Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Piotr Naimski-nasz poseł?
Autor Wiadomość
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009

Wysłany: Sob Sty 17, 2015 00:18   

KGHM to zły przykład dobrze zarządzanej spółki przez państwo, chyba że dla kogoś dobre zarządzanie polega na sprzedaniu obcemu kapitałowi za śmieszne kwoty co nowo odkrytych złóż miedzi ( a w tym przede wszystkim srebra) i mówienie że to jest nowoczesna restrukturyzacja spółki. Jak ktoś z resztą poczyta w necie o tej transakcji - warunkach przetargu i kto w sumie kupił te nowe złoża miedzi w PL - to zobaczy że Ci mityczni Kanadyjczycy coś dużo z Polską mają wspólnego ba z polskimi partiami politycznymi.

Ale masz race jest to przykład dobrego zarządzania - w szczególności finansowego ale nie dla państwa tylko dla pojedynczych (naturalnie przypadkowych) osób.

p.s jak patrzycie na wynagrodzenia górników to pamiętajcie że ROR =/= Netto. Między RORem a Netto może być dużo potrąceń - co w państwówce/budżetówce jest popularne. Np kredyty mieszkaniowe na zerowym oprocentowaniu.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 08:53   

Do tego dochodzi niedawna afera burdelowa za państwowe pieniądze.
Niemniej, chodziło o to że przynosi zyski. Wałki polityków, i lobbystów, to sprawa dla prokuratury i innych służb odpowiedzialnych za takie sprawy. Ponad wszelką wątpliwość, państwowa firma może być rentowna. I pisanie że najpierw trzeba skasować za półdarmo, i jak będzie prywatne to będzie przynosiło zyski "bo jest prywatne" to czysta demagogia. Tym bardziej że wcześniej ciężkie pieniądze państwo zainwestowało w te kopalnie, a za chwilę zyski z tego czerpać będzie kolejny biedny koncern.
Od 25 lat tak właśnie kasuje się w Polsce przemysł, i to jest główna przyczyna bezrobocia, i tego że jesteśmy murzynami Europy, wbrew temu co znawcy ludziom wmawiają, jacy to Polacy leniwi, niedouczeni, i roszczeniowi. Chciałbym zobaczyć Anglika czy Niemca jak zapindala 17h w pracy, bez ogrzewania na hali, bez stołówki, za 2.5E na godzinę. Taaa...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 10:51   

nitroactive napisał/a:
Do tego dochodzi niedawna afera burdelowa za państwowe pieniądze.
Niemniej, chodziło o to że przynosi zyski. Wałki polityków, i lobbystów, to sprawa dla prokuratury i innych służb odpowiedzialnych za takie sprawy. Ponad wszelką wątpliwość, państwowa firma może być rentowna. I pisanie że najpierw trzeba skasować za półdarmo, i jak będzie prywatne to będzie przynosiło zyski "bo jest prywatne" to czysta demagogia. Tym bardziej że wcześniej ciężkie pieniądze państwo zainwestowało w te kopalnie, a za chwilę zyski z tego czerpać będzie kolejny biedny koncern.
Od 25 lat tak właśnie kasuje się w Polsce przemysł, i to jest główna przyczyna bezrobocia, i tego że jesteśmy murzynami Europy, wbrew temu co znawcy ludziom wmawiają, jacy to Polacy leniwi, niedouczeni, i roszczeniowi. Chciałbym zobaczyć Anglika czy Niemca jak zapindala 17h w pracy, bez ogrzewania na hali, bez stołówki, za 2.5E na godzinę. Taaa...


To co wypisujesz nie jest powiązane z tematem. Cztery kopalnie są nierentowne, państwo nie ma środków by do nich dopłacać związki zawodowe nie chcą reform, zwolnień ograniczenia przywiljów.
Jeśli państwo ma być dobrym zarządcą powinno nie tylko rozwijać biznes ale także zamykać nie rentowne jego części. W podobnie trudnej sytuacji jest teraz np spółka NWR która również znalazła się na skraju bankructwa i nie jest spółką skarbu państwa. Nie rób więc za wszelką cenę spiskowej teorii, że ktoś teraz nas rozkrada.

http://stooq.pl/q/p/?s=nwr NWR

Porównanie miedzi i srebra(KGHM) do węgla to jak porównanie Audi do Poloneza. Weź zorientuj się jakie są ceny surowców i zapotrzebowanie na nie na świecie a później znajdź odpowiedni przykład.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 11:51   

