Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 19:40
BYLI pilkarze klubu
Autor Wiadomość
mistrz

Dołączył: 13 Paź 2016
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 17:42   BYLI pilkarze klubu

Chciałem porozmawiać o byłych piłkarzach naszego klubu.
Nie rozumiem do końca polityki zarządu klubu mianowicie po co nam taki zawodnik jak Leszczak nie warto było dac kontrakt Szczepanskiemu.

Inna sprawa po co nam taki Gliwa może zarząd by mogl sprowadzić Słowika z Pogoni nawet na wypożyczenie ale chłopak jest z NS i moglby się ograc .

Czekam na odpowiedzi

EDIT: poprawiłem za Ciebie "mistrzu" wielkie litery w nazwiskach, ostatni raz, następnym razem ostrzeżenie - SHIFT nie boli!
Ostatnio zmieniony przez radziufan Nie Paź 23, 2016 19:38, w całości zmieniany 2 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lukas33

Dołączył: 28 Wrz 2008
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 18:02   

Sprawa Szczepańskiego jest jasna. Chłopak sam nie bardzo kwapił się z podpisaniem nowego kontraktu. Czuł, że w Sandecji nie robi postępów, grywał coraz mniej, więc postanowił poszukać nowych wyzwań.
Czy przenosiny do Mielca były słuszne? Trudno wyrokować ale czasem trzeba po prostu zmienić otoczenie by otworzyć jakiś nowy etap w życiu czy karierze.

Temat bramkarza nr 2 w Sandecji to osobna historia. Taki klub jak nasz na tej pozycji powinien mieć w roli zmiennika swojego wychowanka, przygotowywanego do wejścia w przyszłości do bramki. Tyle, że od dość zamierzchłych czasów kopalnia bramkarskich talentów w Nowym Sączu kompletnie przestała działać. Obserwując młodych bramkarzy sądeckich w ostatnim czasie ( np. Grzegorczyk, Kociołek) niestety trzeba się złapać za głowę i zastanowić się czemu od kilkunastu lat nie potrafi Sandecja wychować przyzwoitego golkipera.
A kwestia czy Gliwa czy Słowik? Co to za różnica? I tak nie jest to tak naprawdę nasz piłkarz.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
kibicKKS

Dołączył: 04 Cze 2010
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 20:08   

lukas33 napisał/a:
Temat bramkarza nr 2 w Sandecji to osobna historia. Taki klub jak nasz na tej pozycji powinien mieć w roli zmiennika swojego wychowanka, przygotowywanego do wejścia w przyszłości do bramki. Tyle, że od dość zamierzchłych czasów kopalnia bramkarskich talentów w Nowym Sączu kompletnie przestała działać. Obserwując młodych bramkarzy sądeckich w ostatnim czasie ( np. Grzegorczyk, Kociołek) niestety trzeba się złapać za głowę i zastanowić się czemu od kilkunastu lat nie potrafi Sandecja wychować przyzwoitego golkipera.
A kwestia czy Gliwa czy Słowik? Co to za różnica? I tak nie jest to tak naprawdę nasz piłkarz.


Moim zdaniem to brak naprawdę dobrych trenerów bramkarskich, dopóki był Wiesław Spiegel a nawet Ogorzały to coś z młodych było, teraz z całą sympatią ale Stasiu żadnego bramkarza nie wychowa ale może coś Artur Sejud prędzej.

A co do tych chłopaków z Sącza czy naprawdę najważniejsze jest to skąd pochodzi? Wg mnie zacznijmy ściągać młodych skądkolwiek byle chciał u nas grać, byle mądrze go prowadzić i dbać o to żeby nie odszedł za cztery piłki i nowe stroje dla trampakrzy.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
mistrz

Dołączył: 13 Paź 2016
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 20:58   

Z tego co wiem to szczepanski chciał podpisac kontrakt ale tak jak go potraktowal klub to lepiej nie mowic.w naszym składzie powinien Szczepan zamiast leszczaka
dużo lepszy jest od niego.

a co do bramkarza to nie masz racji lukas jest roznica slowik pochodzi z ns wiec klu powinien się zastanowić nad wypożyczeniem go i żeby się chłopak ogral przecież jeszcze nie dawno był uznawany za duzy talent nawet gral w reprezentacji
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
mistrz

Dołączył: 13 Paź 2016
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 21:00   

a kolejnym piłkarzem który nie gra jest mojta może na wiosne by klub tez wypozyczyl
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
lithium1989

Dołączył: 19 Wrz 2012
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Nie Paź 23, 2016 22:38   

