Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 12:41   

Bezpartyjność jest plusem- niech się żrą w Warszawie. Dlaczego w Nowym Sączu nie powstały orliki? Bo to pomysł PO, a tu rządził PiS. Dlaczego z Sącza usunięto KSG, dyspozytornię pogotowia- mimo że nowej siedzibie PSP jest wyposażona centrala telefoniczna? Bo tam PO tu PiS. My współpracujemy i chcemy iść drogą Muszyny- burmistrza Golby, u nas na liście jest Marta Poremba odpowiedzialna za inwestycje w uzdrowisku. W tym mieście trzeba radykalnych zmian.
Kolejna kwestia- ile jest stworzonych sztucznych stanowisk, tylko żeby ktoś miał robotę. Wystarczy na wszystkie stanowiska w ratuszu organizować rzetelny konkurs, a nie udawać że taki jest, a z góry wiadomo kto wygra- mieliśmy przykład jak Nowak poszedł się leczyć i kadra ratuszowa była za słaba, żeby podejmować jakiekolwiek decyzje. My chcemy ruszyć to miasto do przodu, bo inaczej ostatni zgasi tu światło. Macie wybór- IV kadencja ryśkowego dworu, albo realne zmiany. Ja stoję po stronie inwestycji i rozwoju, a nie dotychczasowej stagnacji, sądeckiego minimalizmu i stwierdzenia że się nie da.
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 13:13   

www.megachem.pl napisał/a:
Bezpartyjność jest plusem- niech się żrą w Warszawie. Dlaczego w Nowym Sączu nie powstały orliki? Bo to pomysł PO, a tu rządził PiS. Dlaczego z Sącza usunięto KSG, dyspozytornię pogotowia- mimo że nowej siedzibie PSP jest wyposażona centrala telefoniczna? Bo tam PO tu PiS. My współpracujemy i chcemy iść drogą Muszyny- burmistrza Golby, u nas na liście jest Marta Poremba odpowiedzialna za inwestycje w uzdrowisku. W tym mieście trzeba radykalnych zmian.
Kolejna kwestia- ile jest stworzonych sztucznych stanowisk, tylko żeby ktoś miał robotę. Wystarczy na wszystkie stanowiska w ratuszu organizować rzetelny konkurs, a nie udawać że taki jest, a z góry wiadomo kto wygra- mieliśmy przykład jak Nowak poszedł się leczyć i kadra ratuszowa była za słaba, żeby podejmować jakiekolwiek decyzje. My chcemy ruszyć to miasto do przodu, bo inaczej ostatni zgasi tu światło. Macie wybór- IV kadencja ryśkowego dworu, albo realne zmiany. Ja stoję po stronie inwestycji i rozwoju, a nie dotychczasowej stagnacji, sądeckiego minimalizmu i stwierdzenia że się nie da.



bla, bla, bla. Chcesz startować do Rady Miasta i nie wiesz jakie są kompetencje miasta? A jakiż to prezydent miasta miał udział w likwidacji straży granicznej? Mam wymieniać gminy rządzone przez ludzi związanych z PiS gdzie orliki powstały? Sporo tego będzie. Województwo robiło w tym roku projekt "Małopolskie Boiska" - kiedyś sprawdzałem i zgadnij ile boisk z tego projektu powstało lub powstanie w Nowym Sącz? Tak, dokładnie - ani jedno. Dlaczego zlikwidowano dyspozytornię? Bo w takiej, a nie innej formie weszła ustawa w życie, która wymuszała określoną liczbę dyspozytorni na określoną liczbę mieszkańców (albo na przestrzeń - nie wiem do końca). Od trzech lat mamy Rząd PiS i żadna z obiecanych przez Posłów spraw nie została załatwiona. Wmawiacie ludziom bzdury o mitycznych wojenkach politycznych, ba powołujesz się na Pana Burmistrz Golbę, a ja zapytam z list jakiej partii Pan Burmistrz startował 4 lata temu do Sejmiku Województwa Małopolskiego? Szok? Niedowierzanie? Tak, tak - z Platformy Obywatelskiej (już nie będę się znęcał nad kandydowaniem Pana Handzla z list PO). Powtarzam - w samorządzie przynależność partyjna może pomóc, czasem przeszkodzić, ale w żadnym wypadku nie ma bezpośredniego przełożenia na funkcjonowanie podległego politykowi (samorządowcowi) urzędu. To jest mit i ściema wymyślona przez wszystkie niezależne komitety, które w ten sposób szukają punktu zaczepienia. Nie warto iść tą drogą i robić ludziom wodę z mózgu.

