Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 12:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 11:22   

ERNESTO napisał/a:
A Wy oczywiscie liczyliscie na odpowiedz Wlodka poparta jakimis dokumentami z Ministerstwa Transportu lub PKP...

Choc znajac zycie, nawet to nie byloby satysfakcjonujace :)

Pozdro

Kiepska prowokacja...


Osobiście liczyłbym chociażby na wytłumaczenie co mogło kierować osobami odpowiedzialnymi za w/w sytuacji np. Jesli chodzi usuniecie porannego pociągu z którego korzysta duża liczba osób. Albo tez co ma na celu puszczanie dwóch wieczornych pociągów?
Proszę tylko nie pisac " nie można wszystkich zadowolić", bo zadowolonych z nadchodzących zmian jest niewielu. Przypuszczam,ze ta grupa sklada sie z tych, którzy z transportu kolejowego nie korzystają.
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 12:47   

ale Kolejami Małopolskimi rządzi samorząd (PO - PSL) a nie rząd, wiec akurat tutaj PiS przynajmniej oficjalnie nie ma nic do gadania, co ustali marszałek województwa. Co innego z innymi pociągami. Nie zmienia to faktu, że PiS zachowuje się jak PO i ma Sącz i Sądeczyzne głęboko w dupie.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 18:35   

Gwoli ścisłości, jak juz ktoś pisał, za transport kolejowy (regionalny) w województwie odpowiada Marszałek.


matys5392 napisał/a:
Panie Włodzimierzu, jako osobę, która w największym stopniu udziela się na forum, chciałbym Pana zapytać o wydarzenie sprzed kilku dni tj. huczne oddanie superszybkich pociągów.




Nie licz na żadną sensowną odpowiedź. Nie radzę również sugerować się wypowiedziami, już niedługo pisowskiego, Posła Mularczyka - wyjątkowo niekompetentny człowiek.


matys5392 napisał/a:
O co chciałbym zapytać? Jesli Pan śledził temat, to w lokalnych mediach jakiś czas temu pojawiła się informacja, że na małopolskich torach szykowana jest prawdziwa"rewolucja", a przejazd na trasie Nowy Sącz - Krakow zamknie się w czasie 2 h 15 min.



Z tego co wiem to obiecywano okolice 2:20. Ale mniejsza o to, bo to kwestia kilku minut. Z tego co mi wiadomo nie jest dokończony remont trasy Tarnów - Kraków, co dodaje do przejazdu kilka minut. Najszybszy pociąg w nowym rozkładzie jazdy to tak jak piszesz 2:27. Czas wydaje się całkiem niezły. Bywają autobusy które w godzinach szczytu jadą dłużej od dworca w NS do dworca w Krakowie. Jak zaczynałem studia kilka razy jechałem pociągiem do Krakowa. Bywało po 3:30 w kiepskim standardzie. Jak dla mnie urwanie na tej trasie godziny to dobry wynik. Jeśli doda się do tego świetny standard to wychodzi korzystna zmiana. Aczkolwiek "rewolucją", bym tego jeszcze nie nazwał.


matys5392 napisał/a:
Pozostałe pociągi jeżdżą w zasadzie w swoim "normalnym" czasie, tzn. ok. 3,5 h. Przyzna Pan,że średnia ta rewolucja - przynajmniej jesli chodzi o czas przejazdu.



Dłuższa jazda pociągu wynika z faktu, że nie są to pociągi pośpieszne. Zatrzymują się na większej ilosci stacji. To chyba dosyć logiczne.


matys5392 napisał/a:
Kiepsko wyglada to tez pod względem ilości pociągów odjeżdżających /przyjeżdżających do Sącza. Proszę jeszcze raz zerknąć w nowy rozkład(który pewnie się juz nie zmieni,bo dostępny jest juz i w Internecie i wywieszony na tablicy ogłoszeń na dworcu) i zwrócić uwagę na to,że tak na prawdę dołożony został tylko jeden pociąg popołudniowy z Krakowa,i wieczorny z Sącza. WIECZORNY Z SĄCZA. Tylko po co? Po co dwa pociągi wyjeżdżające z sączą wieczorem w dodatku w niewielkim od siebie odstępie czasowym?




