Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Gospodarka, inżynieria, nowe technologie, zasoby naturalne
Autor Wiadomość
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 09:53   

Masahiko napisał/a:
wborzecki@gmail.com napisał/a:
HHAAA HAAA HAA :-)))

NIECH ZA CAŁY KOMENTARZ TEGO ARTYKUŁU BĘDZIE GŁOSOWANIE PO NIM
- ZA ARTYKUŁEM 79 (łapka zielona w górę )
- PRZECIW ARTYKUŁOWI 998 (łapka czerwona w dół)


Rzeczywiście. Tvp to jednak porządna telewizja. A autor tego wpisu przerobil paski ;)

http://www.maltreting.pl/...anda/#more-4870


TVP to tak samo fajna stacja jak TVN, tylko w druga strone. Mam nadzieje, ze wrzucisz paski jakimi raczeni sa wierni widzowie TVN - proponuje od 2007-2015roku. A dla kontrastu od 2005-2007 i 2015-2017.
[Profil] [PM]
 
 
misns

Dołączył: 17 Gru 2009
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 10:36   

ERNESTO napisał/a:
Masahiko napisał/a:
wborzecki@gmail.com napisał/a:
HHAAA HAAA HAA :-)))

NIECH ZA CAŁY KOMENTARZ TEGO ARTYKUŁU BĘDZIE GŁOSOWANIE PO NIM
- ZA ARTYKUŁEM 79 (łapka zielona w górę )
- PRZECIW ARTYKUŁOWI 998 (łapka czerwona w dół)


Rzeczywiście. Tvp to jednak porządna telewizja. A autor tego wpisu przerobil paski ;)

http://www.maltreting.pl/...anda/#more-4870


TVP to tak samo fajna stacja jak TVN, tylko w druga strone. Mam nadzieje, ze wrzucisz paski jakimi raczeni sa wierni widzowie TVN - proponuje od 2007-2015roku. A dla kontrastu od 2005-2007 i 2015-2017.


pełna zgoda,szkoda tylko ze niektorzy jak Pan Borzecki tego nie widza...
_________________
...A ty Bracie mój,zawsze przy mnie stój...
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 23:24   

Zdziwieni? Bo ja nie... Pytanie tylko czy to ideowość, czy wyrachowanie.
Propaganda to główne narzędzie AWSu w swoich rządach. A że społeczeństwo mamy strasznie głupie, to jest jak jest...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Paź 29, 2017 13:13   

ERNESTO napisał/a:

TVP to tak samo fajna stacja jak TVN, tylko w druga strone. Mam nadzieje, ze wrzucisz paski jakimi raczeni sa wierni widzowie TVN - proponuje od 2007-2015roku. A dla kontrastu od 2005-2007 i 2015-2017.


Nie było zestawienia - być może zabrakło materiału? :)

Jak rozumiem nie widzisz różnicy pomiędzy TVN-em czy to z lat poprzednich czy obecnie od tego co widzimy w TVP?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 07:33   

Resortowe dzieci - Media, polecam. Zrozumiesz czemu TVN jest jaki jest. TVP - no coz, nigdy obiektywna nie byla. Tylko poki dzisiejsza opozycja miala na nia wplyw, to wszystko bylo cacy. PiS sie za nia zabral i troche przesadzil z propaganda, czego efektem jest larum podniesione przez tych co na tym stracili najbardziej.

Jesli natomiast zal ci Orlosiow, Lisow, Kraskow itp, to przeciez sa to spadkobiercy poprzedniego systemu, wiec nie ma za kim plakac.
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 11:51   

ERNESTO napisał/a:
Resortowe dzieci - Media, polecam. Zrozumiesz czemu TVN jest jaki jest. TVP - no coz, nigdy obiektywna nie byla. Tylko poki dzisiejsza opozycja miala na nia wplyw, to wszystko bylo cacy. PiS sie za nia zabral i troche przesadzil z propaganda, czego efektem jest larum podniesione przez tych co na tym stracili najbardziej.