O jakich stanowiskach stworzonych sztucznie w urzędzie miasta kolega pisze? Dokładnie - ile i jakie. Konkrety.

Ruszyć miasto do przodu chcą wszyscy kandydaci. Wszyscy mają swój pomysł i plan - zapewne KN też, chociaż obecnie skrywa się za "bezpartyjnością" i "niezależnością", zamiast za własnym programem (w konkretach, a nie tymi grafikami z państwa fanpage).

I na koniec moje ulubione. Jesteście w tym aspekcie dokładnie tacy sami jak Pani Mularczyk. Pani Iwona mówiła (ustami europosła Poręby), że jeśli na nią nie zagłosujemy to nici z rządowej kasy. Wy mówicie - jeśli nas Was nie zagłosujemy to mamy IV kadencję Nowaka. Straszyć to my (wyborcy), a nie nas. Który kandydat gwarantuję stagnacje i minimalizm? Naprawdę nie zauważyliście, że Nowaka już nie ma - halo! Ten facet nie startuje w wyborach!
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 13:51   

Masahiko napisał/a:

O jakich stanowiskach stworzonych sztucznie w urzędzie miasta kolega pisze? Dokładnie - ile i jakie. Konkrety.


Ty tak na serio?, czy jaja sobie z ludzi robisz ? Odśwież sobie pamięć...

"Nie milkną głosy krytyki po tym, jak prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnił szóstego już pełnomocnika- doradcę, tym razem od inwestycji. Ratusz nadal, konsekwentnie, nie ujawnia jego wynagrodzenia, ale wiemy już ile płaci pozostałym doradcom. Okazuje się, że prezydent hojnie ich wynagradza z pieniędzy podatników, wypłacając m.in ”trzynastki” i „nagrody jubileuszowe”.Każdy z nich miesięcznie zarabia po ok. 7,5 tys. zł brutto."

Cały artykuł masz w poniższym linku
https://sadeczanin.info/gospodarka/w-4-miesiace-doradcy-prezydenta-zarobili-ok-140-tys-zl-przesada-i-przerost-administracji
_________________

Ostatnio zmieniony przez bzyku Pon Wrz 17, 2018 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 14:03   

Prezydent nie mial udzialu w likwidacji Strazy Grażnicznej, ale posłowie i samorządowcy, nie zrobili żadnego ruchu żeby ten oddział uratować. Nic, zero, null....bo taki był interes partyjny, prikaz z góry przyszedł i pozamiatane. Jak była pikieta pod oddziałem SG, prosili posłów i samorządoców zeby przyszli, wsparli ich... żaden się ku*** nie pojawił. A istnienie tego oddziału było w interesie sądeczan i Sącza. Dlatego część ludzi nie chce miec nic wspólnego z partiami politycznymi.
Ja tez na to patrze. Wole kandytatów bezpartyjnych.
I z wieloma innymi sprawami było podobnie. Masz tendecje do spłycania każdego zagadnienia i każdego problemu.
Pozdrawi
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Rummek

Dołączył: 09 Cze 2013
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 15:05   

bzyku napisał/a:
Masahiko napisał/a:

O jakich stanowiskach stworzonych sztucznie w urzędzie miasta kolega pisze? Dokładnie - ile i jakie. Konkrety.


Ty tak na serio?, czy jaja sobie z ludzi robisz ? Odśwież sobie pamięć...

"Nie milkną głosy krytyki po tym, jak prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnił szóstego już pełnomocnika- doradcę, tym razem od inwestycji. Ratusz nadal, konsekwentnie, nie ujawnia jego wynagrodzenia, ale wiemy już ile płaci pozostałym doradcom. Okazuje się, że prezydent hojnie ich wynagradza z pieniędzy podatników, wypłacając m.in ”trzynastki” i „nagrody jubileuszowe”.Każdy z nich miesięcznie zarabia po ok. 7,5 tys. zł brutto."

