Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 21:21   

No to widzę że już poznaliśmy opinię naszych forumowych kandydatów do Rady Miasta z ramienia dwóch komitetów. Nie są może specjalnie obiektywne, ale to chyba dla każdego zrozumiałe ;)


Powinniście sobie zdać sprawę z dwóch rzeczy. Pierwsze to fakt, że kibice są elektoratem dla raptem dwóch lub trzech kandydatów - Handzla (głównie przez zbliżenie z Ruchem Narodowym), Głuca (jednak Nowak wciąż ma zwolenników w tej grupie - tak mi się wydaje oraz ma poparcie Pana Fałowskiego - człowieka od Korwina, a wie to każdy, że sporo tutaj takich osób) i Mularczyk (PiS i szeroko rozumiana prawica zawsze była bliższa temu środowisku). Powiedzmy że kilka głosów jest w stanie zgarnąć Zegzda. Dla Gwiżdża i Skąpskiego kibice nie są targetem. Belska wykazała niewiedze i brak pomysłu - jak we wszystkim właściwie.

Po drugie, co się łączy z pierwszym, nie możemy patrzeć na te pisma do końca wiarygodnie. Panowie Handzel i Głuc muszą kibicom obiecać wiele. Warto jednak przemyśleć to co tam jest napisane. I zadać sobie pytanie - czy naprawdę warto wierzyć w kolejne obietnice w sprawie stadionu? Stowarzyszenie zrobiło wspaniałą robotę wysyłając te pisma - wykazali inicjatywę, której nie będzie można po wyborach zignorować. A nie oszukujmy się - w grze o fotel Prezydenta są obecnie Zegzda i Mularczyk. Przy doskonałej kampanii mógłby do drugiej tury spróbować wejść Handzel lub Głuc, ale przy całym szacunku do obu Panów (zwłaszcza do Głuca, bo to cholernie konkretny facet) to moim zdaniem nie mają większych szans. Cała reszta to płotki.

Ale spróbujmy przeanalizować najważniejsze dla kibiców pisma. Wychodzi z nich jedna ważna i wspólna informacja - wszyscy kandydaci chcą budować nowy stadion. Jak? Źródła finansowania wskazuje np. Pan Głuc, wspomina o nich Handzel, a o braku możliwości zdobycia funduszy europejskich pisze Zegzda. Najkonkretniejsza jest o dziwo Pani Mularczyk. Wskazuje na możliwość zdobycia 30% dofinansowania na infrastrukturę pomocniczą (nie znam się, ale obstawiam, ze w skali kosztów całego stadionu, mówimy raczej o niewielkiej kwocie). Nie oszukujmy siebie i innych i nie powinni robić też tego kandydaci - budowa stadionu zostanie sfinansowana głównie z budżetu miasta. Większość kandydatów wspomniała o wymogach UEFA. Większość też mówi o jak najszybszym rozpoczęciu budowy i najlepszym rozwiązaniu czyli etapowaniu inwestycji. Chociaż niepokojąco brzmi zdanie Pana Głuca, że w razie finansowania stadionu tylko z budżetu miasta - skonsultuję to z mieszkańcami (na szczęscie kibice już przy okazji budżetu obywatelskiego pokazali, ze potrafią być w takich sprawach mocno jednomyślni).

Ciekawi mnie natomiast o ile nowy Prezydent może zmienić obecnie powstajacy projekt? No bo te obietnice Handzla o dodatkowych atrakcjach stadionowych brzmią mocno niewiarygodnie (znaczy sie docelowo powinny w większości powstać), ale na dzień objęcia urzędu nie bedzie miał chyba możliwości zbyt wielu zmian? Ktoś mógłby to jakoś zweryfikować?

Co do dalszego funkcjonowania klubu - fajerwerków nie ma. Wszyscy bardzo podobnie się wypowiadają w tej materii.


