Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
POLSKA W BUDOWIE
Autor Wiadomość
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 08:23   

wborzecki@gmail.com napisał/a:
-trzy lata
-tak poparcie spadnie jeśli widoków na drogę nie będzie
-w sprawie kolei rok 2019 będzie kluczowy tzw. ,,pierwsze wbicie łopaty,,


Z całym szacunkiem ale jak cała papierologia w budowie kolei wygląda jak w przypadku budowy dróg w Polsce (studium korytarzowe, wniosek o DUŚ, uzyskanie DUŚ, przetarg na projekt, ,wykup gruntów,przetarg na budowę, [lub ZiZ]*) to nie ma szans na wbicie "pierwszej łopaty" w 2019. Mając na uwadze że ta inwestycja nie ma nawet decyzji środowiskowej bez której ani rusz z ogłoszeniem przetargu na budowę.

*zakładamy że kasa jest i na żadnym etapie nie ma odwołań bo to może o kolejne lata opóźnić inwestycje
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 17:43   

z tego co się orientuję wiele z tych wymienionych spraw jest załatwione.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 18:32   

z oficjalnej strony http://www.podleze-piekielko.pl/aktualnosci, post Lipiec 2015 wynika ze będą dopiero się starać o DUŚ
Kod:
Etap 7 – Opracowanie kompletnego wniosku o uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
nigdzie nie znalazłem informacji o tym że złożono wniosek o decyzje środowiskową a tym bardziej ją uzyskano i nie było od niej odwołań. Jak masz jakieś info na ten temat to chętnie poczytam, ale z tego do wyżej zamieściłem wynika że .... póki nie ma decyzji środowiskowej to nic dalej wielkiego (dokładny przebieg, wykup gruntów, koncepcja projektowa, przetargi itp) robić nie można gdyż... nie jest znany dokładny przebieg (decyzja środowiskowa określa dokładny przebieg co do działek )
Ale jak mówi bardziej znam się na inwestycjach drogowych, kolejowe mniej, wiec jak masz jakieś dokładne info(jakieś rozporządzenia, itd) to wrzucaj chętnie poczytam
Pozdro :)
p.s o sławetnej sądeczance (S75) nie chce pisać bo obnażę ze nie ma szans na nią przez najbliższe 5-7 lat to przepisowo gdyby była wola polityczna i kasa a realnie to z 15 lat jej nie będzie
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Karuzel

Dołączył: 10 Lip 2015
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 12:41   

Teraz już raczej niewiele nowego będzie. Tracimy ciagle jakies unijne dofinansowania a za karę za trybunał dołożą nam kary i na nic kasy nie będzie
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 12:59   

Karuzel napisał/a:
Teraz już raczej niewiele nowego będzie. Tracimy ciagle jakies unijne dofinansowania a za karę za trybunał dołożą nam kary i na nic kasy nie będzie


ty tak na poważnie ?
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 20:23   

POCZYTAJCIE SOBIE NA CO SZŁY UNIJNE DOTACJE ZA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ http://wpolityce.pl/polit...-dobrze-sprawdz
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Pon Paź 24, 2016 22:28   

wborzecki@gmail.com, Panie Włodzimierzu,jako, ze jest Pan osoba posiadająca duza wiedze polityczną, chciałbym Pana zapytać o kilka kwestii. Co prawda sa bardziej związane z naszym miastem/województwem aniżeli nasza ojczyzna,ale mam nadzieje,ze moderatorzy forum nie wyraża sprzeciwu 😊
Wczoraj wybrałem sie na niedzielna przejażdżkę rowerowa walami Kamienicy. Mijając zdemolowane baseny zacząłem zastanawiać się dlaczego to wszystko tak musi wyglądać? Dlaczego wszędzie indziej sie da, a u nas nie..? Wracając do domu calkowicie ubłoconym rowerem, przejechałem przez ścieżkę rowerowa, ktora w pewnym miejscu wręcz zniknęła. Popołudniu odwiozłem na dworzec znajomego, który spieszył sie na autobus do Krakowa. rozmawiałem z nim później i byl zalamany tym,tak na prawdę autobus dopiero od Brzeska ma okazje się porządnie rozpędzić. Kwestii pociągów nie chce juz poruszać. Jadac do Krakowa robimy sobie wycieczki przez Tarnów.
To są tylko niektóre z pytan dręczących mnie od dłuższego czasu.
Proszę mi wyjaśnić,dlaczego tak piękne miasto jak Sacz,stalo sie wsią z której wszyscy uciekają i która jest odseparowaną od reszty Polski.
Z góry dziękuję za wyczerpująca odpowiedz.
Pozdrawiam.
[Profil] [PM]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 11:02   

Bo w przeciwieństwie do Chełmca, Starego Sącza, czy Muszyny ostanim dobrym włodarzem grodu nad Kamienicą był Barbacki, a on chwilę już nie żyje.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 12:54   

PiS chce umożliwić Żydom wykup polskiej ziemi

http://narodowcy.net/pols...-rece-zydowskie
_________________
> AGAINST MOD€RN FOOTBALL <
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Paź 25, 2016 20:17   

