Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
hanys
Oda do Śląskości


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 05:57   

http://demokracja-na-fali...brown/#more-273

Szacun ;)

miałem okazje raz rozmawiać z EB i baba ma glowe na karku.
ale chyba kartek na swieta już nie będzie :)
_________________
Nas nie obchodzi co o nas myślicie
My się bawimy i was pierdolimy

Śląskości Ty nad poziomy wyfurgnij

Hanys - uokryślyńy czowjeka, kery uod pokolyńůw mjyszko we Ślůnsku a mo śe za Ślůnzoka. Czynsto Hanys to je tyż Ślůnzok, kery mjyszko poza grańicůma Ślůnska. Pojyńće Hanys uobmyślili Poloki a wźyno śe uod mjymjeckigo mjůna Hans, co mjało uoznaczać, iże Ślůnzoki sům Mjymcůma. Mjało być uůne uobraźliwe, nale przijino śe skiż podkryślyńo uodrymbnośće Hanysůw.
Ostatnio zmieniony przez hanys Pią Paź 12, 2018 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Rummek

Dołączył: 09 Cze 2013
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 09:02   

Pani Emilia i tak bardzo delikatnie wypunktowała "uczciwość" Mularczykowej,
bo gdyby napisała więcej to mogła by znowu zostać spacyfikowana przez nasłanych przez Mularczyka lekarzy specjalistów (co już miało kilka lat temu miejsce)
A jakich lekarzy mam na myśli to obejrzyjcie sobie film "Uprowadzenie Agaty" - z każdej niewygodnej osoby można zrobić wariata.
[Profil] [PM]
 
 
klipol
=FS=Klipol | PL


Dołączył: 07 Paź 2004
Wysłany: Pią Paź 12, 2018 10:38   

hanys napisał/a:
http://demokracja-na-fali.pl/2018/10/list-otwarty-do-oficjalnej-kandydatki-pis-u-w-wyborach-na-prezydenta-nowego-sacza-iwony-mularczyk-od-emilii-brown/#more-273

Szacun ;)

miałem okazje raz rozmawiać z EB i baba ma glowe na karku.
ale chyba kartek na swieta już nie będzie :)


Ktoś wcześniej wstawił linka że strony radia rdn ale link już nie działa. Mularczyk pewnie zadziałał :)
_________________
Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
   
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Paź 13, 2018 10:08   

Rudeboyz,
Starasz się sprowadzić poziom naszej dyskusji do szyderek i kpienia z moich argumentów, samemu nie dając konkretów. Gdyby chodziło, tylko o twoją pozę niezrozumienia tematu to mógłbym odpuścić, ale wiele osób czyta to forum. Wyłoże ci to raz jeszcze:
Projekt był finansowany ze środków zewnętrznych i jako taki podlega pewnym zasadom. Do nich należy promocja projektu - jeśli wiesz jak pozyskuje się środki to jesteś świadom, że to pozycja obligatoryjna i jest sztywna punktacja - trzeba zbierać "oczka". Olejesz jakieś kryterium, zignorujesz, to nie masz projektu w realizacji.
Jeśli w kryteriach projektu masz, że na promocje wydać można 10% budżetu to tak robisz. . Wniosek był oceniany co najmniej raz merytorycznie i NIK potwierdził, że jest realizowany zgodnie z założeniem. W tym przypadku długopisy i gadżety nie stanowią nawet 10% z dwóch milionów, które do tej pory Województwo faktycznie wydało na ten projekt - dziesięć może da do 2023. Już na etapie składania wniosku określasz budżet i spróbuj się z tego nie wywiązać to nie osiągniesz zakładanych wskaźników i będziesz zwracał koszty niekwalifikowane.
Strona kosztowała 40tys - co oznacza, że to nie ona ma być istotą całego projektu, a wydawnictwa, wystawy, spotkania czy filmy itd. Czy 40 tys na strone to dużo, pozostawiam twojej ocenie, ale dla porównania porządna aplikacja (obecnie - rozwój poziomu gotowych modułów itd) to koszt 150tys i wyżej - chyba, że jesteś informatykiem i poświęcasz swój czas i wiedzę.
Oburza Cie 12 tys za eksperta - w podanym przez ciebie źródle nie jest podane za jaki okres to wynagrodzenie - w przypadku koordynatora jest wprost (miesiecznie - 1200zł) jako koordynator, to stawka niska. Możesz poszukać jakie stawki płaciło np. Starostwo Powiatowe. 12 tys może dotyczyć całego trwania projektu -za naniesienie szlaków, przygotowanie map itd. Od obu wynagrodzeń należy jeszcze opłacić wszystkie koszty pracy i podatki.
Wrzucasz wszystko do worka Zegzdy - to tak jakbyś obwiniał Prezesa Sandecji, że pilkarz dostał czerwona kartę. Gość nie jest kierownikiem projektu, nie jest prezesem, dyrektorem operacyjnym tego instytutu. W trakcie realizacji projektu był w Urzędzie Marszałkowskim i realizował projekty infrastrukturalne w całym województwie - filharmonię,mosty, drogi itd, słowem inwestycje rzędu setek milionów.
Na koniec jednak pójdę twoim tokiem myślenia i... jeśli to jest jego największy "wał" to strach się bać...po tym co widzieliśmy w Brainville, czy basenie nad łubinką.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
eSKa
KolejarskieWiatraki

