Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 17:32   

teoria teorią a życie życiem :) jak autobusy nie będą jeździć co max 10 minut na danej linii to nikt się nie przesiądzie z auta na MPK a tym bardziej ktoś z poza Sącza.
Ostatni przykład to szynobus do SS i Rytra. Technicznie wysoka klasa - nisko pokładowy, klimatyzowany. Jest bilet zintegrowany, nie kosztuje dużo przy stacji w SS jest parking na auta. W godzinach szczytu jeździ co 30 minut ... pusty, bo ludzie i tak jadą autem.
Ja jestem ogromnym zwolennikiem zbiorkomu - tylko mnie interesuje to czysto technicznie. Jak zostanie to zrobione.
Jak będzie jak w Krakowie - czyli całe miasto oplecione siecią autobusów z częstotliwością co 5 -10 minut to jestem jak najbardziej za. Nawet bez darmowego biletu.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
SilverCommander


Dołączył: 04 Maj 2009
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 18:20   

@up
Ja to byłbym w "siódnym niebie" ;) gdyby "moje" linie autobusowe kursowały co 20 minut. Nowy Sącz to nie Kraków ;) i w takie "cuda" jak to, że większość linii autobusowych będzie kursować u nas co 10 czy 15 minut nie ma co liczyć.
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 18:46   

SilverCommander napisał/a:
@up
Ja to byłbym w "siódnym niebie" ;) gdyby "moje" linie autobusowe kursowały co 20 minut. Nowy Sącz to nie Kraków ;) i w takie "cuda" jak to, że większość linii autobusowych będzie kursować u nas co 10 czy 15 minut nie ma co liczyć.

I tu jest problem bo nawet gdyby dopłacali do biletu to mało kto pojedzie na miasto coś załatwić bo co z tego ze ma za darmo jak wyprawa do urzędu czy marketu zajmie pół dnia bo na autobus będzie musiał czekać godzinę. Pomijam już mentalność ludzi że muszą autem jechać a zbiorkom jest dla "biedoty"
Kolejne pytanie to o stan autobusów - czemu nie ma przegubów na najpopularniejszych liniach i czemu wszystkie nie są klimatyzowane. Ludzi też zniechęca jazda w piekarniku latem.
Zanim się rzuci fajny slogan "darmowa komunikacja" to trzeba to przemyśleć bo koszty to jedno ale funkcjonalność to drugie. I stąd moje pytanie jak to KN chce rozwiązać.
Na takie wólki jeżdżą dwa autobusy (25 i 36) raz na godzinę.
Jak się wprowadzi takie rozwiązania jak w Krakowie (duża częstotliwość - nawet co 20 min, trasy objazdowe, klimatyzowane pojazdy) tylko w mniejszym stopniu to może się udać.
Chciałbym poznać opinie KN na ten temat.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
ERNESTO

Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 19:24   

Ale czemu poszczegolne linie jezdza co 40 minut, albo co godzine ? Na pewno przeanalizowali ilu jezdzi pasazerow poszczegolnymi liniami i dopasowali do potrzeb. Po co puszczac autobus co 20 minut, jesli ma wozic tylko powietrze ?
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 21:27   

ERNESTO napisał/a:
Ale czemu poszczegolne linie jezdza co 40 minut, albo co godzine ? Na pewno przeanalizowali ilu jezdzi pasazerow poszczegolnymi liniami i dopasowali do potrzeb. Po co puszczac autobus co 20 minut, jesli ma wozic tylko powietrze ?


No o tym mowie, slogan "darmowa komunikacja" ładnie brzmi ale to jest złożony problem.
Czy jak te autobusy co jeżdżą co 40 min nagle będą mieć o 100% większe wypełnienie bo są za darmo ?
Żeby darmowa komunikacja była opłacalna czyli żeby np. zarabiać z reklam itp to musi być duża częstotliwość, nowy tabor i przede wszystkim trzeba zmienić mentalność ludzi że auto to nie jedyny środek transportu.
Jeżeli KN ma na to pomysł to chętnie o tym się dowiem (póki co wiemy że jest to opłacalne finansowo a gdzie reszta?)

Zmieniając temat, chętnie powtórzę pytanie i poczytam odpowiedzi przedstawicieli poszczególnych partii, jakie mają plany względem infrastruktury drogowej - remonty, udrożnienie ruchu, budowy rond czy estakad oraz budowę nowych dróg gdzie i w jakim przekroju.
Wszak infrastruktura drogowa to podstawa - widać jaki boom przeżywają tereny przy obwodnicy Podegrodzia czy Starego Sącza.

