Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Ekonomia i gospodarka, ciekawostki wiadomości bez POPISU
Autor Wiadomość
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Wto Lut 18, 2014 22:11   

Dziekan napisał/a:

Nie wydaje się, żeby Poczta Polska mogła w jakikolwiek sposób konkurować z Inpostem.
Grupa Integer, do której należy Inpost jest na dziś dzień świernie zarządzana i posiada bardzo dobry zarząd a przede wszystkim kieruje się zyskiem i ekonomią.


raczej na odwrót, inpost nie ma szans na konkurowaniem z P.P. No chyba że jedna placówka w N.Sączu czynna od 9-17 wystarcza:) ,dla bezrobotnego,emeryta czy rencisty to nie jest problem,jeśli jej zdrowie pozwoli i mieszka n.p na W.P. TO wstanie sobie rano,wsiądzie sobie w 41,podjedzie kilka przystanków do MPK tam,przesiadka na 7ke,kilka przystanków i już jest w jedynej placówce zarządzanej,przez mega prężną i wspaniałą Grupe Integner. to nic że 4 kursy MPK TO KOSZT 10ZŁ to bardzo ekonomiczne dla tego rencisty/emeryta.osoby pracujące mają inne problemy,niektórzy pracują do 17ej,18ej i co wtedy?
O Placówkach Poczty Polskiej,nie będe pisał bo każdy ma ja pod nosem,i są czynne do 20ej.ale fakt nie są w stanie konkurować bo nie są świetnie zarządzane,przez wspaniałych młodych i kreatywnych ludzi..
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 11:01   

Tymczasem realna ocena rzeczywistości :D
http://www.wykop.pl/ramka...c-za-minimalna/
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 12:03   

rudeboyz napisał/a:
Dziekan napisał/a:

Nie wydaje się, żeby Poczta Polska mogła w jakikolwiek sposób konkurować z Inpostem.
Grupa Integer, do której należy Inpost jest na dziś dzień świernie zarządzana i posiada bardzo dobry zarząd a przede wszystkim kieruje się zyskiem i ekonomią.


raczej na odwrót, inpost nie ma szans na konkurowaniem z P.P. No chyba że jedna placówka w N.Sączu czynna od 9-17 wystarcza:) ,dla bezrobotnego,emeryta czy rencisty to nie jest problem,jeśli jej zdrowie pozwoli i mieszka n.p na W.P. TO wstanie sobie rano,wsiądzie sobie w 41,podjedzie kilka przystanków do MPK tam,przesiadka na 7ke,kilka przystanków i już jest w jedynej placówce zarządzanej,przez mega prężną i wspaniałą Grupe Integner. to nic że 4 kursy MPK TO KOSZT 10ZŁ to bardzo ekonomiczne dla tego rencisty/emeryta.osoby pracujące mają inne problemy,niektórzy pracują do 17ej,18ej i co wtedy?
O Placówkach Poczty Polskiej,nie będe pisał bo każdy ma ja pod nosem,i są czynne do 20ej.ale fakt nie są w stanie konkurować bo nie są świetnie zarządzane,przez wspaniałych młodych i kreatywnych ludzi..


A kto komu broni wsiąść na rower? I kto mówi, że emeryci i renciści są jedyną grupą docelową inposta? Oglądałeś wywiad z prezesem grupy czy tylko wpadłeś ponarzekać?
Kwestią czasu jest podpisanie przez Inpost umów ze sklepami/marketami itp i to tam będzie odbiór przesyłek dla emerytów/ rencistów i tych innych wygodnych, którym się nie chce ruszyć.

[ Dodano: Sro Lut 19, 2014 12:14 ]
Nie jest to temat o przekrętach i wałkach w gospodarce tylko o "Ekonomii i ciekawostkach dotyczących polskich firm."

[ Dodano: Sro Lut 19, 2014 12:17 ]
http://stooq.pl/n/?f=841388&search=+amica

Stara poczciwa Amica Wronki
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 13:12   