Dołączył: 06 Lut 2005
Wysłany: Sob Paź 13, 2018 21:38   

Zegzda - osoba z liberalno lewicowej partii, otwarcie popierającej aborcję, czarne marsze, nagonki na kościół, akceptacje LGBT czy jak im tam - CO TYDZIEŃ UCZESTNICZY WE MSZY ŚWIĘTEJ - Szczyt HIPOKRYZJI.

Handzel - tak ostatnio ukochany przez część Sądeckich braci, na ostatnich wyborach był wrogiem numer 1, który chciał sprzedać Sandecję prywatnym inwestorom. Osoby,które teraz tak go popierają, jeszcze 4 lata temu prosiły na mieście, aby na niego nie głosować.

Mularczyk - Nigdy o niej nie słyszałem, kot z worka od prezesa.

Skąpski ? On chyba nawet w NS nie mieszka.

Gluc - szkoda mi słów, to tak jakby reelekcję miał Rysiek.

Gwiżdż - Panie Jurku, pora zostać w domu - daj Pan spokój.



Czyli co ?

Gówno. Znowu nie będę głosował :)
_________________
KIBICE SANDECJI W NOWYM SĄCZU musza położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres KIBICOM.
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Nie Paź 14, 2018 08:43   

Masahiko,
Twierdzisz że nie daje konkretów, o czym ty mówisz? czy 148 tysiecy na długopisy to nie konkrety? Czy 42 tysiące na hotele i usługi gastronomiczne to nie konkret?
Czy 40 tysiecy na samą strone to nie konkret?
Może dla ciebie te kwoty są w sam raz, dla mnie niekoniecznie.
A wypowiedź samego Zegzdy o niskiej klikalności to nie konkret? moim zdaniem konkret, świadczący o tym że to niewypał i o tym że te pieniądze na ten zostały zmarnowane.
A może gdyby odwrócili proporcje i te 148 koła z dlugopisów wpompowali w portal, to ta strona lepiej wyglądalała?

Przypomne; dyskusja dotyczyła artykułu z Krakowskiej, który dotyczył kosztów budowy portalu. Powtórze :
TYLKO i WYŁĄCZNIE portalu, który jest elementem szerszego projektu

https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-pompuja-miliony-w-portal-strona-od-lat-nie-jest-aktualizowana/ar/9364068