Cały artykuł masz w poniższym linku
https://sadeczanin.info/gospodarka/w-4-miesiace-doradcy-prezydenta-zarobili-ok-140-tys-zl-przesada-i-przerost-administracji


pokazałeś bzyku tylko tych doradców z pierwszej wówczas półki ale gdyby trochę bardziej powęszyć to znalazłoby się kilku wice dyrektorów, którzy za zasługi od kilkunastu lat mają różnego rodzaju stanowiska, etaty jak choćby wice dyrektor w MOSIR.
Albo SARR...kolesie Nowaka dostali od miasta kamienice na Jagiellońskiej, którą później wynajmują miastu na wydziały...miasto płaci, a prezesi SARR-u mają na swoje pensje - w zasadzie nie robiąc nic bo jakie zasługi ma SAAR dla miasta? żadne!

Nie twierdzę, że od razu trzeba tych ludzi Nowaka utopić w Kamienicy ale prezydent musi dokonać głębokiej analizy kadr i postawienie na fachowców i ludzi kompetentnych. Bo później aby nie okazało się, że specjalistka od pozyskiwania funduszy europejskich to żona jednego z "tych" wice dyrektorów, zasłużonych w kampaniach Nowaka.

A kto to ma zrobić jak nie Handzel? wydaje się najmniej uwikłany w te wszystkie układziki dlatego tylko on może wprowadzić konkretne zmiany.

Odpowiedzi na zapytania SKS-u w sprawie stadionu też pokazują, że nikt specjalnie się nie wyróżnił (tak jak przypuszczałem) i zdawkowo każdy odpisal bo tak należało zrobić.

Handzel, Zegzda i ostatecznie Głuc (wierząc, że jest niezależny od Nowaka) - to jedyni kandydaci mający kompetencje na bycie prezydentem. Nieszczęsna Mularczykowa, której ktoś ładnie napisał odpowiedź na zapytanie SKS-su pokazuje, że obcięcie jej włosów i przemalowanie na oblicze Szydłowej intelektu nie przysporzyło.
Mieszkańcy Piątkowej już tego doświadczyli kompetencji żony posła gdy Mularczykowa chciała budować im kanalizację w części, w której owa kanalizacja istnieje --- dlatego jej odpowiedź w sprawie stadionu i klubu nie jest wiarygodna.
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 15:15   

rudeboyz napisał/a:
Prezydent nie mial udzialu w likwidacji Strazy Grażnicznej, ale posłowie i samorządowcy, nie zrobili żadnego ruchu żeby ten oddział uratować. Nic, zero, null....bo taki był interes partyjny, prikaz z góry przyszedł i pozamiatane. Jak była pikieta pod oddziałem SG, prosili posłów i samorządoców zeby przyszli, wsparli ich... żaden się ku*** nie pojawił. A istnienie tego oddziału było w interesie sądeczan i Sącza. Dlatego część ludzi nie chce miec nic wspólnego z partiami politycznymi.
Ja tez na to patrze. Wole kandytatów bezpartyjnych.
I z wieloma innymi sprawami było podobnie. Masz tendecje do spłycania każdego zagadnienia i każdego problemu.
Pozdrawi


Jak to nie było żadnego ruchu? A to co jest?
https://bip.malopolska.pl/umwm,a,64465,rezolucja-nr-2112-sejmiku-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-26-listopda2012-rw-sprawie-wyrazenia-sprz.html

Co mieli zrobić samorządowcy? Przyjść, rwać włosy z głowy i przeklinać ?!? Jest zakres obowiązków i kompetencji - choćbyś nie wiem jak bardzo chciał - żaden samorządowiec nie mógł uratować Straży Granicznej. Czyż w wyborach parlamentarnych PO nie otrzymała godziwego "wynagrodzenia" za te i inne decyzje? A zresztą skąd wiesz co się działo w rozmowach zakulisowych? Skąd wiesz ilu posłów i samorządowców i jak bardzo zaangażowali się w obronę Straży Granicznej? Ja nie wiem - jeśli masz wiedzę to podziel się z nami.

Ja wolę kandydatów, którzy mają pomysł i wizje na rozwój mojego ukochanego miasta, a nie takich którzy raz na cztery lata będą się pojawiać z transparentem bezpartyjności i niezależności, która im nijak nie pomoże w zarządzeniu miastem.

Jeśli ja spłycam temat to przepraszam - może faktycznie za długie elaboraty tutaj tworzę. Może faktycznie zamilknę i po prostu pójdę zagłosować według kompetencji przynależności (lub nie) partyjnej. To jest iście głębokie...


