Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:26
Historia - temat ogólny
Autor Wiadomość
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 15:21   

Wszystko ładnie pieknie Masahiko z tymi wspomnieniami Ludwika Borowskiego, tylko czytając je należy pamiętać że niektóre przypisywane zdarzenia nie muszą być wcale wynikiem działań odziałów "Ognia". Najnormalniej w świecie niektóre napady czy morderstwa najłatwiej było przypisać "ludziom z lasu". Do takich źródeł należy podchodzić krytycznie, i konfrontować je z innymi. Sprawa Kurasia jest bardzo śliska i dlatego tak emocjonująca. Jedni chcą pomników, drudzy psy wieszają na "Ogniu". Należy pochodzić do tej sprawy obiektywnie, i nie zapominać o tych dobrych działaniach jak i złych. Jak bede miał więcej czasu to napisze więcej na ten temat w oparciu o kilka źródeł. Moją sugestią było by że jeżeli dyskusja na ten temat bedzie trwała, powinniśmy podzielic na odrębne dwa epizody działania Kurasia:
- pod okupacją Niemiecką
- od czasu wkroczenia Sowietów do Nowego Targu.
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
INDOR
WHAT'S UP

Dołączył: 16 Paź 2004
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 17:24   

Gmail nie więzienie w Krakowie tylko w Tarnowie.
A co dyskusji to moim zdaniem zrobił dużo dobrego jak i złego.
Miał wyrok z AK.Po tym wydarzeniu ukradł broń "akowską" i zaczął wąchać się z Armią Ludową i partyzantami sowieckimi.Za to duży minus moim zdaniem.A za epizod pracy w UB i wysłanie paru Akowców na zsyłke na Sybir, należała mu się kulka w łeb.
[Profil] [PM]
   
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Gru 06, 2010 21:53   

Zygmunt Edward Szendzielarz, ps. "Łupaszka":
http://www.youtube.com/watch?v=73s5SZwqkzg
_________________
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
[Profil] [PM]
 
 
1910

Dołączył: 29 Mar 2009
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 00:05   

http://www.youtube.com/watch?v=CfCslIou0ZE

Miniserial opowiadający o dojściu hitlera do wladzy
_________________
FC KRAKÓW
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 08:49   

INDORKU DROGI JEDNAK KRAKÓW http://www.abcnet.com.pl/node/3896 (na samym końcu jest o tym Krakowskim więzieniu na którego atak zaplanował major Kuraś,a wykonali jego podkomendni z Błyskawicy)
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 08:51   

BOSKI JA JESTEM NA TYLE ZAROZUMIAŁY NA ILE TY SZYDERCZY :-)))
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 09:00   

MASAHIKO ja już tobie pisałem ale widocznie nie dotarło WIĘC PRZYPOMINAM Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder ZROZUMIAŁEŚ :-) ALUZJĘ JEŚLI NIE TO NAPISZĘ. TO JA PROWOKUJĘ DO MYŚLENIA DLATEGO TY MNIE NIENAWIDZISZ. ps CO SIĘ ZAŚ TYCZY SŁOWA DEMAGOGIA, NIE UŻYWAJ SŁÓW ZNACZENIA KTÓRYCH NIE ZNASZ LUB NIE ROZUMIESZ :-DD
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
INDOR
WHAT'S UP

Dołączył: 16 Paź 2004
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 10:13   

A to zwracam honor.Ten wątek mi się zapomniał.Ale w Tarnowie też byli.Być może o tej "wizycie", jest więcej wspomnień, ponieważ uwolnili ponad setke osadzonych.Jak znajde relacje to ją wkleje.
Widze, że Adam mnie uprzedził z mjr. "Łupaszka".Przy jego dokonaniach, wyczyny Kurasia bledną.Zdecydowanie "Łupaszce" należał się pomnik zamiast "Ogniowi".
[Profil] [PM]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 14:10   