To Lech Poznań idzie na majstra :D
A co do reszty to nie ma co się obrażać że ludzie wymagają, bo to firma jest od zaspokajania potrzeb klientów, i jak klient chce mieć dostarczone pod dom, albo do domu, to niema co płakać, tylko spełniać oczekiwania. W komunie tak było że producent decydował co sprzeda i komu, a klient mógł jedynie być zadowolony, że w ogóle coś kupił, niezależnie od jakości. Teraz mamy komuno- kapitalizm, i ludzie zaczynają wymagać.
Ostatnio zmieniony przez nitroactive Sro Lut 19, 2014 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 13:14   

nikt im nie broni..bez względu na stan zdrowia,na pogodę może sobie wsiąść na rower i pojechać na drugi koniec miasta..patrząc na ilości placówek w Nowym Sączu,to tak właśnie myśli zarząd Inpostu..dodałem też że kolejnym problemem jest grupa ludzi pracujących,i zwróciłem uwagę na krótkie godziny otwarcia (do 17tej) ...dla osoby pracującej do 17tej,18tej..itd może to stanowić problem,a sumie to nie,żaden problem któż im zabroni wziąć wolne,urlop lub po prostu się urwać z pracy...to jest kpina z ich klientów,taka samo jak kpiną ze starszych ludzi jest zmuszanie ich do kilkukilometrowych wycieczek po przesyłkę sądową.kolejną kpiną są krótkie godziny otwarcia.
Tak jak w temacie,dla mnie to jest ciekawostka.inpost w NOWYM SĄCZU obsługuje przesyłki sądowe,a te trzeba odbierać (przesyłka sądowa dwukrotnie awizowana,i nie odebrana,jest uważana jako dostarczona-a to już jest bardzo duży problem).Ten przetarg to skandal.bo wygrała firma która na chwilę obecną nie ma infrastruktury i jest kompletnie nie przygotowana do obsługi tego typu przesyłek.a to co prezes mówi mam głeboko gdzieś, mnie interesuje ilość placówek,i godziny otwarcia..żebym sądowe awizo,mógł odebrać bez uciekania z pracy,i żeby moja 69letnia schorowana matka nie musiała zapieprzać po nią na drugi koniec miasta.
MAM NADZIEJE ŻĘ KOLEJNY PRZETARG PRZEGRAJĄ.lub że ten będzie anulowany.
na problem zwracają też uwagę sędziowie,ze względu na dużą ilość niedostarczonych przesyłek.
wygrała firma
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 15:46   

Wojutś masz pakiet akcji firmy Integer, sprzedałeś im marzenia, czy to po prostu dobry, holenderski towar tak na ciebie działa?

Sorry ale ty widzisz co piszesz?
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 17:39   

Jarusiu nie mam pakietu akcji Integera, ale to forum to jakieś gniazdo poszukiwaczy spisków i frustracji. Zamiast cieszyć się, że powstają nowe miejsca pracy w sektorze poza administracyjnym można jedynie poczytać o narzekaniach i wymówkach.
Rzesza obrońców staruszek i emerytów a ja tu piszę o rynku przesyłek i poczty, który ma wielki potencjał do rozwoju.
Ja rozumiem, że jeśli ktoś dostaje sądowe awiza co tydzień, może czuć się sfrustrowany ale nie piszę tu o przypadkach skrajnych, a ty właśnie pokazujesz skrajność wypowiadając się w tonie sarkazmu i ironii.
To, że ludzie jeżdżą samochodem albo rowerem nie oznacza, że w każdej wsi czy na każdym osiedlu ma być salon samochodowy i serwis rowerowy :)))

Holenderski towar jest naprawdę dobry ponieważ jest legalny podobnie jak holenderski rynek pracy, zasiłków i polityki międzynarodowej opartej na ekspansji handlowej.
Kwiaty, produkty spożywcze, turystyka, sport, system organizacji pracy i zarządzania zamiast zazdrościć lepiej zabrać się do pracy i nauki.

[ Dodano: Sro Lut 19, 2014 17:48 ]
http://biznes.pap.pl/pl/n...ata-2014---2019

Apator Toruń ekstraklasa biznesowa :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 17:54   

Nikt tu nie szuka spisku bo go nie ma. Firma świadczy marnej jakości usługi, więc klienci narzekają, i nie ma co zakłamywać rzeczywistości :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 20:32   

No to jak nie masz ich akcji, prezes nie jest twoim teściem itp to nie jestem w stanie zrozumieć twojego wychwalania tego tworu.