Wiedziałem że z całego posta, akurat to zostanie mi wyciągnięte ;)

Cytat:
Ty tak na serio?, czy jaja sobie z ludzi robisz ? Odśwież sobie pamięć...

"Nie milkną głosy krytyki po tym, jak prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak zatrudnił szóstego już pełnomocnika- doradcę, tym razem od inwestycji. Ratusz nadal, konsekwentnie, nie ujawnia jego wynagrodzenia, ale wiemy już ile płaci pozostałym doradcom. Okazuje się, że prezydent hojnie ich wynagradza z pieniędzy podatników, wypłacając m.in ”trzynastki” i „nagrody jubileuszowe”.Każdy z nich miesięcznie zarabia po ok. 7,5 tys. zł brutto."


Na wstępie żeby była jasność - nie bronię tutaj Pana Nowaka. Mam jednoznacznie negatywną ocenę jego prezydentury. Ludzie lubią patrzeć na zarobki innych i fascynować się tym. Nie bardzo jednak wiem skąd atak na same stanowiska doradców (czy pełnomocników), a zwłaszcza na "lidowe" trzynastki czy nagrody. Po pierwsze stanowiska już zostały zlikwidowane przez ustawę obecnego rządu (to ciekawe bo po mieście chodzą słuchy, że część byłych pełnomocników Nowaka to ludzie właśnie związani z tą partią), a po drugie uważam, że istnienie takiego stanowiska - odpowiednio umocowanego, oczywiście z kompetentną osobą, można dosyć dobrze uzasadnić. Ja wiem że Pan Handzel albo sam poprowadzi większość inwestycji (lub skorzysta z obciętych do prawie minimum kadr urzędniczych), albo skorzysta z rzeszy fachowców pracujących za darmo, ale myślę że pozostali kandydaci mogą potrzebować wsparcia ekspertów i dobrze by było, żeby z nich skorzystali - oczywiście ich odpowiednio wynagradzając.

Moja odpowiedź jest do sformułowania "sztuczne", bo merytoryczną oceną działalności możemy się zająć w następnej kolejności (chociaż jak widać po lawinie inwestycji to obrona Pana Dobosza byłaby karkołomną robotą).
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 15:27   

Porozmawiajj z kims z SG, to Ci powiedzą o tym jak bardzo byli zaangażowani, tyle z mojej strony.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
MisiekNS

Dołączył: 09 Wrz 2009
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 22:30   

Rummek napisał/a:
Nieszczęsna Mularczykowa, której ktoś ładnie napisał odpowiedź na zapytanie SKS-su pokazuje, że obcięcie jej włosów i przemalowanie na oblicze Szydłowej intelektu nie przysporzyło.


,,Dodam również, że budowa z prawdziwego zdarzenia Akademii Sandecja wraz z boiskiem treningowym Sandecji oraz częścią infrastrukruy powinna pochodzić z dofinansowania Ministerstwa Sportu.'' ...
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 17, 2018 22:44   

Rummek napisał/a:
Nieszczęsna Mularczykowa, której ktoś ładnie napisał odpowiedź na zapytanie SKS-su pokazuje, że obcięcie jej włosów i przemalowanie na oblicze Szydłowej intelektu nie przysporzyło.


Trzymaj fason, takie teksty są bardzo słabe.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Rummek

Dołączył: 09 Cze 2013
Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 10:29   

MisiekNS napisał/a:
Rummek napisał/a:
Nieszczęsna Mularczykowa, której ktoś ładnie napisał odpowiedź na zapytanie SKS-su pokazuje, że obcięcie jej włosów i przemalowanie na oblicze Szydłowej intelektu nie przysporzyło.


,,Dodam również, że budowa z prawdziwego zdarzenia Akademii Sandecja wraz z boiskiem treningowym Sandecji oraz częścią infrastrukruy powinna pochodzić z dofinansowania Ministerstwa Sportu.'' ...


zapowiedź kolejnej lawiny inwestycji w jej ustach brzmi groteskowo, a tym bardziej powoływanie się na jednego czy drugiego ministra, który to rzekomo miałby sfinansować jest naiwne. A naiwne jest dlatego, że w wielu tematach m.in. drogowych pisowcy sądeccy zapewniali wielki sukces, a minister Adamczyk jednak co innego ma w głowie.
Więc jeżeli dałeś się nabrać na ładnie napisaną odpowiedź w sprawie funkcjonowania klubu to trudno - ale ja nie wierzę Mularczykowej w ani jedno słowo, a tym bardziej jej mężowi. Lansowanie się na naiwności ludzkiej to najlepiej im wychodzi.