Z tego co czytałem to ilość polączeń nie uległa zmniejszeniu, a chyba nawet przybyło pociągów. Wygląda to kiepsko, bo koleje malopolskie to świeżynka na rynku (2 albo 3 lata bodajże?) więc i skladów nie mają tak dużo. Nie wiem też na ile pozwala obecna infrastruktura z przepustowością itd. Osobiście liczę, że tych pociągów pojawi się więcej. Trzeba też pamiętać, że koleje nie są i nie będą dochodowe. Chodzi o zmniejszanie strat - trudno żeby pociągi woziły powietrze. Jestem jednak pewien, że kursy pośpieszne jadące 2:20 nowoczesnym taborem to będzie duża konkurencja dla autobusów.


matys5392 napisał/a:
Ostatnia kwestia o ktoś chciałem zapytać, to pociąg poranny, ktorym dotychczas jeździło dużo osób(sam nim jeżdżę wiec doskonale widzę jaka jest frekwencja). Śmiem twierdzić,ze był to pociąg dostarczający na sadecki dworzec największą ilość pasażerów (ok. 30-40 osób). Mieszkańcy regionu docierali nim do szkoły /pracy. Dlaczego wiec i on został usunięty z rozkładu? Pytan o to dlatego,iż nawet konduktor pociągu, ktorym wczoraj podróżowałem nie potrafił udzielić mi odpowiedzi, dodając tylko "to jest jakaś odgórną reforma".



I tutaj pewnie mają rację, ci którzy krytykują nowy rozkład jazdy. Nie mam pojęcia czym mogły się kierować władze wojewodztwa przy ustalaniu akurat tej godziny porannej pociągu z Krynicy, ale moim zdaniem jest błędna. Z tego co wiem to pierwsze konkluzje są takie, że w tej akurat sprawie dojdzie do zmiany przy ustalaniu kolejnego rozkładu jazdy.

matys5392 napisał/a:
Sam Leszek Zegzda zaś w kwestii linii Podłęże - Piekiełko mówi podobnie - "trzeba pytać władze centralne".



Linia Podłęże - Piekiełko to już faktycznie sprawa centralna. Ja mam mieszane uczucia z punktu widzenia kalkulacji ekonomicznych. Ta inwestycja to miliardy złotych. Ile będzie obsługiwała osób? Ile skróci czas podróży do Krakowa? Przy zalożeniu, że czas dojazdu autem zostanie skrócony to czy ta linia będzie miała sens? Ostatnio znajomy mi mówił, że ta linia ma przebiegać w taki sposób, że w najbliższej okolicy obejmie bardzo mało ludzi. Ale oczywiście jako Sądeczanin bardzo chciałbym, aby ta linia powstała. Dla Sącza i calego regionu to będzie prawdziwa rewolucja.


matys5392 napisał/a:
Reasumując,poniedziałkowa uroczystość fajnie wyglądała dla przeciętnego sądeczanina. Był R. Nowak, L. Zegzda, kardynał Dziwisz, biskup Jeż orkiestra i fajne upominki dla przybyłych. Do tego telebim na ktorym lud miał możliwość śledzić pojedynek kierowcy rajdowego z nowym, superszybkim pociągiem.




Organizatorem był Newag. Oddanie faktycznie odbyło się z pompą. Ale chyba po raz pierwszy na sądeckie tory wyjadą tak nowoczesne składy.

A ten kierowca rajdowy i jego porażka - to raczej symboliczne. Kierowca jechał zgodnie z przepisami i nie poruszał się po autostradzie. Tak to miało wyglądać. Jak dla mnie zbędna atrakcja, ale skoro prywatna firma sobie coś takiego zorganizowała to dla mnie żaden problem ;)

matys5392 napisał/a:
Wszystko fajnie,tylko gdzie ta rewolucja? Oddane pociągi jeżdżą juz dawno w innych zakątkach Polski( bo i mają po czym jeździć), liczba pociągów na trasie właściwie nie uległa zmianie,a czas przejazdu nadal pozostaje wiele do życzenia.



