Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 21:58   

Masahiko napisał/a:


Panie Radosławie, jaka jest szansa że uda się zmienić projekt stadionu jeśli Pan Handzel wygra? Bo projekt nie będzie prawdopodobnie zawierał części pomysłów z pisma przesłanego do stowarzyszenia. Jest taka szansa? Nie opóźni to budowy stadionu? Oraz czy nie zwiększy jego kosztów?

Macie jakieś konkretne lokalizacje tych parkingów na obrzeżach miasta o których wspominałem Pan Handzel?


Panie Masahiko (śmiesznie brzmi ale jak juz sobie panujemy....)

Najpierw odniosę się to sprawy Miasteczka Mulimedialnego. Nie wiem czy był Pan na debacie prezydenckiej....pan Handzel wyraźnie powiedział że to on złożył zawiadomienie do służb o nieprawidłowościach w Miasteczku Multimedialnym mimo iż był w jego zarządzie. Powiedział też że służby zaleciły mu by nie drążył tematu bo to grubsza afera nie na jego buty. Ja w te słowa wierzę.

Odnośnie stadionu rozmawiałem z panem Handzlem wielokrotnie i kwestia o której Pan wspomniał była tez poruszana. Zwróciłem mu uwagę że zależy nam na czasie, czasie i jeszcze raz czasie inwestycji. Pewnych procedur oczywiście nie da się przeskoczyć ale wg mnie nie możemy pozwolić sobie na zwłokę spowodowana rozpisywaniem kolejnych przetargów na kolejne koncepcje i kolejne projekty. Najrozsądniej (i to jest do zrobienia) będzie wprowadzić niezbędne korekty do obecnej koncepcji (nie ma przecież jeszcze właściwego projektu stadionu).

Odnośnie parkingów to nie chciał bym tu zmyślać i opowiadać bajki więc odpowiem zgodnie z prawda, iż nie wiem czy są już konkretne wizualizacje i plany parkingów. Słyszałem jedynie o jednej lokalizacji pomiędzy Starym a Nowym Sączem. Przy najbliższej okazji zapytam o to pana Handzla i wtedy udzielę szczegółowej odpowiedzi

Nie mam za bardzo czasu na ciągłe monitorowanie forum, wydaje mi się również że łątwiej byłoby po prostu porozmawiać. Dlatego wpadł mi do głowy pomysł żeby spotkać się na spokojnie przy piwku i podyskutować na trapiące nas tematy. Oczywiście fajnie byłoby w w szerszym gronie, można zaprosić także pana Handzla. Jeżeli jest Pan zainteresowany albo inni forumowicze to czekam na odzew i postaram się wszystko zorganizować
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 22:39   

Masahiko według Ciebie:
1. Źle że o stanowisko prezydenta ubiega się człowiek który ma powiązania z biznesem.
Ja mówię, że to dobrze bo skoro je ma a nie był do tej pory politykiem to jego relacje wynikają z kompetencji a nie obsadzania intratnych stanowisk.
2. Nieznana rola w aferze miasteczka multimedialnego. To może poznaj tą rolę i ewentualnie donieś do prokuratury a nie obrzucaj człowieka błotem nie mając kompletnie wiedzy na temat roli jaką tam spełniał
3. Nieobecność przez cztery ostatnie lata i niespełnione obietnice zgłoszone po wyborach, które miało spełniać jego stowarzyszenie.
Za niespełnione od 12 lat obietnice możesz rozliczyć obecną władzę natomiast co do aktywności stowarzyszenia to chyba jako jedyne nagłaśniało temat sądeczanki. Co Ty albo Twój kandydat zrobił w tym temacie ?
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 00:04   

radziufan napisał/a:
Masahiko napisał/a:


Panie Radosławie, jaka jest szansa że uda się zmienić projekt stadionu jeśli Pan Handzel wygra? Bo projekt nie będzie prawdopodobnie zawierał części pomysłów z pisma przesłanego do stowarzyszenia. Jest taka szansa? Nie opóźni to budowy stadionu? Oraz czy nie zwiększy jego kosztów?

Macie jakieś konkretne lokalizacje tych parkingów na obrzeżach miasta o których wspominałem Pan Handzel?


Panie Masahiko (śmiesznie brzmi ale jak juz sobie panujemy....)


"Panowałem" bo znam już Twoje imię - przy użyciu nicku możesz spokojnie pominąć w stosunku do mnie ten "tytuł" ;)


radziufan napisał/a:
Najpierw odniosę się to sprawy Miasteczka Mulimedialnego. Nie wiem czy był Pan na debacie prezydenckiej....pan Handzel wyraźnie powiedział że to on złożył zawiadomienie do służb o nieprawidłowościach w Miasteczku Multimedialnym mimo iż był w jego zarządzie. Powiedział też że służby zaleciły mu by nie drążył tematu bo to grubsza afera nie na jego buty. Ja w te słowa wierzę.