Podsumowując - nauczony doświadczeniem lat ubiegłych nie ufam żadnemu z kandydatów. Część z nich będzie pisała dokładnie to co kibice chcą usłyszeć (przeczytać), bo wiedzą że są jego elektoratem. Część obieca budowe stadionu i dalszą profesjonalizację klubu (zapewne poprzez oddanie go w prywatne ręce), ale bez szumnych zapowiedzi. Dlatego patrząc pod tym kątem podobają mi się dwa pisma. Pana Głuca bo jest konkretne i Zegzdy bo mimo braku potrzeby "podlizywania" się kibicom - zapewnił to co najważniejsze czyli budowę stadionu. Może nie mam racji - ale ja już w sprawie Sandecji jestem bardzo ostrożny.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 23:35   

Świetna analiza Masahiko. Jak wiecie, startuję z listy KN. Dlatego moja wypowiedź będzie dotyczyła pomysłu Ludomira Handzla. Powiem Wam szczerze, że długo się zastanawiałem nad startem i nie była to jedyna propozycja. Wiem, że dużo ryzykuję- może nawet więcej mogę stracić, jak zyskać. Firmuję to w końcu swoim nazwiskiem i swoją gębą. Gdybym nie miał 100% pewności, że pomysł na przyszłość naszej ukochanej Sandecji nie jest tylko sloganem wyborczym, nigdy bym w to nie szedł.

Co do konkretów- żadnego budowania dwóch trybun, tylko całego stadionu na co najmniej 8000 i dążenie do IV kategorii UEFA. Koniec z sądeckim minimalizmem. Musimy nasz K47 zrobić raz, a porządnie, bo będzie nam służył z 50 lat- więc mówiąc szczerze do końca moich dni ;-). Muszą się tam znaleźć powierzchnie komercyjne, żeby życie tętniło tam cały tydzień, a nie od meczu do meczu. Im więcej takiego miejsca, tym stadion więcej zarabia na swoje utrzymanie. Znaleźć musi się tam miejsce na muzeum Sandecji i upamiętnienie np. Kurierów Sądeckich. Nie czarujmy się- nikt nie zainwestuje grubych pieniędzy w klub bez stadionu na którym można rozgrywać mecze w europejskich pucharach. Oczywiście miasto musi zachować w ewentualnej umowie sprzedaży klubu możliwość odkupienia go za symboliczną złotówkę, w sytuacji problemów inwestora.

Finansowanie całej inwestycji- tu potrzebujemy środków zewnętrzych. Od dofinansowania z ministerstwa sportu, po środki z programu infrastruktura i środowisko, czy innowacje. Od fotowoltaiki, odzyskiwania wody, po innowacje- np. hybrydowa murawa itp. W KN mamy doświadczone osoby w pozyskiwaniu środków zewnętrzych- np. Marta Poremba odpowiedzialna za inwestycje w Muszynie.

Ja jestem zdania że w Nowym Sączu czas na radykalne zmiany i w mojej ocenie tylko Handzel może je zapewnić. W przeciwnym razie będziemy dalej czekać na lawinę inwestycji, której nie da się zatrzymać, na dwie trybuny w tym jedna z dachem, a w Barcelonie dachu na Camp Nou nie ma, a my wymyślamy.

Daję na szale swoje dobre imię i gdybym nie wierzył, w to co robię to bym się nie angażował. Jesteśmy siłą, z którą trzeba się liczyć. Udowodniliśmy to nie raz.

Jakub Prokopowicz okręg IV pozycja 4 lista Koalicji Nowosądeckiej
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 01:14   

www.megachem.pl napisał/a:
tylko Handzel może je zapewnić.