Liczba kursów uległa zwiększeniu. Pociągi jeździły w innych częściach Polski, ale nie u nas. Po raz pierwszy jakakolwiek władza zadbała o nasz region (tak to odbieram), ale najważniejsze żeby na tym nie poprzestać.


A dodając jeszcze od siebie. Województwo które, jak pisałem wcześniej niedawno załozyło swoją spółkę kolejową, musi zadbać o interesy całego regionu. Część tych pociągów zostało puszczone pod turystę, który ma przyjechać z Krakowa do Krynicy. Część, która jedzie najdłużej, ma zadbać o mieszkańców mniejszych miejscowości. Moim zdaniem na chwilę obecną województwo nie jest w stanie zadowolić każdego. Ja osobiście, jako często jeżdżący z Krakowa do Nowego Sącza, jestem zadowolony z tych nowych pociągów. Wiem jednak że niezadowoleni się znajdą i ich rozumiem. Warto również zwrócić uwagę, że ponad 80 mln zł. województwo ma przeznaczyć na przebudowę dworców i budowę parkingów park&ride. Może to jest pomysł na problemy mieszkanców mniejszych miejscowości (autem na większą stację, szybkim pociągiem do Nowego Sącza/Krakowa, a później powrót autem do domu).

Pozdrawiam,
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 22:12   

Masahiko, jesteś zadowolony z nowych pociągów,bo...? Rozumiem, że satysfakcjonują Cię 2 dołożone pociągi z Sącza i 1 z Krakowa? Mało Ci do szczęścia potrzeba :) A prawdę powiedziawszy, jeśli zarówno Sącz jak i cały region ma się nieco "ruszyć", to tych pociągów - zwłaszcza pośpiesznych, powinno być zdecydowanie więcej. Jeśli linia Podłęże - Piekiełko jest aż tak kosztowna, to może lepiej zainwestować w modernizacje linii Tarnów - Krynica? Jestem pewien, że wielu turystów choćby z centralnej Polski korzystałoby z przewozów Pendolino czy Express InterCity. Nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie o okres wakacyjny, ale nawet teraz spora grupa osób starszych kursuje do krynickich senatoriów.

I jeszcze jedna kwestia, tak jak wspomniałeś, takich zmian jak teraz powinno być więcej i powinny one być częściej. Zerknąłeś na wcześniejszy rozkład jazdy KMŁ? Pociągi kursowały tylko na trasie Kraków - Balice, Kraków - Wieliczka, Kraków - Miechów, Sędziszów. KOLEJE MAŁOPOLSKIE, nie Koleje Krakowskie. Wszystkie osoby korzystające z tego typu transportu w zasadzie non stop mogły liczyć na przewóz nowoczesnym Impulsem, podczas gdy przeciętny Sądeczanin musi pół dnia czekać stary pociąg, którym do domu dojedzie w 3,5 godziny.


Masahiko,
Pewnie znów padnie sugestia z Twojej strony, że te nowe zmiany,to jest coś, co każdy z nas powinien docenić, ale zauważ,że reszta Polski, jeśli chodzi o transport kolejowy, dawno temu nam odjechała. Sącz nie jest wioską. Jesteśmy trzecim największym miastem w województwie.

1 Kraków 761 873 tysięcy osób.
2 Tarnów 111 376
3 Nowy Sącz 83 853
4 Oświęcim 39 444
5 Chrzanów 37 898
6 Olkusz 36 477
7 Nowy Targ 33 598
8 Bochnia 30 104
9 Gorlice 28 255
10 Zakopane 27 556
11 Skawina 24 203
12 Wieliczka 21 676
13 Andrychów 20 993
14 Trzebinia 20 127
15 Wadowice 19 254

Nie dam sobie ręki uciąć, ale z tego co kojarzę, to prócz nas, tylko Gorlice mają tak kiepską komunikację. Reszta miast - zdecydowanie mniejszych od Sącza, posiada dobrą/ bardzo dobrą łączność z Krakowem, a co za tym idzie, łatwej jest się wybrać w dalsza podróż po Polsce. Na Podgórze powstaje teraz nowa trasa, mają skrócić czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego. Szkoda, że u nas mimo wszystko władza poprzestała na 2 przyspieszonych pociągach. To jest mało, za mało.
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 14:40   

