Wersja mobilna | Wersja domyślna
Forum kibiców Sandecji Strona Główna
 
 
 
Użytkownik:
Hasło:
Autologin:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: internacionale
Nie Wrz 05, 2021 19:42
Historyczny herb Sandecji
Autor Wiadomość
rwp


Dołączył: 17 Paź 2004
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 13:17   Historyczny herb Sandecji

Wiem, że jest pewnie 100 innych, może i ważniejszych spraw w klubie, ale temat herbu (wiem, że nie tylko dla mnie) to dość istotny temat.

Pomijając już kwestię wizualną obecnego herbu, który delikatnie mówiąc do najpiękniejszych nie należy, to trochę tak jakbym ktoś odebrał nam kawał historii. Patrząc na ten herb mam wrażenie, że Sandecja istnieje jakieś 10 lat. Zgadzam się z poniższym tekstem w 100%:

Jeśli w Nowym Sączu zdają sobie sprawę z konieczności remontu stadionu, to czemu przy okazji nie mieliby odświeżyć znaku klubu? Wszak logo oficjalnie wykorzystywane przez Miejski Klub Sportowy „Sandecja” nie jest ani oryginalne, ani poprawnie wyrysowane. Znak używany od 2004 roku przypomina gotowca z biblioteki clipartów programu Corel Draw, który w tamtym czasie używało wiele klubów z niższych lig. Wspomnijmy tu Skrę Bełchatów (w 2010 przeszła rebranding), Noteć Czarnków, Mamry Giżycko czy KS Brochów, dla którego wykonałem autorską propozycję logo w zeszłym roku.

Nie chce rozpisywać się też na temat flagi, wiadomo jakiej. Było to już wałkowane na tym forum. Dla mnie, to zwykły strzał w kolano.

Czy jakaś osoba będąca blisko klubu/stowarzyszenia może napisać, czy jest jakakolwiek szansa, żeby coś zmienić w tej kwestii?
_________________
"Lubię jak w domu spoko i lubię jak w klubie dobrze" - Jurek Mordel
[Profil] [PM]
 
 
Sączersi

Dołączył: 02 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 13:37   

Przy okazji warto wrzucic zrodlo bo wiecej tam na ten temat:
http://polskielogo.net/pl/sandecja-nowy-sacz/
Zgadzam sie, ze obecny herb wyglada dosyc pospolicie, a nasze barwy maja swietny kontrast i mozna by bylo lepiej wykorzystac ten potencjal. Ale zeby w tym klunie cos rudzyc to..
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Kmicic


Dołączył: 25 Paź 2010
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 15:00   

Cytat:
Pomijając już kwestię wizualną obecnego herbu, który delikatnie mówiąc do najpiękniejszych nie należy

RWP naprawdę delikatnie to ująłeś. Jak dla mnie ten herb jest zjebany po całości i jak tu tak o tym dyskutujecie zaczynam się zastanawiać po kiego c.uja ktoś w ogóle się tego tykał.
[Profil] [PM]
 
 
Bill3


Dołączył: 20 Kwi 2017
Wysłany: Wto Wrz 05, 2017 16:33   

Powinien wrócić stary historyczny herb... Piękny w swej prostocie!!!
_________________
Zaśpiewam ja Ci piosenkę o ukochanej!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Felek

Dołączył: 26 Wrz 2007
Wysłany: Sro Wrz 06, 2017 09:13   

Sandecja w swojej historii miała kilka herbów. Jeśli więc ktoś pisze, że chciałby powrót do historycznego, to niech wskaże dokładnie do którego.. ;)

Z innej beczki, dobrze byłoby zrobić zestawienie znaków, które towarzyszyły nam przez niemal 110 lat.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Szturmowiec


Dołączył: 25 Sie 2017
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 21:14   