Nie na temat to są Twoje linki o KOPEX, i NWR :) bo rozmawiamy o Kompani Węglowej. Moje "teorie spiskowe" to opis rzeczywistości 25 lat "wolności gospodarczej" w Polsce. Notabene, nie są to moje teorie, tylko ludzi ciut ciut mądrzejszych ode mnie. Tak wykończono huty, fabryki rodzimego przemysłu moto, huty szkła, cementownie, zakłady produkujące telefony i wiele wiele innych. A że z wykształcenie jestem inżynierem, to wiem o czym mówię. Za każdym razem śpiewka była dokładnie taka sama.

Państwo nie ma pieniędzy dopłacać i zreformować przemysł górniczy, tak żeby przynosił zyski, ale pieniądze na marmury, i bandę kretynów w urzędach to są. O czym my tu mówimy...
A za chwilę, na naszym węglu, kasę trzepać będzie kto inny. U nas wybudują kolejne Biedronki, a ptica, będzie się cieszył że nie dopłaca do polskiej gospodarki.
Ty nie mieszkasz, nie pracujesz, i nie odprowadzasz podatków w Polsce, to Ciebie to może nie interesować.

Owszem, przywileje trzeba ograniczać, podobnie jak inne rzeczy należy wdrożyć, tak żeby to zaczęło działać. Zlikwidowanie kopalń (do których wcześniej się zainwestowało ciężkie pieniądze) i które mogą przynosić zyski, to skrajny kretynizm, lub zwykłe wyrachowane squ...stwo. Skasujemy te kopalnie, żeby "podatnik nie dopłacał do kopalni", tylko tenże właśnie podatnik będzie płacił zwolnionym górnikom odprawy, gwarancje wynagrodzeń itd.
Cytat:
Rządowy program pozwoli na wydzielenie z KW zakładów i objęcie ich załóg osłonami.

Jak myślisz, z czyich pieniędzy te "osłony" pójdą? Z podatnika, a jakże... Skończ Pan ten lobbing. Do tego, Polskie PKB się skurczy, bo zmaleje produkcja (kolejny raz), a Górnicy pójdą do Urzędów pracy po zasiłki (z pieniędzy podatnika), szkolenia (z pieniędzy podatnika) i takie tam...
Ale nie będziemy dopłącać. ptica będzie klaskał.
A jeśli już prywatyzować, to tak żeby dobrze na tym wyjść, a nie oddać za darmo komuś dojną krowę, bo ktoś nie umie zamienić szansy na tą właśnie dojną krowę.

Cytat:
Porównanie miedzi i srebra(KGHM) do węgla to jak porównanie Audi do Poloneza. Weź zorientuj się jakie są ceny surowców i zapotrzebowanie na nie na świecie a później znajdź odpowiedni przykład.


Nie porównywałem cen surowców! Czytaj ze zrozumieniem. Postawiłem tezę że państwowa firma może generować zyski. Podałem konkretne przykłądy. Więc jak brak ci argumentó, to przynajmniej nie odwracaj kota ogonem, próbując czepiać się słówek.

Odpowiedz na pytanie, dlaczego do tego nieopłacalnego biznesu, pcha się tyle zagranicznych firm? Skoro to takie nieopłacalne.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 19:16   

Analizę Kopexu ci wkleiłem, żebyś mógł zobaczyć jak wygląda zdrowa spółka. Sam przytaczałeś nazwę więc ci pokazałem nieco więcej byś mógł zobaczyć o czyξm piszesz.
NWR wkleiłem ci żebyś zobaczył jak wygląda obecnie branża górnicza i że nikt tutaj spisków nie robi. NWR również zatrudnia kilkanaście tysięcy ludzi.

To czy ktoś będzie trzepał na kopalniach kasę czy nie to się dopiero okaże. Na razie efekt jest taki, że banda darmozjadów żeruje na majątku "państwowym" i nie jest to kwestia roku bądź dwóch a 25 lat od początku jak zbankrutował PRL.

Odprawy dla górników to osobna sprawa. Powinni dostać adekwatne do stażu pracy zgodnie z polskim prawem dla ogółu czyli miesiąc za każdy przepracowany rok życia. W takich przypadkach zwalnia się w pierwszej kolejności nowo zatrudnionych aby zmniejszyć koszty.
Nie pisz o 4 kopalniach w odniesieniu do polskiego PKB bo jest to tak znikoma liczba, że chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy. Równie dobrze środki, które państwo przeznacza na utrzymywanie trupów może przeznaczyć na zdrowe podmioty lub budowę elektrowni atomowej.

