Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:26
Książki, Wydawanictwa,Prasa Historyczna, Portale Historyczne
Autor Wiadomość
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Mar 16, 2015 18:05   

Polecam najnowszą książkę Dawida Golika , pracownika krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej, na temat historii Oddziału Partyzanckiego "Lamparta", działającego od jesieni 1944 r. do zimy 1945 r. na obszarze Podhala, Orawy i Gorców.

Więcej: http://ipn.gov.pl/publika...odhalanskich-ak

_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 17:36   

_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
kaszkiet

Dołączył: 14 Lut 2014
Wysłany: Sro Maj 27, 2015 20:34   

Czytał ktoś może niebezpieczne związki komorowskiego? jak oceniacie, warto kupić? są głosy, że autor dużo opisuje nierzeczowych faktów, tylko swoje przypuszczenia.
jeśli już zabrałem głos, to ostatnio poszły resortowe dzieci. służby. fajna książka, można się sporo dowidzieć o wybitnym pisarzu główna niejakim michniku. i jak to się w "wolnej" Polsce zyje byłym komuchom. polecam szczególnie osobą, które mało się interesują historią zaraz przed i po okrągostołową. w podręcznikach szkolnych tego niema. z tego co widze, to można pobrać z chomikuj calutka ksiazke :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Maj 27, 2015 20:45   

Sam oceń ;)

https://drive.google.com/file/d/0B0LFXetq-lWBSG8zQ0lDMGVHbHM/view?pli=1
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009

Wysłany: Czw Maj 28, 2015 07:39   

kaszkiet napisał/a:
Czytał ktoś może niebezpieczne związki komorowskiego? jak oceniacie, warto kupić? są głosy, że autor dużo opisuje nierzeczowych faktów, tylko swoje przypuszczenia.
jeśli już zabrałem głos, to ostatnio poszły resortowe dzieci. służby. fajna książka, można się sporo dowidzieć o wybitnym pisarzu główna niejakim michniku. i jak to się w "wolnej" Polsce zyje byłym komuchom. polecam szczególnie osobą, które mało się interesują historią zaraz przed i po okrągostołową. w podręcznikach szkolnych tego niema. z tego co widze, to można pobrać z chomikuj calutka ksiazke :)


Ja przeczytałem cała książkę Niebezpieczne związki B. Komorowskiego. Fajnie się ja czyta, powiedział bym, że jak dobry kryminał tylko ta świadomość, że tak jest (było) naprawdę powoduje, że człowiek się wkurwia. Moim zdaniem autor pisze prawdę - tak jak on to przeżył (Darłowo, potracenie przez samochód, spotkania z informatorami, próba samobójstwa), jakby było to zmyślone itp, to zapewne Bronek by już dawno szykował pozew o zniesławienie itp. a jak widać cisza, a jego nerwowe zachowanie jak pytają o WSI, Pro Civili czy sprzedaż TP powoduje ze jest coś na rzeczy. Mnie z tej książki najbardziej rozjebało jak odbyła się sprzedaż Telekomunikacji Polskiej ( więcej nie pisze, żeby nie zdradzać co i jak - tym co mają zamiar przeczytać tą książkę) i co ze sobą niosła (a może dalej niesie?).
Co do samej książki, 2 -4 tygodnie temu była ciężko dostępna w księgarniach ( w stacjonarnych na terenie Krakowa się nie spotkałem z nią!) udało mi się po wielu próbach kupić na bonito.pl za ok.30zł (wcześniej zamawiałem na matras.pl, świat książki itp i zawsze zamówienie było zatwierdzone (raz nawet miałem potwierdzenie wpłaty) i po 3 -4 dniach przychodził mail, ze jednak nie można go zrealizować).
Co do ciekawości książki i jak się ja czyta to powiem tak: książka ma ok 400 stron a przeczytałem ją w około tydzień.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sob Maj 30, 2015 00:56   

Ponoc teraz nie powinno byc problemow z kupnem ksiazki (moja zona gdzies wyczytala, ze ze wzgledu na kampanie prezydencka wiekszosc punktow zdecydowala sie zawiesic sprzedaz - pewnie zeby nie zostac posadzonym o porazke Bronka ;) )

Pozdro
[Profil] [PM]
 
 
KasiaMikina

Dołączyła: 02 Cze 2015
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 09:14   

Polecam Suworowa - szczególnie "Akwarium" i "Lodołamacz" - naprawdę mocne.