[ Dodano: Wto Wrz 18, 2018 10:41 ]
rudeboyz napisał/a:
Rummek napisał/a:
Nieszczęsna Mularczykowa, której ktoś ładnie napisał odpowiedź na zapytanie SKS-su pokazuje, że obcięcie jej włosów i przemalowanie na oblicze Szydłowej intelektu nie przysporzyło.


Trzymaj fason, takie teksty są bardzo słabe.


masz rację, że słabe ale prawdziwe bo zmiana jej wizerunku w ostatnich tygodniach ma właśnie taki kierunek. Być może obecne oblicze kandydatki jest tym które najbardziej trafia do wyborców.
Ale do Szydłowej trochę jej brakuje bo Szydłowa ma jednak solidne wykształcenie i bodajże doktorat na swoim "koncie". A poza tym sporo doświadczenie samorządowe.
[Profil] [PM]
 
 
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Wto Wrz 18, 2018 15:07   

a ona się w ogole obciela?? czy tylko wlosy spiela do fotki?
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 07:43   

Zawsze twierdziłem, że głosuję na PiS bo są lepsi od innych o 1%. Oczywiście to moja opinia. Dziś w Nowym Sączu PiS mnie nie przekonuje. Ten list, od Kaczora przeważył, gdy przeczytałem o ...koniecznych zmianach. Przecież Kaczyński był tutaj w nowym Sączu 4 lata temu i przekonywał do Nowaka.

Słyszałem także, że z list PiS nie będzie startował nikt, kto zasiada w spółkach skarbu państwa. Widzę takie osoby na listach PiS. To tak ogólnie.

Trzy lata temu PiS zwyciężył w wyborach ogólnokrajowych. Niech mi ktoś napisze, co z tego wynikło dla Nowego Sacza? Nic, co więcej tylko większe kłótnie o stołki, dzielenie łupów.

Nie wchodzę w politykę ogólnopolska. Nam się należy / Sadeczanom/ , choćby tylko dlatego, że przez 8 lat rządów PO, ciągle słyszeliśmy, że w Sączu nie ma inwestycji, to wina naszych sympatii politycznych. Przetrzymaliśmy.. Damy także radę, i teraz.

Teraz znowu ktoś nas szantazuje, że musimy kogoś wybrać bo jak nie...no to co? Nic nie musimy, nauczony doświadczeniem twierdzę, że nic na siłę. Morawiecki jeździ po innych miastach obiecując obwodnicę, drogi , baseny, stadiony i inne cuda. Przeznacza się na to miliardy. U nas otwierają nastepne pajacowanie na osiedlu, tzw siłownie.

Może właśnie trzeba utrzeć nosa wladzuni, pokazać, że jak nie ma stadionu, to nie ma stołeczkow. Daliśmy radę przez 8 lat PO, damy radę i teraz.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 14:47   

kosiarz mam podobne odczucia jak Ty. Po latach afer które zafundowało nam PO głosowałem na PiS, myśląc, że może oprócz tego że coś się zmieni w kraju, coś się ruszy w naszym mieści... Głupi byłem bo PiS kalkuluje na poziomie samorządowym. "Kupują" głosy tam gdzie wiedzą że ich pozycja jest słaba. W bastionie jakim jest Nowy Sącz nie trzeba bo przecież przyjedzie prezes czy premier poklepie po plecach obieca eldorado i ludzie znowu uwierzą...Prosty przykład słynnej "Sądeczanki" gdyby chciano ją wybudować minister Adamczyk nie opowiadałby bzdur w stylu że jest problem na poziomie gmin które niemnogą dojść do porozumienia odnośnie planowanego przebiegu, tylko wybrałby wariant na który jest zapewnione finansowanie a resztę załatwia „Specustawa drogowa”

"Specustawa drogowa określa zasady i warunki przygotowania inwestycji w zakresie dróg ekspresowych, krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych w rozumieniu zgodnie z definicjami tych dróg wskazanymi w ustawie o drogach publicznych.
Usprawnienie realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych polega przede wszystkim na uproszczeniu procedur administracyjnych. Zamiast kilku decyzji, zgodnie z przepisami specustawy drogowej konieczne jest uzyskanie tylko jednej zintegrowanej decyzji zwanej decyzją o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (dalej jako decyzja ZRID).

