Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
lukas33

Dołączył: 28 Wrz 2008
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 09:27   

enox napisał/a:

Jesli nie to gadacie bzdury o Handzlu... Gosc wtedy byl jako menago 1 z duzych firm i dbal o jej finanse, dlatego z wywiadu wyciagnieto tylko niekorzystne dla niego slowa .....
Jak kazdy menager dba o firme w ktorej pracuje i nie ma sie co dziwic.


Czyli dobry menadżer to ten który zwalnia ludzi bez skrupułów, każe im pracować jak niewolnikom za minimalne stawki a jeśli nie chcą to wysyła ich na bruk w ten sposób dbając o interesy firmy?
Chyba słuchaliśmy innych wykładów o zarządzaniu i managemencie.
Zwolnić, zredukować to każdy idiota potrafi.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 12:01   

Gwardzista napisał/a:
Ciekaw jestem co powiesz o Nowaku co on zrobił dla mista wymień choć trzy punkty

Już napisałem.
Cytat:
Nowak to słaby prezydent


Tyle że gorszym prezydentem może być już tylko cwaniaczek taki jak Handzel.
Gość w 2 lata zmienił poglądy o 180 stopni, z neoliberalnego kapitalisty rode z Tajlandii, wysyłający ludzi na zmywaki do Irlandii, i zamykający zakład, bo ktoś ośmielił sie walczyć o lepsze warunki pracy. Nagle gada o niepodnoszeniu cen wody, i lansuje się na tle mostu którego jeszcze nie ma, i z budową którego ma tyle wspólnego co ja.
PRZECIEŻ TO ŚMIERDZI WAŁKIEM NA KILOMETR. Jak można być tak naiwnym :(

No i weź pogadaj z ludźmi o Handzlu. Jak jest taki zajebisty managgio, to jego miejsce jest w korporacjach, a nie w samorządzie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 14:01   

Z perspektywy kogoś kto mieszka za granicą pensja urzędnika sprawującego kluczowe stanowisko w mieście na poziomie 2 tysięcy euro netto jest uszyta na wymiar.

Marzeniem każdej z osób mieszkających w Nowym Sączu są puby pełne znajomych czy tętniące życiem miasto. Z przyczyn społeczno ekonomicznych taka sytuacja w najbliższym dziesięcioleciu nie jest żadnym stopniu możliwa.

Nikt nie jest w stanie zatrzymać w Nowym Sączu ludzi zdolnych, którzy mają wysokie kwalifikacje i chcą zarabiać 5-6 tysięcy na rękę albo więcej. Jeśli jeden czy drugi z was pomieszkałby kilka lat za granicą i wspólnie z żoną czy dziewczyną zarabiałby 2-3 krotną średnią krajową to raczej nie mógłby się pogodzić z powrotem do starej rzeczywistości.

Kraków rośnie, Kraków zgarnia wszystko i takie są prawa natury. Lider może być tylko jeden. Nowy Sącz jako miasto mniejsze powinien zastanowić się nad jedną spójną strategią nad którą powinien pracować by skupić się na jednej czy dwóch dziedzinach gospodarczych i zbudować wokół nich miejsca pracy.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 14:18   

Dziekan napisał/a:
Marzeniem każdej z osób mieszkających w Nowym Sączu są puby pełne znajomych czy tętniące życiem miasto. Z przyczyn społeczno ekonomicznych taka sytuacja w najbliższym dziesięcioleciu nie jest żadnym stopniu możliwa.

Z pewnością, jeśli będziemy infrastrukturę traktować nie jako impuls do rozwoju, a jako nagroda dla liderów. I tak oto Kraków będzie miał północną obwodnicę w standardzie drogi ekspresowej, a Sącz nie będzie miał dojazdu ani koleją, ani samochodem, w dodatku niezbędna do normalnego funkcjonowania Węgierska bis nie powstanie. Za to w Krakowie z pewnością powastaną kolejne kładki dla pieszych, za ciężkie pieniądze.
Ale podatki wszyscy płacą takie same, nad tym się nikt nie rozwodzi.

Cały trik polega na tym, że ludzie reprezentujący Sądecczyznę musza zacząć walczyć o swoje, czyli nasze. A póki co tego nie robią.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 15:48   

Ja o tym właśnie piszę. Choćby z tego właśnie względu lepiej mieć prezydenta z PiSu, bo za rok wybory wygra właśnie PiS... :)

Dziekan napisał/a:
W jaki sposob maja walczyc?