KOLEJE MAŁOPOLSKIE - STWORZONE PRZEZ PO I PSL 100 WŁASNOŚCI SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO https://pl.wikipedia.org/wiki/Koleje_Ma%C5%82opolskie

KOLEJE REGIONALNE - SPÓŁKA WYDZIELONA Z PKP https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewozy_Regionalne

PLATFORMA Z PSL PRZYPOMNIAŁY SOBIE O REGIONIE NASZYM BO WYBORY ZA 18 M-C :-))

jeszcze to szczególnie nagranie do odsłuchania https://sadeczanin.info/gospodarka/impulsy-pojad%C4%85-dla-kolei-ma%C5%82opolskich-feta-na-dworcu-i-g%C5%82osy-oburzenia
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Nie Gru 04, 2016 14:41   

czytajcie i myślcie i wyciągajcie wnioski :-)))
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Karuzel

Dołączył: 10 Lip 2015
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 11:59   

W przypadku pociągów, prędkość jazdy tych z Krakowa do Katowic i odwrotnie, to również nie ma rewelacji, bo zamiast pokonywać trasę w coraz krótszym czasie, to pokonują ją w coraz dłuższym.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 17:44   

matys5392 napisał/a:
Masahiko, jesteś zadowolony z nowych pociągów,bo...? Rozumiem, że satysfakcjonują Cię 2 dołożone pociągi z Sącza i 1 z Krakowa? Mało Ci do szczęścia potrzeba :)




W ujęciu bardzo szerokim nie jestem zadowolony, bo przez lata ignorowano Sądecczyznę i nie mam żadnych wątpliwości co do tego. Ale ciesze się, że coś w tej sprawie się ruszyło. Mnie jako potencjalnego użytkownika mało interesują pociągi jadące do Krynicy (ponieważ moim celem podróży jest Nowy Sącz), ani te które jadą po 3:30h. Mnie interesują te pociągi, które będą jechały 2:20 w dobrym standardzie. Do takich pociągów jestem w stanie wejść i pojechać.


matys5392 napisał/a:
A prawdę powiedziawszy, jeśli zarówno Sącz jak i cały region ma się nieco "ruszyć", to tych pociągów - zwłaszcza pośpiesznych, powinno być zdecydowanie więcej.




Myślę że docelowo tak będzie. Spółka Koleje Malopolskie stale uzupełnia tabor. Zawsze można wrócić do pociągów oferowanych przez PR :)


matys5392 napisał/a:
Jeśli linia Podłęże - Piekiełko jest aż tak kosztowna, to może lepiej zainwestować w modernizacje linii Tarnów - Krynica? Jestem pewien, że wielu turystów choćby z centralnej Polski korzystałoby z przewozów Pendolino czy Express InterCity. Nie chodzi mi tu tylko i wyłącznie o okres wakacyjny, ale nawet teraz spora grupa osób starszych kursuje do krynickich senatoriów.



Być może. Ja się w tej sprawie nie będę wypowiadał, bo się nie znam. Wydaje mi się to bardziej sensowne niż budowa linii Podłęże - Piekiełko, ale jestem pewien że średnio zaawansowany w sprawy kolejowe byłby w stanie mnie przekonać, że jednak nie mam racji ;)


matys5392 napisał/a:
I jeszcze jedna kwestia, tak jak wspomniałeś, takich zmian jak teraz powinno być więcej i powinny one być częściej. Zerknąłeś na wcześniejszy rozkład jazdy KMŁ? Pociągi kursowały tylko na trasie Kraków - Balice, Kraków - Wieliczka, Kraków - Miechów, Sędziszów. KOLEJE MAŁOPOLSKIE, nie Koleje Krakowskie. Wszystkie osoby korzystające z tego typu transportu w zasadzie non stop mogły liczyć na przewóz nowoczesnym Impulsem, podczas gdy przeciętny Sądeczanin musi pół dnia czekać stary pociąg, którym do domu dojedzie w 3,5 godziny.