Często dochodzi do sytuacji gdy w związku z planowaną inwestycją drogową konieczne staje się wywłaszczenie. Do wywłaszczenia dochodzi na mocy bądź to ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej bądź też na mocy takiej decyzji ZRID, która otrzyma dodatkowo przymiot natychmiastowej wykonalności."

źródło
https://gdo.org.pl/co-to-jest-specustawa-drogowa/
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 15:44   

Widzę że kolega megachem zamilkł, a szkoda bo liczyłem na ciekawą dyskusję. Trudno. Może go trochę zachęcę i zapytam o tę darmową komunikację. Obliczaliście ile to może mniej więcej kosztować? Skąd dokładnie na to kasa? Czy są jakieś wstępne obliczenia ile miasto może zyskać w podatkach jeśli ludzie, którzy będą chcieli mieć kartę sądeczanina zaczną płacić tutaj podatki? Ile w ogóle może być takich osób? Czy uważacie że pierwszym krokiem w obecnej sytuacji powinna być darmowa komunikacja, a nie na przykład inwestycje w tabor oraz poprawa dostępności tejże komunikacji? I ostatnie - co zmieniło się od czterech lat, że nagle komunikacja może być całkowicie darmowa (w tekście przytoczonym wcześniej ktoś znalazł tekst Waszego kolegi sprzed czterech lat w tej sprawie - na Waszej stronie)?


Dodatkowo ponawiam pytanie do kolegi x_cite. Czy wiadomo w jakich sprawach Pan Krzysztof Głuc chciałby przeprowadzać zapowiadane konsultacje (referenda) z mieszkańcami? Jaka ilość głosów będzie wiążąca dla Prezydenta? Czy pytania w referendum będzie ustalała Rada Miasta czy Prezydent? Jaki będzie koszt zorganizowania referendum? Te same pytania dotyczącą aplikacji, którą chciał przygotować Pan Głuc w sprawie mniej istotnych spraw. I jeszcze jedno - czy naprawdę uważacie Państwo, że taka forma zaktywizuje ludzi i sprawi, że zaczną się interesować sprawami "obywatelskimi"?


Pytania nie są złośliwe i nie chciałbym aby były odbierane jako atak. Chciałbym poznać szczegóły pomysłów Waszych kandydatów.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Sro Wrz 19, 2018 21:46   

Masahiko napisał/a:
hanys napisał/a:

wydaje mi się że tu nie chodzi o rozwalenie układu, a o to żeby w tym mieście się coś zaczęło dziać i to coś dobrego. A tego niestety nie zagwarantuje nikt.
Bo za wszystkim ida pieniądze, których nikt nie wykopie spod ziemi ani nie wyczaruje i wydaje mi się że zawsze będa potrzeby wazniejsze niż te które zaproponują nasi jeszcze ambitni kandydaci na radnych.
Polityka to ku*** :)

Ale próbowac trzeba


Brawo! W końcu udało się nam zdefiniować problem. A problemem nie jest żaden układ towarzysko-biznesowy, bo takowe powstają wszędzie gdzie stykają się władza - biznes - organizacje pozarządowe i innej maści grupy wpływu. Problemem jest to, że władze miejskie są dramatycznie nieaktywne. A jak wiadomo - ryba psuje się od głowy. Dlatego podstawową sprawą jest wymiana Prezydenta. To się uda, bo nie grozi nam kolejna kadencja Ryszarda Nowaka.

Piszesz o pieniądzach. Te pieniądze są i można inwestować. Miasto wielkości Nowego Sącza powinno wydawać około 20% swojego budżetu na inwestycje. U nas to jest około 100mln zł. W ciągu jednej kadencji Prezydent i Rada Miasta będzie miała do wydania około 500 mln zł. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju fundusze zewnętrzne - europejskie, rządowe czy międzynarodowe. Obstawiam że w sumie może to dać nawet i miliard złotych na inwestycje. Tylko trzeba mieć trzy rzeczy: 1) pomysł, 2) chęć, 3) możliwości (ludzie + przychylna Rada Miasta). I tutaj jest pole do popisu dla Państwa Kandydatów - podyskutujmy o pomyśle i możliwościach. Konkretnie i systemowo. Ja chętnie zacznę i od razu pytanie do x_cite - czy wiadomo w jakich sprawach Pan Krzysztof Głuc chciałby przeprowadzać zapowiadane konsultacje (referenda) z mieszkańcami? Jaka ilość głosów będzie wiążąca dla Prezydenta? Czy pytania w referendum będzie ustalała Rada Miasta czy Prezydent? Jaki będzie koszt zorganizowania referendum? Te same pytania dotyczącą aplikacji, którą chciał przygotować Pan Głuc w sprawie mniej istotnych spraw. I jeszcze jedno - czy naprawdę uważacie Państwo, że taka forma zaktywizuje ludzi i sprawi, że zaczną się interesować sprawami "obywatelskimi"?
...


