Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Polityka-Nowy Sącz
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 20:03   

rudeboyz napisał/a:

To mnie przekonuje, i oddam głos. pieprzy głupoty, ale w takim świetle to każdy pieprzy.

To przykre że można dać się kupić za cenę biletu miesięcznego. Ja to bym wolał zapłacić za bilet, ale jeździć nowoczesnym autobusem i mieć dobrze skomunikowany system. Ale jak pokazał sukces PiS w wyborach parlamentarnych - populizm zawsze w cenie.

rudeboyz napisał/a:
Ja uważam że Głuc, Zegzda to będzie kontynuacja tego nicnierobienia które mamy od 12 lat.


A ja uważam, że Handzel to pacholek sadeckich biznesmenów, którzy wywalili kupę kasy na jego kampanie, aby wygrał i żeby mogli kontrolować to co się dzieje w mieście. Szufladkowanie jest łatwe ale czy sprawiedliwe?

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2018 20:06 ]
kosiarz napisał/a:
Cytat:
Ja nie pisze o przyłączaniu okolicznych gmin, tylko o tworzeniu stref ekonomicznych. Konkretne miejsce gdzie ma takowa powstać - obaj wskazywali.


Strefy ekonomiczne to bezsens. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkie zostaną zlikwidowane.


Tak z ciekawości - jakie jeszcze znasz skuteczne możliwości wpływania na rozwój ekonomiczny? Obniżenie podatków? Słyszałem już negatywne opinie na temat stref ekonomicznych, ciekawy jestem co można by było zrobić innego.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
nunek87

Dołączył: 07 Wrz 2009
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 20:08   

Cytat:
Strefy ekonomiczne to bezsens. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkie zostaną zlikwidowane
.
Niepołomice pozdrawiają :) miasteczko niewiele większe od Starego Sącza a boom tam straszny dzięki takiej właśnie strefie.
Z reszta w okolicach Starego Sącza też ma powstać (albo już jest taka strefa)
Takie strefy są bardzo dobre ale trzeba umieć to robić z głową a nie jak w Sączu gdzie cała "strefę" ma DAKO.

Cytat:
Co do darmowej komunikacji, ktoś kto jeździ autem ma to głeboko gdzieś..


Jak będę miał połączenie co 10 -15 min i jak mi jeden autobus ucieknie, a zaraz pojedzie następny to chętnie przesiądę się na komunikację miejska (w Krakowie tylko MPK jeżdżę) bo jak mam czekać 40 min na następny autobus to dziękuje. I nie chce tego za darmo, za dobrą komunikację i dam stówkę za miesięczny.

Cytat:
Gdyby sie udało jeszcze na Wegierskiej zrobić jakis bus-pas...Albo wiecej przystanków szynobusu.

Na Węgierskiej to nawet by starczył sam buspass w kierunku Starego Sącza, podobne rozwiązanie jak na Czarnowiejskiej w Krakowie, tam też wydawało się że jest mało miejsc a się dało zrobić buspass i jakoś to działa.

Co do szynobusu to wypełnienie do SS i Rytra nie jest rewelacyjne. A szkoda bo cena do jakości i czasu jest dobra. Problem w tym że ludzie muszą się przekonać do zbiorkomu, na razie niestety panuje przekonanie że zbiorkom jest dla biedoty a ja wszędzie autem dojadę.
_________________
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań !
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 20:37   

Masahiko napisał/a:
rudeboyz napisał/a:

To mnie przekonuje, i oddam głos. pieprzy głupoty, ale w takim świetle to każdy pieprzy.

To przykre że można dać się kupić za cenę biletu miesięcznego. Ja to bym wolał zapłacić za bilet, ale jeździć nowoczesnym autobusem i mieć dobrze skomunikowany system. Ale jak pokazał sukces PiS w wyborach parlamentarnych - populizm zawsze w cenie.

rudeboyz napisał/a:
Ja uważam że Głuc, Zegzda to będzie kontynuacja tego nicnierobienia które mamy od 12 lat.


A ja uważam, że Handzel to pacholek sadeckich biznesmenów, którzy wywalili kupę kasy na jego kampanie, aby wygrał i żeby mogli kontrolować to co się dzieje w mieście. Szufladkowanie jest łatwe ale czy sprawiedliwe?

[ Dodano: Pon Wrz 24, 2018 20:06 ]
kosiarz napisał/a:
Cytat:
Ja nie pisze o przyłączaniu okolicznych gmin, tylko o tworzeniu stref ekonomicznych. Konkretne miejsce gdzie ma takowa powstać - obaj wskazywali.


Strefy ekonomiczne to bezsens. Mam nadzieję, że wkrótce wszystkie zostaną zlikwidowane.


