Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 13:24
Wybory samorządowe 2014
Autor Wiadomość
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 01:26   

ERNESTO napisał/a:
Masahiko napisał/a:
Przypomnę tylko gwoli ścisłości, że tutaj na forum pisano o stagnacji, a wręcz zacofaniu się klubu przez ostatnie sezony. To tutaj zdarzało się bardzo mocno krytykować władze klubowe i miejskie za takie, a nie inne zarządzanie klubem.


Kto pisal ? Ludzie bez pojecia o realiach, lub jakies `wynalazki`. Daleko nam do idealu, ekstraklasa organizacyjnie i finansowo jest poza naszym zasiegiem.


Nicków Ci dokładnych nie podam, ale właściwie po każdej dziwnej sytuacji w naszym klubie następuje mocna fala krytyki w kierunku władzy klubowej oraz miejskiej.



ERNESTO napisał/a:
Handzel proponuje zmiane, ktora prawdopodobnie jest utopia. Niby ma inwestorow, powstanie SSA, ale na pewno klub nie bedzie wspierany przez miasto. Kim sa ci inwestorzy ? Gdzie sa ? Gdzie byli do tej pory ? A jesli faktycznie sa, to czemu wejscie w Sandecje uzalezniaja od Handzla ? Moja odpowiedz brzmi: Nie ma, i prawdopodobnie w najblizszym czasie nie bedzie.



To są Twoje domysły. Nie masz gwarancji, że nie ma takich potencjalnych inwestorów. A dlaczego nie chcą zainwestować w klub gdy na stołku prezydenckim jest Nowak? Odpowiedziałeś w dalszej części postu. Może pomysł Handzla jest utopią i jest nie do końca jasny, ale również to co się dzieje obecnie z finansami klubu nie jest zbyt przejrzyste. Już wielokrotnie na tym forum pojawiały się opinie i żądania transparentności finansowania Sandecji. I wiele osób rozumiało dlaczego nikt nie chce inwestować w taki bajzel.


ERNESTO napisał/a:
Co wiecej, Nowak (wedlug mojej wiedzy) probowal pozyskac inwestora/ow - niestety sie nie udalo, byc moze przez to, ze jednak Nowak nie pozwoli oddac 51% udzialow firmie `krzaki`, ktora nie wiadomo co z tym zrobi.


Nie znam się, ale czy na prawdę nie da się zabezpieczyć przed nieuczciwymi inwestorami odpowiednimi zapisami w statucie spółki czy tam w jakikolwiek inny sposób? Choćby na zasadzie, że prawo pierwokupu większości udziałów ma miasto? Dla mnie to takie trochę dziwne. Z jednej strony jesteś zwolennikiem Spółki Akcyjnej, ale z drugiej boisz się, że może coś nie wyjść. Czy Handzel podał szczegółowy pomysł na stworzenie tej spółki czy tylko rzucił hasło?


ERNESTO napisał/a:
Patrzac po wypowiedziach Handzla, on przehandluje wszystko, jesli na horyzoncie pojawia sie pieniazki. Osobiscie wole stagnacje ktora znam, niz zmiany o ktorych nie mam zielonego pojecia ... i pisze to ja, zwolennik Spolki Akcyjnej, ale SA na jasnych zasadach. Nic co mowi/obiecuje Handzel jasne nie jest i dlatego daleki bylbym od oddania na niego glosu.


Być może zmiany wyszłyby klubowi na gorsze. Istnieje również szansa, że Handzel jako człowiek biznesu będzie wiedział jak poprowadzić przekształcenia klubu. Poza tym jest jeszcze jedna rzecz, którą chciałbym zaznaczyć. Pamiętajcie że Sandecja jest swoistą kartą przetargową każdego kto chce dojść do władzy. Ostatnie wybory do Rady Miasta pokazały, że nie jest to może elektorat zdolny do większych zmian, ale jednak. Czy Handzel byłby na tyle łasy na pieniądze, których zresztą mu nie brakuje, aby poświęcić 100-letni klub? Szczerze wątpię.