Pan Głuc powiedział, że to będzie jego prezydentura, a nie Ryszarda Nowaka. Komu wierzyć? Tobie nie wypada nie ufać Handzlowi. Wybacz mi ale ja będę ostrożniejszy :)


radziufan napisał/a:
Odnośnie stadionu rozmawiałem z panem Handzlem wielokrotnie i kwestia o której Pan wspomniał była tez poruszana. Zwróciłem mu uwagę że zależy nam na czasie, czasie i jeszcze raz czasie inwestycji. Pewnych procedur oczywiście nie da się przeskoczyć ale wg mnie nie możemy pozwolić sobie na zwłokę spowodowana rozpisywaniem kolejnych przetargów na kolejne koncepcje i kolejne projekty. Najrozsądniej (i to jest do zrobienia) będzie wprowadzić niezbędne korekty do obecnej koncepcji (nie ma przecież jeszcze właściwego projektu stadionu).


Brzmi sensownie. Tak też myślałem. Miejmy nadzieję że w wypadku innego zwycięzcy część z tych rzeczy zostanie wykorzystana, a jeśli wygra Pan Handzel to spełni swoje obietnice.


radziufan napisał/a:
Odnośnie parkingów to nie chciał bym tu zmyślać i opowiadać bajki więc odpowiem zgodnie z prawda, iż nie wiem czy są już konkretne wizualizacje i plany parkingów. Słyszałem jedynie o jednej lokalizacji pomiędzy Starym a Nowym Sączem. Przy najbliższej okazji zapytam o to pana Handzla i wtedy udzielę szczegółowej odpowiedzi


Ja mam mieszane uczucia co do tych parkingów. No bo w sumie dlaczego my mamy budować te parkingi? Komu one będą służyć? Wolałbym, aby gminy tworzyły własne parkingi przy stacjach kolejowych w swoich miejscowościach.

radziufan napisał/a:
Nie mam za bardzo czasu na ciągłe monitorowanie forum, wydaje mi się również że łątwiej byłoby po prostu porozmawiać. Dlatego wpadł mi do głowy pomysł żeby spotkać się na spokojnie przy piwku i podyskutować na trapiące nas tematy. Oczywiście fajnie byłoby w w szerszym gronie, można zaprosić także pana Handzla. Jeżeli jest Pan zainteresowany albo inni forumowicze to czekam na odzew i postaram się wszystko zorganizować


Proszę wybaczyć, ale nie jestem zainteresowany. Raz dlatego że mogę mieć z tym problem logistyczny, a dwa że w przypadku merytorycznej dyskusji uważam, że forum jest lepszym miejscem niż rozmowa przy piwie. Możemy dotrzeć do większej grupy odbiorców i pokazać różne punkty widzenia szerszemu gremium. Dziękuję jednak za propozycję - to bardzo miłe :)


Cytat:
1. Źle że o stanowisko prezydenta ubiega się człowiek który ma powiązania z biznesem.
Ja mówię, że to dobrze bo skoro je ma a nie był do tej pory politykiem to jego relacje wynikają z kompetencji a nie obsadzania intratnych stanowisk.


A to dobre! Nie martwi Cię, że Pan Handzel wraz z komitetem wydaje na kampanię kasę wręcz kosmiczną (obstawiam że obecne wydatki to pewnie około pół miliona złotych) oraz ma jakieś nie do końca jasne powiązania z naszymi biznesmenami (których wiele osób oskarża m.in. o zmowę płacową)? Nie był politykiem? To kim był startując do Europarlamentu z list PO? z kim rozpoczynał swoją karierę "członka rad nadzorczych"? Wrzucałem już chyba tutaj link do tekstu niejakiego Martinoffa. Skoro jest taki kompetentny to może wykaże się jakimiś konkretnymi sukcesami zawodowymi?


Cytat:
2. Nieznana rola w aferze miasteczka multimedialnego. To może poznaj tą rolę i ewentualnie donieś do prokuratury a nie obrzucaj człowieka błotem nie mając kompletnie wiedzy na temat roli jaką tam spełniał


Gdybym chciał kogoś obrzucić błotem to bym już to dawno zrobił. Ja tylko napisałem o tym, ze Pan Handzel był członkiem rady nadzorczej w Miasteczku Multimedialnym - resztę dopowiedziałeś sobie sam.


Cytat:
3. Nieobecność przez cztery ostatnie lata i niespełnione obietnice zgłoszone po wyborach, które miało spełniać jego stowarzyszenie.
Za niespełnione od 12 lat obietnice możesz rozliczyć obecną władzę natomiast co do aktywności stowarzyszenia to chyba jako jedyne nagłaśniało temat sądeczanki. Co Ty albo Twój kandydat zrobił w tym temacie ?