Tak z ciekawości - jakie jeszcze znasz skuteczne możliwości wpływania na rozwój ekonomiczny? Obniżenie podatków? Słyszałem już negatywne opinie na temat stref ekonomicznych, ciekawy jestem co można by było zrobić innego.

Ha ha... mocno to spłyciłeś, ale to Twoje prawo.
Wszyscy kandytaci mają bardzo podobne programy. Więc dla mnie kluczowe był stadion, klub i jakiś języczek u wagi, tym języczkiem jest dla mnie karta sądeczanina.
To po pierwsze, po drugie ja wiem że według Ciebie nie ma układu, że obecne Głuc , Zegzda to nowa jakość, że będzie super i wogóle miód malina.
To też Twoje prawo.
Jestem wściekły o to że musze jeździć na basen do Piwnicznej, bo w Sączu nie ma kto go naprawić, bo gówno zrobili przez 12 lat. Tych przykładów jest więcej ale nie chce mi się nawet pisać.
I moje prawo jest uważać że cała kadra zarządzająca w urzędach, spółkach miejskich itd -od prezesa do wiecedyrektora powinna polecieć na zbity pysk.
Wiem że Zegzda i Głuc tego nie zrobią, Głuc zajmie krzesło Nowaka, i pewnie im da im podwyżki i zrobi im bibe na Chorwacji za naszą kase.
Tak uważam, zresztą nie tylko ja. Całkowite czystki zrobi tylko duet Mularczyków i Handzel.
Kolejna sprawa, kampania to koszt około 100 tysięcy złotych.( z tego co wiem są jakies limity i jest ustalony górny pułap kwotowy).. Poważnie myślisz że sądeccy biznemeni muszą robić zrzute na swojego pachołka? Ja myśle że go stać na to sto koła, myśle że nawet na dwieście czy trzysta by go puściło.
W końcu jest człowiekiem biznesu i sam zarabia całkiem przyzwoitą kase, i tu się nasuwa pytanie skąd kase bierze reszta kandytatów?
Bardzo łatwo jest szufladkować, i takie mamy prawo. Jakby nie patrzeć nikt ich do kandydowania nie zmuszał, a tu idzie na noże i oni mają twarde dupy.
Więc się nie rozczulaj za bardzo nad nimi, nakarm pieska bezpańskiego, daj kotkowi wody.
Ale nad nimi sie nię pochylaj, doskonale wiedzieli na co się piszą.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 21:49   

rudeboyz 100% poparcia
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Pon Wrz 24, 2018 22:23   

Przypomne Wam, że W lutym byliśmy u Ryszarda Nowaka, w oczy nam patrzył i mówił że stadion będzie na osiem koła, budowany od sztycha...
Żegnając się z nim przy podawaniu mi ręki powtórzył mi to.
Po tym spotkaniu, poszło info na forum i na FB że Ryszard Nowak dał nam słowo, i że protest jest zakończony to padły zarzuty że nas Prezydent przekupił.
W kilka/ kilkanaście dni później Gwiżdż dał wywiad w którym mówi o stadionie na miare drużyny i o stadionie na 4.5 tysiąca( srceen z wywiadu kilka stron wstecz)
Ryszard Nowak, podpisał się pod tym obiema rękomi..
Wówczas zerwaliśmy rozmowy, i jak napisaliśmy że czujemy się oszukani to nam wszyscy gratulowali.
Kolejny precelek;
Jeden z prezesów miejskiej spółki,stwierdził że wszystko jest umowne, bo budżet to taki worek z któreg jedną ręką się wkłada a drugą wyciąga pieniądze.
Podczas jednej z wizyt w ratuszu, jeden z wysko postawionych urzędników aroganckim tonem spytał czy my kontrolujem to co piszemy, i zażądał żebyśmy skorygowali nasze posty ( chodziło oczywiście o posta związanego ze stadionem)
Rok temu, w wakacje Ryszard Nowak chorował i bodajże go nie było dwa miesiące, nie wiem czy pamietacie ale są tacy co to pamiętają, ale w czasie gdy jego nie było nie zostało zrobione nic w sprawie stadionu( a mieli przygotować dokumentacje) i chwyciliśmy spory poźlizg.
Takich mamy fachowców. (Wówczas przestałem się dziwić dlaczego Podegrodzie miało wcześniej obwodnice niż my, i przestałem wierzyć w Sądeczanke)
Takich przykładów można podać więcej. I dlatego nie ma szans, nie zagłosuje na nikogo kto jest związany z ratuszem. U mnie są skończeni. Wszyscy.
A K. Głuca namaścił R.Nowak ...i w moich oczach to go całkowicie dyskwalifikuje.
Obecność Piecha na jego listach i paru innych osób powiązanych z ratuszem tylko to potwierdza.
Nie tylko Ryszard Nowak nas zrobił w chuja, i nie tylko on za to odpowiada. Odpowiada za to cały ratusz.
I naprawde się dziwie że na forum kibiców Sandecji, po tym wstydzie który nam zaserwowali, są tu osoby które chcą głosować na kandyta wysuniętego i namaszczonego przez ratusz.
Chyba zapomnieliście o tym. A szkoda, bo powinniście pamiętać.
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 05:07   

rudeboyz 101% prawdy w tym co piszesz
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radpns

