Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
SMOLEŃSK
Autor Wiadomość
RaTo

Dołączył: 15 Lip 2008
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 12:38   

Nie chce tu robić polityki bo nie o to chodzi...ale zawsze wszyscy winni tylko nie PIS...jak w ostatnim czasie był zorganizowany przelot Pani premier w przepełnionym samolocie wszyscy widzieliśmy...jestem oczywiście za tym aby wszyscy którzy popełnili jakieś błędy zostali pociągnięci do odpowiedzialności ale należy zawsze zacząć od własnego podwórka...
[Profil] [PM]
 
 
Karuzel

Dołączył: 10 Lip 2015
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 10:47   

Rato ma rację, nie można zwalać winy tylko na jednych.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:27   

Smutne to trochę...

Bill3 napisał/a:
Sednem sprawy nie jest wskazanie winnych czy odpowiedzialnych za katastrofe..Sednem jest uświadomienie jak największej rzeszy Polaków bez względu na polityczne aklimacje, że uwczesnym rząd po 10kwietnia napluł nam wszystkim w twarz na oczach całego Świata.


Czyli celem komisji Macierewicza nie jest wyjaśnienie katastrofy, ale znalezienie "haków" na Ówczesny Rząd? To po co ta cała maskarada okołosmolenska? Wsadzić Tuska i Kopacz do pierdla i sprawa sie sama wyjaśni.


Bill3 napisał/a:
WSPOLPRACA NASZEGO KONDRWYWIADU z rosyjskimi władzami by jak to mówiła Pani Kopacz "nie tracić zaufania i dobrych stosunków z braćmi Rosjanami" - to nic innego jak zwykła zdrada stanu i smród stalinowskich czasów...


O jakiej współpracy mowa? O jakich działaniach kontrwywiadu piszesz? Konkrety jeśli można.

Bill3 napisał/a:
Tusk miał urzędowy obowiązek otworzenia trumien i przeprowadzenia sekcji po przylocie do Polski.


Który przepis prawny tak mówi? Cały Naród czekał na pogrzeb pary prezydenckiej, tysiące chciało pożegnać swoich bliskich, a Ty oczekujesz, że władze zdecydują się na ekshumacje? Nie bądź śmieszny. Co ciekawe obecne ekshumacje często są wykonywane bez zgody rodziny, a nawet wbrew ich woli...


Bill3 napisał/a:
Nie zrobił tego z jednego powodu-byl członkiem tej koszmarne gry i wiedział co skrywają trumny...


Cóż takiego skrywają te trumny? Cząstki ciał, ktore zostały pomieszane w naprędce przygotowanej akcji segregowania i chowania w trumnach? Czy to, że w jednej trumnie sa dwie lewe dłonie zmienia coś w przyczynie katastrofy? Ta wiedza przywróci komuś życie? Poprawi to komuś nastrój? Abstrahując, że wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.


Bill3 napisał/a:
Efektem mataczenia i zakłamanej polityki PO jest to że moi koledzy z pracy w Jelenia Gorze jawnym tekstem mówią mi że "maja wyjebane na te wszystkie ofiary i na tą katastrofe" -


Jest dokładnie na odwrót. To PiSowska gra katastrofą rozbudza i rozpala emocje społeczne. To jest dokładnie to co chciał osiągnąć Kaczyński i co mu się świetnie udało. Podzielił Naród i teraz już tylko utrzymuje swój elektorat karmiąc go bzdurami o smolensku. Czekam kiedy ludzie wybudza sie z tego szalonego snu. Masakra.


Bill3 napisał/a:
TAK katastrofa jest sprawą polityczna! Która rozpętała PO chanbiac nasz naród a finał tej sprawy powinien mieć miejsce w Trybunale stanu.


Katastrofa wydarzyła się z powodów politycznych i została wykorzystana do celów politycznych. Wszystko za sprawą PiS. To co robi Kaczyński to jest dopiero Hańba.