Już go lokalni "byznesmani" urabiają. Więc jedyne co on zapewni to to że nic się nie zmieni.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
WIERNYKKS

Dołączył: 21 Mar 2009
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 06:51   

Taka prawda że pan obecny prezes jest człowiekiem od Pana Gluca. To co jest napisane w piśmie to myślicie że kto to pisał¿??? Wszystko jest konsultowane z Tomkiem. Wyniki takie dobre i kasa jest pompowana teraz. Bo wiedzą co mogą stracić jak nie pomogą w kampanii kibice. Rysiek dał swojego człowieka żeby zarzegnac konflikt na Lini kibice - Danek. Przypominam że Tomek od 3 kadencji jest prawa ręka Nowaka. A Nowak żeby został stary układ wystawił Gluca i nic się nie zmieni.
Pora żeby nowe spojrzenie na to co się dzieje w tym mieście zostało zrealizowane.
A najgorsza opcja było by jak by wygrał Pan Zegzda.
Według mnie Mularczyk albo Handzel są najlepszym rozwiązaniem.
_________________
WALCZYC,CHAROWAC SANDECJA
MUSI PANOWAC!!!!!!!!
[Profil] [PM]
 
 
misns

Dołączył: 17 Gru 2009
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 09:37   

x_cite napisał/a:
Oczywistym jest fakt, że Pan Krzysztof Głuc będzie stawiał na obiekt najwyższej klasy, który na najbliższe lata spełniać będzie wszystkie wymagania PZPN i UEFA. Wskazał też konkretne źródła finansowania. Tych opcji jest kilka o czym można przeczytać w liście do SKS i kibiców.


Nie ,po prostuu ku*** no nie,Nowak mial szanse i to spierdolil,w zyciu nie popre kogos kogo on wspiera,...
_________________
...A ty Bracie mój,zawsze przy mnie stój...
[Profil] [PM]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 10:05   

Dokładnie świta Nowaka miała tyle czasu na działanie i nie robiła i nie robi nic włącznie ze stadionem juz prawie miesiąc mają projekt gotowy a tu dalej nic i tak już od maja 2017 roku cisza w kwestii stadionu. Może Gluc to i dobry kandydat ale jest również gwarancja na pozostawienie tych nierobów w ratuszu i spółkach miejskich takich jak między innymi SIM. Poza tym krew człowieka zalewa jeżdżąc po Sadeckich ulicach i nic tu juz nie zmieni remont na ostatnią chwilę Długosza czy budowa nowego mostu jak się w chu.a leci 4 lata i nic nie robi. Za całokształt trzeba ten uklad rozjebac w drobny mak a ludzi kompetentnych pokroju naszego prezesa Michałowskiego zaprosić do rozmów z nową władza.
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 11:03   

Handzel otwarcie mówi o czyszczeniu kadr w ratuszu i spółkach miejskich...
Głuc = uklad Nowaka mimo iz to konkretny gość
Zegzda podobnie, na bank dogada sie z ukladem, przeciez juz w nim byl
Mularczyk marionetka PIS choc ona pewnie tez by wyczyscila to do spodu

Macie rozumy, myślcie
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 12:49   

radziufan napisał/a:
Handzel otwarcie mówi o czyszczeniu kadr w ratuszu i spółkach miejskich...
Głuc = uklad Nowaka mimo iz to konkretny gość
Zegzda podobnie, na bank dogada sie z ukladem, przeciez juz w nim byl
Mularczyk marionetka PIS choc ona pewnie tez by wyczyscila to do spodu

Macie rozumy, myślcie



Jak już rozwalicie układ to dacie znać? Przy okazji zapytam - o jaki układ chodzi? Dokładnie. Precyzyjnie. Chciałbym wiedzieć co Pan Handzel chce rozwalac. Bo jeżeli chodzi tylko o wymianę paru dyrektorów i wiceprezydentow oraz kilka osób w zarzadach spółek to podpowiem - zrobi to każdy nowy Prezydent. Ale ciiii, nie mówcie nikomu, bo jeszcze ludzie przestaną wierzyć w mityczne odkurzanie ratusza.