Chociażby lobbingiem. To pierwsze co mi na myśl przychodzi. Jak się z góry założy że się nie da... to nic nie będzie. Kraków będzie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 18:45   

nitroactive napisał/a:
Ja o tym właśnie piszę. Choćby z tego właśnie względu lepiej mieć prezydenta z PiSu, bo za rok wybory wygra właśnie PiS... :)

Dziekan napisał/a:
W jaki sposob maja walczyc?

Chociażby lobbingiem. To pierwsze co mi na myśl przychodzi. Jak się z góry założy że się nie da... to nic nie będzie. Kraków będzie.
. To sa jedynie pobozne zyczenia. Rok to duzo czasu a zeby rzadzi trzeba miec jeszcze wiekszosc w sejmie. Wracajac do tematu samego Nowego Sacza widze w miescie i regionie potenjal dla ludzi, ktorzy przyjada tu na .... Pogodna emeryture. Jako stolica regionu Sacz to doskonale miejsce do zakupow. Polozony blisko granicy ze Slowacja otoczony czesto gminami zamieszkiwanymi przez ludzi z wypchanymi portfelami. Zdaje sobie sprawe ze to mniejszosc ale to 10-20 procent generuje glowny przychod gmin czy poszczegolnych firm. Dlaczego emeryci? Wystarczy pomyslec jakim spoleczenstwem bedziemy za 20-30 lat.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Gru 13, 2014 19:08   

To co proponujesz?
Dość analitycznie myślisz, więc podsuń rozwiązanie.
Tylko nie pisz, wzorem Handzla że trzeba wyjechać, bo to jest półśrodek, nie rozwiązanie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 00:13   

nitroactive napisał/a:
To co proponujesz?
Dość analitycznie myślisz, więc podsuń rozwiązanie.
Tylko nie pisz, wzorem Handzla że trzeba wyjechać, bo to jest półśrodek, nie rozwiązanie.
. Napisze ci szczerze, ze nie znam rozwiazania ktore byloby doskonale i moglo zadowolic wszystkie grupy spoleczne kraju. Sa jedynie pewne male rzeczy ktore musimy jako Polacy najpierw poogarniac wokol siebie a pozniej probowac robic porzadek wokol wladzy. Czesc spoleczenstwa jest tak niewyedukowana finansowo i politycznie, ze latwiej rzadza ci co obiecuja i wydaja. A co do samego Nowego Sacza w polityce to myslen ze za kulisami wiele spraw rowniez toczy sie inna droga ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Nie Gru 14, 2014 14:16   

[quote="Dziekan"]
nitroactive napisał/a:
Napisze ci szczerze, ze nie znam rozwiazania ktore byloby doskonale i moglo zadowolic wszystkie grupy spoleczne kraju.

A ja nie pytam o sposób na utopię, tylko o możliwości poprawy sytuacji na Sądecczyźnie :) Zwłaszcza mam tu na myśli sytuację gospodarczą, bo głównie od tego zależy jakość życia.

Diagnozujesz problemy, to warto przy okazji podać możliwe rozwiązania.
Ja twierdzę że budowa drogi ekspresowej, i podpięcie Sącza do Krakowa przez kolej średnio szybką jest jednym z rozwiązań, i bodźcem do rozwoju. I to są strategiczne inwestycje dla Sącza, i walki na noże o nie wymagam od rządzących. I argumenty że Kraków bierze wszystko bo jest większy, i że tak musi być, do mnie nie trafiają.

Z resztą w podobnym tonie wypowiada się właściciel Fakro. A jemu, i jego kadrze zarządzającej, już braku wiedzy ekonomicznej raczej nie zarzucisz ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Dziekan
MDMA

Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Pią Gru 19, 2014 01:17   

[quote="nitroactive"]
Dziekan napisał/a:
nitroactive napisał/a:
Napisze ci szczerze, ze nie znam rozwiazania ktore byloby doskonale i moglo zadowolic wszystkie grupy spoleczne kraju.

A ja nie pytam o sposób na utopię, tylko o możliwości poprawy sytuacji na Sądecczyźnie :) Zwłaszcza mam tu na myśli sytuację gospodarczą, bo głównie od tego zależy jakość życia.

