Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 13:16   

quote="Masahiko"
I cóż oni obronili? Dwa stanowiska wiceprzewodniczących. A brak woli współpracy z nowym prezydentem i jego klubem radnych skończy się ostrymi zwolnieniami w spółkach podległych miastu. Taką mam nadzieję.
/quote

Nie nawojuje zbyt dużo bo w odwecie będą blokować wszystko a potem powiedzą że nic nie zrobił z tego co obiecał
_________________

[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 13:40   

Masahiko,
Do tej pory miałem Cie za takiego troche ślepego agitatora na rzecz Głuca :-)
Po Twoim ostatnim poście stwierdzam że jednak się myliłem.
Wierzyliśmy po prostu w inne osoby.
Ty się delikatnie zawiodłeś na Głucu, ja mam nadzieje że się nie zawiode na Handzlu,( nie dla własnej satysfakcji ale dla dobra miasta).
Co do Mularczyk to tych przerw było kilka, a będzie jeszcze wiecej, mam tylko nadzieje że Arkadiusz bedzie zawsze dostępny bo w przeciwnym wypadku rada nie bedzie w stanie niczego zrobić, bo będą czekać na błogosławieństwo Arkadiusza.
Dziwie się radnym z obu ekip, że postawili na nią, przecież doskonale wiedzą że ona do niczego się nie nadaje, a mimo wszystko zagłosowali na nią, zero jaj i zero kręgosłupa.
Pozostaje wiara, że jednak gdzieś się tam otrząsną, i zrozumieją zę nia grają z Mularczykiem przeciw Handzlowi, tylko grają z Handzlem dla miasta i sądeczan.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 14:22   

Co do blokowania przez Radę Miasta pomysłów Prezydenta to się nie zgodzę, wystarczy ze prezydent wszystkie swoje pomysły będzie lobbował publicznie i udowadniał że on ma pomysł i jest kasa a tylko radni blokują dla zasady to ludzie ich pogonią. Przecież obrady są transmitowane, widać kto jak głosuje.
Wystarczy ze prezydent to będzie nagłaśniał by do ludzi dotarło, ze radni są przeciw rozwojowi miasta.


Też mnie ciekawi zdanie X-cite, który tutaj twierdzi że KWW Gluca to ani Nowak ani PiS i że nie ma szans żeby poparli PiS.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 15:25   

rudeboyz nie zastanawiałeś się że może Mularczykowa to cena jaką Głuc musiał "zapłacić" za koalicję z PiS...??? Arek postawił warunek inaczej koalicja z KN :)
_________________

[Profil] [PM]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 16:17   

Jeśli dobrze mi się wydaje to wystarczy że dwie osoby się "zbuntują" np Pan Dumana i Rogóż będący pierwotnie w strukturach Kukiza, który popierał Handzla. W razie jakichś absurdów i nadmiernego blokowania ustaw służących sadeczanom mam nadzieję że będzie można na nich liczyć.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 20:40   

Z tego co wiem, to Hndzel zaczął szantażować i upokarzać decydujących z pis i od Głuca, nawet wiem w jaki sposób to robił ale nie będę o tym pisał publicznie. Jako przykład podam np fakt, że dowolnie sobie anulował kilka razy umawiane spotkania (na pół godziny przed), co pokazywało jego brak szacunku i to "kto tu rządzi". Obie ekipy doszły do wniosku, ze nie chcą z Handzlem współpracować bo jest nieprzewidywalny. Np nikt nie chce być v-ce u Handzla, bo może ich w każdej chwili zwolnić a mandatu radnego nie odzyskają. Takie zaufanie wzbudził w radnych nowy prezydent, a jeszcze przed chwilą był na forum chwalony, za to "że Pan Handzel jest poważnym człowiekiem i wie, że czyszczenie dla samego czyszczenia jest działaniem ze szkodą dla miasta". Macie jego profesjonalne podejście. Mówiłem, że tak się to może skończyć, gdyby był taki dobry, to by nie dopuścił do takiej sytuacji, czy tak ciężko było przeciągnąć 3 radnych od Głuca, czy nawet Pis, i mieć spokój? Niestety brawura go poniosła i na chwilę obecną ma kłopot, a z nim wszyscy mieszkańcy.

Nie bądźcie w niego zapatrzeni jak w obrazek, bo wasz brak krytyki wobec jego osoby jest zatrważający i aż się dziwię, bo być czyimś zwolennikiem rozumiem, ale takie bezrefleksyjne oddanie jest zaskakujące.

Mularczykowa jest szefem radnych bo ma 9 radnych, nie doszukujcie się tu jakichś spisów czy coś. Jako szefowa będzie na świeczniku i mam nadzieję że zarówno prezydent, jak i radni z PO i KN oraz media będą się jej bacznie przyglądać, skoro uważa się za "przywódcę". W końcu RTK jest platformerskie, Sądeczaninowi też bliżej do tej partii.
Co do blokowania ustaw prezydenta przez radnych, to już problem Handzla, przed wyborami obiecywał, ze sobie z tym poradzi i nie interesuje mnie teraz, ze coś nie poszło po jego myśli i ma kłopot. Kilka razy zapewniał, ze absolutnie nie będzie mieć nawet małych problemów z ustawieniem rady i uzyskaniem funduszy na swoje pomysły.
Myślę, że jednak się dogadają, i będzie to wyglądało tak, że jednak przekupi kogoś (wtedy na forum zostaną uznani za profesjonalistów, choć na razie są bez godności ;)), albo będzie "ustawa za ustawę" i tyle. Oby jakoś to było.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 20:56   

Prezydent Nowego Sącza @LudomirHandzel podjął pierwsze decyzje kadrowe w UM - dowiedziało się @RadioKrakow Wypowiedzenia otrzymali dziś Leszek Langer dyr Biura Pracy, Józef Kantor dyr Wydz Kult Sportu Kom Społ i Prom oraz Marta Wieciech-Kumięga dyr Wydz Ochrony Środowiska.
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 21:09   

W polskim systemie politycznym istnieją pewne standardy, które zostały wczoraj złamane. A takimi są wybory na wiceprzewodniczących kandydatów największych klubów. Problemów z tym nie mieli radni PiS w sejmiku, gdzie oddali wiceprzewodniczącego Barczykowi z PO.