Podkreślam raz jeszcze, że zwolennikiem Handzla nie jestem i na pewno agitacji za jego osobą prowadzić nie zamierzam. Staram się raczej dyskutować dla zachowania pewnej równowagi, bo widzę pewną niekonsekwencje, a może raczej przesadną obawę przed kandydatem Koalicji Nowosądeckiej.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
kosiarz

Dołączył: 18 Kwi 2009
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 06:52   

Cytat:
Podkreślam raz jeszcze, że zwolennikiem Handzla nie jestem i na pewno agitacji za jego osobą prowadzić nie zamierzam. Staram się raczej dyskutować dla zachowania pewnej równowagi, bo widzę pewną niekonsekwencje, a może raczej przesadną obawę przed kandydatem Koalicji Nowosądeckiej.


Nigdy nie jest tak, że wszystkim dogodzisz... Z Handzlem jest tak jak z Tobą, duzo pisze , mało robi i nikt tak naprawde nie wie o co mu chodzi. I nawet nie wiadomo kto Ty jestes...
Nowak przez 8 lat udowodnił, że da się utrzymać klub w 1 lidze i zdobyć jakieś tam sukcesy, ktore dla innych wcześniej nie były osiągalne. Biorąc pod uwagę i inne argumenty a także całokształt mam w gdzieś KN.
_________________
"NIE WYBACZAJCIE IM, ALBOWIEM DOSKONALE WIEDZĄ, CO CZYNIĄ!"
[Profil] [PM]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 07:13   

Masahiko mówisz że cyt."Istnieje również szansa, że Handzel jako człowiek biznesu będzie wiedział jak poprowadzić przekształcenia klubu",a ja Ci mówię że dotychczasowe dokonania biznesowe p.Handzla tego nie gwarantują,a wręcz nie dają na to nadziei,popytaj ludzi ...


POZDRAWIAM
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Masahiko

Dołączył: 20 Kwi 2006
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:20   

kosiarz napisał/a:
Cytat:
Podkreślam raz jeszcze, że zwolennikiem Handzla nie jestem i na pewno agitacji za jego osobą prowadzić nie zamierzam. Staram się raczej dyskutować dla zachowania pewnej równowagi, bo widzę pewną niekonsekwencje, a może raczej przesadną obawę przed kandydatem Koalicji Nowosądeckiej.


Nigdy nie jest tak, że wszystkim dogodzisz... Z Handzlem jest tak jak z Tobą, duzo pisze , mało robi i nikt tak naprawde nie wie o co mu chodzi. I nawet nie wiadomo kto Ty jestes...
Nowak przez 8 lat udowodnił, że da się utrzymać klub w 1 lidze i zdobyć jakieś tam sukcesy, ktore dla innych wcześniej nie były osiągalne. Biorąc pod uwagę i inne argumenty a także całokształt mam w gdzieś KN.



W dalszym ciągu czytam jedynie jakieś niezrozumiałe skróty myślowe. Nowak udowodnił że da się utrzymać klub w stagnacji, że nie potrafiono wykorzystać dwu,trzy - letniego okresu wzmożonego zainteresowania klubem, że da się odstraszyć potencjalnych, większych sponsorów. Gdy przychodzi człowiek z zewnątrz, który ma pomysł na Sandecje to kibice nagle się stawiają w imię niezrozumiałych dla mnie argumentów. A Handzel faktycznie nic nie robi. Jakiś czas temu na forum pojawił się w wpis z listą jego miejsc pracy. Sporo tego było. Doskonale również wiadomo o co chodzi Handzlowi, podobnie zresztą jak Nowakowi. Nie będę wchodził w dalszą polemikę, bo wyjdę na jakiegoś zwolennika Handzla. Po prostu nikt tutaj nie przekonał mnie dlaczego Handzel nie, a Nowak tak. Mój głos najprawdopodobniej i tak powędruję na kandydata z dużym poparciem na tym forum.