Żeby była jasność - popieram część zastrzeżeń do ówczesnej władzy, która popełniła błędy. Nie wszystko było w porządku, ale takie przedstawienie sprawy jak kolegi powyżej jest bezpodstawne i niezgodne z faktami.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Bill3


Dołączył: 20 Kwi 2017
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 09:05   

Niezgodny z faktami jest Twój bełkot...Chyba łykasz mainstreamową papkę jak owca w stadzie. Cóż jak ktoś wierzy w całą prawdę całą dobę to ciężko przełknąć i zrozumeić pewne rzeczy...

Człowiekiem, który niezgodnie z Polskim prawem i racją stanu (choć to pojęcie politykom PO było obce) kontaktował się z Federalną Służbą Bezpieczeństwa był gen. Janusz Nosek. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi aktualnie przeciwko niemu śledztwo. Podejrzany jest o przekroczenie swoich uprawnień. Prokuratura zarzuca Noskowi m.in., że w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, prowadził działania operacyjne wobec Marka Pasionka, który był jednym z prokuratorów badających sprawę katastrofy smoleńskiej. Powodem śledztwa przeciwko prok. Pasionkowi były jego kontakty z przedstawicielami służb amerykańskich, które prosił o pomoc w wyjaśnieniu wspomnianej tragedii. Gen. Nosek oraz FSB uznali wówczas USA oraz NATO za zagrożenie. Ja się pytam jakie kur** zagrożenie?! Chyba jedynie podważenia rezultatów śledźtwa naszych braci rosjan, A tego Pan Donald bał się jak ognia...wszak nasze relacje, wizerunek, i historyczna bratnia miłość mogłyby na tym ucierpieć.
BULWERSUJE mnie to okrutnie, że Polski rząd mówił wprost, że tylko ustalenia RUSKIEJ komisji są prawdziwe, żetelne i absolutnie nie należy ich komentować ani się im sprzeciwiać w trosce o nasze relacje!!! TO JEST CHORE!!! i taka polityka nie jest zgodna z Polską racją STANU! PO dała wsyztskim do zrozumienia, że nie jesteśmy SUWERENNYM krajem a TY piszesz, że PiS dzieli naród bo mówi o tym otwarcie.


Urząd Donalda Tuska nakłądał na niego obowiązek przedewszystkim moralny by te trumny otworzyć i przeprowadzić sekcje o co apelowały rodziny! Sekcja to nie ekshumacje!!! Tusk miał wiedzę o profanacji ciał o tym, że w trumnach są po 2 głowy po 3 nogi, że w udzie zostało zaszyte serce!!!!...JAKIE KUR*** na prętce!!!??? OHYDNA i cyniczna profanacja ciał jakiej dopuścili się Rosjanie za PRZYZWOLENIE M polskiego rządu. Nie bądź głupcem i nazywaj rzeczy po imieniu.
Ofiarom należął się szacunek, ciekawe jakbyś śpiewał gdybyś odwiedzał Matkę inną bliską osobę na 3 różnych mogiłach. O il ebyś wiedział gdzie jest ta mogiła. Rodziny ofiar nawet nie miały wiedzy, że ich bliscy są godnie pochowani!!! Piszesz "Poprawi to komuś nastrój?" Brak słów...

Informacje o zawartości ekshumowanych trumein są oficjalne i pochodzą z Polskiej prokuratury.

Nazywasz politykę PiS szalonym snem...Nie chcę wiedzieć CO JEST DLA CVIEBIE NORMAPLNOŚCIĄ.

Widzę, że współczesny relatywizm europejski, brak szsacunku dla wartości chrześcijańskich i zatarcie pojęcia patriotyzmu wyżąrło co poniektórym mózgi...
_________________
Zaśpiewam ja Ci piosenkę o ukochanej!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 12:49   

Nie dyskutujcie z kolegą Masahiko, bo on nie jest prawdziwym Polakiem:-) zresztą jak każdy kto nie wierzy w zamach.
Prawdziwi Polacy to ci ,którzy bezrefleksyjnie łykają ,,prawde" serwowaną nam przez Pana Antoniego Macierewicza,a cała reszta to komuniści i zlodzieje.
P.S. nie,nie jestem wyznawcą Platformy,ani Sld ani Nowoczesnej,ani PiS.Po prostu jestem biernym osbserwatorem kabaretu jaki od lat serwują nam politycy.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Kwi 25, 2017 17:47   

kumotrze R... TO NIE JEST KWESTIA WIARY TYLKO DOJŚCIA do prawdy jaka by ona nie była
no chyba że PRAWDA JEST BALASTEM LUDZI ROZUMNYCH.