Po czynach poznacie. Mularczykowa póki co sklocila każdego z każdym. Handzel przynajmniej zaczyna od tego co obiecał. Dzisiaj wręczył wypowiedzenia czterem dyrektorom, a dwóch kolejnych zostało przesunietych. Patrząc na to jak bardzo te pisowsko - nowakowskie układy sięgają to mnie nawet cieszy, choć przynajmniej dwóch z tych dyrektorów nie mają tzw. "pleców politycznych".

A jeśli Gluc się obraża, bo mu Handzel spotkania odwoływal to może lepiej ze nie wygrał tych wyborów?
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 23:20   

bonuspl,
Napisałeś

Kod:
Obie ekipy doszły do wniosku, ze nie chcą z Handzlem współpracować bo jest nieprzewidywalny. Np nikt nie chce być v-ce u Handzla, bo może ich w każdej chwili zwolnić a mandatu radnego nie odzyskają. Takie zaufanie wzbudził w radnych nowy prezydent


Możesz to rozwinąć? Bo odebieram to tak jakby Schetyna odmówił Kaczyńskiemu wicepremiera..
A tak poważnie to logiczne jest że skoro z nikim sie nie układał przed drugą turą, to drugiego vice dostanie ktoś od Handzla. Myślisz że komuś z pozostałych klubów zaproponowałby takie stanowisko ot tak sobie?
Troche bzdury piszesz.

Oczywiście o drugim vice mówimy, bo Bochenek został świerzo mianowany, i ciężko na to musiał zapracować.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
Ostatnio zmieniony przez rudeboyz Pią Lis 23, 2018 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
bonuspl

Dołączył: 24 Lut 2017
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 23:23   

Już widzę, jak ochoczo przystępujesz do koalicji z kimś, kto nie wstawia się na spotkania, które sam organizował... Poza tym wspomniałem, zę to tylko jeden przykład, a o reszcie nie będę wspominał.
Eliminacja starych działaczy jest normalna, bo trzeba wstawić w ich miejsce swoich, z tego co wiem, już się szykuje posadka dla brata LH. Żeby była jasność, każda istniejąca opcja zrobiła by tak samo.
W Nowym Sączu Belską nominował Naimski, więc to nie jest tak, że to Mularczykowa jest głównym powodem skłócenia, przypominam, że Nowak 8 lat temu kandydowął ze swojego komitetu, bo już wtedy pis chciał się go pozbyć. Poza tym nie chce mi się wspominać o Mularczykowej, bo na pewno ona nie podejmowała żadnych decyzji samodzielnie, tylko wszystkim na pewno sterował jej mąż. Raczej na tym etapie nie jest na tyle samodzielna.
Jeśli chodzi o standardy, to przypomnę że w Sączu szefem totalizatora jest Fecko z PO, zarabia tam gigantyczne pieniądze i jakoś ani rząd, ani sejmik nie pozbawił go stanowiska, choć mógł. Wybór radnych tylko między sobą potraktował bym jako odwet za podchody Handzla podczas rozmów koalicyjnych i uzyskanie silniejszej pozycji w przyszłych rokowaniach z prezydentem. Jeśli tak będzie, to oby wszystko wtedy szło płynnie i z korzyścią dla miasta. Jeśli nie, będzie kolorowo.
Jednak nie neguję, że mamy pisowsko-nowakowskie kolesiostwo. Teraz dołączy kolesiostwo handzlowskie ;) Taka natura polityki samorządowej.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
najdi

Dołączył: 07 Kwi 2006
Wysłany: Nie Lis 25, 2018 14:58   

W budżecie na 2019 r jest zapis:
"Wśród wydatków działu „gospodarka mieszkaniowa” znajdziemy zwrot 1,2 mln zł jako „części nakładów poniesionych przez użytkownika basenu przy ul. Zdrojowej”.
Przecież to są jakieś jaja. Rada miasta jak i prezydent mają jeszcze jakiś wpływ na zmianę zapisów w planowanym budżecie?
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Nie Lis 25, 2018 20:26   

mają
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 08:03   

A wydatki na stadion nie zostały zapisane w budżecie na ten rok? Sam się już pogubiłem co jest pięć :)
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Lis 26, 2018 10:16   

Prezydent czyści dalej. Z moich informacji wynika, że tym razem kolej na pełnomocników i doradców.

Ciekawy pomysł spotkań z mieszkańcami w każdą sobotę przed południem. Mam tylko wątpliwość czy będzie miał na tyle czasu (w soboty przypuszczam odbywa się sporo oficjalnych uroczystości na których powinien być Prezydent, ale też na których powinien być Ludomir - sprawy rodzinne). Tak czy siak życzę powodzenia w realizowaniu tej misji. Urząd ma być dla obywatela, a nie obywatel dla urzędu.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Wto Lis 27, 2018 16:23   

A tymczasem wlasnie radio krk slysze ze zawiazala sie koalicja opozycyjna Gluca z PiSem. Mi to wyglada na sprawdzanie sie czarnego scenariusza w ktorym rada bedzie blokowac prezydenta. Ktos cos wiecej na temat?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 25