Dołączył: 30 Sie 2010
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 06:41   

rudeboyz,
Brawo,W końcu ktoś napisał jak się sprawy mają.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 07:38   

A czy Prezydent obecny nie dotrzymał słowa, że Go tak atakujesz?? Jest projekt stadionu na 8200 czyli tyle ile wszyscy chcieli. Po co ta cała demagogia teraz? Chcesz głosować na Pana Handzla to głosuj, a to co piszesz to Twoje subiektywne oceny bynajmniej nie obiektywne w moim odczuciu. Mówić a robić to dwie różne sprawy. Stadion będzie i tego nikt nie zatrzyma. Piszesz o namaszczeniu...każdy kogoś namaścił PIS namaścił Panią Mularczyk, PO Pana Zegzdę, więc daruj sobie takie płytkie stwierdzenia, że ktoś namaszczony od razu jest zdyskwalifikowany. Zresztą nie mam zamiaru się tu sprzeczać wystarczająco tu jest różnych uszczypliwości. Jest 7 kandydatów i tylu ilu jest kibiców Sandecji, tyle będzie różnych głosów przy urnach. Wybory pokażą kto będzie w 2 turze. Ja wierzę głęboko, że będzie to Krzysztof Głuc.
[Profil] [PM]
 
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 07:40   

x_cite, możesz nam powiedzieć z jakiego komitetu wyborczego startowałeś w poprzednich wyborach?
[Profil] [PM]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:06   

tomo85 napisał/a:
x_cite, możesz nam powiedzieć z jakiego komitetu wyborczego startowałeś w poprzednich wyborach?

Tak mogę to żadna tajemnica. Nie zmieniam poglądów. Od Ryszarda Nowaka. Nie skaczę co cztery lata od komitetu do komitetu. Mam swoje zasady i swoje poglądy.
Ostatnio zmieniony przez x_cite Wto Wrz 25, 2018 08:08, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 
rudeboyz

Dołączył: 19 Kwi 2009
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:07   

x_cite napisał/a:
A czy Prezydent obecny nie dotrzymał słowa, że Go tak atakujesz?? Jest projekt stadionu na 8200 czyli tyle ile wszyscy chcieli. Po co ta cała demagogia teraz? Chcesz głosować na Pana Handzla to głosuj, a to co piszesz to Twoje subiektywne oceny bynajmniej nie obiektywne w moim odczuciu. Mówić a robić to dwie różne sprawy. Stadion będzie i tego nikt nie zatrzyma. Piszesz o namaszczeniu...każdy kogoś namaścił PIS namaścił Panią Mularczyk, PO Pana Zegzdę, więc daruj sobie takie płytkie stwierdzenia, że ktoś namaszczony od razu jest zdyskwalifikowany. Zresztą nie mam zamiaru się tu sprzeczać wystarczająco tu jest różnych uszczypliwości. Jest 7 kandydatów i tylu ilu jest kibiców Sandecji, tyle będzie różnych głosów przy urnach. Wybory pokażą kto będzie w 2 turze. Ja wierzę głęboko, że będzie to Krzysztof Głuc.


x_cite napisał/a:
A czy Prezydent obecny nie dotrzymał słowa, że Go tak atakujesz?? Jest projekt stadionu na 8200 czyli tyle ile wszyscy chcieli. Po co ta cała demagogia teraz? Chcesz głosować na Pana Handzla to głosuj, a to co piszesz to Twoje subiektywne oceny bynajmniej nie obiektywne w moim odczuciu. Mówić a robić to dwie różne sprawy. Stadion będzie i tego nikt nie zatrzyma. Piszesz o namaszczeniu...każdy kogoś namaścił PIS namaścił Panią Mularczyk, PO Pana Zegzdę, więc daruj sobie takie płytkie stwierdzenia, że ktoś namaszczony od razu jest zdyskwalifikowany. Zresztą nie mam zamiaru się tu sprzeczać wystarczająco tu jest różnych uszczypliwości. Jest 7 kandydatów i tylu ilu jest kibiców Sandecji, tyle będzie różnych głosów przy urnach. Wybory pokażą kto będzie w 2 turze. Ja wierzę głęboko, że będzie to Krzysztof Głuc.