DROGI KUMIE matys 5392
- odnośnie rzek to jest to kwestia zarządu wodnego w Krakowie i to są problemy krajowe bo od kąd zlikwidowano w 1993 roku WOJEWÓDZKI ZARZĄD MELIORACJI I URZĄDZEŃ WODNYCH na ul. ŚNIADECKICH to jest problem nie tylko rzek i basenów nad kamienicą ale melioracji gruntów rolnych i budowlanych SZCZEGÓLNIE U NAS W GÓRACH.
- rowerowe ścieżki powinny być budowane tam gdzie się remontuje chodniki i drogi jeśli jest plac a tam gdzie są budowane nowe drogi to z automatu. W naszym mieście jest problem bo miasto leży w kotlinie i ma swoje kilkaset lat.JEST CIASNO , ale mała pętla od zajazdu Sądeckiego do cegielni w Zawadzie i prosto Nawojowską do Millenium powinna być . NA POCZĄTEK :-))
-DROGA DO BRZESKA na teraz 7 do 2 posłów (o ile mnie pamięć nie myli) zawnioskowało wariant minimalistyczny o prostowaniu zakrętów i podjazdach dodatkowymi pasami pod górę. CO PRZEKREŚLA NA DZIŚ WARIANT Z CAŁKOWICIE NOWĄ DROGĄ DO BRZESKA W INNYM MIEJSCU.
- KOLEJ DO PIEKIEŁKA początkiem (nieformalnym) budowy będzie decyzja o wyłożeniu kilkuset milionów na wykup gruntów pod budowę kolei. JEŚLI min.Adamczyk kasę wyłoży to pójdzie to dalej bo żaden urzędnik państwowy w PiS NIE POZWOLI NA ZMARNOWANIE TAKIEJ KASY. Choć inwestycja jest na grube miliardy.

wystarczy :-)) jeśli mało to pytaj w realu więcej na necie napisać nie mogę
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 07:03   

czyli to jak PiS obiecywał od x lat o budowę S75 Brzesko - NS można włożyć miedzy bajki, czyli tak samo jak PO zrobili z ludzi na Sądecczyźnie debili.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 14:28   

wborzecki@gmail.com, Panie Włodzimierzu, dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek apropo wałów kamienicy zastanawia mnie, dlaczego przy Nadbrzeżnej dało się wybudować plażę z której w okresie letnim korzystało wiele osób, a w innym miejscu Kamienica jest już nie do ruszenia.
Odnośnie ścieżek - czy był Pan w ostatnim czasie w Starym Sączu czy Piwnicznej? Niewielkie miejscowości sąsiadujące z naszym miastem, a posiadające bardzo profesjonalne ścieżki rowerowe z których korzysta sporo ilość rowerzystów. Ściezki robione z głową. U nas takie ścieżki są dosłownie dwie: jedna od ronda Solidarnosci do wiaduktu na Gorzkowie, a druga na nowej obwodnicy. No moze jeszcze odcinek od Zajazdu do skrzyżowania na Nawojowskiej. Dlaczego pozostałe ścieżki są robione na zasadzie:"przejedzie się farbą i jakoś to będzie"? Czy zauważył Pan, ze ścieżką wzdłuż Kilińskiego praktycznie nikt nie jeździ? Chodzi mi o to, że jesli coś robimy, to róbmy to porządnie, tak by lud z tego czegoś korzystał.
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 20:38   

MATYS 5392 ODNOŚNIE KORYT NASZYCH TRZECH RZEK
- kumie powinna być koncepcja zwrócenia się Naszego Miasta w stronę rzek z uwzględnieniem specyfiki górskich rzek tj.szybkiego i gwałtownego przyboru wody niosącej drzewa, żwir i inne rzeczy wraz ze śmieciami i wypłukanymi szambami. Równie szybkiego opadania.
Biorąc to pod uwagę przestrzeń od wałów do koryta rzeki powinna być pozbawiona wikliny ,systematycznie koszona, a przede wszystkim sprzątana ze śmieci,powinny być zamontowane foto pułapki w miejscach gdzie ludzie wyrzucają śmieci.Straż miejska powinna surowo karać delikwentów za zaśmiecanie , konsekwentne działanie powinno zminimalizować ten problem. Utrzymanie czystości w sezonie kwiecień-wrzesień powinno być oparte
a.instytucjonalnie na firmie MOSIR rzeki Kamienica i Łubinka ,Dunajec firma Infrastruktura Miejska
b.materiał ludzki,osadzeni,prace interwencyjne,reintegracja zawodowa
Te same firmy powinny pobierać symboliczne ,,placowe,, od drobnych przedsiębiorców sprzedających napoje, lody,itp.
TO TAK ZGRUBNA ROZPISKA :-))
ps.zobaczcie San w Przemyślu nie mówiąc o Krakowie.
CO DO ŚCIEŻEK ROWEROWYCH TO TAK JAK PISZESZ :-))
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 22:02   

Pięknie Pan opowiadasz, prawie uwierzyłem... Szkoda że ci młodzi ludzie raczej na pewno uwierzą w te bajki na kiju ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 22:23   

TOWARZYSZU MAJORZE :-)
ad vocem

KAŻDA EPOKA MA SWE WŁASNE CELE
I ZAPOMINA O WCZORAJSZYCH SNACH
NIEŚCIE WIĘC WIEDZY POCHODNIE NA CZELE
I NOWY UDZIAŁ BIERZCIE W WIEKÓW DZIEJE
PRZYSZŁOŚCI PODNIEŚCIE GMACH
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » POLSKA W BUDOWIE
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 26