Witam serdecznie,

W nawiązaniu do Twoich pytań do kandydata na Prezydenta Miasta przedstawiam za moim pośrednictwem odpowiedzi Pana Krzysztofa Głuca na wyżej postawione kwestie dotyczące zarządzania miastem.

pozdrawiam serdecznie,

Miłosz Drożdż
okręg nr 3 pozycja nr 2
KWW Krzysztofa Głuca "Wybieram Nowy Sącz"

O to pełna treść listu:

Szanowny Panie,

Niejako wywołany do odpowiedzi korzystam z uprzejmości Miłosza Drożdża i przekazuję swoje odpowiedzi na zamieszczone pytania w sprawie moich programowych tez dotyczących współzarządzania miastem z wykorzystaniem referendum i konsultacji społecznych.

Po pierwsze należy odróżnić instytucje referendum i konsultacji. Te pierwsze mają umocowanie w specjalnej ustawie, mają jasno określone procedury, możliwości zastosowania i ewentualne skutki prawne. Przede wszystkim, po spełnieniu pewnych wymogów (frekwencja, kwalifikowania większość) ich wyniki są wiążące dla władz lokalnych. Instytucja ta funkcjonuje od wielu lat, ale w praktyce jest stosowana jako ostateczny przejaw niezadowolenia mieszkańców z działania lokalnych władz. Chcę to zmienić i spowodować, by same władze inicjowały referenda w najważniejszych dla lokalnej społeczności sprawach. Prezydent będzie ewentualnie inicjatorem przeprowadzenia referendum w konkretnej sprawie (w tym autorem pytań), decyzję o przeprowadzeniu podejmuje Rada. W związku z tym, że przeprowadzenie referendum jest dosyć drogie i nie do końca da się go organizacyjnie i kosztowo połączyć z przeprowadzeniem innych wyborów, np. do Sejmu czy Europarlamentu, należy stosować go rozważnie. W mieście wielkości Nowego Sącza koszt każdorazowego przygotowania i przeprowadzenia referendum to ok. 200 tys. zł. Do rozważenia jest postulat np. Klubu Jagiellońskiego, aby referendum w najważniejszych dla miasta sprawach odbywało się raz do roku. Jakie sprawy? To oczywiście nie jest to określone w prawie, ale winny być to kwestie najważniejsze, kluczowe, np. dotyczące wydatkowania wysokich kwot, czy też lokalizacji inwestycji.

Czym innym są konsultacje społeczne. Tu nie mamy ściśle określonych prawem reguł ich uruchomienia, sposobów i narzędzi ich przeprowadzenia, ani wreszcie skutków prawnych. Są one sposobem ewentualnego zapoznania się przez władze z opinią mieszkańców w danej sprawie. Jako prezydent chcę szeroko korzystać z tego narzędzia, co nie oznacza bezwarunkowego poddania się każdorazowej opinii większości. W końcu prezydent za coś bierze wynagrodzenie i odpowiedzialność. Pragnę przede wszystkim wykorzystywać narzędzia technologiczne, które są proste, szybkie, tanie i coraz powszechniejsze. Koszt uruchomienia oraz 5 letniego utrzymania wykonanej na zamówienie aplikacji (smartfony, strona internetowa) to ok 100 tys. zł.

Jestem przekonany, że obywatele Nowego Sącza docenią możliwość włączenia się w rozmowę o ważnych sprawach miasta – zwłaszcza, kiedy zobaczą pierwsze rezultaty. Inną sprawą jest również wykorzystanie olbrzymiego potencjału zarządów osiedli – ale to zapewne na kolejny post.

Z poważaniem,

dr Krzysztof Głuc
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 26