A dotrzymał słowa? Po awansie grzmiał że na wiosne będziemy grac u siebie na nowym stadioniei rozdal krzesełka.
Graliśmy u siebie.? Pokażesz mi ten stadion?
Brak stadionu to nie jest subiektywna ocena, to jest fakt.
Robią nam projekt, fakt, na 8200 też fakt...
Tylko że jest tam mowa o etapach, i nie wiadomo jak to się skończy ostatecznie, według słów Gwiżdża a Nowak się pod tym podpisał skończy się na pierwszym tj około 4.500 tysiąca.
Reszta w przyszłości...jak dalekiej , tego nie wie nikt.
Od jego obietnicy minęło już ponad rok, a na razie jest tylko koncepcja, i brak kasy...
NIE, NIE DOTRZYMAŁ SŁOWA...
W całej Polsce media się z nas śmiały. Tego nie wybacze, ośmieszył klub i moje miasto.
I nie tylko on , ale i cały ratusz za to odpowiada.
NIE wybacze im tego. i BĘDE O TYM PRZYPOMINAŁ KAŻDEMU,NA WSZYSTKICH FRONTACH.
Demagogią jest odwracanie kota ogonem, i twierdzenie że słowa dotrzymał, że jest pięknie...
Bo nie jest pięknie.
I niech kążdy kibic o tym pamięta, o drodze do chujowej Niecieczy i o tym źe jesteśmy jedynym klubem z ekstraklasową przeszłością który nie rozegrał ani jednego meczu na własnym stadionie.
Nowak rezygnuje, w ratuszu drża o posady, co robią.? Wysuwają własnego kandytata źeby te stołeczki utrzymać, kogo wysuwają K.Głuca
Przykro mi , ale to go skreśla.
A Twoja obrona R.Nowaka tylko to .potwierdza

[ Dodano: Wto Wrz 25, 2018 08:19 ]
x_cite napisał/a:
tomo85 napisał/a:
x_cite, możesz nam powiedzieć z jakiego komitetu wyborczego startowałeś w poprzednich wyborach?

Tak mogę to żadna tajemnica. Nie zmieniam poglądów. Od Ryszarda Nowaka. Nie skaczę co cztery lata od komitetu do komitetu. Mam swoje zasady i swoje poglądy.


No i wszystko jasne, tylko zamiana osób na fotelu prezydenta nas czeka.
Reszta bez zmian.
Jak by ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to teraz powinny zostać rozwiane.
Głuc i Nowak to dokładnie ta sama jakość .
_________________
Mam fatalne maniery
Koszmarne mam zwyczaje
Lecz kiedy grają tego kraju hymn
To ciągle jeszcze wstaje
[Profil] [PM]
 
 
tomo85

Dołączył: 30 Sie 2006
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:40   

x_cite napisał/a:
[ Dodano: Wto Wrz 25, 2018 08:19 ]
x_cite napisał/a:
tomo85 napisał/a:
x_cite, możesz nam powiedzieć z jakiego komitetu wyborczego startowałeś w poprzednich wyborach?

Tak mogę to żadna tajemnica. Nie zmieniam poglądów. Od Ryszarda Nowaka. Nie skaczę co cztery lata od komitetu do komitetu. Mam swoje zasady i swoje poglądy.


No i wszystko jasne, tylko zamiana osób na fotelu prezydenta nas czeka.
Reszta bez zmian.
Jak by ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to teraz powinny zostać rozwiane.
Głuc i Nowak to dokładnie ta sama jakość .

I tyle w temacie.
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:45   

Szach. Mat.
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
x_cite


Dołączył: 03 Lis 2004
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:49   

Ryszard Nowak nie startuje, więc nie rozumiem tego wściekłego ataku na Jego osobę. Pan Krzysztof Głuc ma swój własny program opublikowany i opisany jako jedyny - nie rzuca tylko haseł i pomysłów typu darmowa komunikacja dla wszystkich (z którą wszyscy zapłacą, bo jak chcesz mieć coś "za darmo" komuś innemu musisz zabrać z budżetu), ma swoje przemyślane pomysły na miasto i SAM będzie rządził miastem. To, że mam swoje zasady, swoje poglądy to tylko jest na mój plus a nie tak jak inni skaczą co cztery lata z listy na listę albo popierają co wybory innego kandydata na prezydenta. 21 października okaże się kto miał rację.
[Profil] [PM]
 
 
bzyku

Dołączył: 01 Wrz 2011
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 09:08   

x_cite startowałeś z listy Nowaka teraz popierasz Głuca. Jak dla mnie szach mat i tyle w temacie...
_________________

[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Polityka-Nowy Sącz
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 25