To wszystko jest tak oklepane, że jeżeli ktoś wierzy w te slogany typu "Handzel niezależny - skończy układ" albo "Zegzda jest w układzie" (od 16 lat poza ratuszem, 12lat miastem rządzi przeciwna opcja, rzeczywiście w układzie jak nic), czy nawet "Gluc = Nowak (facet miał poparcie miejskich struktur PiS, więc trochę szerzej niż tylko Nowaka), to znaczy że jest albo naiwny, albo ograniczony.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 13:51   

Masahiko napisał/a:
radziufan napisał/a:
Handzel otwarcie mówi o czyszczeniu kadr w ratuszu i spółkach miejskich...
Głuc = uklad Nowaka mimo iz to konkretny gość
Zegzda podobnie, na bank dogada sie z ukladem, przeciez juz w nim byl
Mularczyk marionetka PIS choc ona pewnie tez by wyczyscila to do spodu

Macie rozumy, myślcie



Jak już rozwalicie układ to dacie znać? Przy okazji zapytam - o jaki układ chodzi? Dokładnie. Precyzyjnie. Chciałbym wiedzieć co Pan Handzel chce rozwalac. Bo jeżeli chodzi tylko o wymianę paru dyrektorów i wiceprezydentow oraz kilka osób w zarzadach spółek to podpowiem - zrobi to każdy nowy Prezydent. Ale ciiii, nie mówcie nikomu, bo jeszcze ludzie przestaną wierzyć w mityczne odkurzanie ratusza.

To wszystko jest tak oklepane, że jeżeli ktoś wierzy w te slogany typu "Handzel niezależny - skończy układ" albo "Zegzda jest w układzie" (od 16 lat poza ratuszem, 12lat miastem rządzi przeciwna opcja, rzeczywiście w układzie jak nic), czy nawet "Gluc = Nowak (facet miał poparcie miejskich struktur PiS, więc trochę szerzej niż tylko Nowaka), to znaczy że jest albo naiwny, albo ograniczony.


aż się z Tobą zgodzę ;)

rozwalanie układu... no tak zakończy sie układ ziomków Nowaka a zacznie układ ziomków następcy, no bo trzeba mieć swoich ludzi w instytucjach (to jest akurat naturalna kolej rzeczy)
wydaje mi się że tu nie chodzi o rozwalenie układu, a o to żeby w tym mieście się coś zaczęło dziać i to coś dobrego. A tego niestety nie zagwarantuje nikt.
Bo za wszystkim ida pieniądze, których nikt nie wykopie spod ziemi ani nie wyczaruje i wydaje mi się że zawsze będa potrzeby wazniejsze niż te które zaproponują nasi jeszcze ambitni kandydaci na radnych.
Polityka to ku*** :)

Ale próbowac trzeba
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 14:16   

Masahiko napisał/a:



Jak już rozwalicie układ to dacie znać? Przy okazji zapytam - o jaki układ chodzi? Dokładnie. Precyzyjnie. Chciałbym wiedzieć co Pan Handzel chce rozwalac. Bo jeżeli chodzi tylko o wymianę paru dyrektorów i wiceprezydentow oraz kilka osób w zarzadach spółek to podpowiem - zrobi to każdy nowy Prezydent.


Przyznam Ci ze fajnego posta napisałeś, fajnie że po dłuższej przerwie wróciłeś na forum bo potrzeba nam ludzi potrafiących sensownie się wypowiedzieć.
Może powinieneś pójść w politykę?

A tak na poważnie to nie będę Cie przekonywał że czarne to białe, jeżeli uważasz że w mieście jest wszystko ok, że obecne struktury nie działają na zasadzie powiązań towarzyszko - biznesowych to oczywiście jest to Twoje prawo. Ja uważam inaczej i jestem przekonany że jest szansa by to zmienić. Ja osobiście zaufałem że może zmienić to Handzel. Czy jest idealny? Zapewne nie? Czy utworzy nowy układ? Całkiem możliwe, Uważam że miasto potrzebuje impulsu, ufam że to może właśnie być impuls do zmian na lepsze. Na listach KN są zwykli Sądeczanie, wszyscy bezpartyjni (Kukiz'15 to nie partia), wszyscy chcący poprawy jakości życia w Nowym Sączu
Nie zgodzę się że każdy nowy prezydent gwarantuje zmiany. Jestem przekonany że przynajmniej dwóch po ewentualnym sukcesie zachowa w Ratuszu status quo
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 19:41   

hanys mieszkasz w Nowym Sączu ?
_________________

[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 19:43   

bzyku napisał/a:
hanys mieszkasz w Nowym Sączu ?