Tak obiektywnie to życie turystyczne i zawodowe dzisiaj toczy się wokół Krakowa. Nie dziwmy się, że w pierwszej kolejności robi się polączenia na lotnisko czy do największych atrakcji turystycznych oraz coraz większej sypialni stolicy (Wieliczka). Być może druga linia podyktowana była już kwestiami politycznymi (szczerze wątpię). Moglibyśmy jeździć impulsami gdyby PR takowymi dysponowały. A że ta spółka to trup to i nie dziwne, że takie, a nie inne składy jeździły. Pociąg 3,5h podyktowany jest właśnie tym, że ludzie protestowali gdy ich miejscowości były omijane przez kursy pośpieszne ;)


matys5392 napisał/a:
Masahiko,
Pewnie znów padnie sugestia z Twojej strony, że te nowe zmiany,to jest coś, co każdy z nas powinien docenić, ale zauważ,że reszta Polski, jeśli chodzi o transport kolejowy, dawno temu nam odjechała. Sącz nie jest wioską. Jesteśmy trzecim największym miastem w województwie.




Sącz jest kolejowo na jakimś pustkowiu. Zawiniły przez dziesiątki lat kolejne rządy. Nic w tej sprawie nie zrobiono. Niestety. Dzisiaj województwo rzuciło na nasze kolejowe szlaki choć trochę zachodu. Ja się cieszę i liczę na zdecydowanie więcej, ale wiem że są w regionie również inne miejsca warte inwestowania.



matys5392 napisał/a:
Nie dam sobie ręki uciąć, ale z tego co kojarzę, to prócz nas, tylko Gorlice mają tak kiepską komunikację. Reszta miast - zdecydowanie mniejszych od Sącza, posiada dobrą/ bardzo dobrą łączność z Krakowem, a co za tym idzie, łatwej jest się wybrać w dalsza podróż po Polsce. Na Podgórze powstaje teraz nowa trasa, mają skrócić czas przejazdu z Krakowa do Zakopanego. Szkoda, że u nas mimo wszystko władza poprzestała na 2 przyspieszonych pociągach. To jest mało, za mało.


Mylisz infrastrukturę kolejową z przewozami. Obie rzeczy mają różnych "mocodawców" :)

[ Dodano: Pon Gru 05, 2016 17:52 ]
wborzecki@gmail.com napisał/a:
KOLEJE MAŁOPOLSKIE - STWORZONE PRZEZ PO I PSL 100 WŁASNOŚCI SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO https://pl.wikipedia.org/wiki/Koleje_Ma%C5%82opolskie

KOLEJE REGIONALNE - SPÓŁKA WYDZIELONA Z PKP https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewozy_Regionalne




DODAM OD SIEBIE LINKA, ŻEBY SIĘ ZAPOZNAĆ Z TŁEM HISTORYCZNYM

https://pl.wikipedia.org/wiki/Galicyjska_Kolej_Transwersalna

MOŻNA TEŻ POCZYTAĆ O POCIĄGACH

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poci%C4%85g


I PAMIĘTAJCIE, ABY WYCIĄGAĆ WNIOSKI !!!!


wborzecki@gmail.com napisał/a:
PLATFORMA Z PSL PRZYPOMNIAŁY SOBIE O REGIONIE NASZYM BO WYBORY ZA 18 M-C :-))




I dlatego puściła pociągi na Sądecczyznę gdzie ma obecnie... trzech radnych (z tego dwójka z PSL). Bardzo ciekawa teoria ;)



wborzecki@gmail.com napisał/a:
jeszcze to szczególnie nagranie do odsłuchania https://sadeczanin.info/gospodarka/impulsy-pojad%C4%85-dla-kolei-ma%C5%82opolskich-feta-na-dworcu-i-g%C5%82osy-oburzenia


Warto posłuchać. Warto też znać tło sprawy. Kto jest tutaj politycznie uwikłany. Warto wiedzieć co robią obecnie związkowcy z Przewozów Regionalnych.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
wborzecki@gmail.com