Nie kreuję się tu na znawcę polskiego górnictwa ale czystą sprawiedliwością społeczną.

Tak na koniec jeśli już pijesz do sprawy podatków, gdzie jakie odprowadzam to dla twojego komfortu psychicznego informuje cie, że wciąż część podatków odprowadzam w Polsce i mam nadzieję, że w przyszłości będzie to przeważająca część podatków od moich przychodów.

http://wiadomosci.dzienni...tapil-rzad.html z ostatniej chwili. Kolejny raz rząd zesrał się. Przejęcie zadłużonych ekonomicznie trupów przez polską energetykę to zwykły komunizm.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 21:36   

Dziekan napisał/a:
To czy ktoś będzie trzepał na kopalniach kasę czy nie to się dopiero okaże. Na razie efekt jest taki, że banda darmozjadów żeruje na majątku "państwowym" i nie jest to kwestia roku bądź dwóch a 25 lat od początku jak zbankrutował PRL.

No, w końcu piszesz jak człowiek :) Tylko że tą bandą pasożytów, nie są górnicy, tylko to wszystko co ponad nimi. I dotyczy to nie tylko kopalni, ale całego kraju.

Cytat:
Nie pisz o 4 kopalniach w odniesieniu do polskiego PKB bo jest to tak znikoma liczba, że chyba nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Pojedyncza huta też miała znikomy wpływ. Pojedyncza cementownia, pojedyncza Diora, i wszystkie pojedyncze zakłady. Jak sie to pozbiera do kupy, to mamy to co mamy.
Te 4 kopalnie, to część większego kretynizmu, likwidacji polskiego przemysłu, pod przykrywką restrukturyzacji.

Cytat:
Równie dobrze środki, które państwo przeznacza na utrzymywanie trupów może przeznaczyć na zdrowe podmioty lub budowę elektrowni atomowej.

Równie dobrze możemy zacząć od redukcji urzędniczej masy.

Pytanie jak to się dalej potoczy. Bo jedno z czym się zgodzę, to to, że tak dalej, jak jest, być nie może. Różnimy się tylko w sposobie rozwiązania problemu, bo dla mnie zamykanie to jest najłatwiejsze, a przynosi najwięcej szkód dla całej gospodarki.
Ostatnie ćwierćwiecze to obrazuje doskonale.


Za osobiste przytyki, przepraszam. Nie interesuje mnie gdzie i od czego odprowadzasz podatki, ani ile zarabiasz. Po prostu nie godzę się na nieudolność politykierów, w kwestiach gospodarki, ani na restrukturyzowanie polegająca na kasowaniu przemysłu państwa. Wyciąć trzeba nie przemysł, ale ludzi, którzy swoimi działaniami sprawiają że to co opłaca sie w innych krajach, u nas nie opłaca się wcale.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 22:23   

TOWARZYSZ MAJOR :-D ZACNIE PRAWI :-)) I MA 200% RACJĘ!!

PROBLEM KTÓREGO TU NIE PORUSZACIE JEST TEŻ PRÓBA SKŁÓCENIA ŚLĄSKA Z RESZTĄ KRAJU PRZY JEDNOCZESNYM POMAGANIU I FINANSOWANIU R.A.Ś. TO JEST JAWNA PRÓBA ROZBICIA POLSKI JAKO JEDNOLITEJ CAŁOŚCI. TEN KONFLIKT NIE JEST LI TYLKO KONFLIKTU EKONOMICZNYM JEST ON PRZEDE WSZYSTKIM PRÓBĄ ZŁAMANIA JEDNOŚCI, SOLIDARNOŚCI I WSPÓLNOTY NARODOWEJ.

I TEMU MY WSZYSCY RAZEM I W POROZUMIENIU MUSIMY SIĘ PRZECIWSTAWIĆ.

MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ GÓRNICY NIE DADZĄ OMAMIĆ.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 23:25   

Wlodziu w kwestiach gospodarczych nieco odplywasz w inny wymiar ;) nikt tutaj nie poroznia narodu. Jesli nie dojdzie do powaznych reform Polske czeka bankructwo w perspektywie kilkuleniej. Juz rok temu rzad nie spial by budzetu gdyby nie skok na prywatne fundusze emerytalne. Ja wiem, ze jest czesc spoleczenstwa ktora z wytesknieniem czeka na scenariusz grecki by powiedziec "a nie mowilem" ale nie w tym sens. Trzeba rozjebac KRUS, Zus, przywileje nauczycielskie, gornicze to jest wlasnie zasada solidarnosci. Nie moze byc tak, ze rzad jest zakladnikiem. Sto lat temu gdy wprowadzano maszynowa produkcje tez byly zwolnienia i protesty dzis jest podobnie. Lepiej jak 10 osob przezuca lopata i wszyscy maja prace niz jak 2 obsluguja maszyne a resztA szuka pracy tak mozna podsumowac te argumenty zwiazkowcow. Ludzie z kraju wyjezdzaja bo nie widza w nim szansy poprzez to, ze nikt nie ma odwagi ciac tych przywilejow, redukowac zatrudnienia w administracji i obnizac kosztow dzialalnosci gospodarczej. Wylazic na ulice kazdy potrafi a pomyslec juz tylko czesc spoleczenstwa.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 00:26   

LEPIEJ BYM TEGO NIE NAPISAŁ http://naszeblogi.pl/5218...hanysy-wy-ciule
O TO IDZIE GRA
A GRA IDZIE O WIELKĄ STAWKĘ
STAWKĘ NAJWIĘKSZĄ O BYT POLAKÓW JAKO WOLNYCH LUDZI W WOLNYM KRAJU RZĄDZONYM PRZEZ SAMYCH SIEBIE.
I TO NIE JEST ,,ODPŁYWANIE W INNY WYMIAR,, TO SIĘ DZIEJE TU I TERAZ NA NASZYCH OCZACH.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Sty 18, 2015 12:13   

Dziekan, W kwestiach przywilejów, i tego że rząd jest zakładnikiem tych czy tamtych, to ja się w pełni zgadzam. Natomiast takie rozwiązania, jakie obecnie są proponowane, i skutecznie egzekwowane przez ostatnie ćwierćwiecze, doprowadzają do dokładnie odwrotnych skutków. Bo co z tego że będziemy idealnym teoretycznym modelem kapitalistycznego państwa, jak jakość życia zbliża nas nie do kapitalizmu, a do krajów trzeciego świata? A dodatkowo kto inny ma z nas interes. Spróbuj spojrzeć na problem szerzej, a nie tylko poprzez wykresy.
Ja też uważam że nauczyciele powinni pracować jak inni, i każda inna grupa zawodowa, z księżmi, prawnikami na czele. Ale to nie znaczy, że trzeba zlikwidować szkoły, bo nauczycielom jest za dobrze.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 20:00   

https://www.youtube.com/watch?v=2LrrqasMSDY#t=92 Dlatego wolę prywatyzację . Nie wierzę, że jakikolwiek partyjniak jest w stanie poprowadzić uczciwie kopalnie
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 23:26   

Ja Ciebie rozumiem :) Ale ja nie wierzę, że jakikolwiek partyjniak, poprowadzi prywatyzację uczciwie, tak żeby odbyło się to z korzyścią dla gospodarki i przemysłu. Przykładów aż nadto jest.
Jak Wisniowskiemu księgowy nakradł w firmie, to ten nie zamknął całej firmy oddając ją za złotówkę niemieckiej konkurencji, tylko zrobił porządek gdzie trzeba.
Tak samo tutaj, mafia węglowa, to sprawa dla prokuratury, CBŚ i policji.
Skończymy z mafią, możemy prywatyzować. Nie likwidować, albo oddawać za darmo komuś, żeby czerpał zyski. Nie ma sprawy, przychodzi firma X, pokazuje biznes plan, tyle wkładamy, po tylu latach wyciągamy. Państwo ma tyle akcji, my tyle. Konkrety. A nie pieprzenie że się ni opłaca to co opłaca się wszystkim.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 21:50   

TUTOK :-)) GŁOS EKSPERTA http://wpolityce.pl/gospo...nda-nasz-wywiad
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 21:24   

WYWIAD GOSPODARCZY - PIOTR NAIMSKI
https://www.youtube.com/watch?v=Mkg90TgOjho

ps.odkurzyłem temat po 3 latach :-)))
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Piotr Naimski-nasz poseł?
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25