Czy jest jakaś szansa by ten herb wrócił do swojego normalnego wyglądu? Kto musiałby podjąć taką decyzję?
_________________
"Nacjonalizm, Patriotyzm Europejski, Rewolucja Narodowa, Katolicyzm Wojujący, Solidaryzm Społeczny, Tradycja"
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
radziufan
from cradle to grave


Dołączył: 01 Lis 2004
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 22:11   

Jest szansa, Stowarzyszenie Kibiców podjęło juz wstępne kroki, sprawa jest rozwojowa
_________________
1910 - 2010 ...STO LAT HISTORII KTÓRĄ WY TWORZYCIE - BIAŁO-CZARNYCH SERC NIEŚMIERTELNE BICIE!!!
[Profil] [PM]
 
 
internacionale


Dołączył: 05 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 22:17   

Rzeczywiście, sprawa nie będzie łatwa ale pierwszy krok został zrobiony.

Odbyła się krótka rozmowa z prezesem Haslikiem, który obiecał skonsultować się z prawnikiem aby uzyskać informację jak do procesu zmiany herbu (na ten jedyny właściwy) podejść.
[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 
rwp


Dołączył: 17 Paź 2004
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 23:19   

Świetna informacja. Dzięki Panowie.
_________________
"Lubię jak w domu spoko i lubię jak w klubie dobrze" - Jurek Mordel
[Profil] [PM]
 
 
arkoniusz


Dołączył: 01 Lut 2009
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 08:25   

http://sportowememy.pl/im...e-widzieliscie/

Takie małe OT xd. Pokazać to prezesowi to może coś przyspieszy xd.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Chessjan

Dołączył: 05 Kwi 2009
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 09:18   

arkoniusz napisał/a:
http://sportowememy.pl/img/11044/takiego-herbu-jeszcze-nie-widzieliscie/

Takie małe OT xd. Pokazać to prezesowi to może coś przyspieszy xd.


Gorzej, jeśli prezesowi się spodoba i podokłada nam kolorowe smoki ;)

Za to na pewno trzeba pokazać władzom ten artykuł:

weszlo.com/2017/07/17/polskie-herby-maja-ogromna-wartosc-sa-interesujace-kreatywne-wyraziste/

Swoją drogą faktycznie zaskakujące, po co ktoś w ogóle chciał zamieniać świetny, historyczny herb na tandetę rodem z clipartów worda. Dołożenie korony i szarfy zalatuje małomiasteczkowym kompleksem, coś w stylu wystawiania kolumienek i lwów w wiejskich, nowobogackich domach.

A my naprawdę nie mamy powodów do kompleksów.

Bardzo się ciesze, że ruszyła inicjatywa powrotu do starego herbu.

--
Pozdrawiam,
Chessjan
[Profil] [PM]
 
 
krzysiek186


Dołączył: 30 Paź 2004
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 09:52   

Bardzo dobrze, że ten temat został podjęty.
[Profil] [PM]
   
 
Lucas_93
Lucas

Dołączył: 23 Cze 2012
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 09:57   

Mam tylko nadzieję, że ludzie z zarządu nie pominą małego odświeżenia herbu, nie są to duże pieniądze, a będzie to wyglądało bardziej profesjonalnie ;) Fajnie ze coś się dzieje w tej kwesti.
[Profil] [PM]
 
 
DeDe

Dołączył: 08 Maj 2006
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 10:22   

Ja też trzymam kciuki za powodzenie. Kilka razy zresztą poruszałem ten temat na tym forum. I dobrze ze dzieje się to teraz, kiedy nasz marketing pamiątkowo - gadżetowy dopiero się zaczyna organizować....
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Sączersi

Dołączył: 02 Maj 2009
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią Wrz 08, 2017 14:32   

Swietna informacja!
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum kibiców Sandecji Strona Główna » Archiwum » KKS Sandecja Nowy Sącz » Historyczny herb Sandecji
[ ZAMKNIĘTY ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Sandecja.org Theme zaprojektowane przez: netSuit.pl
 
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 26