Trochę przesadził? Przecież to jest telewizja publiczna, utrzymywana z pieniędzy podatnika, którego się w dodatku chce zmusić do płacenia abonamentu. Żenujący poziom dziennikarzy, kompromitujące materiały, masa zwolnień i atmosfera zastraszenia - to jest TVPis. Inną sprawą jest fakt, że mamy "dobrą zmianę" i władza w końcu zaczęła słuchać suwerena to po co właściwie ta propaganda?

ERNESTO napisał/a:
Jesli natomiast zal ci Orlosiow, Lisow, Kraskow itp, to przeciez sa to spadkobiercy poprzedniego systemu, wiec nie ma za kim plakac.


Nie jest mi żal nikogo z wymienionych. Jest mi żal widzów. A co do Orłosia to facet prowadził jeden z najlepszych programów informacyjnych, często wskazywany przez ekspertów jako modelowy.

PS. Musimy uważać, bo nie chciałbym podpaść moderatorowi tego działu za pisanie nie na temat :)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 12:37   

Cytat:
Trochę przesadził? Przecież to jest telewizja publiczna, utrzymywana z pieniędzy podatnika, którego się w dodatku chce zmusić do płacenia abonamentu. Żenujący poziom dziennikarzy, kompromitujące materiały, masa zwolnień i atmosfera zastraszenia - to jest TVPis. Inną sprawą jest fakt, że mamy "dobrą zmianę" i władza w końcu zaczęła słuchać suwerena to po co właściwie ta propaganda?


Zawsze TVP było narzędziem w rekach partii rządzących - niezależnie kto tą władze miał. Chyba nie jesteś tak ograniczony żeby twierdzić, że tylko PiS wykorzystuje TVP do swojej propagandy a PO już tego nie robiła ?
Powielanie słów "TVPiS" czy "dobra zmiana" to właśnie jest propaganda o której tak piszesz i która tak chcesz u PIS zwalczać.
Każda partia robił swoją propagandę, pytanie czy propaganda PO Ci nie przeszkadzała ?
Skoro jest tak źle jak piszesz do dlaczego PIS ma takie poparcie? Dlaczego Bronek przegrał mimo sondaży na poziomie 80% poparcia (wg. niezależnej stacji TVN) skoro za czasów PO było tak dobrze. Wytłumacz nam to. Ten fenomen. Że naród w demokratycznych wyborach sam sobie wybiera najgorszą władze i (najprawdopodobniej) wybierze ją ponownie ?
[/quote]
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 13:16   

nunek87 napisał/a:

Zawsze TVP było narzędziem w rekach partii rządzących - niezależnie kto tą władze miał. Chyba nie jesteś tak ograniczony żeby twierdzić, że tylko PiS wykorzystuje TVP do swojej propagandy a PO już tego nie robiła ?


Czyli argument "inni robili źle to i ja będę robił źle". Mam wrażenie że nie oglądacie obecnej telewizji publicznej. Poziom zmanipulowania, tendencyjności oraz nierzetelności przekroczył wszelkie dopuszczalne i akceptowalne normy. To że telewizja publiczna była wykorzystywana jako swoista "tuba propagandowa" przez wszystkie kolejne rządy to nie mam wątpliwości. Nigdy jednak nie spotkałem się z tak ohydną propagandą.

nunek87 napisał/a:
Powielanie słów "TVPiS" czy "dobra zmiana" to właśnie jest propaganda o której tak piszesz i która tak chcesz u PIS zwalczać.


"Dobra zmiana" to przecież hasło wyborcze PiS, więc w czym problem? Użyłem też tego w konkretnym kontekście - a więc używając skrótu określającego rządy PiS-u. Nie użyłem przecież funkcjonującego wśród opozycji zwrotu "dojnej zmiany".

nunek87 napisał/a:
Każda partia robił swoją propagandę, pytanie czy propaganda PO Ci nie przeszkadzała ?


