Archiwum aktualnościStatutZarządCzłonkostwoForumMuzeum SandecjiPolityka prywatnościKontakt
Sandecja Nowy Sącz
Sobota, 22 Listopad, 2014

Wysokie wyjazdowe zwycięstwo Sandecji!

Sandecja Nowy SączW ostatnim wyjazdowym meczu tej rundy Sandecja odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Ale za to jakie, nasi piłkarze rozgromili w Jaworznie GKS Tychy 7:2, pierwsze bramki w biało-czarnych barwach zdobył Armand Ella Ken.

Bramki:
Marcin Wodecki 60', Michał Biskup 88' - Armand Ella 45', 89', Mouhamadou Traoré 48', Fabian Fałowski 65', 68', Dawid Szufryn 74', Łukasz Grzeszczyk 85'

Składy:
GKS: 12. Piotr Misztal - 16. Marcel Wawrzynkiewicz, 19. Łukasz Kopczyk, 17. Mariusz Masternak, 28. Mateusz Mączyński - 7. Damian Szczęsny (77', 31. Kamil Nitkiewicz), 8. Łukasz Bocian, 77. Mateusz Bukowiec (56', 20. Pavol Ruskovský), 21. Marcin Radzewicz (46', 73. Michał Biskup), 88. Marcin Wodecki - 11. Maciej Kowalczyk.

Sandecja: 12. Łukasz Radliński - 17. Marcin Makuch, 5. Dawid Szufryn, 4. Przemysław Szarek, 24. Kamil Słaby (25', 20. Armand Ella) - 15. Sebastian Szczepański (63', 10. Fabian Fałowski), 22. Mateusz Bartków, 11. Matej Náther, 8. Łukasz Grzeszczyk, 33. Adrian Frańczak - 19. Mouhamadou Traoré (77', 9. Rudolf Urban).

Żółte kartki: Szczęsny, Wawrzynkiewicz - Bartków, Frańczak.

Skomentuj na Facebook Na Facebook
Podopieczni trenera Piotra Stacha wybrali się do Tychów na potyczkę z tamtejszym GKS-em. Obydwa zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli. Tyszanie zajmowali szesnastą pozycję, zaś Biało-Czarni plasowali się o miejsce wyżej.

- Pierwsza liga jest nieprzewidywalna, podobnie jak polska ekstraklasa. Slogan to jak najbardziej prawdziwy i obowiązujący.

Przyjezdni z Nowego Sącza w tej rundzie jeszcze nie wygrali w delegacji. Dziś była na to ostatnia szansa, bowiem za tydzień ostatni akord rundy jesiennej, z Arką przy Kilińskiego. I tę szansę pierwszoligowiec z miasta nad Dunajcem wykorzystał nadprogramowo!

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana. Nie brakowało fauli i walki w środku pola. Do czasu! Na minutę przed końcem tej części gry, z dystansu przymierzył wychowanek FC Barcelony Armand Ella Ken, który do Nowego Sącza przywędrował z Karpat Lwów. Piłka po jego precyzyjnym strzale wpadła do bramki tuż przy słupku! Klasyczny gol do szatni. Kameruńczyk pojawiając się na boisku w dwudziestej piątej minucie (za Kamila Słabego –przyp. red.) zadebiutował tym samym w barwach Sandecji jeśli chodzi o mecze wyjazdowe.

Trzy minuty po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą część meczu, goście prowadzili już 2-0! Dośrodkowanie prawej strony boiska główką wykorzystał bowiem Mouhamadou Traore. Rozpoczęło się wielkie strzelanie!

W sześćdziesiątej minucie gospodarze zdobyli co prawda bramkę kontaktową za sprawą ale Wodeckiego ale już pięć minut później nieporozumienie miejscowych obrońców wykorzystał Fałowski. Było 3-1!

Sto dwadzieścia sekund później ten sam napastnik zdobył kolejną bramkę! Uderzył z odległości szesnastu metrów i piłka odbijając się jeszcze od słupka wtoczyła się do celu! Nokaut!

W siedemdziesiątej czwartej minucie było już 5-1 dla Snadecji! Tak, to prawda. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Szufryn czyniąc to bardzo celnie. Jedenaście minuty później celnie główkował Grzeszczyk i zrobiło się 6-1!

Gospodarze na trzy minuty przed końcem tego spotkania, zdobyli drugą bramkę, za sprawa Biskupa, który wykorzystał w polu karnym podanie od jednego z kolegów. Miejscowych dobił jeszcze Ella Ken i zrobiło się 7-2! Dwudziestojednolatek dopełnił dzieła zniszczenia i pokazał, że drzemią w nim spore pokłady umiejętności. Podobną tezę można odnieść do całej drużyny! Brawo Sandecja! Swoją drogą wielkie brawa należą się również trenerowi Stachowi, niecodziennie zdarza się przecież sytuacja, że cztery bramki w spotkaniu zdobywają zawodnicy rezerwowi.

źródło: własne / sadeczanin.info