Zawsze byłem zwolennikiem stawiania na swoich. Oczywiście jest sporo zawodników którzy niekoniecznie byli związani z naszym regionem (Makuch, Jano), a potrafili oddać serce za klub. Mimo wszystko jednak uważam, że odpowiednią drogą jest stawianie na zawodników emocjonalnie związanych z Sądecczyzną, z tutejszą kulturą, tradycją, historią, wreszcie kibicującym Sandecji od najmłodszych lat. Na takich zawodnikach buduje się żelazny szkielet do którego ewentualnie można dopierać jakiś innych walczaków. Wbrew temu co się powszechnie mówi, mamy potencjał wśród zawodników na poziomie z naszego regionu, wystarczy tu wymienić:
- B. Szeliga
- Zbozień
- Słowik
- Czerwiński
- Szarek
- Piszczek
- Słaby
- Szufryn
- Korzym
- Janczyk

i paru juniorów takich jak M. Szczepański, M. Mróz czy D. Surma.
_________________
Nacjonalizm! Nie Liberalizm!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
matys5392

Dołączył: 04 Sty 2009
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 15:16   

Kilka tygodni temu wybrałem się na mecz naszych rezerw z zespołem z Podegrodzia. U nas młodzi chłopcy aspirujący do gry w pierwszej drużynie + Danek i Leszczak. No i oczywiście zawodnicy pełniący rolę młodzieżowca w meczach seniorów - Smoleń, Nowak, Gniecki. W bramce Grzegorczyk. Tylu udało mi się rozpoznać.
Nasi pięknie ubrani, wyżelowane włosy, odblaskowe koreczki.
Z drugiej strony kilku gówniarzy, paru starszych gości z wyraźnym brzuszkiem. Taka mieszanka licealistów z hydraulikami, elektrykami i budowlańcami z Podegrodzia.

Czemu o tym piszę? Bo trenujący amatorsko zawodnicy z Podegrodzia grali z naszymi piłkarzami jak rowny z rownym. Co się najbardziej rzucalo w oczy? WALECZNOŚĆ. Nasze gwiazdki były lepiej wyszkolone technicznie i lepiej przygotowane kondycyjnie,ale walecznoscią goscie przewyzszali nas zdecydowanie.

Trochę szkoda mi było obserwującego te zawody trenera Mroczkowskie,bo z kogo on ma wybierać? Nikt z tych chlopakow nie nadaje się do gry w 1 lidze.

Jeszcze jedna kwestia. Stojąc niedaleko "budy" naszego zespolu byłem wrecz zdruzgotany tym w jaki sposob trener Swierad zwraca się do pilkarzy. Jeden z zawodników krzyknął "aut", a Świerad odpowiedział mu:"twój stary aut. graj!". Przykre trochę, ze taki ktoś ma wpływ na kształtowanie osobowosci młodych chlopaków.


A to o czym chcałem napisać nawiązując do tego meczu - bardzo zaimponowali mi goscie z Podegrodzia i zastanawiam się czy w naszym klubie jest jakiś skaut, który mogłby wyławiac talenty z nizszych lig?
[Profil] [PM]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 18:28   

Sprawa młodzików to w większości wina trenerów. Większość trenerów nie tylko w Sandecji, ale ogólnie w całej Polsce znają się na piłce nie wiele lepiej niż nasi eksperci z sektora A. W Sączu jest wiele utalentowanych chłopaków. Niestety część młodzików ma dość całej otoczki ,atmosfery wokół Sandecji . Przestają trenować bo nie mają chęci i czasu i jak wyrosną to czasami kopią rekreacyjnie w 4 lidze. Ci 4 ligowy kopacze aktualnie nie są na tyle dobrzy by mogli grać w 1 drużynie, zbyt dużo czasu stracili. Kiedyś Nowy Sącz rocznik 99 był jednym z najlepszych w Polsce, jak nie najlepszym. Dowód?
http://legionisci.com/new...egia_piata.html
http://archiwum.sadeczani...um#.WBDVqS2LSUk
http://www.nowysacz.pl/ko...-prasowego/6029
http://sportowetempo.pl/p...ach_FOTOGALERIA
+ wygrana w pucharze z podwórka na stadion i gra z Realem Madryt, może znajdę link to wyślę.
Teraz ci chłopcy powinni grać w 1 zespole, a co robią?
Marek Mróz Lech Poznań
Miłosz Szczepański Legia Warszawa
Artur Ruchała SMS Łódź
W Sączu został tylko Szymon Kuźma i Nikodem Gniecki + paru juniorów, którzy nie rozwijają się tak jakby mogli.(znam ich moge napisać co sie z kim dzieje)
A to że im się nie chcę walczyć w okręgówce to się nie dziwie. Wiadomo, że chłopcy z Podegrodzia powalczyli bo grali z "Sandecją", a Sandecja wygrywa bez wysiłku większość meczy, umówmy się nie jest to ich największe marzenie, kopać się po głowie w 6 lidze.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
qqq