Przede wszystkim każda partia ma prawo kształtować i kreować opinie w pewnych sprawach. Używanie do tego propagandy jest raczej moralnie nieakceptowalne. Po raz kolejny w tej całej dyskusji pojawia się ta cholerna dychotomia, która niestety wciąż funkcjonuje i ma się świetnie - jeśli jesteś przeciwko PiS to jesteś za PO. Platforma nie korzystała z takich środków z jakich obecnie korzysta PiS. Nie siała takiego społecznego fermentu. Była nieudolna w rządzeniu i dlatego przegrała wybory. Ale to co obserwuję od dwóch lat przekracza moje wyobrażenie.

nunek87 napisał/a:
Skoro jest tak źle jak piszesz do dlaczego PIS ma takie poparcie? Dlaczego Bronek przegrał mimo sondaży na poziomie 80% poparcia (wg. niezależnej stacji TVN) skoro za czasów PO było tak dobrze.


Rozmawiamy o Telewizji Publicznej. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc, że "za czasów PO było tak dobrze"? Chodzi Ci o telewizję publiczna czy w ogóle o sytuację w Polsce? Jeśli o telewizji to pokazuję tylko, że albo PO miała fatalną ową "propagandę", albo jej nie używała jak to niektórzy sugerują i porównują z tym co mamy teraz.

nunek87 napisał/a:
Wytłumacz nam to. Ten fenomen. Że naród w demokratycznych wyborach sam sobie wybiera najgorszą władze i (najprawdopodobniej) wybierze ją ponownie ?


A to nie Polacy, ledwie po 6 latach od przemian ustrojowych, w których obalono władzę komunistyczną, wybrali do rządzenia SLD i Premiera Oleksego? To nie w latach 2001-2004 Premier był Leszek Miller? Naprawdę uważasz że dojrzeliśmy w pełni do demokracji? Bo ja na przykładzie tego co robi obecnie PiS uważam, że wciąż nam daleko do momentu, w którym polityczne wybory obywateli będą odpowiedzialne.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
polak12

Dołączył: 05 Kwi 2014
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 13:19   

nunek87 napisał/a:
Cytat:
Trochę przesadził? Przecież to jest telewizja publiczna, utrzymywana z pieniędzy podatnika, którego się w dodatku chce zmusić do płacenia abonamentu. Żenujący poziom dziennikarzy, kompromitujące materiały, masa zwolnień i atmosfera zastraszenia - to jest TVPis. Inną sprawą jest fakt, że mamy "dobrą zmianę" i władza w końcu zaczęła słuchać suwerena to po co właściwie ta propaganda?


Zawsze TVP było narzędziem w rekach partii rządzących - niezależnie kto tą władze miał. Chyba nie jesteś tak ograniczony żeby twierdzić, że tylko PiS wykorzystuje TVP do swojej propagandy a PO już tego nie robiła ?
Powielanie słów "TVPiS" czy "dobra zmiana" to właśnie jest propaganda o której tak piszesz i która tak chcesz u PIS zwalczać.
Każda partia robił swoją propagandę, pytanie czy propaganda PO Ci nie przeszkadzała ?
Skoro jest tak źle jak piszesz do dlaczego PIS ma takie poparcie? Dlaczego Bronek przegrał mimo sondaży na poziomie 80% poparcia (wg. niezależnej stacji TVN) skoro za czasów PO było tak dobrze. Wytłumacz nam to. Ten fenomen. Że naród w demokratycznych wyborach sam sobie wybiera najgorszą władze i (najprawdopodobniej) wybierze ją ponownie ?
[/quote]

Może ja się włączę w dyskusję. Moim zdaniem TVP sieje większą propagandę niż za czasów PO. Nie zapominajmy że PO miało tubę propagandową ale w stacji TVN, a nie TVP. Coś Ci się pomieszało. Wybór w dużej mierze będzie wynikał z tego że PIS realizuje swój mocno lewicowy program wyborczy ( rozdawanie pieniędzy ludziom 500+ itp.). Nie mówię że PO było lepsze bo to takie same kurwy jak te z Pis-u. Mi np. chodzi o to że tyle ludzi gadało na Po - że układy, że sami swoi itp. a PIS określił się dobrą zmianą, obiecywał że nie będzie robił tak jak te patałachy z PO, a niestety nie jest tak. Zasada TKM. Szkoda jedynie że w Polsce nie ma partii które mogłyby wyjebać w niepamięć te 2 partie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 13:38   

Cytat:
Czyli argument "inni robili źle to i ja będę robił źle". Mam wrażenie że nie oglądacie obecnej telewizji publicznej. Poziom zmanipulowania, tendencyjności oraz nierzetelności przekroczył wszelkie dopuszczalne i akceptowalne normy. To że telewizja publiczna była wykorzystywana jako swoista "tuba propagandowa" przez wszystkie kolejne rządy to nie mam wątpliwości. Nigdy jednak nie spotkałem się z tak ohydną propagandą.