Tam były wszystkie dane, do któtych się odnosiłem i które częściowo przytaczałem.
I w zasadzie nikt tutaj nie mówi o przekręcie, tylko o niegospodarności i nieudolności.
Tymczasem ty niczym Filip z konopi,wyskakujesz z tekstem że skoro NIK nie wykrył nieprawidłowości, to my nie powinniśmy mieć z tym problemu.
Poważnie? A niby dlaczego nie powinniśmy mieć z tym problemu, bo ty tak chcesz?
Otóż nie, nie podoba mi się ta strona, nie podoba mi się to że tyle kasy wpompowali w coś co nie funkcjonuje tak jak powinno.
Uważam że zmarnowali pieniądze.
A artykuły w prasie, kontrole NIKu, rozmowy ze wieloma znajomymi, świadczą o tym że nie jestem w swojej opini osamotniony.
I nie wierze w to że tam wszystko było legalnie. Po prostu nie wierze, i koniec kropka.

A że sprowadziłem rozmowe do szyderki? A i owszem, a to dlatego że co by Gwiżdż, Głuc i Zegzda nie zrobili to twierdzisz że jest super.
Napluliby nam głowy, a ty byś twierdził że deszcz pada.
I twoja bezkrytyczność mnie po prostu bawi.
Tym portalem zakpił Zegzda z nas, więc i ja sobie zakpiłem. I będe kpił dalej.
Ja powiedziałem swoje, ty powiedziałeś swoje i z moje strony koniec dyskusji na temat przewodnika.
Bo niebiezpiecznie zbliżamy się do zwykłej pyskówki.
BEZ ODBIORU.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
Ostatnio zmieniony przez rudeboyz Pon Paź 15, 2018 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Nie Paź 14, 2018 14:35   

Rudeboyz,
Najłatwiej zawiesić dyskusje, gdy "magazynek" jest pusty...
Podajesz informacje pozbawione kontekstu - budujesz wygodną dla ciebie narrację, nie oglądając się na pozostałe fakty i okoliczności. Nie zadałeś sobie trudu, żeby zapoznać się z założeniami projektu, a po jednym artykule wydajesz wyroki.
Projekt, którego istotą są wystawy, spotkania, prezentacje (łączny budżet dwa miliony) realizowany w kilku miejscach poniósł koszty zakwaterowania ludzi, prezenterów na poziomie 42 tys. Rozumiem, że twoim zdaniem, ktoś kto organizował pod względem technicznym spotkanie, opowiadał o szlakach, przedstawiał fotografie dla dzieciaków w GOKach miał sypiać w samochodzie czy z własnej kasy płacić za hotele?

Wszystko chcesz interpretować we własny sposób i na bazie swojego "widzimisie" wydawać osądy. Gratuluje. Bagatelizujesz wyniki kontroli NIK, piszesz o niegospodarności nie widząc ani jednego wniosku o płatność, ani jednej faktury i rachunku, nie widziałeś nawet procedury przetargowej. Gratuluje.
Jeśli tego nie wiesz, to pracownicy z NIKu, i opiekunowie projektu z Urzędu Marszałkowskiego oglądali każdy z tych dokumentów bardzo dokładnie - czy jest zgodny z prawem (również prawem zamówień publicznych), czy poprawny księgowo. Co więcej, teraz wycofujesz się, z "przekrętu" i piszesz o niegospodarności - ona również jest karana, bo chodzi o środki publiczne. To w co ty wierzysz, jak również to o czym rozmawiasz w gronie swoich znajomych nie musi być prawda - szczególnie kiedy opiera się na informacjach z prasy, sympatiach politycznych i domysłach.

Zarzucasz mi, że chce decydować, o tym co ktoś myśli, ale to ty uzurpujesz sobie prawo do mówienia w imieniu jakieś grupy - piszesz jakoby Zegzda "pluł nam na głowę"? Jakim nam? Czyim ty jesteś przedstawicielem?
Najważniejsze pytanie: Komu konkretnie Zegzda napluł na głowę niską klikalnoscią strony w projekcie, którego nie realizował? Czy widzisz jak grotoskowo wygląda Twój sposób myślenia?
Uważam, że jeśli komuś ma się dostać, to za własne winy, a nie cudze i domniemane.
Proponowałem już w powyższym poście, i proponuje teraz, porównajmy udział Zegzdy w tym projekcie do udziału jego konkurenta Handzla w projekcie Miasteczka Multimedialnego, gdzie był członkiem rady nadzorczej. Czy on, cytujac ciebie, "napluł nam na głowę"? Czy według ciebie tylko padał deszcz?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Nie Paź 14, 2018 14:45   