Kolejne pytanie: czy któryś kandydat (partia) planują utworzyć sądecką strefę ekonomiczną - taka z prawdziwego zdarzenia (nie to co teraz nią jest czyli obszar DAKO) i przyciągać do niej potencjalnych inwestorów. Chodzi coś na wzór tego co jest w Niepołomicach.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 08:35   

Początek "czystek" w ratuszu...
https://sadeczanin.info/wybory-samorzadowe-2018/kazimierzowi-sasowi-juz-nie-po-drodze-z-sld-szok-na-lewicy

"...informacja jakoś dotarła do Krzysztofa Głuca, który zaproponował mi kandydowanie do Rady Miasta Nowego Sącza z jego listy."
[Profil] [PM]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 12:18   

Tak pod rozwagę przytaczam artykuł na temat "darmowej" komunikacji...

http://sadeczanin.info/wi...ty-dla-seniorow

Owszem zgodzę się z jednym wszystko się da zrobić tylko czyim kosztem?? Zobaczcie ile teraz wynoszą dopłaty a ile wyniosą kiedy zniesiemy bilety całkowicie...
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 12:45   

bzyku napisał/a:
Masahiko czytam to co piszesz i odnoszę wrażenie że poza krytyką wszystkiego nie masz nic sensownego do napisania.
"1) Nie mam przekonania że aż 30% ludzi przesiądzie się do autobusów tylko dlatego, że będą one darmowe..."
Ja mam przekonanie że zadziała podstawowe prawo ekonomi i popyt na darmową komunikację wzrośnie :-)


Komunikacja miejska to nie jest zwykły produkt. Skoro ludzie mają wygodniejszy środek transportu, czyli samochód, to naprawdę uważasz że zaoszczędzenie kilku złotych zainteresuje kogoś, aby przesiadl się do zbiorowki? Powtarzam, bo wyciales to (dosyć wygodny sposób) z mojej wypowiedzi - koszt biletów to jedna z mniej ważnych kryteriów jakimi kierują się mieszkańcy w wyborze transportu zbiorowego. To trochę tak, jakbyś zrobił w trudno dostępnym miejscu sklep, dał świetnie promocje i liczył, że ludzie mimo trudności się tam pojawia. Bzdura.

[ Dodano: Pią Wrz 21, 2018 12:49 ]
x_cite napisał/a:
Tak pod rozwagę przytaczam artykuł na temat "darmowej" komunikacji...

http://sadeczanin.info/wi...ty-dla-seniorow

Owszem zgodzę się z jednym wszystko się da zrobić tylko czyim kosztem?? Zobaczcie ile teraz wynoszą dopłaty a ile wyniosą kiedy zniesiemy bilety całkowicie...


Tysiące ludzi przeprowadzi się do Sącza, aby móc jeździć świetna komunikacja miejska, do której obecnie doplacamy 11mln zł. Mój mózg gdzieś się w międzyczasie wyłączył. Mam nadzieję że Sadeczanie nie dadzą się na to nabrać.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 15:11   

x_cite napisał/a:
Tak pod rozwagę przytaczam artykuł na temat "darmowej" komunikacji...

http://sadeczanin.info/wi...ty-dla-seniorow

Owszem zgodzę się z jednym wszystko się da zrobić tylko czyim kosztem?? Zobaczcie ile teraz wynoszą dopłaty a ile wyniosą kiedy zniesiemy bilety całkowicie...


Niczego innego sie po R.Nowaku nie spodziewałem, przecież według niego niczego się ,,nie da zrobić” i od tego typu deklaracji, mamy w ratuszu specjalistów.
Niczego innego,poza uzasdnianiem swojej nieudolności robić nie potrafią.
Dlatego koniec. Cała kadra zarządzająca niech szuka pracy gdzie indziej.
Nowy prezydent może w końcu pokaże że się jednak ,,DA”.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 16:10   

x_cite napisał/a:
Tak pod rozwagę przytaczam artykuł na temat "darmowej" komunikacji...

http://sadeczanin.info/wi...ty-dla-seniorow

Owszem zgodzę się z jednym wszystko się da zrobić tylko czyim kosztem?? Zobaczcie ile teraz wynoszą dopłaty a ile wyniosą kiedy zniesiemy bilety całkowicie...


to ktos mija się z prawdą. cytuję za KN;

Cytat:
Z analizy budżetu miasta wynika, że Nowy Sącz rocznie dopłaca około 12,5 miliona zł do usług komunikacji miejskiej, które to świadczy w głównej mierze MPK.


Cytat:
Przychody ze sprzedaży biletów to w Nowym Sączu niespełna 8,5 mln zł (2016 r.), zgodnie z informacją pozyskaną z Urzędu Miasta stanowi to tylko 28 % poniesionych przez MPK kosztów związanych ze świadczeniem usług, które wynoszą przeszło 23 mln zł.



Więc oceniam, że Sadeczanie 20% partycypują biletami w kosztach, reszta poza Sączem.

