Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak turysta turyście ;)
Autor Wiadomość
kacper108


Dołączył: 18 Lip 2009
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 16:43   Jak turysta turyście ;) [Cytuj]

Przekopałem forum ale nie znalazłem takiego tematu, może się przyjmie, może się komuś przyda. Jako, że lubię odwiedzać rózne miejsca chciałbym prosić o polecenie jakiegoś celu na weekend (pt - nd) razem z opisem co warto zobaczyć a czego raczej nie. Interesuje mnie teren zarówno krajowy jak i zagraniczny (głównie państwa sąsiednie bo to tylko 3 dni). Każdy kiedyś odwiedził jakieś fajne miejsce które miło wspomina i może polecić jako opcję spędzenia weekendu. Szczególnie cenne info odnośnie taniego noclegu, dobrego jadła, wskazówek drogowych itd. Miałem w planach czeską Pragę, bo jak wiadomo miasto zajebiste i w dzień i w nocy, jednak z różnych przyczyn została przeniesiona na wiosnę/lato.

Liczę na pomoc i z góry dziękówa ;)
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Pon Lut 10, 2014 16:50    [Cytuj]

Jedź na pustynię błędowską (póki jeszcze jest) i zagub się we fatamorganie na weekend ;)
Kierunek Olkusz.

Ewentualnie jak się wcześniej stamtąd wydobędziesz to w okolicy pełno fajnych zamków.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kolafy

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 11, 2014 11:43    [Cytuj]

Bielskie Tatry, nocować nie nocowałem, ale ogólnie ładne widoki, mały ruch, dobrze oznaczone szlaki, jest gdzie siąść na szlaku... oczywiście temat na wiosnę bo teraz wysokie partie pozamykane.
Lesnica na Słowacji, warto przejechać się na spacer nawet dniowy czy to od strony Szczawnicy czy od Słowackiej bo tam piękne widoki na trasie.
No i jak mantre będę powtarzał F1 - Budapeszt (400-450 km od Sącza), ostatni weekend lipca.
500-600 stówek na głowe i można się pobawić :) odliczając bilet na F1, ale po co komu bilet jak z aquaparku wszystko pięknie widać i słychać... jeśli już to na kwalifikacje czy treningi bilety dużo tańsze. Nocleg - my akurat wybraliśmy pole namiotowe, warto poszukać i ponegocjować (uważać na typów podających się za parkingowych i właścicieli "pola namiotowego" bo po paru chwilach można zapłacić 2x lub wylecieć na polecenie właściciela pola uprawnego :)) No i wieczorne balety godne uwagi, Budapeszt zwiedzić to obowiązek!
[Profil] [PM]
 
 
ptica

Dołączył: 06 Sty 2010
Wysłany: Wto Lut 11, 2014 14:58    [Cytuj]

A ja proponuję Jaworki k/Szczawnicy. Kto kiedyś był to wie. Widoki mistrzostwo na skal eu. Podobno Janosika nagrywali wśród tych skał wapiennych .(zaznaczam ,że podobno).Koncerty zespołów różnych. Głównie jeździliśmy na koniach, zabawa dla dzieci jak i dorosłych przednia.Można spotkać ludzi z całej Polski. W sumie nie daleko . Pozdro mimo wszystko S.G. a nie P.s.C
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Wto Lut 11, 2014 22:02    [Cytuj]

Ja również polecam Budapeszt. W tamtym roku miałem przyjemność zwiedzać to miasto. Wyjechaliśmy w piątek prosto po pracy i wróciliśmy w niedzielę wieczór. Udało się nam znaleźć nocleg za 7 Euro z darmowym parkingiem, blisko centrum miasta.

Jeśli już ten temat powstał, to mam pytanie do Was, czy ktoś może zwiedzał Oslo, Sztokholm, Brukselę, Eindhoven lub Dortmund.
[Profil] [PM]
   
 
kacper108


Dołączył: 18 Lip 2009
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 22:38    [Cytuj]

Wakacje się zbliżają więc pora odswiezyć temat:

Szukam kontaktu, linków, maili itd do tanich noclegów albo w okoliach Rzymu / Mediolanu lub, jeżeli ktoś miał tą przyjemność, na Malcie / Cyprze.

Z góry dzięki za pomoc osobom które mają doświadczenie w podróży do tych miast / państw.
[Profil] [PM]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sro Maj 21, 2014 15:34    [Cytuj]

Na Cyprze znalazłem fajny/tani nocleg w serwisie amoma.com
Natomiast jeśli chcesz rzeczywiście tanio to polecam www.airbnb.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sro Maj 21, 2014 22:57    [Cytuj]

Ja zazwyczaj szukam przez booking.com alpharooms.com albo po prostu tripadvisor.com :)

Pzdr
[Profil] [PM]
 
 
kacper108


Dołączył: 18 Lip 2009
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 15:25    [Cytuj]

Zbliża się sezon turystyczny dlatego odświeżam temat. I od razu pytanie do podróżujących: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wycieczek do Hiszpanii i na okoliczne wyspy? Szczególnie chodzi mi o Majorkę. Jakieś dobre rady, miejsca, haki na które warto uważać? Z góry dzięki ;)
[Profil] [PM]
 