mieszkac jakis czas nie mieszkam, pracuje i bywam
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 22:48   

Nikt nikogo nie przekona...każdy ma swój typ
Radziufan = HANDZEL
Ja = GŁUC
Znam pierwszego, znam drugiego...wybieram Pana Głuca.
Jeszcze jedno myli się ten kto myśli, że po wygranej Pana Głuca w Ratuszu pozostanie status quo..tak na pewno nie będzie, więc proszę nie powielać jakichś plotek czy też utartych sloganów. To będzie Jego prezydentura, jego pomysł na miasto, na zaplecze, na kadry itd.

Jeśli ktoś chce przejąć władzę w Nowym Sączu i tylko mówić o tym, że zaraz po wyborach wyczyści spółki, wydziały to gratuluję podejścia do rządzenia miastem...każdy rozsądny najpierw powinien przeprowadzić niezależny audyt, potem wysuwać wnioski i podejmować ewentualnie kroki kadrowe.
Jedno co jest pewne te wybory będą bardzo, bardzo ciekawe!
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 05:36   

To fakt, dawno nie bylo tak wyrownanej stawki. Cieszy ze cała wielka czwórka zapowiada budowę stadionu, dla mnie to jest priorytet ważniejszy od wszystkiego innnego.

Będzie ciekawie, wejscie do 2 tury mega trudne bo glosy rozłożą się na kilku kandydatów. Można byc pierwszym albo czwartym a roznica procentowa będzie niewielka
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 09:19   

hanys napisał/a:

wydaje mi się że tu nie chodzi o rozwalenie układu, a o to żeby w tym mieście się coś zaczęło dziać i to coś dobrego. A tego niestety nie zagwarantuje nikt.
Bo za wszystkim ida pieniądze, których nikt nie wykopie spod ziemi ani nie wyczaruje i wydaje mi się że zawsze będa potrzeby wazniejsze niż te które zaproponują nasi jeszcze ambitni kandydaci na radnych.
Polityka to ku*** :)

Ale próbowac trzeba


Brawo! W końcu udało się nam zdefiniować problem. A problemem nie jest żaden układ towarzysko-biznesowy, bo takowe powstają wszędzie gdzie stykają się władza - biznes - organizacje pozarządowe i innej maści grupy wpływu. Problemem jest to, że władze miejskie są dramatycznie nieaktywne. A jak wiadomo - ryba psuje się od głowy. Dlatego podstawową sprawą jest wymiana Prezydenta. To się uda, bo nie grozi nam kolejna kadencja Ryszarda Nowaka.

Piszesz o pieniądzach. Te pieniądze są i można inwestować. Miasto wielkości Nowego Sącza powinno wydawać około 20% swojego budżetu na inwestycje. U nas to jest około 100mln zł. W ciągu jednej kadencji Prezydent i Rada Miasta będzie miała do wydania około 500 mln zł. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju fundusze zewnętrzne - europejskie, rządowe czy międzynarodowe. Obstawiam że w sumie może to dać nawet i miliard złotych na inwestycje. Tylko trzeba mieć trzy rzeczy: 1) pomysł, 2) chęć, 3) możliwości (ludzie + przychylna Rada Miasta). I tutaj jest pole do popisu dla Państwa Kandydatów - podyskutujmy o pomyśle i możliwościach. Konkretnie i systemowo. Ja chętnie zacznę i od razu pytanie do x_cite - czy wiadomo w jakich sprawach Pan Krzysztof Głuc chciałby przeprowadzać zapowiadane konsultacje (referenda) z mieszkańcami? Jaka ilość głosów będzie wiążąca dla Prezydenta? Czy pytania w referendum będzie ustalała Rada Miasta czy Prezydent? Jaki będzie koszt zorganizowania referendum? Te same pytania dotyczącą aplikacji, którą chciał przygotować Pan Głuc w sprawie mniej istotnych spraw. I jeszcze jedno - czy naprawdę uważacie Państwo, że taka forma zaktywizuje ludzi i sprawi, że zaczną się interesować sprawami "obywatelskimi"?