Niestety nie mogę ocenić obecnej władzy, bo Prezydent już nie startuje. Jest Wiceprezydent i na pewno nie otrzyma mojego głosu. Drugi Wiceprezydent zresztą też (ale to dlatego że ja inny okręg, bo kto wie może i oddałbym na Pana Wojciecha głos - bardzo przyjemny facet), chociaż jego to chyba tylko za cztery ostatnie lata.

Nagłaśniało temat sądeczanki. Po prostu padłem. Nagłaśnianiem nazwiesz stworzenie strony na fcb, wysłaniem pisma do Ministerstwa oraz zablokowaniem skrzynki Ministra (to było w linkach które wysłałeś, a które później usunąłeś)? No powiem szczerze - zaimponowaliście mi teraz Stowarzyszenie, oj zaimponowaliście.

A teraz na poważnie - jaki jest efekt tych działań? Co konkretnie udało się Koalicji Nowosądeckiej osiągnąć w sprawie Sądeczanki? Odpowiem za Ciebie - NIC. Tak samo jak wszystkim parlamentarzystom ze wszystkich opcji politycznych. Zostaliśmy w sprawie sądeczanki wykiwani przez wszystkich. Zrobiono sobie z Sądeczan kpiny, za które mam nadzieję odpowiedzą wszyscy którzy byli w Warszawie i nie po linii partyjnej, ale po nazwiskach - czy z PO czy z PiS. Więc przestańmy już w tej kampanii pieprzyć o sądeczance, linii podłęże-piekiełko, zwiększaniu zarobków mieszkańców czy stworzeniu jakiegoś centrum akademickiego (zdaje się że o to było pytanie na sobotniej debacie) - bo to nie są kompetencje Prezydenta i wpływ jego działań (zwłaszcza na dwa ostatnie tematy) jest pośredni.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 05:51   

Masahiko napisał/a:


Proszę wybaczyć, ale nie jestem zainteresowany. Raz dlatego że mogę mieć z tym problem logistyczny, a dwa że w przypadku merytorycznej dyskusji uważam, że forum jest lepszym miejscem niż rozmowa przy piwie. Możemy dotrzeć do większej grupy odbiorców i pokazać różne punkty widzenia szerszemu gremium. Dziękuję jednak za propozycję - to bardzo miłe :)
.


Piwko oczywiście bylo w cudzysłowiu, moze byc woda, soczek, kawa lub herbata
Mam odmienne zdanie, lepsza jest rozmowa w cztery oczy, szczególnie ze moglby w niej uczestniczyc pan Handzel, tu ze zrozumialych przyczyn go nie ma i nie bedzie.
Przykro, ze nie jest Pan zainteresowany, moze inni będą
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 09:45   

Tutaj osiągnięcia samorządowe, jednego z kandydatów. Moze nawet branego pod uwage przy wyborze na Prezydenta przez Masahiko :) Jako tego z dwóch, choc spekuluje.


https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

To miało podobno kosztować 10 mln?

Ani dat, ani aktualizacji, ani wiadomości.

http://www.karpackamapaprzygody.pl/

Cytat:
A teraz na poważnie - jaki jest efekt tych działań? Co konkretnie udało się Koalicji Nowosądeckiej osiągnąć w sprawie Sądeczanki? Odpowiem za Ciebie - NIC. Tak samo jak wszystkim parlamentarzystom ze wszystkich opcji politycznych. Zostaliśmy w sprawie sądeczanki wykiwani przez wszystkich. Zrobiono sobie z Sądeczan kpiny, za które mam nadzieję odpowiedzą wszyscy którzy byli w Warszawie i nie po linii partyjnej, ale po nazwiskach - czy z PO czy z PiS. Więc przestańmy już w tej kampanii pieprzyć o sądeczance, linii podłęże-piekiełko, zwiększaniu zarobków mieszkańców czy stworzeniu jakiegoś centrum akademickiego (zdaje się że o to było pytanie na sobotniej debacie) - bo to nie są kompetencje Prezydenta i wpływ jego działań (zwłaszcza na dwa ostatnie tematy) jest pośredni.


Brawo.

Gdyby choć kilka pasów mijania zrobić, na drodze do Brzeska. by tiry zjechały na prawy pas, na pewnym odcinku, by mozna było je wyprzedzic bezpiecznie.

Cytat:
Przykro, ze nie jest Pan zainteresowany, moze inni będą


Pan "sedes", albo Pani "skrzypiaca" Super do nicków, na forach, uzywac tego Pan, pani ;)
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 11:18   

Masahiko,

Cytat:
A to dobre! Nie martwi Cię, że Pan Handzel wraz z komitetem wydaje na kampanię kasę wręcz kosmiczną (obstawiam że obecne wydatki to pewnie około pół miliona złotych) oraz ma jakieś nie do końca jasne powiązania z naszymi biznesmenami (których wiele osób oskarża m.in. o zmowę płacową)?


