Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:27
1 MARCA 2014 NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH !!
Autor Wiadomość
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Sob Mar 01, 2014 16:31   

TO JUŻ ZA 1,5 GODZ.
KTO MA DALEKO NIECH SIĘ ZBIERA BY SIĘ NIE SPÓŹNIĆ :-)))
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
KubaSSNS

Dołączył: 19 Lut 2011
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 00:13   

Jeśli ktoś ma z dzisiejszych obchodów jakiekolwiek zdjęcia byłbym wdzięczny.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 00:26   

Tylko bez POlityki na zdjęciach:D
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 08:06   

ONR Podhale będzie miał zdjęcia. Dziś powinni wrzucić :)
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 08:41   

A tak w kwestii formalnej ONR, Ruch Narodowy i Robert Winnicki to nie polityka? Bo założenia było "nieco" inne.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 09:11   

Giertych zakładał Młodzież Wszechpolską, a Mariusz Kamiński był jej członkiem i nawet w jej władzach? , teraz tworzą te znienawidzone struktury - władzę i "fałszywą opozycję". Więc jak widać można i w tej organizacji realizować swoje polityczne plany. Najlepiej w PE za 20 tys euro m-c ;)
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 12:42   

ROZMOWY I UMOWA Z NICH WYNIKAJĄCA BYŁA INNA MIAŁO BYĆ BEZ POLITYKI!!!
A JAK BYŁO TO KAŻDY WIDZIAŁ, NIE TAK MIAŁO BYĆ!!! NIE ŁADNIE TAK SIĘ NIE ROBI NIE PRZEPROWADZA SIĘ AGITACJI WYBORCZEJ W TAK WAŻNYM DNIU!!!
OSOBY UCZESTNICZĄCE W TYM WYDARZENIU CZUJĄ SIĘ OSZUKANE BO NIE PRZYSZŁY NA WIEC WYBORCZY ALE BY UCZCIĆ BOHATERÓW!!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE I DO ZOBACZENIA ZA ROK!
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 19:22   

Włodek, od początku była mowa, że obchody są bezpartyjne i pod szyldem ruchu społecznego jakim jest Ruch Narodowy. Takie były ustalenia w Zajeździe Sądeckim i u Ciebie w mieszkaniu.
Nie mam zamiaru przytaczać rozmów, ale fakt był taki, że tam gdzie MW coś organizuje to bez emblematów PiSu, a tam gdzie PiS coś organizuje, to bez elementów RN.
Poza tym u Ciebie podczas rozmowy, wspomniałem o obecności Winnickiego i o spotkaniu z Nim dzień później, więc już nie odwracaj kota ogonem bardzo Cię proszę.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 20:25   

odwracanie kota ogonem to wasza specjalność
łącznie z tym że rozmawialiśmy w moim mieszkaniu :-D :-))
a ,,bezpartyjności waszej,, to się wszyscy zainteresowani przekonali na Rynku.
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
dzalszta

Dołączył: 02 Mar 2014
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 21:11   

No ale jaką oni partie pokazywali ?
Jak dobrze dedukuje to chodzi tu o słowa Pana Roberta Winnickiego. On mówił podczas części prezentacji organizacji, jak dobrze pamiętam, więc w czym problem.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 21:36   

dzalszta, W tym problem że n.p ja (i nie tylko ja) poszedłem tam po to,i tylko po to żeby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych,a nie po to żeby słuchać wynurzeń Winnickiego na temat opozycji które się nijak miały do wczorajszej rocznicy.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 22:16   

Żałuję ogromnie że mnie nie mogłem być razem z Wami.

Jednak pozwolę sobie skomentować tą sytuację.

To że Pan Winnicki był obecny, to jego prywatna sprawa. Nie słyszałem jego przemowy, bo mnie nie było przy tym. Jednak jeżeli wygłaszając swoje myśli nie odnosił się wyłącznie do tematu patriotyzmu, Żołnierzy Wyklętych, historii itp, lecz wygłaszał swoje poglądy polityczne to bardzo nie fajnie.

Obchody miały być bez politykierstwa. Takie było zamierzenie tej imprezy. Ten dzień to nie miejsce i czas na propagowanie swoich poglądów politycznych, lecz mimo ich właśnie, oddanie należytej czci Żołnierzom Niezłomnym.

Zauważam niestety że na tym święcie każdy chce coś ugrać dla siebie... Przykre.



