Panie Borzęcki bynajmniej nie prowokuje mnie Pan do myślenia. Rzekłbym że wywołuje Pan we mnie pusty śmiech i żal. Zatrważające jest pańskie zaślepienie. Owe zaślepienie i głęboka wiara w to, że posiada jedyną prawdę jest tak duża, że nie może Pan prowokować do myślenia. Możliwe jest jedynie wywołanie złych emocji, albo zwyczajnego uśmiechu na twarzy. Ja już nauczyłem się robić to drugie. I proszę o nie cytowanie mojego podpisu, chyba że Pan zrozumie o co w nim tak na prawdę chodzi ;)

PS. Demagogia to skrót myślowy. Aczkolwiek im dłużej czytam to co Pan wypisuje, tym bardziej ten zwrot mi pasuje.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 16:30   

Ej chopaky ... temat zapowiadał się całkiem fajnie to nie zróbcie z niego "Historii" ... kina w popielawach itp "dysput" typu kto pedagog a kto demagog ...
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 17:46   

Dla rozładowania atmosfery heh , proponuje dwa świetne artykuły Józefa Bieńka, jeden dotyczy brawurowych ucieczek z Sądeckiego Więzienia w czasie okupacji. Niejedna historia ucieczek z " Sądeckiego Pawiaka" jak i samo znalezienia się w tym miejscu mogła by posłużyć za scenariusz dobrego filmu wojennego... Przede wszystkim historia Romana Stramki. Drugi artykuł to szkic działalności Sądeckich Kurierów. Niestety moim zdaniem wszystkie te przedstawione historie są powoli zapominane...Jedynie pamięć o tych wydarzeniach starają sie kultywować są dwie sądeckie szkoły, SP nr 15 im "Bohaterów Sądecczyzny", oraz SP nr. 17 im " Kurierów Sądeckich". Niesamowite ubóstwo jest w jakichkolwiek publikacjach na ten temat, a szkoda... Oto link do tych dwóch artykułów do pobrania wraz ze źródłem pochodzenia:):

http://www.sendspace.com/file/8n6ouo
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:37   

kazek wszyscy wiemy ze studiujesz historie, i po prostu szukasz gotowcow do rpacy mgr za iles tam lat;D
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Mileniak

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 19:44   

gen. August Emil Fieldorf, ps. Nil

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Jedna jaskółka wiosny nie czyni
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 20:13   

Panie Masahiko! Wszystko co napisałem w swoim tekście powyżej - potwierdził Pan swoją ripostą poniżej. Mija się Pan z faktami historycznymi lub je PAN WYPACZA - Z BRAKU MERYTORYCZNYCH ARGUMENTÓW i rzuca inwektywy POD MOIM ADRESEM LUB PRÓBUJE WYSZYDZIĆ/WYŚMIAĆ. ŚWIADCZY TO O ELEMENTARNYM BRAKU KULTURY. DYSKURS Z PANEM TO STRATA CZASU DLA MNIE. ODPISUJĘ PANU DLATEGO TYLKO, ŻE JESTEM CZŁOWIEKIEM PRZYZWOITYM, CHOĆ DLA PANA TO PEWNIE KOLEJNY SKRÓT MYŚLOWY TAKI JAK DEMAGOGIA.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 21:17   

hanys napisał/a:
kazek wszyscy wiemy ze studiujesz historie, i po prostu szukasz gotowcow do rpacy mgr za iles tam lat;D


Go Go Gościu nie zbieram gotowców :) zalozylem temat aby podniesc swiadomosc historyczna co poniektórym zeby sie dooedukowali, ot taka misja:):) hehe, sam sie jeszcze ucze wiec moze czegos ciekawego sie dowiem nowego, intresującego ??:P, ogladnij filmy co wyslalem i artykuły poczytaj a nie pier.. :D, hehe , pozdR Ro od chłopaków sasa :D
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » Historia - temat ogólny
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25