A ostatnio wydane "Dziewczyny wyklęte" Nowaka też bardzo dobrze napisane.
Ostatnio zmieniony przez KasiaMikina Wto Cze 02, 2015 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
KasiaMikina

Dołączyła: 02 Cze 2015
Wysłany: Wto Cze 02, 2015 09:19   

Pierwsza część też zresztą mi się podobała.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 13:21   



Jerzy Besala, Alkoholowe Dzieje Polski. Czasy Piastów i Rzeczypospolitej Szlacheckiej.

Kilka osób może zainteresuje powyższa pozycja z racji lubowania się w nabojach wyskokowych:):)

Jest gruba, posiada okolo 900 stron:) czyta się lekko i przyjemnie. Polecam!
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Czw Paź 15, 2015 04:40   

POLECAM http://wpolityce.pl/histo...-warto-wiedziec
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 21:58   



Świetna, czyta się jednym tchem. Autor świetnie pokazał piekło jakim był Stalingrad... Pomieszanie narracji historycznej z relacjami i przede wszystkim listami żołnierzy walczących po obu stronach barykady.

Polecam!
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Sro Lip 20, 2016 14:44   

Zachęcam do zakupu w salonach "Empik" najnowszego numeru "Podkarpackiej Historii", w którym znajdziecie m. in. historię ucieczki Jana Karskiego z rąk sądeckiego Gestapo.

http://www.podkarpackahis...uz-w-sprzedazy/

_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Sro Sie 03, 2016 20:26   



Reportaż historyczny na temat losów samego dowódcy jak i żołnierzy oddziału partyzanckiego Jana Wąchały "Łazika", operującego a terenie Beskidu i Gorców. Polecam, czyta się świetnie!

Więcej na temat książki: http://historia.org.pl/20...ojcik-recenzja/

http://nowahistoria.inter...ego,nId,2186701
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 17:30   

Gorąco polecam, jestem właśnie po lekturze. Świetna pozycja, która pozwala zrozumieć trudną sytuację naszego państwa w ostatnim kluczowym dla nas roku przed zakończeniem działań wojennych II wojny światowej w Europie.

Rok 1944 miał kluczowe znaczenie dla historii powojennej Polski. To wówczas na arenie międzynarodowej rozegrały się wydarzenia, które przypieczętowały zarówno jej przyszłe miejsce w Europie, jak i charakter ustanowionych na jej terytorium rządów.

Książka Polska 1944. Perspektywa sojuszników i wrogów jest w całości poświęcona międzynarodowym relacjom politycznym i wpływowi, jaki na nasz kraj mieli ówcześni przedstawiciele państw sojuszniczych, wrogich oraz neutralnych. Celem niniejszej publikacji nie jest uchwycenie perspektywy polskiej, władz na uchodźstwie czy Polskiego Państwa Podziemnego w kraju, lecz zwrócenie uwagi na perspektywę zewnętrzną – tzn. wybranych państw i narodów – w kontekście sytuacji okupowanych jeszcze ziem Rzeczpospolitej.



SPIS TREŚCI

M. Grądzka-Rejak, D. Golik Wstęp

M. Korkuć Wojna hybrydowa 1944

I. Sojusznicy

M. Kornat Porzucenie sojusznika i odruch współczucia. O brytyjskiej percepcji spraw polskich w roku 1944
J. Tyszkiewicz Od Teheranu do Jałty. Polityka Stanów Zjednoczonych wobec Polski i Polaków w 1944 r.
M. Gmurczyk-Wrońska Francuski Komitet Wyzwolenia Narodowego i Rząd Tymczasowy Republiki Francuskiej wobec „dawnej i nowej Polski” – zamknięcie, otwarcie?

II. Wrogowie

A. Stempin Perspektywa niemieckiego wroga – „nowa polityka” wobec Polski w 1944 r. i jej fiasko
B. Musiał Polityka Stalina wobec Polski w 1944 r. Kształtowanie granic oraz ustroju państwowego

III. Państwa i narody regionu

A. Binar Stanowisko Czechosłowacji wobec Polski w 1944 r.
P. Borza Polsko-słowackie stosunki podczas pierwszej Republiki Słowackiej w roku 1944
M. Anton Czas wojny. Dyplomacja rumuńska a dramat Polski
T. Gerencsér Węgry a Polska w 1944 r. Perspektywa sojusznika czy wroga?
A. Bubnys Litwa i Polska w 1944 r.
G. Motyka Rok 1944. Polska a Ukraina

IV. Dyskusja

Czym dla Polaków jest pamięć o roku 1944?
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » Książki, Wydawanictwa,Prasa Historyczna, Portale Historyczne
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 25