Odpisywallem Ci już, ale Ty masz tendecje do ignorownia niewygodnych odpowiedzi, i zadawania za chwile tych samych pytań.
Otóż powtórze, są limity kwotowe na kampanie,w Nowym Sączu jest kwota około 130 tysięcy na komitet.
Wpłaty muszą być imienne i pochodzić od osób prywatnych.
Środki które wpłyneły i które zostały wydane są bardzo dokładnie sprawdzane przez Komisje Wyborczą.
Sytuacja Gluca, Handzla i reszty kandytów jest więc identyczna. Bo wiem że Głuc sam sobie nie finasuje kampani. I myśle źe wkład własny Handzla w swój komitet jest znacznie wyższy niż wkład Głuca w własny komitet.
Jestem święcie przekonany że doskonale o tym wszystkim wiesz, ale lepiej udać że się nie wie i przypiąć łatke że ktoś jest mocno szemrany.


Nie wiem jakie ma powiązania biznesowe Handzel, ale nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc ,, nie do końca jasne” , czy sądecki biznes ma jakieś zarzuty prokuratorkie? Czy któryś z tuzów sądeckiego biznesu ma powiązania mafijne?
Bo właśnie tak można odebrać.
Myślisz że Głuc nie zna Szubryta , Wiśniowskiego czy Florka.? Jest więcej niż prawdopobne że zna ich znacznie lepiej niż on. I nie ma w tym nic złego, bo dzięki sądeckiemu biznesowi mamy 4% bezrobocie w Sączu.
Zmowa płacowa, no co Ty nie powiesz.? W urzedzie miejskim , w sadeckich wodociągach zarabiają ludzie bardzo podobne kwoty do tych jakie zarabia pracownik u wiśniowskiego. ( to że są to pensje głodowe, to już inna sprawa)

Jeszcze jedno mam pytanie w co Ty grasz, i co chcesz ugrać...?
Bo ja Twoje posty odbieram jako ewidentną manipulacje i pod płaszczykiem mertorycznej dyskusji, szukasz haczyków i nieścisłości.
Oto przykład, pierwszy z brzegu Wczoraj zadałeś takie pytanie:

Cytat:
....Tak samo jak dla mnie wykluczajace są powiązania Ludomira Handzla z dużym biznesem, jego nieznana rola w aferze miasteczka multimedialnego (a przynajmniej oficjalnie, bo nieoficjalnie dużo się o tym mówi)


Jak Ci Radek udzielił odpowiedzi źe Handzel o tym mówił i że on pierwszy nieprawidłowości zgłosił to do służb.

To mu odpowiedziałeś tak :

Cytat:
....
Gdybym chciał kogoś obrzucić błotem to bym już to dawno zrobił. Ja tylko napisałem o tym, ze Pan Handzel był członkiem rady nadzorczej w Miasteczku Multimedialnym - resztę dopowiedziałeś sobie sam.


Najpierw insynuacja, a potem palisz głupa i twierdzisz że reszte Radek sobie dopowiedział,
Jak ktoś czyta na szybko, to wyciąga jeden wniosek Handzel ma coś na sumieniu.

Spryciulo, nie próbuj tu nami manipulować, bo Ci to nie przejdzie.
Niedomówienia , insynuacje plus pomówienia tak oto wygląda merytoryczność Twoich postów.
Żadne argumenty do Ciebie nien trafiają, bo twierdzisz że i tak nie ufasz, lub je pomijasz milczeniem.


Cytat:
..Niestety nie mogę ocenić obecnej władzy, bo Prezydent już nie startuje. Jest Wiceprezydent i na pewno nie otrzyma mojego głosu. Drugi Wiceprezydent zresztą też (ale to dlatego że ja inny okręg, bo kto wie może i oddałbym na Pana Wojciecha głos - bardzo przyjemny facet), chociaż jego to chyba tylko za cztery ostatnie lata.


Naprawde nie możesz ocenić obecnej władzy...? Bo Prezydent już nie kandyduje...?
Ty tak na serio, Mocny argument...padłem.

A jak oceniasz prace sądeckich władz nad projektem stadionu, zacznij od obietnicy budowy stadionu, poprzez papierologie aż do chwili obecnej...
Pisze władz, bo Nowak to zlecił reszta urzędników pracowała nad tym.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 16:16   

rudeboyz napisał/a:
Masahiko,

Cytat:
A to dobre! Nie martwi Cię, że Pan Handzel wraz z komitetem wydaje na kampanię kasę wręcz kosmiczną (obstawiam że obecne wydatki to pewnie około pół miliona złotych) oraz ma jakieś nie do końca jasne powiązania z naszymi biznesmenami (których wiele osób oskarża m.in. o zmowę płacową)?


Odpisywallem Ci już, ale Ty masz tendecje do ignorownia niewygodnych odpowiedzi, i zadawania za chwile tych samych pytań.