Ty masz jakąś paranoję z tym projektem :) bez urazy ale na każdego można jakieś takie pierdoły znaleźć i robić z tego aferę jakby nie wiem co

[ Dodano: Pon Paź 15, 2018 16:43 ]
A co jak wygra pani Iwona albo Handzel to zostaje Tomek na miejscu prezesa?
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Paź 15, 2018 16:18   

Masahiko,
Oczywiscie, że mam pusty ,, magazynek”, bo tu już za bardzo nie ma czego rostrząsać,to nie jest wielowątkowa afera Amber Gold , tylko zwykła strona:-):-) :-) co miałem do powiedzenia to powiedziałem, i ileż można pisać o tym samym.
Chcesz dreptać w kółko? Prosze bardzo, dreptaj sobie do woli. Ale ode mnie tego nie wymagaj.
Ehhh.. Ja o niebie, ty o chlebie i tak w koło.
Aha i na koniec, bardzo cie prosze jak już mnie cytujesz to cytuj dosłownie.
Bo nigdzie nie napisałem że Zegzda nam pluje na głowe.(Wiem że byłoby ci wygodniej gdybym tak napisał, ale cóż ... nie napisałem)
Napisałem że ,,napluliby nam na głowe, a ty byś twierdził....” itd
I pisałem to w troszke szerszym kontekście.

I nie wpadaj w histerie jak ktoś krytykuje Zegzde, trzymaj fason, wiecej luzu..:-):-):-)
Zegzda, Handzel czy Mularczykowa.. Sącz będzie istniał tak jak dotychczas, a świat się nie zawali.
Wielkiej róznicy w dowodzeniu Nowym Sączem pewnie nawet nie zauważymy.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 07:10   

Ktoś ładnie nieczysto zagrał wrzucając pewny filmik z meczu latający po FB na jednego z kandydatów z KN...
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 07:20   

fanatycznie napisał/a:
Ktoś ładnie nieczysto zagrał wrzucając pewny filmik z meczu latający po FB na jednego z kandydatów z KN...


Bardzo nieładnie..oj, bardzo. Tym bardziej że filmik jest wrzucony, i nie jest podany kontekst tej sytuacji.
Kuba się tam dobrze zachował, caly sektor patrzył jak paru najebanych kurwiszonów z Legi, im się panoszy po sektorze, i tylko on i pare innych mialo odwage zareagować.
Dodam że nikogo nie uderzył ( a powinien :-) ) i że byłbtrzeźwy.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Paź 16, 2018 07:27   

Rudeboyz.

Myślę że dosyć jasno Ci odpisałem w sprawie tego portalu i tej całej "afery". Dałeś się łatwo nabrać na manipulacje autora tego tekstu, a sprawa jak zawsze w życiu - jest trochę bardziej złożona. Po Twoim wpisie widzę, że to zrozumiałeś co mnie cieszy.

Twój problem jest taki, że ja nigdzie nie napisałem, żebyś głosował na Zegzdę czy Głuca. Zagłosuj zgodnie z własnym uznaniem, ale nie kieruj się przy tym fałszywymi oskarżeniami. Przejrzyj sobie życiorys kandydatów, sprawdź program i ewentualnie listy do rady miasta. Mam nadzieję że wtedy podejmiesz świadomą decyzję. Tego życzę Tobie i wszystkim innym.

A tym bardziej warto wybrać dobrze, bo przed Sączem kilka dużych już rozpoczętych inwestycji (stadion czy park strzelecki), ostatnie trzy, cztery lata obecnej perspektywy funduszy europejskich, duże zapowiedzi inwestycji rządowych. Przyda się rozsądny gospodarz - najlepiej z własnymi radnymi (chociaż obligatoryjne to nie jest).