Dołączył: 29 Kwi 2009
Wysłany: Pią Gru 09, 2016 23:17   

ŁATWIEJ POZYSKAĆ CZWARTEGO RADNEGO Z PIĘCIU
A MOŻE
CZWARTEGO RADNEGO Z DZIESIĘCIU


sarkazm twój i szydera
nie dorasta oczytaniu

a potem jest refleksja


na samiuśkim końcu
ROZUM
_________________
"SĄ W TYM KRAJU LUDZIE,KTÓRZY NIE POTĘPIAJĄ JUDASZA ZA TO,ŻE ZDRADZIŁ
ALE ZA TO, ŻE TAK MAŁO WZIĄŁ"Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Maj 08, 2017 12:39   

http://www.dts24.pl/patry...krynicy-zdroju/


Ciekawa sprawa. Widzę że usadzają swoich. Ale tak jak w przypadku Grzegorza Biedronia, tak i tutaj wstrzymałbym się z komentowaniem do czasu pierwszych efektów pracy. Pana przewodniczącego nie znam, ale słyszałem pozytywne opinie o jego pracy. Dodatkowo studiował "zarządzanie". Oby szło mu jak najlepiej :)

[ Dodano: Sro Maj 24, 2017 16:10 ]
A tak się Pan Poseł Mularczyk naobiecywał. A tutaj klops.

http://rdn.pl/?p=125748
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Sro Maj 31, 2017 18:05   

Kiedy Pis sobie przypomni o Nowym Sączu? Odnoszę wrażenie, że Koguta "usunięto", by obietnic nie realizować.
Radom nawet ma mieć port ;)

Znowu sobie rządzący o Sączu zapomnieli. A wybory już za dwa lata.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 11:12   

Nowy Wojewoda nie zmienia zdania w sprawie dyspozytorni. A Poseł Mularczyk obiecuje i obiecuje...


http://www.radiokrakow.pl...-sie-sprawdzil/
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 12:46   

Masahiko napisał/a:
Nowy Wojewoda nie zmienia zdania w sprawie dyspozytorni. A Poseł Mularczyk obiecuje i obiecuje...


http://www.radiokrakow.pl...-sie-sprawdzil/


to jest faktycznie skandal...mamy Panią wiceminister Szczurek-Żelasko i też nic nie pomoże....nici jak widać z obietnic...przywrócono KaOSG, ale i tak w okrojonym zasięgu i liczbie funkcjonariuszy.

Drogi do Brzeska nie ma, mityczna kolej przez Piekiełko też nie powstaje...ciekaw jestem co na to wyborcy...?
[Profil] [PM]
 
 
mws

Dołączył: 10 Maj 2017
Wysłany: Wto Cze 20, 2017 19:24   

x_cite napisał/a:
Drogi do Brzeska nie ma, mityczna kolej przez Piekiełko też nie powstaje...ciekaw jestem co na to wyborcy...?


Jak to Sądeczanie - pójdą i zagłosują dokładnie tak samo, jak poprzednio. Tutaj generalnie większość pogodziła już się z faktem, że jesteśmy zaściankiem i tanią siłą roboczą, większość jest pogodzona z tą stagnacją, jaką od wielu lat widzimy. A jeden czy drugi kapelan na pewno pomoże niezdecydowanym w podjęciu decyzji, czy na prawych i sprawiedliwych katolików głosować :) Inna sprawa, że opozycji za bardzo nie widać, żeby można było faktycznie liczyć na sensowną alternatywę i zmianę tej stagnacji w kolejnych latach.
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Pią Wrz 01, 2017 07:00   

Tutaj coś na potwierdzenie tego, o czym dyskusja była w innym temacie. Wyludnianie się miast, na rzecz ościennych gmin. Niestety to z wyborczej, więc nie wiem czy prawda :)

http://wyborcza.pl/7,1552...zedmiescia.html

Poznań straci do 2030 roku, 7% mieszkańców. Ciężko zrozumiec te polityke samorzadow. No chyba, że chodzi o polityczne interesy, jak zawsze.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 26