Masz rację, nie oglądam tv z prostego powodu nie mam na to czasu. Jak już mam coś oglądnąć to jest to jakiś mecz. Informację nt polityki czerpię z innych źródeł - z każdej strony i sam wyciągam wnioski.
Wytłuszczone zdanie idealnie opisuje to co robi TVN - teraz moda na "ofiarę" rządów PiS tego typa co się podpalił. Wiec mi nie pisz, że tylko tvp tak robi. Powstało błędne kolo, że zamiast dawać rzetelne informacje - różne telewizje przekazują swoje prawdy. A jak jest prawda to już zależy kogo dana stacja popiera.

Kod:
"Dobra zmiana" to przecież hasło wyborcze PiS, więc w czym problem? Użyłem też tego w konkretnym kontekście - a więc używając skrótu określającego rządy PiS-u. Nie użyłem przecież funkcjonującego wśród opozycji zwrotu "dojnej zmiany".

A zwrot TVPiS kto wymyślił i w jakim celu ?

Kod:
Przede wszystkim każda partia ma prawo kształtować i kreować opinie w pewnych sprawach. Używanie do tego propagandy jest raczej moralnie nieakceptowalne. Po raz kolejny w tej całej dyskusji pojawia się ta cholerna dychotomia, która niestety wciąż funkcjonuje i ma się świetnie - jeśli jesteś przeciwko PiS to jesteś za PO. Platforma nie korzystała z takich środków z jakich obecnie korzysta PiS. Nie siała takiego społecznego fermentu. Była nieudolna w rządzeniu i dlatego przegrała wybory. Ale to co obserwuję od dwóch lat przekracza moje wyobrażenie.

Proste pytanie, Co Ci się zmieniło przez te 2 lata rządów PiS bo piszesz tak jakbyśmy byli krajem III świata. Chętnie posłucham jak to się pogorszyło - tobie jako jednostce.

Kod:
Rozmawiamy o Telewizji Publicznej. Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc, że "za czasów PO było tak dobrze"? Chodzi Ci o telewizję publiczna czy w ogóle o sytuację w Polsce? Jeśli o telewizji to pokazuję tylko, że albo PO miała fatalną ową "propagandę", albo jej nie używała jak to niektórzy sugerują i porównują z tym co mamy teraz.

Chodzi mi o ogólną propagandę jak za czasów PO było super - zielona wyspa, druga Japonia, czołowy kraj UE itd.

Kod:
A to nie Polacy, ledwie po 6 latach od przemian ustrojowych, w których obalono władzę komunistyczną, wybrali do rządzenia SLD i Premiera Oleksego? To nie w latach 2001-2004 Premier był Leszek Miller? Naprawdę uważasz że dojrzeliśmy w pełni do demokracji? Bo ja na przykładzie tego co robi obecnie PiS uważam, że wciąż nam daleko do momentu, w którym polityczne wybory obywateli będą odpowiedzialne.

Standard. Przeciwko demokracji są przeważnie obrońcy demokracji.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Paź 30, 2017 14:15   

nunek87 napisał/a:

Masz rację, nie oglądam tv z prostego powodu nie mam na to czasu. Jak już mam coś oglądnąć to jest to jakiś mecz. Informację nt polityki czerpię z innych źródeł - z każdej strony i sam wyciągam wnioski.
Wytłuszczone zdanie idealnie opisuje to co robi TVN - teraz moda na "ofiarę" rządów PiS tego typa co się podpalił. Wiec mi nie pisz, że tylko tvp tak robi. Powstało błędne kolo, że zamiast dawać rzetelne informacje - różne telewizje przekazują swoje prawdy. A jak jest prawda to już zależy kogo dana stacja popiera.