Cytat:
a ja Ci mówię że dotychczasowe dokonania biznesowe p.Handzla tego nie gwarantują,a wręcz nie dają na to nadziei,popytaj ludzi ...


Jak zwykle na forum - tylko dla kumatych. Ale ja nie wiem. Z tego co widzę to bardzo obrotny gość, który dorobił się pieniędzy na biznesie. Że nie był w porządku wobec ludzi w prywatnej firmie ma być argumentem, że jest słabym biznesmenem? Ponoć jednym z jego postulatów jest likwidacja Straży Miejskiej. Idąc tym tokiem myślenia nie uda się zlikwidować tego chorego tworu. Trochę za późno o pytanie się ludzi. Jutro wybory.
_________________
"Mówi się, że każdy, kto daje ludziom złudzenie, że myślą, będzie przez nich kochany, każdy zaś, kto rzeczywiście sprowokuje ich do myślenia, zostanie znienawidzony" - Glenn Tinder
[Profil] [PM]
 
 
biker_ns

Dołączył: 21 Sty 2009
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 11:48   

To mogłeś się zainteresować wcześniej,a nie wszczynać wielkiej dyskusji 2 dni przed wyborami.To że jak twierdzisz jest obrotnym biznesmenem bo dorobił się nie jest żadnym argumentem poza tym że "dorobił się"co jest kluczowe w tej wypowiedzi.
Wojciechowski jakże zacny sponsor Polonii też wziął klub w swoje obrotne ręce i co....trzymajmy się z dala od obrotnych biznesmenów którzy bardzo sprytnie napełniają, ale własne kieszenie.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 12:28   

Ludzie, trzymajcie mnie bo nie zdzierze tego Masahiko. Chlopie, czy my tu piszemy po japonsku? Co jest dla Ciebie do cholery nie jasne?

Najprosciej jak mozna, specjalnie dla Ciebie. Kandydat, ktory tak Cie fascynuje, zapowiedzial ze klub nie bedzie dotowany z budzetu miasta. Nie bedzie pieniedzy na jego funkcjonowanie w I lidze. Nie ma zadnych inwestorow bo inwestowanie pieniedzy w pilke na poziomie I ligi jest nieoplacalne. Lepiej za te pieniadze byc sponsorem Reprezentacji i partnerem pzpn. Lepszy efekt marketingowy. Czy jest to dla Ciebie zrozumiale?

Kontrkandydat kandydata ktorym jestes zafascynowany, gwarantuje wraz z rada miasta co roku takie pieniadze ktore starcza na utrzymanie I ligi. Czy to tez jest jasne?

Jesli tak, to odpowiedz sobie czy chcesz Sandecji w I lidze, czy opowiadasz sie za tzw. "sprawiedliwym podzialem budzetu na sport" i w efekcie rozdawania i tak marnych srodkow jakims szachistom, brydzystom, karatekom i innym wynalazkom. W efekcie nie bedzie ani I ligowej Sandecji ani zadnego innego zespolu na wysokim poziomie w jakiejkolwiek dyscyplinie.

Zastanawiaj sie dalej i glosuj na kogo chcesz! Czesc!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
nitroactive

Dołączył: 28 Paź 2011
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 16:59   Re: Nieźle

FOKUS napisał/a:

Handzel ma dobry pomysł bo chce utworzyć Sandecja Spółka Akcyjna...

Spójrzcie na Legie - jej budżet to 120 mln a niedługo już 200 mln... Wszystko dzieki temu że jest spółką akcyjną...

CIEMNOGRÓD!