POLITYKA JEST BYŁA I BĘDZIE TAK JAK POLITYCY. OCZYWIŚCIE MOŻESZ MÓWIĆ TO CO MÓWISZ TYLKO TAKIE SFORMUŁOWANIE PROBLEMU PROWADZI DO UTRATY NIEPODLEGŁOŚCI.

BO BEZ ELIT NARODOWYCH NIE MA PAŃSTWA JEST bantustan

A ELITY TO 4-5 POLOLEŃ
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sro Kwi 26, 2017 08:23   

Bill3 napisał/a:
Niezgodny z faktami jest Twój bełkot...Chyba łykasz mainstreamową papkę jak owca w stadzie. Cóż jak ktoś wierzy w całą prawdę całą dobę to ciężko przełknąć i zrozumeić pewne rzeczy...


To musi być niezwykle ciekawe zjawisko - "łykanie" czegoś czego się nie ogląda, nie słucha i nie czyta. Ostatnio najwięcej to przeglądałem stronę gazeta.pl ale muszę przyznać, że bawi mnie na równi z "Gazetą Polską". Ten sam rodzaj dziennikarskiego ścieku.


Bill3 napisał/a:
Człowiekiem, który niezgodnie z Polskim prawem i racją stanu (choć to pojęcie politykom PO było obce) kontaktował się z Federalną Służbą Bezpieczeństwa był gen. Janusz Nosek. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi aktualnie przeciwko niemu śledztwo.
Podejrzany jest o przekroczenie swoich uprawnień. Prokuratura zarzuca Noskowi m.in., że w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, prowadził działania operacyjne wobec Marka Pasionka, który był jednym z prokuratorów badających sprawę katastrofy smoleńskiej. Powodem śledztwa przeciwko prok. Pasionkowi były jego kontakty z przedstawicielami służb amerykańskich, które prosił o pomoc w wyjaśnieniu wspomnianej tragedii. Gen. Nosek oraz FSB uznali wówczas USA oraz NATO za zagrożenie.



A ja mam informację, że Pan Generał Nosek działał zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami. I kto ma rację? Byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków w temacie "służb specjalnych". Temat równie dyskretny, co podatny na snucie teorii. Nie będę się zgłębiał, bo się nie znam. Myślę że możemy w tym zakresie nie poznać prawdy nawet do końca naszego życia...


Bill3 napisał/a:
BULWERSUJE mnie to okrutnie, że Polski rząd mówił wprost, że tylko ustalenia RUSKIEJ komisji są prawdziwe, żetelne i absolutnie nie należy ich komentować ani się im sprzeciwiać w trosce o nasze relacje!!! TO JEST CHORE!!! i taka polityka nie jest zgodna z Polską racją STANU! PO dała wsyztskim do zrozumienia, że nie jesteśmy SUWERENNYM krajem a TY piszesz, że PiS dzieli naród bo mówi o tym otwarcie.


Z tego co pamiętam Tusk wspominał o tym, że raport MAK nie uwzględniał wielu postulatów strony polskiej. Przecież powstała polska komisja, która badała katastrofę. A politycy są od tego, żeby na konferencjach mówić w sposób dyplomatyczny. Ja wiem, że najlepiej byłoby wyjść i powiedzieć: "Ruskie zabiły nam Prezydenta, pomieszały ciała, napluli nam w twarz - więc i ja pluje im w twarz i wypowiadam wojnę". Gdyby PiS mówił otwarcie tylko o tym, że raport MAK jest niekompletny, że zawiera wiele błędów merytorycznych to bym się nawet słowem nie odezwał. Ale przecież to widać jak na dłoni, że wykorzystują tę ogromną tragedię do konkretnych celów politycznych. Ileż to już było wersji wydarzeń, ileż to sensacyjnych (jak się później okazało niepotwierdzonych) informacji do nas docierało. Od pierwszych doniesień, że przeżyły trzy osoby, po trotyl w samolocie, a kończąc na bombie termobarycznej. Ile to jeszcze będzie trwało? Jak wam Macierewicz powie, że na pokładzie był zamachowiec (najlepiej z PO) i się wysadził w powietrze - to też uwierzycie? A będzie wymyślał, bo trzeba karmić elektorat - kolejnymi spiskami, zagrożeniami, wielkimi reformami, które okazują się w większości bublami, które kolejna władza będzie musiała czyścić.