Ja ignoruję pytania? Kilkanaście spraw poruszonych tutaj przeze mnie jest ignorowana. Wyciągane są tylko fragmenty wypowiedzi. Ja staram się odpisywać na praktycznie wszystkie argumenty. Taka to różnica między nami.


rudeboyz napisał/a:
Otóż powtórze, są limity kwotowe na kampanie,w Nowym Sączu jest kwota około 130 tysięcy na komitet.
Wpłaty muszą być imienne i pochodzić od osób prywatnych.
Środki które wpłyneły i które zostały wydane są bardzo dokładnie sprawdzane przez Komisje Wyborczą.
Sytuacja Gluca, Handzla i reszty kandytów jest więc identyczna. Bo wiem że Głuc sam sobie nie finasuje kampani. I myśle źe wkład własny Handzla w swój komitet jest znacznie wyższy niż wkład Głuca w własny komitet.
Jestem święcie przekonany że doskonale o tym wszystkim wiesz, ale lepiej udać że się nie wie i przypiąć łatke że ktoś jest mocno szemrany.


Błagam, traktujmy się poważnie. Bardzo proszę nie robić ze mnie idioty. Wczoraj rozmawiałem z kumplem od PR - wycenił kampanie outdoorową KN na kilkaset tysięcy złotych. Same billboardy, banery, plakaty. A gdzie płatne reklamy w radio, telewizji, na stronach internetowych. Już teraz możemy zobaczyć sponsorowany post w Sądeczaninie dot. darmowej komunikacji (słowo w słowo to co tutaj zostało wrzucone), pełno Pana Handzla. Oczywiście że w fakturach będzie wszystko w porządku - nie mam co do tego żadnych wątpliwości i nawet mnie to nie bulwersuje. Jak się ma kasę to trzeba ją w kampanii wydać.


rudeboyz napisał/a:
Nie wiem jakie ma powiązania biznesowe Handzel, ale nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc ,, nie do końca jasne” , czy sądecki biznes ma jakieś zarzuty prokuratorkie? Czy któryś z tuzów sądeckiego biznesu ma powiązania mafijne?
Bo właśnie tak można odebrać.
Myślisz że Głuc nie zna Szubryta , Wiśniowskiego czy Florka.? Jest więcej niż prawdopobne że zna ich znacznie lepiej niż on. I nie ma w tym nic złego, bo dzięki sądeckiemu biznesowi mamy 4% bezrobocie w Sączu.
Zmowa płacowa, no co Ty nie powiesz.? W urzedzie miejskim , w sadeckich wodociągach zarabiają ludzie bardzo podobne kwoty do tych jakie zarabia pracownik u wiśniowskiego. ( to że są to pensje głodowe, to już inna sprawa)


Mam wątpliwości dotyczące powiązań Pana Handzla z kilkoma sądeckimi przedsiębiorcami - jaki Ci przedsiębiorcy będą mieć wpływ na Prezydenta. Mam też obawy o to co stanie się z miastem po wygraniu wyborów przez Handzla. Nie ufam temu człowiekowi. To jest moja opinia na podstawie wielu rozmów i opinii różnych osób. Was może przekonywać Handzel - święte Wasze prawo, mnie nie przekonuje.


rudeboyz napisał/a:
Jeszcze jedno mam pytanie w co Ty grasz, i co chcesz ugrać...?
Bo ja Twoje posty odbieram jako ewidentną manipulacje i pod płaszczykiem mertorycznej dyskusji, szukasz haczyków i nieścisłości.
Oto przykład, pierwszy z brzegu Wczoraj zadałeś takie pytanie:

Cytat:
....Tak samo jak dla mnie wykluczajace są powiązania Ludomira Handzla z dużym biznesem, jego nieznana rola w aferze miasteczka multimedialnego (a przynajmniej oficjalnie, bo nieoficjalnie dużo się o tym mówi)


Jak Ci Radek udzielił odpowiedzi źe Handzel o tym mówił i że on pierwszy nieprawidłowości zgłosił to do służb.

To mu odpowiedziałeś tak :

Cytat:
....
Gdybym chciał kogoś obrzucić błotem to bym już to dawno zrobił. Ja tylko napisałem o tym, ze Pan Handzel był członkiem rady nadzorczej w Miasteczku Multimedialnym - resztę dopowiedziałeś sobie sam.


Najpierw insynuacja, a potem palisz głupa i twierdzisz że reszte Radek sobie dopowiedział,
Jak ktoś czyta na szybko, to wyciąga jeden wniosek Handzel ma coś na sumieniu.

Spryciulo, nie próbuj tu nami manipulować, bo Ci to nie przejdzie.
Niedomówienia , insynuacje plus pomówienia tak oto wygląda merytoryczność Twoich postów.
Żadne argumenty do Ciebie nien trafiają, bo twierdzisz że i tak nie ufasz, lub je pomijasz milczeniem.