Czyli coś tu się nie zgadza. 20% i jezdzimy darmo...to nie tak wiele.

Samochód tez kosztuje i to nie mało. Zapewne wielu jest takich, "niedzielnycgh kierowców " którzy by nie wyciągali auta cały tydzień.

Cytat:
Tysiące ludzi przeprowadzi się do Sącza, aby móc jeździć świetna komunikacja miejska, do której obecnie doplacamy 11mln zł. Mój mózg gdzieś się w międzyczasie wyłączył. Mam nadzieję że Sadeczanie nie dadzą się na to nabrać.


Podatki są nie tylko z PIT.
Sącz trzeba przeprowadzić do osciennych gmin, wiosek. Bez tego nawet gdyby ktos chciał się tutaj przeprowadzić, nie ma gdzie budować. Coraz mniej wolnych działek, i coraz droższe.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 16:35   

@kosiarz
Jak zrobisz powiększenie Sącza o którym piszesz ?
Ludziom nie spieszno do granic administracyjnych miasta. Byli by wtedy na obrzeżach a teraz widać jak obrzeża miasta wyglądają, stracili by możliwość korzystania z dotacji dla obszarów wiejskich (a to duża kasa) i do tego mieli by droższą wodę, ścieki itd.
Pomijam już żeby przyłączyć jakaś gminę do miasta to musiało by być referendum i większość musiała by być za.
Wierzysz w to ?
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 20:38   

Masahiko napisał/a:
...To trochę tak, jakbyś zrobił w trudno dostępnym miejscu sklep, dał świetnie promocje i liczył, że ludzie mimo trudności się tam pojawia. Bzdura.

Bardzo dobry przykład dałeś. Centra handlowe budowane są na obrzeżach dużych miast i choć jak piszesz ludzie mają trudności żeby się tam pojawić to przejedź się kiedyś do Krakowa czy Warszawy i zobacz :-) Darmowa komunikacja ma jak najbardziej sens tylko trzeba się zastanowić nad przebiegiem tras i może docelowo zaprosić do tego projektu ościenne gminy.
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Wrz 22, 2018 00:52   

bzyku napisał/a:
Masahiko napisał/a:
...To trochę tak, jakbyś zrobił w trudno dostępnym miejscu sklep, dał świetnie promocje i liczył, że ludzie mimo trudności się tam pojawia. Bzdura.

Bardzo dobry przykład dałeś. Centra handlowe budowane są na obrzeżach dużych miast i choć jak piszesz ludzie mają trudności żeby się tam pojawić to przejedź się kiedyś do Krakowa czy Warszawy i zobacz :-) Darmowa komunikacja ma jak najbardziej sens tylko trzeba się zastanowić nad przebiegiem tras i może docelowo zaprosić do tego projektu ościenne gminy.


Nie zrozumiałeś. Mój przykładowy sklep nie znajduję się nie na obrzeżach miasta, ale gdzieś powiedzmy w okolicach Hali Labowskiej ;)
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Sob Wrz 22, 2018 00:54   

bzyku napisał/a:
Masahiko napisał/a:
...To trochę tak, jakbyś zrobił w trudno dostępnym miejscu sklep, dał świetnie promocje i liczył, że ludzie mimo trudności się tam pojawia. Bzdura.

Bardzo dobry przykład dałeś. Centra handlowe budowane są na obrzeżach dużych miast i choć jak piszesz ludzie mają trudności żeby się tam pojawić to przejedź się kiedyś do Krakowa czy Warszawy i zobacz :-) Darmowa komunikacja ma jak najbardziej sens tylko trzeba się zastanowić nad przebiegiem tras i może docelowo zaprosić do tego projektu ościenne gminy.

Jeżeli chodzi Ci o Kraków to np. do Factory jest darmowa komunikacja z Huty i z Matecznego ale za nią odpowiada właściciel Factory a nie MPK. Kiedyś też tak było z Carrefourem na Kurdwanowie - był autobus darmowy ale finansowany przez Carrefour.
Co do MPK w Krakowie to długo trwała batalia by MPK zatrzymywało się obok Bonarki i żeby tak się przystanek nazywał. Na początku się dogadać nie mogli to MPK jeździło jak teraz np. 504 czy 304 a dopiero po dogadaniu się czyli jak Bonarka dopłaciła to MPK puściło autobusy pod Bonarkę tam przez ronda.

Co do ościennych gmin w okolicach Sacza to Chełmiec pokazał jak jest chętny dlatego MPK tylko przejeżdża przez jego terytorium ale się nie zatrzymuje tam (chyba ze teraz coś się zmieniło na czas remontu mostu heleńskiego).
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Sob Wrz 22, 2018 15:29   

nunek87 to nie wina Chełmca ale konfliktu na lini Nowak - Stawiarski
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 25