Cytat:
Uważam że miasto potrzebuje impulsu, ufam że to może właśnie być impuls do zmian na lepsze. Na listach KN są zwykli Sądeczanie, wszyscy bezpartyjni (Kukiz'15 to nie partia), wszyscy chcący poprawy jakości życia w Nowym Sączu


A na listach PiS-u, Koalicji Obywatelskiej, KWW Głuca, Belskiej i SLD są kosmici? Albo przyjezdni, którym całkowicie obca jest poprawa jakości życia w Nowym Sączu? To takie powtarzanie jak Broszka "przez osiem ostatnich lat...". Stać i Ciebie i KN na coś więcej. I jeszcze jedno - co Wy z tym bezpartyjnym? A to bycie w partii to największe zło świata? Mam wrażenie że zaangażowanie się i przystąpienie do tej czy innej partii to jak skażenie - zły dotyk partii. A przecież w samorządach nie ma to właściwie żadnego znaczenia (a podział władza - opozycja tworzy się zawsze).


Cytat:
Nie zgodzę się że każdy nowy prezydent gwarantuje zmiany. Jestem przekonany że przynajmniej dwóch po ewentualnym sukcesie zachowa w Ratuszu status quo


Handzel i kto drugi? ;)


Cytat:
To fakt, dawno nie bylo tak wyrownanej stawki. Cieszy ze cała wielka czwórka zapowiada budowę stadionu, dla mnie to jest priorytet ważniejszy od wszystkiego innnego.

Będzie ciekawie, wejscie do 2 tury mega trudne bo glosy rozłożą się na kilku kandydatów. Można byc pierwszym albo czwartym a roznica procentowa będzie niewielka


Nie bierzecie dwóch rzeczy pod uwagę. Pierwsza to twardy elektorat partyjny. Tutaj Mularczyk ma największą przewagę - obstawiam że ma pewno 20% w pierwszej turze (miałaby więcej gdyby nie podział w samym PiS-ie). Z kolei Zegzda ma zapewne około 12-15% stałego elektoratu. Druga rzecz to fakt, że Zegzda jest jedynym czynnym zawodowo politykiem - to zawsze jest wartość dodana (przykładem niech będzie obecny Prezydent Tarnowa - R. Ciepiela, który ze stanowiska Wicemarszałka trafił na prezydencki fotel) oraz fakt, że jego rozpoznawalność w Nowym Sączu jest zdecydowanie największa, a i przez te kilka lat sporo środowisk doświadczyło od niego wiele dobrego. Podsumowując - szansą Handzla były wybory 4 lata temu, dzisiaj nie widzę dla niego większych szans (efekt nowości i świeżości się skończył, nikłe zaangażowanie przez ostatnie cztery lata w sprawy miasta). Głuc mógłby nawet wygrać te wybory gdyby był kandydatem PiS. Ale nie jest i nie będzie w stanie przeskoczyć Mularczyk, którą na pewno w ostatnich tygodniach wspomogą głośne nazwiska PiSu oraz mąż. To moja krótka analiza - może nie mam racji, może dla niektórych będzie to nie do zaakceptowania, ale pierwsze sondaże na to wskazują (choć byłbym ostrożny ze względu na firmę która je przygotowywała). A szkoda bo widziałbym w drugiej turze pojedynek któryś dwóch Panów z tej trójki - Handzel, Głuc, Zegzda. Wysokość poparcia dla Mularczyk to jakaś żałosna kpina...
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 25