Polecam uważne czytanie postów i odpowiedzi. Cytujesz moją odpowiedź na zupełnie inny post. Sprawdź sobie zanim zaczniesz mi cokolwiek zarzucać. Nie trafiają do mnie argumenty typu: Handzel to nadzieja na przewietrzenie ratusza, Handzel to bezpartyjny i niezależny kandydat itd. Takie bzdety mogą sobie wzajemnie wciskać sympatycy Handzla, choć jak widać po radziufanie są wśród nich mądrzy i konkretni ludzie i jestem pewien, że przekonał go program KN, a nie te frazesy.


rudeboyz napisał/a:
Cytat:
..Niestety nie mogę ocenić obecnej władzy, bo Prezydent już nie startuje. Jest Wiceprezydent i na pewno nie otrzyma mojego głosu. Drugi Wiceprezydent zresztą też (ale to dlatego że ja inny okręg, bo kto wie może i oddałbym na Pana Wojciecha głos - bardzo przyjemny facet), chociaż jego to chyba tylko za cztery ostatnie lata.


Naprawde nie możesz ocenić obecnej władzy...? Bo Prezydent już nie kandyduje...?
Ty tak na serio, Mocny argument...padłem.

A jak oceniasz prace sądeckich władz nad projektem stadionu, zacznij od obietnicy budowy stadionu, poprzez papierologie aż do chwili obecnej...
Pisze władz, bo Nowak to zlecił reszta urzędników pracowała nad tym.


Nie rozumiem o co Ci chodzi. Już pisałem, że negatywnie oceniam prezydenturę Pana Ryszarda Nowaka. Być może nie wyraziłem się precyzyjnie, za co przepraszam, ale chodziło mi to, że nie mogę tego ocenić w wyborach, bo Nowaka już nie ma. Tyle.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 17:14   

Otóż bardzo precyzyjnie i z uwagą czytam Twoje posty. No może nie wszystkie, ale tylko te ostatnie.
Zacytowałem post w którym twierdzisz że Handzel mial niejasny udZiał w aferze z miasteczkiem multimedialnym, Radek to zdementował , A Ty się wycofałeś.
Nie bede tego przytaczał, strone wstecz jest to Twoje pytanie czy też twierdzenie.
I każdy może sobie sprawdzić.
To był post po poście. Jedna logiczna całość, nie odwracaj więc kota ogonem.
Dalej manipulujesz.

Wczoraj rozmawiałeś z kumplem od PR, i on ją wycenił na kilkastet tysiecy.
A ja zapytam na jakiej podstawie tak wyliczył, czy wie ile plakatów zostało wydrukowanych? Ile banerów? Jeździł po Sączu i liczył?
Jak do tego doszedł? Cena z plakat jest różna w różnych drukarniach, ta cena dzisiaj jest o kilkadziesiąt procent wyższa niż rok temu.
Ma Twój kolega dostep do informacji kiedy KN drukował plalaty i banery?
Czy tylko tak sobie strzelacie. Taka sama sytuacja jest ze słupami ogłoszeniowymi, dzisiaj sa bardzo drogie, ale jak ktoś za to zapłacił rok/dwa temu?
Wie kolega kiedy to kupował? Ma dostęp do faktur?
Czy dalej sobie strzelacie ?
Kolejne manipulacje.
Reszta w tym Twoim poście, to już jest kryminał.. bo czym innym niż przestępstwem sa manipulacje w fakturach ( tak żeby wszystko się zgadzało) bo tak stwierdziłeś.
Twierdzisz że lubisz merytoryczną dyskusje, fajne słowo :-)
Tymczasem posługujesz się półprawdami, niedopowiedzeniami i plotkami.
Tak plotkami, Twoje nieustanne-ludzie mówią, słyszałem na mieście itp) to nic innego jak zwykłe tanie ploty.
Wycena Twojego kumpla jest bardzo dokładna, prawda?
Wszystko to składa się na bardzo merytoryczną retoryke, tych jakże istotnych dla funkcjonowania społeczności sądeckiej faktów oraz zagadnień.
A idź Pan w ch** z taką merytoryką.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 20:19   

Co do plakatów i bilbordów to kto wie czy nie ma darmowych bo Handzel ma w swoim komitecie właściciela jednej z sądeckich drukarni.
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
aidos


Dołączył: 06 Mar 2006
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 20:31   

@rudeboyz, To teraz Ty się zapętliłeś... FV sprzed roku? Może lepiej z przed 4 lat (te co się nie wykorzystały). Popatrz po mieście na trzeźwo ile tego jest. Po drodze którą pokonuję codziennie jest chyba jeden banner Zegzdy, jeden Belskiej, kilka Głuca i Mularczykowej natomiast Handzla jest kilkanaście (chociaż ostatnio dowiesili Mularczykową i zaczyna gonić Handzla - a może Ona też drukowała rok temu...). A to że FV w kazdym ugrupowaniu się zgodzą to chyba nikt nie ma wątpliwości.

