Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Gospodarka, inżynieria, nowe technologie, zasoby naturalne
Autor Wiadomość
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 00:41   Gospodarka, inżynieria, nowe technologie, zasoby naturalne

Mam nadzieję że się Gmail nie obrazi że tu mieszam ale musiałem, bo to ważne, a u nas o takich sprawach się nie mówi, jakoś tak szeroko pojętej inżynierii to my niet, a to ciekawe jest, pod warunkiem że tego nie zjebiemy...

http://www.wiadomosci24.p...emi_221207.html

Jak sie to czyta to zaczynam rozumieć czemu hitlerowi tak pachniała Polska ziemia :D O takich sprawach trzeba gadać, a nie o biedronkach, zamachach, i transwestytach.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Czw Mar 07, 2013 08:14   

NIE OBRAZI :-)) NIE OBRAZI :-D
TEMAT WIELCE INTERESUJĄCY MI ZNANY OD JAKIEGOŚ CZASU I W PEWNYCH KRĘGACH ŻYWO DYSKUTOWANY
DOBRZE ŻEŚ GO WAŚĆ PORUSZYŁ MAM NADZIEJĘ NA CIEKAWĄ DYSPUTĘ
ps. mam tylko jedno STANOWCZE ALEE ZAMACH W SMOLEŃSKU JEST WAŻNY BO WYJAŚNIENIE JEGO ROZPIEPRZY CAŁY UKŁAD OKRĄGŁO STOŁOWY I WYWALI W KOSMOS OBECNE ,,ELITY,,
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pią Mar 08, 2013 14:13   

Co do Smoleńska to się nie wypowiadam. Może wiesz coś czego ja nie wiem, pożyjemy zobaczymy... :)

Tymczasem ode mnie dwa linku do tematu, niestety wygląda na to że koncertowo zjebaliśmy sprawę z tego co zaczytałem ostatnio...

http://www.youtube.com/watch?v=UP0OmFnbyJs

http://www.youtube.com/wa...ature=endscreen

Ten drugi przydługawy, ale jeśli ktoś się tym interesuje, lub ma ochotę zacząć to warto, kupa informacji o tym jak się daliśmy wydymać. Hehe może ktoś oglądnie... :D

PS. co w tych kręgach ciekawego mówią?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 00:09   

odnośnie ŁUPKÓW TO NIC NIE JEST PRZESĄDZONE NIE TRAĆ NADZIEI JEST PARĘ MĄDRYCH OSÓB W PIS KTÓRE WALCZĄ O TO BY POLSKA MIAŁA SZANSĘ NA ROZWÓJ CYWILIZACYJNY WYNIKAJĄCY Z NASZEGO BOGACTWA NATURALNEGO.
STARAJĄ SIĘ NIE DOPUŚCIĆ W ZŁODZIEJSKIE RĘCE SZEMRANYCH ELIT PIENIĘDZY Z TEGO PŁYNĄCYCH.
NA CZELE TEJ GRUPY STOI POSEŁ ZIEMI SĄDECKIEJ PIOTR NAIMSKI.
ODBYLIŚMY ROZMOWĘ 1 MARCA PO MSZY ZA ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH PRZY HERBACIE W JEGO BIURZE mi.O ŁUPKACH.
POSTARAM SIĘ BY SAM COŚ NAPISAŁ JAKO OSOBA NAJBARDZIEJ KOMPETENTNA.
ps. przyjdź kiedyś na spotkanie z Posłem Naimskim nawet Jarek uległ jego inteligencji i czarowi :-)))
ps2. MAM TAKĄ ZASADĘ ŻE NIE UPUBLICZNIAM PRYWATNYCH ROZMÓW
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
MisQ
Amor vincit ómnia

Dołączył: 28 Sie 2007
Wysłany: Nie Mar 10, 2013 21:43   

http://www.wykop.pl/ramka...uacji-w-polsce/
[Profil] [PM] [E-mail]
   
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Mar 10, 2013 23:07   

Przeczytałem... niestety smutna prawda.
Mieliśmy konkurencję dla Lamborgini (Ursus), mieliśmy konkurencję dla Sony i innych (Unitra Diora, Tonsil), mieliśmy inżynierów, mieliśmy konkurencję dla Volvo czy innych (Autosan) i wiele wiele innych, dzisiaj mogliśmy mieć 6 pasmowe autostrady i tunele, przemysł samochodowy ehhh... a tak to mamy Telefoniki, Biedronki, i warszafkę...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 07:55   