Pozdrawiam.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 14:44   

Dobre Masahiko. Tej badziewnej stronki, nie wartej nawet kilku tysiecy, bronisz sugerując, że to sprawdzane pieniądze unijne, że nik, że cos tam ktoś sprawdzał.
Jednocześnie podnosisz kwestie "miasteczka" :) a to pieniądze unijne, przeswielona sprawa przez CBA, prokurature sady itp itd...tam dopiero dzialała cała władza!
Takie numery :)

Gdyby te stronę robił prywatny podmiot, za własne pieniądze, nie kosztowałaby więcej jak pare tysiecy. Nie ma tam ani nic interaktywnego, ani flasha. Opisy sa tak słabe, że wikipedia jest treściwsza.

Nie chce mi się znecac nad ta stronką, ale tutaj z wikipedii o lilii bulwakowej

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lilia_bulwkowata

a tutaj z tej "strony"


http://www.karpackamapapr...i/view/id/28276

Inne Twoje fantasmagorie po prostu trzeba by było oceniac zdanie po zdaniu, ale kazdy jak mu się chce może ta za 10 milionów strone, gdzie nawet nie ma dat, nie ma aktualizacji, nie ma nic oprócz wiedzy wikipedyjnej w ograniczonym wymiarze, ocenić sam.

Miasteczko 100 mln, stronka w necie 10 mln :)
Ciekawe za ile by ja dzis odsprzedał :P

Nawet błędów i głupot im sie poprawić nie chce...

Cytat:
Jedynym zagrożeniem dla rośliny mogą być ludzie, którzy niechcąco zerwą ją do flakonu. Chętnym na lilie proponuję wizytę w sklepie ogrodniczym. Pięknych lilii tam dostatek i każdy, za prę groszy, może dostać je na własność.


[ Dodano: Sro Paź 17, 2018 16:00 ]
eSKa napisał/a:
Zegzda - osoba z liberalno lewicowej partii, otwarcie popierającej aborcję, czarne marsze, nagonki na kościół, akceptacje LGBT czy jak im tam - CO TYDZIEŃ UCZESTNICZY WE MSZY ŚWIĘTEJ - Szczyt HIPOKRYZJI.

Handzel - tak ostatnio ukochany przez część Sądeckich braci, na ostatnich wyborach był wrogiem numer 1, który chciał sprzedać Sandecję prywatnym inwestorom. Osoby,które teraz tak go popierają, jeszcze 4 lata temu prosiły na mieście, aby na niego nie głosować.

Mularczyk - Nigdy o niej nie słyszałem, kot z worka od prezesa.

Skąpski ? On chyba nawet w NS nie mieszka.

Gluc - szkoda mi słów, to tak jakby reelekcję miał Rysiek.

Gwiżdż - Panie Jurku, pora zostać w domu - daj Pan spokój.



Czyli co ?

Gówno. Znowu nie będę głosował :)


Dobra analiza :)

Z większością się utożsamiam. Jezeli chodzi o Handzla , sam byłem jego zagorzałym przeciwnikiem. Z dwóch powodów.

Swiatopogladowym ; byli z nim ludzie palikota, sprzyjało PO i lewica.
Sandecja ; w tym czasie Nowak, tutaj nie miał konkurencji, był twórcą sukcesu i rokował na przyszłość bardzo dobrze.

Jednak coś się zmieniało. Moim zdaniem na korzyść tego kandydata.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
WIERNYKKS

Dołączył: 21 Mar 2009
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 20:13   

https://www.salon24.pl/u/...kom-nie-klanial

Jak by ktoś chciał poczytać!!
_________________
WALCZYC,CHAROWAC SANDECJA
MUSI PANOWAC!!!!!!!!
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Sro Paź 17, 2018 20:17   

WIERNYKKS napisał/a:
https://www.salon24.pl/u/martinoff/582572,handzel-kandydat-po-co-sie-robotnikom-nie-klanial

Jak by ktoś chciał poczytać!!



Artykuł z przed 4 lat...wrzuć coś na czasie :)
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 25