Dołączył: 28 Lip 2009
Wysłany: Sro Paź 26, 2016 20:52   

młodyC napisał/a:
Teraz ci chłopcy powinni grać w 1 zespole, a co robią? [...] W Sączu został tylko Szymon Kuźma i Nikodem Gniecki + paru juniorów


Dlaczego to Cie dziwi? Co może zaproponować Sandecja tym chłopakom?
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 00:00   

Odgrywanie się na wypożyczeniu w 1 lidze??, a nie gra w 3 ligowych rezerwach. Miłosz Szczepanski ma o tyle dobrze, że gra w Młodzieżowej LM, ale jeszcze pół roku temu się tego nie spodziewał.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
qqq

Dołączył: 28 Lip 2009
Wysłany: Czw Paź 27, 2016 18:00   

1) Myślałem, że piszesz o kontrakcie z takim zawodnikiem, a nie opcji wypożyczenia.
2) Legia woli wypożyczać swoich młodych rokujących piłkarzy do klubów z ekstraklasy (patrz Ruch). Sosnowiec to inna sprawa. Jak myślisz, młody mając do wyboru walkę o miejsce w składzie w klubie ekstraklasowym lub w klubie 1.ligowym, co wybierze? Odpowiedź chyba jest prosta. Kopanie po czole w amatorskiej piłkarsko 1.lidze raczej nie zachęca.
2) Co tak naprawdę da Sandecji wypożyczenia jednego czy drugiego młodego zawodnika skoro po 6/12 miesiącach chłopak będzie musiał wrócić do kontraktowego klubu? Sandecja znowu zostanie z deficytem piłkarskim i znowu będzie trzeba szukać piłkarza. Należy do tego dodać jeszcze ryzyko, że taki młody zawodnik nie odpali czy też inne czynniki, których jest masa.
3) Punktem docelowym klubu powinno być stworzenie warunków finansowych i piłkarskich takich, aby młodzi zawodnicy stąd nie uciekali. Tutaj się chowali, tutaj trenowali, tutaj grali, a następnie za dobre pieniądze odchodzili do lepszych klubów.
4) Jeśli Szczepański nie będzie gotowy do gry w pierwszym składzie Legii przez następne 1-2 lata to pewnie zobaczysz go na wypożyczeniu w takim Ruchu, nie w Sandecji. I nie ma co się temu dziwić.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
młodyC

Dołączył: 12 Kwi 2014
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 00:07   

Tylko że nie wszyscy są na tyle dobrzy by grać w Ekstraklasie, a są o wiele lepsi od Kuzmy czy Galeckiego. A chyba lepiej dla młodego zawodnika kopać w 1 lidze a nie 3. Co nam z zawodnika na rok? A co nam z Galeckiego, który ma 20 lat i za rok odejdzie bo nie będzie młodziezowcem, a zwyczajnie jest słaby? Co nam nawet z przyzwoitego młodzieżowca, jeśli przez nieudolność zarządu i tak odchodzi za darmo? Lepiej wziąć lepszego. A jeżeli już chcemy ogrywać swoich to warto ogrywać naszych najbardziej utalentowanych 16-17 latkow w 2-3 lidze niż w 5. I ci co zagrali przyzwoity sezon szczebel niżej niech grają w 1 lidze przez kolejne 3 lata. Slaby czy Bartek Szeliga też w 1 roku szału nie robili. A jest tak że co rok przychodzi nowy młodzieżowiec i odchodzi. Piszesz że może nie odpalić, ale równie dobrze może odpalić. Gdyby przed rundą wypożyczono Miłosza to teraz prawdopodobnie błyszczał w 1 lidze. Ale teraz jest chwalony w młodzieżowej LM, więc go raczej nie ściągniemy. Jest jeszcze Marek Mróz i Artur Ruchała, których warto sprawdzić . Jeżeli nie będą na tyle dobrzy by grać w Ekstraklasie to po wygaśnięciu kontraktu wrócą do nas jak znany nam dobrze Kamil Kurowski do Olimpii Grudziądz .
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
polak_ns

Dołączył: 25 Wrz 2007
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 14:26   

A Szczepańscy to przypadkiem na Sandecje nie są obrażeni?
[Profil] [PM]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Pią Paź 28, 2016 19:45   

Artur Ruchała ma być sprawdzany w przerwie zimowej, talent duży, myślę że warto
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » KKS Sandecja Nowy Sącz » BYLI pilkarze klubu
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 25