Nie jestem z polityką za pan brat, ale z dyskusji w tym temacie dowiedziałem się więcej niż z innych środków masowego przekazu. I bardziej cenię dyskusję toczoną pomiędzy @Masahiko i np. @radziufan, niż Twoje posty Które nie zawierają żadnej wartości merytorycznej a skierowane są wyłącznie personalnie przeciw komuś kto zadaje trudne pytania. Nie odpowiadasz tylko atakujesz.
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 21:33   

aidos napisał/a:
@rudeboyz, To teraz Ty się zapętliłeś... FV sprzed roku? Może lepiej z przed 4 lat (te co się nie wykorzystały). Popatrz po mieście na trzeźwo ile tego jest. Po drodze którą pokonuję codziennie jest chyba jeden banner Zegzdy, jeden Belskiej, kilka Głuca i Mularczykowej natomiast Handzla jest kilkanaście (chociaż ostatnio dowiesili Mularczykową i zaczyna gonić Handzla - a może Ona też drukowała rok temu...). A to że FV w kazdym ugrupowaniu się zgodzą to chyba nikt nie ma wątpliwości.

Nie jestem z polityką za pan brat, ale z dyskusji w tym temacie dowiedziałem się więcej niż z innych środków masowego przekazu. I bardziej cenię dyskusję toczoną pomiędzy @Masahiko i np. @radziufan, niż Twoje posty Które nie zawierają żadnej wartości merytorycznej a skierowane są wyłącznie personalnie przeciw komuś kto zadaje trudne pytania. Nie odpowiadasz tylko atakujesz.

Otóż nie jest to dyskusja merytoryczna, dlaczego ? Wyjasniłem to powyżej...pytanie nie są trudne. To wszystko są zwykłe socjotechniczne sztuczki. Które jak widać na niektórych działają
A co do reszty to się zgadzam.
Nie chodzi tu o promowanie Handzla, na nim się skupiła dyskusja bo ciężar rozmowy przeszedł z Głuca na Handzla.
Co mnie boli też już wyjaśniłem. Ale przypomne, nie potrafie pojąć jak po tym co miasto odjebało ze stadionem, tutaj na forum może być promowana i forowana kandytatur osoby wystawionej przes ratusz. Po prostu nie mogę w to uwierzyć.
Gdyby to była dyskusja na lini Mularczykowa-Handzel, nawet Zegzda - Handzel to bym to olał.
Zresztą jest to jedyne miejsce gdzie się udzielam, bo reszta portali mnie kompletnie nie interesuje.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Sro Wrz 26, 2018 21:59   

Zgodnie z kodeksem wyborczym limit wydatków na kampanie w wyborach samorządowych uzależniony jest od liczby mieszkańców w danej miejscowości aktualnej na 31 grudnia 2017. W przypadku miejscowości liczących do 500 000 mieszkańców kwotę, którą kandydat na wójta, burmistrza czy prezydenta może wydać na promowanie siebie ustala się mnożąc liczbę mieszkańców przez kwotę 60 groszy.
--------

Z uwagi na wzrost wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych (zgodnie z informacją Głównego Urzędu Statystycznego - wzrost wskaźnika o 6,4 proc.), konieczne jest podwyższenie limitu kwot wydatkowanych przez komitety wyborcze.

W związku z tym w nowym rozporządzeniu MF zaproponowało podwyższenie tych limitów odpowiednio do:

- 1064 zł na radnego w wyborach do rady gminy w gminach liczących do 40 000 mieszkańców;
- 1276,80 zł na radnego w wyborach do rady gminy w gminach liczących powyżej 40 000 mieszkańców oraz w wyborach do rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy;
- 2 553,60 zł na radnego w wyborach do rady powiatu;
- 3 830,40 zł radnego w wyborach do rady miasta w miastach na prawach powiatu;
- 6 384,00 zł na radnego w wyborach do sejmiku województwa.

Tak co do wydatków i limitów
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 07:58   

rudeboyz napisał/a:
Otóż bardzo precyzyjnie i z uwagą czytam Twoje posty. No może nie wszystkie, ale tylko te ostatnie.
Zacytowałem post w którym twierdzisz że Handzel mial niejasny udZiał w aferze z miasteczkiem multimedialnym, Radek to zdementował , A Ty się wycofałeś.
Nie bede tego przytaczał, strone wstecz jest to Twoje pytanie czy też twierdzenie.
I każdy może sobie sprawdzić.
To był post po poście. Jedna logiczna całość, nie odwracaj więc kota ogonem.
Dalej manipulujesz.