Bill3 napisał/a:
Urząd Donalda Tuska nakłądał na niego obowiązek przedewszystkim moralny by te trumny otworzyć i przeprowadzić sekcje o co apelowały rodziny!


Aaaaa czyli już nie zapis prawny, ale obowiązek moralny. A ja myślę że po śmierci człowieka, obowiązkiem moralnym jego najbliższych jest pochowanie ciała i wejście w stan żałoby. Ale to moje zdanie. I nie pisz za wszystkich - o otwarcie trumien apelowało tylko część rodzin, głównie tych związanych z sektą smoleńską i tych którzy dziwnym trafem osiągnęli później wymierne korzyści - zostali posłami, europosłami...


Bill3 napisał/a:
Ofiarom należął się szacunek, ciekawe jakbyś śpiewał gdybyś odwiedzał Matkę inną bliską osobę na 3 różnych mogiłach. O il ebyś wiedział gdzie jest ta mogiła. Rodziny ofiar nawet nie miały wiedzy, że ich bliscy są godnie pochowani!!! Piszesz "Poprawi to komuś nastrój?" Brak słów...


Tam zmarli bliscy gdzie moja pamięć o nich żywa. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. A obecna władza też wybiórczo dba o pamięć o zmarłych w Smoleńsku vide przypadek tablicy w KPRM. Ten temat jest makabryczny. Proponowałbym nie roztrząsać go na forum publicznym.

Bill3 napisał/a:
Informacje o zawartości ekshumowanych trumein są oficjalne i pochodzą z Polskiej prokuratury.


Jakiś konkretny link do wypowiedzi kogoś z prokuratury, gdzie wskazywano by w jakich trumnach, jakie ciała? Od kilku dni jestem trochę offline, więc być może coś się zmieniło w narracji prokuratury.


Bill3 napisał/a:
Nazywasz politykę PiS szalonym snem...Nie chcę wiedzieć CO JEST DLA CVIEBIE NORMAPLNOŚCIĄ.


Nie chcesz wiedzieć, bo i tak byś tego nie zaakceptował. Za Tobą tylko ściana, a to co na lewo to jak juz pisał w tym temacie kolega powyżej - cała reszta to komuniści i zlodzieje.


Bill3 napisał/a:
Widzę, że współczesny relatywizm europejski, brak szsacunku dla wartości chrześcijańskich i zatarcie pojęcia patriotyzmu wyżąrło co poniektórym mózgi...


I to jest kolejny problem Kaczyńskiego i jego wyznawców. Jakim prawem definiujecie pojęcie patriotyzmu? Dlaczego to właśnie Wasza wizja tego pojęcia ma być obowiązująca? Czy naprawdę mam czytać o braku szacunku dla wartości chrześcijańskich i zatarciu pojęcia patriotyzmu od człowieka, który nie potrafi uszanować ojczystego języka, robiąc takie błędy jak: "uwczesny", "kondrwywiadu". "chanbiac", "żetelne", "naprętce", nie używa polskich znaków, nie szanuje rozmówcy i zionie nienawiścią do wszystkich z odmiennym zdaniem. To są te wartości chrześcijańskie o których piszesz? A może wartościami, które Was łączą w tym przypadku to nienawiść do uchodźców i lewaków czy też owych - złodziei i komunistów?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 10:38   

