Dziekan napisał/a:
Poza tym dla miłośników historii trylogia Grzesiuka - szczególnie "pięć lat kacetu" - wspomnienia z obozów koncentracyjnych oraz "Boso ale w ostrogach'' przedwojenna warszawa i przedwojenne ustawki ;)


Właśnie słyszałem coś o tych książeczkach. Będę się musiał zainteresować. Natomiast co do historii można poczytać książki choćby Bunscha. Zresztą gdyby ktoś chciał jakiś tytuł z tej dziedziny to służę radą :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
INDOR
WHAT'S UP

Dołączył: 16 Paź 2004
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 14:34    [Cytuj]

Theo Aronsosn "Zwaśnieni monarchowie"
Alfons Filar "Nasz człowiek w Abwehrze"
[Profil] [PM]
   
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 14:35    [Cytuj]

Macie jakieś forum z książkami on line bo tutaj w Anglii to wiadomo jak w temacie Polskich książek?
[Profil] [PM]
 
 
Fallen
;)

Dołączył: 08 Sie 2007
Wysłany: Pią Paź 02, 2009 15:03    [Cytuj]

Nie wiem czy o to Ci chodzi :) ale w google wpisujesz "Tytuł E-book" i powinno znaleźć.
_________________
Piknik, dosłownie piknik...
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Hyde Park » Książki
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 24