Wczoraj rozmawiałeś z kumplem od PR, i on ją wycenił na kilkastet tysiecy.
A ja zapytam na jakiej podstawie tak wyliczył, czy wie ile plakatów zostało wydrukowanych? Ile banerów? Jeździł po Sączu i liczył?
Jak do tego doszedł? Cena z plakat jest różna w różnych drukarniach, ta cena dzisiaj jest o kilkadziesiąt procent wyższa niż rok temu.
Ma Twój kolega dostep do informacji kiedy KN drukował plalaty i banery?
Czy tylko tak sobie strzelacie. Taka sama sytuacja jest ze słupami ogłoszeniowymi, dzisiaj sa bardzo drogie, ale jak ktoś za to zapłacił rok/dwa temu?
Wie kolega kiedy to kupował? Ma dostęp do faktur?
Czy dalej sobie strzelacie ?
Kolejne manipulacje.
Reszta w tym Twoim poście, to już jest kryminał.. bo czym innym niż przestępstwem sa manipulacje w fakturach ( tak żeby wszystko się zgadzało) bo tak stwierdziłeś.
Twierdzisz że lubisz merytoryczną dyskusje, fajne słowo :-)
Tymczasem posługujesz się półprawdami, niedopowiedzeniami i plotkami.
Tak plotkami, Twoje nieustanne-ludzie mówią, słyszałem na mieście itp) to nic innego jak zwykłe tanie ploty.
Wycena Twojego kumpla jest bardzo dokładna, prawda?
Wszystko to składa się na bardzo merytoryczną retoryke, tych jakże istotnych dla funkcjonowania społeczności sądeckiej faktów oraz zagadnień.
A idź Pan w ch** z taką merytoryką.


Usmiałem się, czyli mam rozumieć że plakaty z naszym kolegą i innymi osobami siedziały w szafie od kilku/nastu/dziesięciu miesięcy w szafie i wyszły na światło dzienne dopiero teraz??

Ja rozumiem, że część osób chce koniecznie wyjebać wszystkich z ratusza i kązdy będzie bronił swoich racji przekonań itp. ale nie przesadzajmy w pewnych kwestiach.
Pytanie odnośnie czystki jest proste, załóżmy że wygra LH, wchodzi do ratusza i z miejsca wypierdala wszystkich dyrektorów prezesów itp.??
a co w zamian? na takie stanowiska musza być konkursy. Jaka jest gwarancja że konkursy nie będą ustawione pod odpowiednich kolegów kolegi co ma przyjaciela? nepotyzm, kumoterstwo itp. ??
wg mnie nikt nie gwarantuje zmiany na lepsze poprzez czystkę w ratuszu.
Owszem młodzi ludzie startujący do rady miasta maja ambicje i swoje pomysły i chęci, ale czy to nie będzie za mało jak będą inne priorytety tych trochę "wyższych"?
Dla mnie osobiście LH też jest dziwnym kandydatem pojawiającym się raz na jakiś czas jak trzeba coś wygrać. i na pewno bym na niego głosu nie oddał. tak jak dla Ciebie rudeboyz jest Głuc człowiekiem od Nowaka i na niego też głosu nie oddasz.
A rozmowa nie toczy się Handzel kontra Głuc, bo Masahiko nie powiedział na kogo odda głos a x-cite nie bierze aż tak udziału w dyskusji
POLITYKA to KUR..WA :)

Masahiko jak Ty mnie teraz zaimponowałeś :)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 09:59   

hanys,
Rzeczywiście z mojej wypowiedzi można wywnioskować że plakaty były drukowane rok temu. Jest to ewidentna bzdura.
(Ale miejsca na rozwieszenie tych plakatów, a zwłaszcza wielkoformatowych banerów można było już kupić bardzo dawno)
Wypowiedziałem się chaotycznie, i dostałem zasłużonego pstryczka w nos:-)
Generalnie chodziło mi o jedno, że aby móc ocenienić koszt kampani trzeba mieć dostęp do bardzo precyzyjnych danych.
I nie da się tego stwierdzić na oko. Mój przykład był z dupy wzięty, tak samo jak wycena tych kosztów była z dupy wzięta.
Są limity wydatków, których nie można przekroczyć, a manipulacja przy zaniżaniu tych kosztów jest karana, i uważam że żaden z kandytatów nie zniży się do manipulowania przy fakturach.
Są to informacje jawne, i po złożeniu sprawozdań finansowych do komisji wyborczej, ma do nich dostęp każdy,
w tym komitety wyborcze kontrkandytatów, a tam już jeden bardzo dokładnie patrzy na rączki drugiemu.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 27, 2018 12:34   

oj tam oj tam ;)
generalnie ta dyskusje fajnie się czyta, bo są osoby które mają wiedzę i potrafią się wypowiedzieć sypiąc jakimiś tam faktami i sa przygotoewane do rozmowy.
ale tak jak napisałem wcześniej,kazdy będzie bronil tego co uważa za słuszne
I tak jak Ty uważasz ze słuszne jest wyjebanie ratusza poprzez zagłosowanie na LH inni będą uważać że nie jest to słuszny wybór ze względu na jego znikanie i nic nie robienie przez 4 lata
Pozdro
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 24