Diagnozujesz problemy, to warto przy okazji podać możliwe rozwiązania.
Ja twierdzę że budowa drogi ekspresowej, i podpięcie Sącza do Krakowa przez kolej średnio szybką jest jednym z rozwiązań, i bodźcem do rozwoju. I to są strategiczne inwestycje dla Sącza, i walki na noże o nie wymagam od rządzących. I argumenty że Kraków bierze wszystko bo jest większy, i że tak musi być, do mnie nie trafiają.

Z resztą w podobnym tonie wypowiada się właściciel Fakro. A jemu, i jego kadrze zarządzającej, już braku wiedzy ekonomicznej raczej nie zarzucisz ;)


Nitroactive jestem realistą i nie bujam w obłokach chodź chciałbym. Dobra sprawna, bezpośrednia linia kolejowa Kraków - Nowy Sącz to melodia dalekiej przyszłości. Nie neguję twoich pomysłów. Być może rozwiązanie prawne budowy trasy Brzesko - NS bądź Kraków- Piekiełko - NS na zasadach partnerstwa publiczno-prywatnego miałoby tutaj jakąś szansę. To jednak pytanie bardziej do prawników.Czy w chorym systemie w jakim przyszło nam żyć jest to w ogóle możliwe? Ile potrwa wywłaszczanie i procedura wykupu gruntów?
Na dobrą sprawę państwo polskie na dziś dzień nie pokończyło dużo ważniejszych inwestycji. Wciąż jako jeden z nielicznych krajów nie mamy ani jednej elektrowni atomowej a kraj nie przecina żadna ukończona autostrada z północy na południe.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Pią Gru 19, 2014 18:17   

Wybudowanie kawałka prymitywnej drogi nazywasz bujaniem w obłokach? :D
Przecież ja nie żądam linii Maglev do Krakowa, albo promu kosmicznego. Litości...

Za dobrze wiem jak działają te mechanizmy. Wybudują autostradę, elektrownie wodną, wiatrową, atomową, dorobimy sie bomby atomowej, tarczy antyrakietowej, w Warszawie powstaną 3 kilometrowe wieżowce, 10 lini metra, i jak się nie postawimy, to i tak się okaże że prądu brakuje, bomby trzeba dwie, wieżowce są za niskie, a metro trzeba w trybie pilnym wybudować w Krakowie, i dalej będą pilniejsze rzeczy od naszych.

[ Dodano: Nie Gru 21, 2014 12:28 ]
Jeszcze na zkaońćzenie dyskusji takie coś:
Oooo Zakliczyn.
http://miesarch.com/index...=16&obraid=3375

Już nawet okoliczne wioski, i miasteczka biją Nowy Sącz na łeb.

Teraz wyobraź sobie sytuację, że w NS rządzą ludzie prężni, potrafiący przyciągnąć kilka takich inwestycji. Nagle do NS zaczynają przyjeżdżać muzycy, hotele mają więcej gości, puby się zapełniają, uruchamia się całe domino.
Wówczas i Twoje wykresiki zaczną pokazywać potrzebę połączeń z Krakowem... ;)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
tom71


Dołączył: 07 Lis 2010
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią Sie 21, 2015 20:52   

http://www.sadeczanin.inf...cy-ulotek,75899
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE-MYŚLĘ ŻE TEGO NIE ROZPIERDOLICIE...


http://www.youtube.com/watch?v=SAryYC33kAw
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Sro Mar 16, 2016 22:05   

Zapraszam do podpisania petycji- można przez internet tutaj: http://www.citizengo.org/pl/signit/33562/view
odnośnie zmiany miejsca i samego projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Więcej szczegółów:https://www.facebook.com/stp1926/

Sądeckie Towarzystwo Patriotyczne
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 18:00   

NOWY ODDZIAŁ STRAŻY GRANICZNEJ W NASZYM MIEŚCIE DOPIERO OD STYCZNIA 2017
http://www.rmf24.pl/fakty...lym,nId,2185902
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
www.megachem.pl

Dołączył: 12 Lis 2008
Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 09:01   

Z czasem widzę, że szybka kolej do KRK- utopijna, nierealna, Sądeczanka- porobią parę wymijanek.
Jednym słowem miasto upada i komunikacyjnie będziemy nadal zaściankiem bez szans rozwoju. Zacierają ręce najwięksi pracodawcy na Sądecczyźnie- tania siła robocza. Masakra. Żadnego godziwego połączenia na Słowację, rząd weźmie się za tunel łączący wschodnie województwa, Białystok, Lublin, Rzeszów- a my co?
_________________
Patologia sektor C.
[Profil] [PM] [WWW]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 26