 
Maerqin

Dołączył: 04 Kwi 2009
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 16:05    [Cytuj]

Majorka, Ibiza czy Kanary to typowo imprezowe wyspy nastawione zeby skubac turystow przyjezdzajacych sie bawic dlatego fajnie jest wypozyczyc sobie auto i zwiedzic je samemu, zamiast przez tydzien moczyc jaja w hotelowym basenie czy smazyc sie na plazy. Poza tym cholernie drogo. Drugi raz bym nie pojechal chyba ze na Sylwka:) Z rad to na pewno trzeba targowac sie na ulicy z jakimis handlarzami czy kupujac dodatkowe atrakcje typu wycieczki, nurkowanie, skutery i uwazac na naciagaczy/naganiaczy bo tych sa cale szajki.
_________________
> AGAINST MOD€RN FOOTBALL <
[Profil] [PM]
 
 
Bianconeri

Dołączył: 06 Paź 2004
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 17:52    [Cytuj]

Typowo imprezy to Ibiza nie Mariolka ale i na Mariolce jest kilka fajnych miejscówek.
Najbardziej znana to Magaluf ze stadem spitych angoli, potem makaroniarzy a potem naszych chcących wszystkim wpierdolić :)
Ewentualnie El Arenal ale tam z kolei same helmuty.

A jak chcesz po prostu wypocząć w pięknych krajobrazach to północno lub północno - wschodnie wybrzeże.

I koniecznie wypożycz auto, jest to i owo do pozwiedzania na tej wyspie.
_________________
GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM WIÓRY LECĄ
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kacper108


Dołączył: 18 Lip 2009
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:00    [Cytuj]

Dzięki bardzo za odzew. Już kilka razy myślałem o wypożyczeniu auta (jadę na równy tydzień więc 7 dni w miejskich przewozach raczej odpada) i chyba faktycznie będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli kogoś interesują tanie wypady w fajne miejsca to również służę pomocą, coś tam się już ogarniało ;)
Jeszcze raz dzięki Maerqin i Bianco.
[Profil] [PM]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 19:30    [Cytuj]

kacper108 napisał/a:
Zbliża się sezon turystyczny dlatego odświeżam temat. I od razu pytanie do podróżujących: czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wycieczek do Hiszpanii i na okoliczne wyspy? Szczególnie chodzi mi o Majorkę. Jakieś dobre rady, miejsca, haki na które warto uważać? Z góry dzięki ;)


Ach ta Majorka.... Chyba będę musiał tam wrócić :)

https://www.youtube.com/watch?v=zaoNc2xvLaA

jak chcesz foty pisz na maila, coś podeślę. Sprawdzony hotel przy plaży blisko lotniska też mogę polecić.
milosz@sandecja.com.pl
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Wto Mar 03, 2015 20:32    [Cytuj]

Jeśli ktoś chce wpaść na wycieczkę do Holandii i popedałować (ROWEREM!!!) po Beneluksie to niech pisze na prv.
Ja ze swojej strony polecam Portugalię. O ile ogarniecie transport to cenowo jeden z najbardziej atrakcyjnych krajów Europy.
Cena obiadu na wypasie dla 2 osoób ze stejkiem dla Spartana, butelką wina, wodą i pierwszym daniem 50 euraczy. Restauracja w samym centrum na widokowej promenadzie.
Jeśli jesz to co miejscowi to za obiad nie wydasz więcej niż 8 euro.
https://www.youtube.com/watch?v=Gp8Z4YrRE3Q

Hiszpańska Andaluzja:
Warto polecieć Kraków - Malaga i wypożyczyć auto, Sama Malaga mniej atrakcyjna ale takie perełki jak Sewilla czy Granada czy krajobrazy prowincji są nieziemskie. Ceny dużo mniejsze niż nad polskim Bałtykiem. Podobno za dodatkowe 5 euro w Sewilli można pooglądać flagi Śląska Wrocław.
https://www.youtube.com/watch?v=ZmDhRvvs5Xw
https://www.youtube.com/watch?v=naec6_2Shxk
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
smnns

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Mar 04, 2015 08:03    [Cytuj]

Cytat:
Warto polecieć Kraków - Malaga i wypożyczyć auto, Sama Malaga mniej atrakcyjna ale takie perełki jak Sewilla czy Granada czy krajobrazy prowincji są nieziemskie

Co jeszcze proponujesz zobaczyć Dziekan? Mam od ponad tygodnia zaklepane bilety na wrzesień jak i auto plus nocleg w Maladze. Wrzesień gwarantuje tanie latanie, a do tego morze najcieplejsze :)

W zeszłym sezonie (też wrzesień) Sycylia zjeżdżona wzdłuż i wszerz (niestety w tydzień nie da się tam wszystkiego zobaczyć:) ) To co robią włosi (szczególnie mieszkańcy Palermo) na drogach to istny cyrk :D

Portugalia świetna - jej południe- Algarve z wybitnymi widokami . Ocean w lipcu zimniejszy od Bałtyku :P
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Hyde Park » Jak turysta turyście ;)
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 25