To oglądasz telewizję czy wiedzę czerpiesz z "niezależnych" źródeł? Bo z jednej strony nie masz czasu na telewizję, a z drugiej jesteś całkiem dobrze obeznany co leci na TVN (który konkretnie materiał dot. samospalenia masz na myśli?). Nie będzie mojej zgody na stawianie znaku równości pomiędzy tym co się dzieje obecnie w TVP, a innymi stacjami telewizyjnymi. Nie te metody, nie ten efekt.

nunek87 napisał/a:
Kod:
"Dobra zmiana" to przecież hasło wyborcze PiS, więc w czym problem? Użyłem też tego w konkretnym kontekście - a więc używając skrótu określającego rządy PiS-u. Nie użyłem przecież funkcjonującego wśród opozycji zwrotu "dojnej zmiany".

A zwrot TVPiS kto wymyślił i w jakim celu ?



Zwrot który idealnie obrazuje funkcjonowanie telewizji publicznej. Dziwne że za poprzedniego rządu nikt nie wymyślił TVPO - ciekawe dlaczego ;)


nunek87 napisał/a:
Proste pytanie, Co Ci się zmieniło przez te 2 lata rządów PiS bo piszesz tak jakbyśmy byli krajem III świata. Chętnie posłucham jak to się pogorszyło - tobie jako jednostce.



To nie temat tej dyskusji. Starasz się wyprowadzić rozmowę z tematu TVP i jej propagandy, na typową nawalankę partyjno-polityczną. To co tutaj piszę odnosi się przede wszystkim do tego, co wywołało tę dyskusję - obrzydliwej propagandy wtłaczanej milionom Polaków przez TVPis i samo PiS za pomocą innych mediów.


nunek87 napisał/a:
Chodzi mi o ogólną propagandę jak za czasów PO było super - zielona wyspa, druga Japonia, czołowy kraj UE itd.



Świetna propaganda w takim razie skoro przerżnęli wybory koncertowo.

Miałem kolegę, który na studiach codziennie oglądał "Fakty". Dzień w dzień , siadał z kolacją przed kompem i odpalał "Fakty". Nigdy nie oddał głosu na PO. W samorządowych chyba raz mu się zdarzyło, ale to "po znajomości". Przez pierwsze miesiące po wyborach w 2015 wmawiał mi, że tak musi być - równowaga musi być zachowana. Że PO miała TVN i TVP, to teraz PiS dostał TVP. Od roku nic już nie mówi. Chyba i jemu zabrakło wyobraźni.


nunek87 napisał/a:
Standard. Przeciwko demokracji są przeważnie obrońcy demokracji.


Ciekawe wnioski...


PS. Jeszcze świeża sprawa z "dziennikarzami" TVP. Taki to jest właśnie poziom.
https://www.wp.pl/?paid=6...iadomosci.wp.pl
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 20:27   

PSY SZCZEKAJĄ ,A KARAWANA IDZIE DALEJ
https://wpolityce.pl/gospodarka/364964-polska-coraz-blizej-przesylu-gazu-z-norwegii-przez-danie-potwierdzono-rezerwacje-przepustowosci-baltic-pipe
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kks10


Dołączył: 28 Lut 2010
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 21:33   

Kolejny Pisowski farmazon ....
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Wto Paź 31, 2017 23:59   

Mówimy o rurze, której jeszcze nie ma...
To juz lepiej by wyglądało jakbyś wrzucił artykuł o tankowcu płynącym do nas z ropą prosto z teksasu :)
https://biznes.trojmiasto.pl/Pierwszy-ladunek-ropy-naftowej-z-USA-plynie-do-Gdanska-n117687.html

Dajcie se na luz chociaż 1.11, PiS do tej pory jako narzędzie propagandy miał tylko internet. Udało im się, doszli do koryta, dajcie im się pocieszyć :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Wto Lis 07, 2017 22:25   

AMBER GOLD https://wpolityce.pl/polityka/365951-tak-mafijny-uklad-trzymal-w-garsci-gdanska-policje-himalaje-kompromitacji-przed-komisja-amber-gold

CIEKAWY WĄTEK
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Gospodarka, inżynieria, nowe technologie, zasoby naturalne
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 25