A propos nie uzywania znakow. W czasach kiedy zaczynalem swoja przygode z internetem istnialo cos takiego jak netykieta i w niej wlasnie zawarte bylo aby nie uzywac polskich znakow. Forow dyskusyjnych prawie nie bylo (jesli juz to `ksiegi gosci`), a dyskusje prowadzilo sie przez mailingowe listy dyskusyjne. W przypadku uzywania polskich liter, czesc uzytkownikow od razu dawalo `ignora` za niestosowanie sie do netykiety (a chodzilo o to, ze na tamte czasy kazdy mial inne ustawienia kodowania na skrzynkach mailowych, co powodowalo `wykrzaczanie` sie tekstu. I tak mi zostalo do dzis z tym pisaniem bez ogonkow. Sorry za OT :)
[Profil] [PM]
 
 
Karuzel

Dołączył: 10 Lip 2015
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 13:52   

Cała ta sprawa będzie się prawdopodobnie ciągnąć w nieskończoność. Wokół tego jest całkiem niezły cyrk i rząd raczej chce to podtrzymać. Raczej nie zależy im na rozwiązaniu sprawy lub jest ona rozwiązana, tylko prawda nie jest przekazana nam, zwykłym ludziom.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 18:10   

Być może prawda jest nam przekazana, tylko żadna ze stron zdania nie zmieni. Nawet jeżeli teorie Macierewicza i bomba termo-baryczna to prawda, to ja i tak w to nie wierzę. Tak samo kolega @wborzecki@gmail.com nigdy nie uwierzy, że to była zwyczajna katastrofa.

W tym momencie to nawet jakby NASA przedstawiła "oryginalny" film z jakiejś kosmicznej kamery to i tak połowa ludzi w to nie uwierzy i będzie obstawiała swoją wersję.
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Kwi 29, 2017 00:36   

wborzecki@gmail.com napisał/a:
kumotrze R... TO NIE JEST KWESTIA WIARY TYLKO DOJŚCIA do prawdy jaka by ona nie była
no chyba że PRAWDA JEST BALASTEM LUDZI ROZUMNYCH.

POLITYKA JEST BYŁA I BĘDZIE TAK JAK POLITYCY. OCZYWIŚCIE MOŻESZ MÓWIĆ TO CO MÓWISZ TYLKO TAKIE SFORMUŁOWANIE PROBLEMU PROWADZI DO UTRATY NIEPODLEGŁOŚCI.

BO BEZ ELIT NARODOWYCH NIE MA PAŃSTWA JEST bantustan

A ELITY TO 4-5 POLOLEŃ

Nie mieszaj elit, z politykami. To dwie różne kasty. Również pod względem umysłowym.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Maj 29, 2017 19:22   

NOSZ QRWA MAĆ SŁÓW BRAK https://wpolityce.pl/smolensk/341818-wstrzasajace-wyniki-ekshumacji-w-trumnie-generala-kwiatkowskiego-znaleziono-szczatki-7-innych-ofiar-katastrofy
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 21:04   

JEDNO ZDJĘCIE WARTE więcej niż TYSIĄC SŁÓW http://wpolityce.pl/smole...-i-jak-popadnie
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 22:21   

wborzecki@gmail.com napisał/a:
JEDNO ZDJĘCIE WARTE więcej niż TYSIĄC SŁÓW http://wpolityce.pl/smole...-i-jak-popadnie



Znaleziono na ciałach ślady po wybuchu?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
PPP111

Dołączył: 01 Sie 2015
Wysłany: Wto Cze 06, 2017 09:22   

Masahiko napisał/a:
wborzecki@gmail.com napisał/a:
JEDNO ZDJĘCIE WARTE więcej niż TYSIĄC SŁÓW http://wpolityce.pl/smole...-i-jak-popadnie



Znaleziono na ciałach ślady po wybuchu?


I co piszesz takie debilizmy wyrwane w kontekstu? Tu chodzi o sam fakt zbezczeszczenia zwłok i kłamstwa mafijnej Peło. Kopacz i spółka powinni gnic w pierdlu a takie coś. Wierzyc Ruskom że oni choc w minimalnym stopniu zrobią cos jak nalezy. Skundlili Polske na maksa. Brak słow na to co sie stało.
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » SMOLEŃSK
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 26