Więcej: https://www.facebook.com/...52209092&type=1
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
Ostatnio zmieniony przez Kazek G f H Nie Mar 02, 2014 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 22:59   

lithium1989 napisał/a:
Włodek, od początku była mowa, że obchody są bezpartyjne i pod szyldem ruchu społecznego jakim jest Ruch Narodowy. Takie były ustalenia w Zajeździe Sądeckim i u Ciebie w mieszkaniu.
Nie mam zamiaru przytaczać rozmów, ale fakt był taki, że tam gdzie MW coś organizuje to bez emblematów PiSu, a tam gdzie PiS coś organizuje, to bez elementów RN.
Poza tym u Ciebie podczas rozmowy, wspomniałem o obecności Winnickiego i o spotkaniu z Nim dzień później, więc już nie odwracaj kota ogonem bardzo Cię proszę.


Mnie nie obchodzi co tam ustalaliście, ale wszyscy słyszeli co tam wygadywałeś.
Nie tylko w Waszych kręgach czci się pamięć i szanuje patriotyzm, zapewne Ciebie na swiecie nie było, gdy niektórzy z większym czy mniejszym narażeniem się na szykany to czynili.
Wiec nie powtarzaj jak mantry swoich rewelacji dotyczących pewnych wydarzen, które nie rozumiesz. Oczywiście rozumiem te ataki, szczególnie na jedno ugrupowanie, bo tam jest najwięcej ludzi którzy mogą tworzyć elektorat RN.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 23:55   

kosiarz napisał/a:
lithium1989 napisał/a:
Włodek, od początku była mowa, że obchody są bezpartyjne i pod szyldem ruchu społecznego jakim jest Ruch Narodowy. Takie były ustalenia w Zajeździe Sądeckim i u Ciebie w mieszkaniu.
Nie mam zamiaru przytaczać rozmów, ale fakt był taki, że tam gdzie MW coś organizuje to bez emblematów PiSu, a tam gdzie PiS coś organizuje, to bez elementów RN.
Poza tym u Ciebie podczas rozmowy, wspomniałem o obecności Winnickiego i o spotkaniu z Nim dzień później, więc już nie odwracaj kota ogonem bardzo Cię proszę.


Mnie nie obchodzi co tam ustalaliście, ale wszyscy słyszeli co tam wygadywałeś.
Nie tylko w Waszych kręgach czci się pamięć i szanuje patriotyzm, zapewne Ciebie na swiecie nie było, gdy niektórzy z większym czy mniejszym narażeniem się na szykany to czynili.
Wiec nie powtarzaj jak mantry swoich rewelacji dotyczących pewnych wydarzen, które nie rozumiesz. Oczywiście rozumiem te ataki, szczególnie na jedno ugrupowanie, bo tam jest najwięcej ludzi którzy mogą tworzyć elektorat RN.



Jeżeli Cię nie obchodzi co tam ustalaliśmy to ok. Druga sprawa jest taka, że odniosłem się do Żołnierzy Wyklętych i zarazem do czasów obecnych. Poza tym ani razu nie powiedziałem o RN czy PiS czy jakiejkolwiek innej partii/organizacji politycznej.
Kolejna sprawa jest taka, że zgodnie z ustaleniami głos podczas obchodów zabierali i Włodek i pani Antonina i także reprezentant Rekonstrukcji Historycznej (również nie narodowiec).
Dziwię się na prawdę, że staracie się to tak negatywnie przedstawiać. Faktem jest, że nad obchodami pracowała bardzo ciężko cała grupa MW i faktem też jest, że kol. Winnicki jako prezes honorowy naszej organizacji, miał w pełni prawo zabrania głosu.
Jeżeli chodzi o Jego wystąpienie to było bardzo słuszne i nie powiedział na nim niczego co byłoby niezgodne z prawdą.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kazek G f H


Dołączył: 06 Mar 2008
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 00:25   

lithium1989 napisał/a:


Jeżeli Cię nie obchodzi co tam ustalaliśmy to ok. Druga sprawa jest taka, że odniosłem się do Żołnierzy Wyklętych i zarazem do czasów obecnych. Poza tym ani razu nie powiedziałem o RN czy PiS czy jakiejkolwiek innej partii/organizacji politycznej.
Kolejna sprawa jest taka, że zgodnie z ustaleniami głos podczas obchodów zabierali i Włodek i pani Antonina i także reprezentant Rekonstrukcji Historycznej (również nie narodowiec).
Dziwię się na prawdę, że staracie się to tak negatywnie przedstawiać. Faktem jest, że nad obchodami pracowała bardzo ciężko cała grupa MW i faktem też jest, że kol. Winnicki jako prezes honorowy naszej organizacji, miał w pełni prawo zabrania głosu.
Jeżeli chodzi o Jego wystąpienie to było bardzo słuszne i nie powiedział na nim niczego co byłoby niezgodne z prawdą.