Poczekaj jaki będzie budżet Legii, jak będą musieli w końcu spłacić te 200 baniek długu który zamienili na kapitał zakładowy, żeby ładnie w rankingu E&Y wypaść ;) I nie pitol głupot, SSA jest dobre, jak znajdzie się inwestor który włoży kasę i ogarnie to tak, żeby było w stanie sie utrzymać, czyli równoważyć koszty przychodami. Jak myślisz że zrobimy SSA, i będzie fajnie bo mamy SSA, to pieprzysz bzdury, teraz mało kasy est, jeśli nic się nie zmieni to będzie jeszcze mniej kasy na sportowe wydatki, bo na utrzymanie formalizmów związanych z SSA też pieniądze muszą się znalść. Skończ pitolić. Popatrz jak jest zarządzany Lech, tam jest wzór, a nie Legia towarzysza Waltera i kumpli.

[ Dodano: Sob Lis 29, 2014 17:05 ]
biker_ns napisał/a:
Wojciechowski jakże zacny sponsor Polonii też wziął klub w swoje obrotne ręce i co....trzymajmy się z dala od obrotnych biznesmenów którzy bardzo sprytnie napełniają, ale własne kieszenie.

Święte słowa. Najwięksi populiści jak Cupiał, Wojciechowski, Drzymała, Osuch, Ptak. Co łączy te wszystkie kluby? Że albo ich nie ma, albo wygrzebały się z okręgówek, po tym jak ich zajebiści właściciele stwierdzili że mają w doopie sport, albo popadły w głębokie kryzysy.
Tylko Wisła cudem nie zbankrutowała (pytanie co miasto w zamian dało Cupiałowy, żeby tylko został z Wisłą i ich rozlatującym się stadionem ;) ), a i z Zawiszą może być różnie...

Handzel to jebany populista, bazujący na ludzkim braku analizowania czegokolwiek. Nie podniesie cen wody, tak samo jak Tusk nie podniósł VATu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paradoks, że psioczyłem na Nowaka odkąd jestem na tym forum, a teraz wypada mocno trzymać kciuki za niego, bo jak nie to zacznijmy wspierać mocno drużynę rezerw.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kilinskiego 47


Dołączył: 08 Mar 2008
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 10:13   

Cisza wyborcza trwa, co nie oznacza, ze nie mozemy zachecac do uczestnictwa w wyborach.

A wiec zachecajmy! Idzmy na wybory. Walczmy o... wysoka frekwencje wyborcza w naszym miescie!:-)
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 21:27   

Nieoficjalnie 53% dla Handzla.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 21:31   

No nie jest wesolo, ale sondaz to sondaz :)
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 21:41   

Sondaż exit poll dla Gazety Krakowskiej Ludomir Handzel 52,5 %, Ryszard Nowak 47,5 % Możliwy błąd - 5 %. Zliczono już głosy z 12 okręgów w mieście. Według nich prowadzi Handzel o 90 głosów.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 21:55   

po zliczeniu glosów w 30 komisjach Handzel prowadzi o 117 głosów

zapowiada się trzęsienie ziemi

[ Dodano: Nie Lis 30, 2014 22:00 ]
33 głoy roznicy na korzysc Handzla po zliczeniu kolejnych komisji, pozostało 8 niezliczonych

[ Dodano: Nie Lis 30, 2014 22:17 ]
a jednak Nowak prowadzi o 180 głosów
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
fanatycznie

Dołączył: 31 Lip 2007
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 22:18   

Podobno Nowak 33 głosami
_________________
to dla dzieci ulic, życzę wam dużo miłości, szczerej przyjaźni i wiecznej wolności!!!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
arek88

Dołączył: 19 Paź 2011
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 22:21   

Jedna komisja zostala i 180 dla Nowaka wg Sadeczanina
_________________
Oddaj lepiej pokłon dla zwycięskiej SANDECJI!
Dla ludzi, którzy honor stawiają ponad wszystko.
[Profil] [PM]
   
 
koper

Dołączył: 23 Sie 2009
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 22:26   

22.11 Nieoficjalnie: Ryszard Nowak wygrywa wybory po zliczeniu głosów we wszystkich komisjach. Miał o 180 głosów więcej niż Handzel. Łączymy się z naszą reporterką, w sztabie nowaka szał radości i okrzyki.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » Polityka, polityka, polityka... » Wybory samorządowe 2014
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 25