Bo nie znam na razie nikogo kto by był zadowolony.
A że firma dobrze zarządzana to naprawdę mało kogo interesuje jeśli tego nie odczuwa.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Sro Lut 19, 2014 21:06   

WU ZA DUŻO W TYM BENELUKSIE SIEDZISZ I ZATRACIŁEŚ JASNOŚĆ :-)) UMYSŁU :-D:-D
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Pią Lut 21, 2014 18:40   

http://it.wnp.pl/e-sprzed...8913_1_0_0.html
e-handel, wciąż spory potencjał na rynku polskim

[ Dodano: Pią Lut 21, 2014 18:52 ]
Ukraina Polska gospodarczo wobec bieżącego konfliktu
http://www.praca.wnp.pl/r...8863_1_0_0.html
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 06:49   

Euro kokot

http://www.dziennikpolski...wakow,id,t.html
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 10:21   

Bianconeri napisał/a:
Euro kokot

http://www.dziennikpolski...wakow,id,t.html


Pomijając sam fakt Euro i jego wpływu na ekonomię na pewno więcej się zmieniło poprzez otwarcie granic, zniesienie strefy celnej i usunięcie pierdolonych celników oraz długich kolejek tirów. Przygraniczna spekuła się zawaliła. Finalnie Nowy Sącz doczekał się krytego basenu więc odpadły wycieczki rodzinne na ten w Starej Lubovni. Świat się zmienia.
Dla Nowego Sącza akurat euro na Słowacji jest korzystne. Przyjeżdżają na zakupy do naszego miasta, przez co tworzą miejsca pracy w Polsce (i korki na Węgierskiej;)
Czy dla Polaków Euro będzie korzystnym rozwiązaniem? I tak i nie. Dla firm zmniejszy się ryzyko zmiany kursu walut, dla zaciągających kredyty mieszkaniowe spadną koszty, wydaje się jednak, że dla przeciętnego Kowalskiego bilans będzie na minus.
Póki co nasza gospodarka korzysta ze zmiennego kursu waluty, jej słabość to siła polskiego eksportu. Ja osobiście wolałbym aby Polska została przy złotówce.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:05   

Dziekan napisał/a:
Bianconeri napisał/a:
Euro kokot

http://www.dziennikpolski...wakow,id,t.html


Pomijając sam fakt Euro i jego wpływu na ekonomię na pewno więcej się zmieniło poprzez otwarcie granic, zniesienie strefy celnej i usunięcie pierdolonych celników oraz długich kolejek tirów. Przygraniczna spekuła się zawaliła. Finalnie Nowy Sącz doczekał się krytego basenu więc odpadły wycieczki rodzinne na ten w Starej Lubovni. Świat się zmienia.
Dla Nowego Sącza akurat euro na Słowacji jest korzystne. Przyjeżdżają na zakupy do naszego miasta, przez co tworzą miejsca pracy w Polsce (i korki na Węgierskiej;)
Czy dla Polaków Euro będzie korzystnym rozwiązaniem? I tak i nie. Dla firm zmniejszy się ryzyko zmiany kursu walut, dla zaciągających kredyty mieszkaniowe spadną koszty, wydaje się jednak, że dla przeciętnego Kowalskiego bilans będzie na minus.
Póki co nasza gospodarka korzysta ze zmiennego kursu waluty, jej słabość to siła polskiego eksportu. Ja osobiście wolałbym aby Polska została przy złotówce.


No pewnie że wolisz bo jak przyjedziesz z gejlandii to wymienisz po dobrym kursie juro zarobione na plantacji tulipanów;)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 12:35   

hanys napisał/a:
Dziekan napisał/a:
Bianconeri napisał/a:
Euro kokot

http://www.dziennikpolski...wakow,id,t.html


Pomijając sam fakt Euro i jego wpływu na ekonomię na pewno więcej się zmieniło poprzez otwarcie granic, zniesienie strefy celnej i usunięcie pierdolonych celników oraz długich kolejek tirów. Przygraniczna spekuła się zawaliła. Finalnie Nowy Sącz doczekał się krytego basenu więc odpadły wycieczki rodzinne na ten w Starej Lubovni. Świat się zmienia.
Dla Nowego Sącza akurat euro na Słowacji jest korzystne. Przyjeżdżają na zakupy do naszego miasta, przez co tworzą miejsca pracy w Polsce (i korki na Węgierskiej;)
Czy dla Polaków Euro będzie korzystnym rozwiązaniem? I tak i nie. Dla firm zmniejszy się ryzyko zmiany kursu walut, dla zaciągających kredyty mieszkaniowe spadną koszty, wydaje się jednak, że dla przeciętnego Kowalskiego bilans będzie na minus.
Póki co nasza gospodarka korzysta ze zmiennego kursu waluty, jej słabość to siła polskiego eksportu. Ja osobiście wolałbym aby Polska została przy złotówce.


No pewnie że wolisz bo jak przyjedziesz z gejlandii to wymienisz po dobrym kursie juro zarobione na plantacji tulipanów;)


Dawid zaimponowałeś mi swoją wiedzą :)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Ekonomia i gospodarka, ciekawostki wiadomości bez POPISU
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25