Tutaj raczej nie chodzi o to kto się wypowiadał, tylko co swoim wystąpieniem zaprezentował (nawet sam Tusk mógłby przemawiać, byleby gadał na temat a nie uprawiał POlityki). Miało być bez politykierstwa, i z takiego założenia bardzo się cieszyliśmy ( w szczególności ja :). Niestety z rozmów z chłopakami bije zawód (szczególnie ci młodzi pytają, Kaźmirz, jak to jest, miało być bez gadaniny politycznej a wyszło tak jak wyszło?), ponieważ wielu miało nadzieje że nie powtórzy się sytuacja sprzed roku, kiedy do głosu doszli ze swoją agitacją mularczyki, naimskie itp. Ja byłem w Rzeszowie na uroczystościach, które organizował tamtejszy RN. Nie było żadnych wystąpień na tle politycznym. Sama historia i patriotyzm. Coś wspaniałego, do tego prawie 2 tys. ludzi. Mnóstwo flag, bannerów. Może idźmy Panowie tą drogą na przyszłość. Wydaje mi się że w Rzeszowie to właśnie przyciąga ludzi na te uroczystości, bo rzeczywiście są bezartyjne i zupełnie apolityczne!!

Wielki szacunek dla chłopaków z MW Nowy Sącz za przygotowanie uroczystości w zasadzie od podstaw, w szczególności dla Kamila za ekstra akcję w elektryku i zorganizowanie apelu. Gość poświęcił masę swojego wolnego czasu żeby to wszystko przygotować.

Tak na marginesie naszła mnie smutna refleksja po uroczystościach Żołnierzy Wyklętych w Nowym Sączu. Rok wyborczy, każda opcja chce coś ugrać dla siebie. Od trzech lat kibice Sandecji organizowali cokolwiek na 1 marca w Nowym Sączu, zupełnie oddolnie z poczucia obowiązku, tak to w naszym mieście była bieda w tym temacie. Mimo apeli do władz miasta przez ostatnie 3 lata nie zrobili nic, nadszedł rok wyborczy to coś zrobili. Nie powiem że na "odwal się", bo też wydano książkę o tematyce podziemia niepodległościowego na terenie Sądecczyzny . W tym roku z inicjatywą wyszli chłopaki z MW, zrobiliśmy wspólnie akcje, wyszło ok - po za tym nieszczęsnym wystąpieniem Pana Winnickiego. Na przyszłość trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski, i, w przyszłym roku zrobić wspólnie obchody z prawdziwego zdarzenia - oddolne, bez zabarwienia politycznego, dla wszystkich, pod jednym sztandarem Niepodległej Polski. Odniosłem również takie wrażenie że w Sączu jest jakaś "zimna wojna" o uroczystości patriotyczne, w sensie że każdy chce coś robić aby się pokazać (czy to PO, czy Solidarna Polska, czy PiS czy RN). Myślę że nie tędy droga. Należy zebrać patriotyczny element w Nowym Sączu, i oddolnie samodzielnie coś zrobić bez jakichkolwiek szyldów politycznych. Jedynie Polska flaga i tyle. Jeżeli do tego nie doprowadzimy, to w przyszłym roku będziemy mieć dziesięć obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sączu, a nie jedną konkretna patriotyczna manifestacja Sądeczan. A w tym wszystkim chyba o to chodzi prawa? Przynajmniej mi od zawsze taki cel przyświecał przy organizacji jakichkolwiek akcji patriotycznych. Trzeba jednoczyć a nie dzielić. Szczerze to rzygać mi się chce już na tą całą politykę, bo gdzieś między tym wszystkim zacierają się pewne wartości które powinny przyświecać przy organizowaniu takich uroczystości. Tyle refleksji na dziś.

Piszę to wszytko w imieniu Kiboli Sandecji. Piszę jako kibol, patriota, szary człowieczek, studenciak, jeden z tysięcy mieszkańców Nowego Sącza, nie PiS-or, nie Narodowiec nie Ziobrysta czy Bóg wie co tam jeszcze jest :)

Jeżeli ktoś ze mną się nie zgadza to proszę zaprezentowanie swojego punktu widzenia. Dyskusja wręcz mile widziana.

Czołem Wielkiej Polsce!
_________________
Brutal Fans Hooligans - Glinik Gorlice ... :)
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Sekcja Turystyczno - Historyczna » 1 MARCA 2014 NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH !!
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 21