PAMIĘTAJCIE O JEDNYM ŻE CZAS KLASY POLITYCZNEJ KTÓRA INTERES OJCZYZNY NASZEJ POSTRZEGAŁA PRZEZ PRYZMAT INTERESU TYPU
JA SZWAGIER I JEGO BETONIARKA - DOBIEGA KOŃCA
ŻADNEGO OKRĄGŁEGO STOŁU NIE BĘDZIE
ŻADNEJ GRUBEJ KRESKI RÓWNIEŻ NIE BĘDZIE
JEDNYM Z ZAGROŻEŃ JEST DOJŚCIE DO WŁADZY SZEROKO ROZUMIANEJ KONCESJONOWANEJ OPOZYCJI TJ.CAŁA OPOZYCJA PARLAMENTARNA BEZ PIS + KORWIN+ ROMAN GIERTYCH + JEGO KUMPLE POKROJU MIŚKA KAMIŃSKIEGO
JA WIERZĘ ŻE NASZA OJCZYZNA POLSKA BĘDZIE WIELKA WIELKOŚCIĄ UCZCIWOŚCIĄ SWYCH OBYWATELI
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 12:11   

No ja jakoś nie jestem przekonany żeby te czasy dobiegały końca, raczej właśnie mają się w najlepsze. Część ludzi wycjechała, więc pozornie spadło bezrobocie, pare firemek USAejskich i "zachodnich" pootwierało swoje filie (nie płacąc podatków oczywiście) np. w krk zatrudniając murzynów wide PArk technologiczny Valeo, Delphi itp. gdzie zatrudnia się specjalistów ze znajomością języków za półdarmo...

Szczerze to nie wiem z czego płynie twój optymizm w tej sprawie :)
Można oczywiście zaobserwować jakieś kwiatki reaktywacji polskich firm Romet coś tam tworzy, ostatnio czytałem że Junak też produkuje motory, Jest Arinerra ze swoją Hussarią która ma być produkowana w Gliwicach, jest Amica, Solarisy (a tu nie wiem czy to kapitał obcy nie jest), do tego KGHM, Orlen, Lotos, ale to wszystko mało... mało... jak dla mnie
Natomiast dalej gdzie się człowiek nie ruszy to lepiej mieć znajomości bo ch*j boli cokolwiek załątwić ;/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 12:48   

JA NIE WIERZĘ W CUDA LECZ W TO ŻE SIĘ UDA grunt to zdrowy optymizm nie ma co załamywać rąk czas działać...
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 14:16   

http://test.nowyekran.pl/...czna-ze-swiatla

Ciekawe ilu ludzi wie co to jest grafen :D Słownik forumowego skryptu najwyraźniej nie wie, podkreślając go jako błąd :D
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 17:18   

GRAFEN BYŁO O TYM GŁOŚNO PRZEZ TYDZIEŃ 4 LATA TEMU POLSCY NAUKOWCY WYNALEŹLI NAJBARDZIEJ WYDAJNY SPOSÓB PRODUKCJI A PRZEZ TO RELATYWNIE TANI. ALE NIE MA KASY NA ,,FABRYCZNĄ PRODUKCJĘ,,
ps. ale trza z takim czymś uważać przypomnij Sobie AFERĘ Z FABRYKĄ OSOCZA W MIELCU I ILE TAM KASY UTOPIONO CZERWONI WRAZ Z KWAŚNIEWSKIM ZA TYM STALI.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 12:36   

W Polsce dużo rzeczy się "nie opłaca" po czym niedługo okazuje się że w Niemcach, czy innej Ameryce jednak się opłaca. Więc jakoś mnie to nie dziwi. :D
Wrzuciłem to bardziej jako ciekawostkę w sumie :D Grafen to bardzo ciekawy materiał, ma dużo innych właściwości, i aż dziw bierze że mając tyle węgla, jedyne co potrafimy z nim zrobić to spalić go :D
Po za tym na Sądecczyźnie mamy światowego potentata w produkcji włókien węglowych, carbonowych tworzyw do promów kosmicznych, i tarcz hamulcowych z ceramiki i miliona innych rzeczy :D Pomyśleć że kiedyś to było "nasze", chociaż i tak szacun że nie pozamykali, tylko zainwestowali. Może za dużo patentów by się straciło :D
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Sro Mar 20, 2013 17:46   

KOMU NASZA POLSKA POŻYCZA I ILE (nie do wiary) http://naszeblogi.pl/3709...0-miliardow-usa
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 11:34   

tutaj jest ciekawy wątek o Geotermii http://naszeblogi.pl/3729...i-klamia-w-nocy
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pią Mar 29, 2013 12:47   

No właśnie, ciekawi mnie czy w przyszłości geotermia będzie należeć do elit, czy w końcu będzie normalnie, że pan Kowalski weźmie kredyt, spełni formalności (które nie będą sztucznie mnożone jako kłody pod nogi) i otworzy biznes na prawdziwych wolnorynkowych zasadach... To samo z elektrowniami wiatrowymi... są równi i równiejsi póki co...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka...
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 26